 |
|
|
Полезно |
Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена 
Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес. Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти. |
|
|
|
|
|
|
Споделена история от Семейство |
Бебето не идва
преди: 10 години, 4 дни, прочетена 2272 пъти
Имам нужда да си излея някъде мъката.
Щеше ми се всичко да беше по-лесно, да си бях заченала нормално, поне едно нещо в живота ми да е нормално, но явно не може. Трябва да се мъча, трябва да ми е гадно, това е положението. На моменти не ми се живее, като си помисля, че може да остана без дете. А толкова много го искам. Искам да го усетя, да изпитам болката на раждането, да видя лицето му, усмивката му, да му дам всичко най-добро от себе си, да го науча да е щастлив и добър човек... но не може. Не и за мен. Други раждат деца и ги захвърлят, не се грижат, не ги искат, а за мен няма, въпреки че съм готова да дам всичко в замяна. Защо е толкова несправедлив този живот? с какво съм заслужила това нещастие? На никого не съм причинила болка умишлено, а сега мен ме застига най-големия кошмар. Чакането, надеждата и разочарованието всеки месец. Да тръпнеш в очакване, да си измисляш имена, да гледаш дрешки, да мечтаеш и накрая пак нищо.
Ако някой иска, нека ми разкаже какво е усещането да имаш дете, да расте в теб, да го видиш за първи път, искам да го преживея поне чрез другите.
|
|
|
|
|
|
|
|
Коментари |
|
Вземи последните коментари по RSS |
|
|
преди: 10 години, 3 дни hash: 919c9d0c7a |
|
1. Здравей: Съжелявам за теб.
Знаеш ли, има нещо което е много вярно -"Никога не казвай Никога" Вярвай че, може да стане, не се отчайвай. Трудно е, но е по добре от колкото да седиш и да си повтаряш че, никога няма да имаш дете и т. н.
Относно чуството, то е нещо което неможе да се опише с думи, просто няма такива. Това е различна тръпка, неприлича на никоя друга.
Мила бъди силна и не се предавай. Това само би ти помогнало, макар и трудно.
"ЛУДКАРКАТА 2"
|
преди: 10 години, 3 дни hash: 6d6210292c |
|
2. Госпожо, вместо да пишете в интернет, колко много искате да имате детенце, по-добре направете нещо конкретно по въпроса - като консултация с лекар, примерно. И то не само с един, защото част от нашите медици, обожават да произнасят диагнози-присъди, които после се оказват абсолютно неправилни. Извинете, че си позволявам да Ви давам съвети, без да Ви познавам, но от думите Ви излиза, че само чакате, без да правите нищо по въпроса. Казвам Ви го като жена минала по този път - с чакане не става. И аз така чаках, чаках, на наборките ми децата тръгнаха на училище, а аз все чаках. И без малко да "си изчакам чакането", както се казва. Когато най-после отидох на лекар ми казаха, че имам проблем, и че вече е късно да се оправи. Ходих при втори, при трети. Ето това е истинското мъчение - защото виждах по чакалните бременните жени, а мен ме отпращаха с думите "Късно е". И всичко това от главата ми.
Бог да поживи една лекарка от Варна. Без да ме отчайва или да ми дава излишни надежди жената каза "Ще направим, каквото трябва". Доста време ме лекува - близо две години. Още две години на ръба между надеждата и отчаянието. Но накрая чудото се случи - вече повече от две години се радвам на прекрасно, здраво момиченце. Две години вече, аз живея в най-прекрасния си сън, надничайки в очите на малкото човече. По-хубав от всяка музика е гласът и, когато ме нарича "мамо"...
Не чакайте, госпожо, търсете изход от положението си.
Успех.
|
преди: 10 години, 3 дни hash: fbb11d9684 |
|
3. Първо каква е причината за да не можеш да забременееш? Ходила ли си на лекар? Правила ли си някакви изследвания? И от колко време правиш опити? Защото аз имах проблем и също си мислих, че няма да се получи, но след година и половина стана чудото. Дори чакам всеки момент да родя. Чувството наистина е хубаво. Апък като се роди сигурно е още по-хубаво. Пожелавам ти да се случи и при теб в най-скоро време. И най-важното е да си спокойна и да не губиш надежда.
|
преди: 10 години, 3 дни hash: c10043764a |
|
4. Не мисли постоянно затова, а работете по въпроса, ако не може по естествен път, пробвайте инвитро, но не се отчайвай и не мисли постоянно затова и ще дойде щастливия момент!
|
преди: 10 години, 3 дни hash: 29bcdbe79f |
|
5. Не мисля дa ти рaзкaзвaм сегa, когaто е в теб твоето пaк ще пишеш и тогaвa ще ти рaзкaзвaме кaкво предстои :-).
Но, (! ) спри се! Стигa си мислелa по този нaчин, зaщото стресът нямa дa ти позволи скоро дa се случи. Остaви се нa течението, рaдвaй се нa всеки ден, нaслaждaвaй се нa сексa. Не тичaй всеки месец до aптекaтa зa тестове, зaпочни дa се рaдвaш нa животa тaкъв, кaкъвто е. Ще кaжеш " лесно и е".
Мен сa ме чaкaли 9 год. не стaвaло и не стaвaло. Обсебили сa се с товa, че ТРЯБВA дa имaт детенце и сa се чувствaли "нaкaзaни" без винa. Тръгнaли по гледaчи и бaячи дори. Не, тa не!
Нaкрaя вземaт мен, другa женa ме е родилa, но те сa моите родители. И си отдъхвaт. Вече си имaт мечтaтa, вече нямa дa плaчaт и се молят, нямa дa се чувствaт "прaзни"... и мaйкa ми зaбременявa- естествено :-). Сестрa ми е 4 г. по- мaлкa от мен. Трябвaло е обaче дa се успокоят, дa спрaт дa мислят и се терзaят зa товa, и се е случило.
Успокой се и остaви нa времето. Когaто си бременнa пиши, тогaвa ще ти рaзкaжa кaк беше при мен.
|
...
преди: 10 години, 3 дни hash: af626abcb1 |
|
6. Явно трябва да имаш дете по-късно. Не пресилвай събитията. Понякога това, което не се случва е за добро. Продължавай да не правиш на никой нищо лошо умишлено, защото всичко се връща като бумеранг. И доброто също.
|
преди: 10 години, 2 дни hash: 24ee06fc26 |
|
7. Не се притеснявай. От колко време правите опити за бебе? Ходихте ли на прегледи, за да се установи има ли явна причина? Има ин витро, което е много скъпо, но една част се поема от фонда след одобрение на кандидатурата, има много подробна информация. Трябва да установите има ли заболяване или аномалия, която да пречи.
|
преди: 10 години, 2 дни hash: d6a47c9b80 |
|
8. Това е ужасно.
Но спокойно, няма невъзможни неща.
Аз лично вярвам в Бог и той никога не ми е изневерил. Молитвата е голяма сила, затова моя съвет е моли се той винаги ни слуша. Моли се с цяло сърце и бъди търпелива. Защото Господ забавя, но не забравя. Моли се!
|
преди: 10 години, 2 дни hash: d6a47c9b80 |
|
преди: 10 години, 2 дни hash: aaa6cc2625 |
|
10. Успокой се, колкото можеш. Сама казваш - продължавате да опитвате - значи има надежда. Наистина много жени забременяват и раждат с нежелание, но чуждото дете не е нещо, което можеш да вземеш и да стане твое. Освен, ако не осиновиш дете, разбира се. Стискам ти палци, желанието ти да се сбъдне и то не веднъж. Има много, за които чудото е станало реалност и това са съвсем истински истории - познавам такива хора. Желая ти и ти да се наредиш сред тях и така да дадеш кураж и на други жени.
|
...
преди: 10 години, 2 дни hash: bfb86fba43 |
|
11. Мила не се отчайвай, и аз бях така, чаках 1 год. докато забременея с второто си дете но ето че се случи. Вярвам че и при теб ще стане. Вярвай и ти. На колко си години, от колко време правиш опити? Моли се и вярвай! Дано да си имаш детенце. Пожелавам ти го!
|
преди: 10 години, 2 дни hash: cd3ff5111f |
|
12. Колко е сигурно, че не можеш да имаш дете? Щом всеки месец чакаш, значи не е изключено и няма открити причини. Дете невинаги идва бързо. Ако си под 35 една година е нормално да почакаш, ако имаш секс всеки месец около овулацията. След това отидете на изследвания. Някои неща се лекуват. Ама като гледам колко бързо се отчайваш - трябва ли да си майка? То е доста трудно и не можеш да си вземеш отпуск, понеже ти е криво.
|
преди: 10 години, 2 дни hash: 2b8dbd2e24 |
|
13. Добре де, напиши на колко години си, от кога се опитваш да заченеш. Може би да прибързваш. И от мен да знаеш, ако наистина много искаш, трябва да си много, много спокойна и уравновесена. Смири се малко. Не знам дали знаеш какво означава това. Всичко е божа работа, остави се в неговите ръце.
|
преди: 10 години, 2 дни hash: 41104a11b0 |
|
14. Здравей. Аз не исках да забременявам, но забременях. Не исках да раждам но го родих. Сега то расте и виждам колко прекрасно същество е. Абсолютно мое копие. Едно щастливо усмихнато слънчице, което си има само мама и тати и те са целия му свят. Защо не си осиновиш едно? Те всички са прекрасни.
|
преди: 10 години, 1 ден hash: 5e49ae50ef |
|
15. Здравейте, благодаря ви за куража, който ми давате. Не съм описвала моя случай подробно. Само исках да си излея мъката някъде и да ми олекне поне за малко. Иначе съм силна, не показвам отчаяние пред никого, продължавам да вярвам и няма да се отказвам. Опитите продължават и надежда не съм изгубила. Но понякога просто се уморявам от всичко и се чудя защо не можеше да е по-лесно. Писах историята си, когато за пореден месец ми дойде цикъла, а вярвах много силно, че този път е станало и на следващия ден щях да ходя на кръвен.
Все се чудя с какво заслужих. Защо при други хора се получава, без да ходят по доктори, знахарки, църкви и т.н., а аз трябва да преминавам през всичко това? Защо вместо да дам пари за обзавеждане на детска стая, аз трябва да ги давам за изследвания на хормони и т.н.?
Иначе съм млада, все още под 30 г., имам време. Мислила съм и за ин витро и за осиновяване, но много ми се искаше да стане по естествен път, да е плод на нашата любов, наша плът и кръв, най-доброто, което можем да оставим след себе си и да дадем на тази земя. Поне първото. Иначе мисля след години, най-вероятно след 35-тата да вземем и едно детенце от дом, на което да дадем по-добър живот, ако можем да си го позволим, разбира се. Но много искам да си родя поне едно, да усетя какво е, как мърда, да го видя като точица на видеозона, да премина през неприятните симптоми и да го видя като новородено, току-що поело първия си дъх, да го науча на първите му думички, на първите стъпки, да го гушкам, да му давам цялата си любов, а в мен има толкова много любов; да го храня здравословно, да го запиша на спорт, да му помогна да развие талантите си и да е щастлив човек. Толкова ли много искам?
Всичко в живота си съм получава по трудния начин, за всяко нещо съм си плащала с лихвите и си мислих, че поне в това ще ми провърви и няма да се мъча дълго, но ......
|
...
преди: 10 години, 9 часа hash: 0ba64d38be |
|
16. Авторке, не се предавай. Отидете на лекар, разпитайте, прaвете го всеки ден, ако трябва. Голяма част от двойките, които "не могат" да имат деца в крайна сметка успяват да заченат. Ти ще си от тях.
|
преди: 10 години, 1 час hash: cd3ff5111f |
|
17. Извинявай, но ти не знаеш какво е трудно. Трудна е една тук описана история на жена, на която сума ти лекари са ѝ диагностицирали безплодие. Ти, доколкото разбирам, засега опитваш и то от скоро. Трудно е да те вкарат в изкуствена критическа, хормонална терапия, която ти разказва играта. Трудно е да ходиш на присаждане на оплодени яйцеклетки - ваши деца, и те да не се задържат. Трудно е да забременееш и да загубиш плода. Трудно е да родиш дете с Даун и да го гледаш. Трудното идва с децата, освен хубавото. Не е трудно да правиш секс и тест за бременност. Кажи поне, за кой път се разочароваш? Защо мислиш, че другите жени не говорят за тези неща с гинеколозите си. Пила ли си противозачатъчни преди опитите? Знаеш ли, че това снижава плодовитостта в първите месеци след спирането им? Търси информация, аз не мога да те разбера да ти е тежко без диагноза, без лечение, без конкретни проблеми по зачеването. В последна сметка, вземи си едни тестове за овулация и не пропускай!
|
преди: 9 години, 11 месеца hash: 2b8dbd2e24 |
|
18. Така, както си описала нещата, май нямаш повод за притеснение засега. Недей мисли непрекъснато само за това или ако мислиш, си представяй с отворено сърце-един бъдещ момент от живота си-как гушкаш бебето си, с радост си го представяй, а не със свито сърце и мисъл след всеки опит, дали се е получило този път. Това, може би не е съвсем точната рецепта за зачеване, но е приблизителното състояние, в което трябва да се намираш. И, ако искаш може да отидете с партньора ти, да ви направят поне елементарни изследвания, като за него първо-спермограма, за да се разбере, дали там е наред всичко. Има много случаи, когато дори оперирани жени, на които е казано, че няма да може да има дете, по всяка вероятност, пак успяват, по божията воля и против всякакви здравни норми. Познавам две такива жени, останали с по един яйчник. И двете имат деца, дори едната десет години отказваше да се омъжи изобщо, защото не искала да обрича никой мъж на бездетство, но се появи един много упорит, защото тя е много красива, добра и интелигентна, той се влюби безумно, също и тя. Когато тя му обясни причините, според нея, той трябваше да я напусне, но това не стана и сега са щастливо семейство с две деца, а и беше внушено, че няма да има. Ето какви неща стават, съдби всякакви има. Друга пък, всеки път плачеше, че мензисът пак дошъл, че не е забременяла. Беше доста пълна, отслабна и забременя, после роди и детето беше още бебе-се разведе, че обичали да кръшкат и двамата. По -важно е да се почувстваш за момента щастлива и обичана, забрави че има нещо по-важно сега. Радвай се на живота с човека до теб и не мисли друго. Понякога като искаш нещо да стане на всяка цена, не става ти каквото искаш, а каквото бог е рекъл. Престани с драматичните мисли и гледай напред с вяра и надежда. Усещам много силно напрежение и в двете ти публикации. Просто се успокой и се настрой положително.
|
преди: 9 години, 11 месеца hash: b7a9586699 |
|
19. Знаеш ли кога ще дойде? Когато спреш да се тревожиш и да мислиш! Преди години и аз имах подобен проблем и знаеш ли какво ми каза лекарката? Деца се правят с любов, не с мислене, изчисляване на благоприятни дни и всякакви други неща. Отпусни се и се наслаждавай на миговете с любимият, бебето ще дойде когато му дойде времето. Моя приятелка беше като теб, направо беше откачила на тази тема. Обаче не и не, вече я подготвяха за инвитро когато се оказа, че е бременна. Явно просто се беше примирила, че без инвитро няма да стане и беше спряла да се побърква на тема кога е най-подходящия ден, коя е най-добрата поза и т. н. Е, сега има прекрасно момиченце. Така, че спри да го мислиш и се отпусни!!! Деца се правят с любов, но и със спокойствие! Колкото повече го мислиш, толкова по-нервна ставаш и съответно толкова е по-малък шансът да стане.
|
|
|
Коментари очaкващи одобрение: няма |
... |
|
|
|