 |
|
|
Полезно |
Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена 
Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес. Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти. |
|
|
|
|
|
|
Споделена история от Тинейджърски |
Не им ли е рано?
преди: 2 години, 11 месеца, прочетена 1975 пъти
Здравейте!
Гледам в последно време все повече млади момчета и момичета на по 14-15-16, които имат безразборни полови контакти. Доколкото знам ранните сексуални контакти и при двата пола могат да окажат отрицателно влияние на психиката на подрастващите.
Според вас трябва ли да е забранено СЪС ЗАКОН на младите момичета да правят секс преди навършването на 18-тата си година, а на момчетата дори преди навършването на 20-тата, понеже те по принцип се развиват по-бавно?
|
|
|
|
|
|
|
|
Коментари |
|
Вземи последните коментари по RSS |
|
|
преди: 2 години, 11 месеца hash: a56e7f974a |
|
1. Доколкото знам, сега тази възраст е 14. Да, тогава е рано, но да се забранява до 18 или 20 е малко прекалено за мен. Освен това е трудно да се хване човек, който го прави преди позволената възраст. За непълнолетните се грижат родителите им и според мен е по- добре да ги научат как да вземат информирани решения и да спазват морала, но не за да не нарушат правило/ закон, а защото е по- добре за тях самите. Със забрани и наказания няма да се стигне далеч. Важното е младежите да се научат да действат разумно и да имат доверие на близките си, защото много хора на тази възраст не се обръщат към родителите си, ако имат въпрос за секса или проблем, а към приятели и дори непознати.
|
преди: 2 години, 11 месеца hash: 810cc2aef0 |
|
2. Една позната каза, че внучето на 13 г прави секс вече. Като цяло у децата трябва да има норми и морал, но родителите не им обръщат внимание, навсякъде има секс, по телевизия и т. н. За мен не е нормално.
|
преди: 2 години, 11 месеца hash: 610ae764bc |
|
3. Хахахах, и как според теб ще се спазва такъв закон? Да не сме в ОАЕ? Слагай бурката и бегом в Абу Даби. Да не би преди тинейджърите да не са правили секс? Моля ти се...
|
преди: 2 години, 11 месеца hash: 1e6416c190 |
|
4. До 16 и за двата пола трябва да е забранено.
|
преди: 2 години, 11 месеца hash: fc21a302b3 |
|
5. То ппц е забранено до 16 със закон но не го спазват.
|
...
преди: 2 години, 11 месеца hash: 3ba6a7323c |
|
6. Моля?!!! Какви са тези глупости?!
Закон трябва да има, който да задължава родителите да проведат на децата си елементарно обучение по сексуално здраве и полово възпитание. Омръзнало ми е да слушам как някакви хлапета забременяват на по 15-16 години.
|
преди: 2 години, 11 месеца hash: 08c9ea0a97 |
|
7. Да, трябва! За спазването си има начини - следене на социалките и наказания за онези, които се хвалят с непозволен секс или се издадат, че са правили такъв! Поощряване на хората да издават прегрешили в това отношение, за които им е известно. И наказанията да бъдат по-строги за мъжката част - тъй като мъжете са по-чест инициатор на секса, настъпиш ли ги здраво, те самите ще спрат да искат секс с непълнолетни! Все едно на каква възраст са - знаят ли, че те горят по-яко, ще си го държат в панталона. Така че непълнолетните девойки щат, не щат ще си стоят без секс до определената възраст.
|
преди: 2 години, 11 месеца hash: e1292ad875 |
|
8. Аз нищо лошо не виждам. Естествено и човешко е, особено когато си в пубертета и хормоните ти са на най-високите си стойности. Аз лично съм започнал на 15, повечето ми познати също там някъде в интервала 14-16 и това беше преди повече от 20 години. И говорим за хора със стабилни семейства и кариери.
И няма нищо неморално в това да си сексуален и да правиш секс. Това че някои хора използват секса като средство за постигане на неморални цели или обратно - вършат неморални неща за да получат секс е въпрос на отделен разговор. В сексуалността обаче сама по себе си - нищо неморално няма.
|
преди: 2 години, 11 месеца hash: 768b5f1033 |
|
9. От както свят светува сексът започва заедно с половата зрялост. А това е нещо, което при момичетата средно започва ок. 12-13 годишна възраст, а при момчетата ок. 14-15 годишна възраст.
Реално това трябва да се определя от медицински лица първо, защото всеки индивид съзрява различно, и второ както казва номер 6 важното е сексуалното образование. Забраните не помагат, по-вероятно е да имат обратен ефект.
Освен това ние живеем в общество, в което младите се инфантилизират до безкрайност. Някакви 30 и годишни живеят при мама и тате и като си отворят устите да казат нещо, не можеш да разбереш излезли ли са от пубертета не са ли. През средновековието хората на 14 са се смятали възрастни, напр. Гаус е приет в университета на 14.
|
преди: 2 години, 11 месеца hash: f019cd294b |
|
10. До 9 - Това, че праивш секс, не те правя зрял и мъдър.
|
...
преди: 2 години, 11 месеца hash: 82d2a9f2f9 |
|
11. Според мен в училище трябва да се дава бром на момчетата (както едно време на войниците). Така момчетата няма да мислят за секс и няма да "тормозят" момичетата, при което и едните, и другите ще са девствени до завършването си.
|
преди: 2 години, 11 месеца hash: e04d1d0c9f |
|
12. Абе какви са тези коментари бе хора, особено от номер 11. Не виждам логика в някои изказвания в темата, като например че за момчетата трябвало да станат на 20 че да правят секс, първо, не се безпокойте, мн мъже виждат секс чак след 20тата си година, второ това изказване за мен е мн малоумно, тъй като смятам, че не може да определите кой кога се е развил и също, че е абсурдно да твърдиш че момчетата се развиват по-късно, особено като се има предвид какви змий са някой жени още от тийнейджърка възраст (познавам момичета които са с мозъка на 10 годишни а са на по 16-18 и все търсят как да се заядат или да направят мръсно, но добре че познавам повече добри и съвестни момичета, напълно развити и слава богу иначе да съм се отказал от жените). Не че нещо ама много момчета като мен се развиваме мн по-бързо от връстниците си, но за жалост попадаме все на горе споменатите змий. Дори ми се струва че автора е самовлюбена жена, която стига до умопобъркващи заключения породени от психоза на емоционално ниво. Та, да кажа, наистина някои тийнейджъри започват сексуалния си живот от много рано, не съм "за" момичета и момчета на по 12-15 да правят секс, но от друга страна това си е личен избор и не смятам че е проблем да правят секс след 16 годишна възраст с взети предпазни мерки, но чак да се налага със закон за жените да не правят секс до 18 годишна възраст а за мъжете чак до 20, което пак казвам е малоумно, ми се струва малко излишно.
Няма да коментирам някои от малоумните коментари, освен номер 11. Така.
Господине/госпожо, струва ми се че вие сте зле с главата, как ще се дава бром на подрастващи момчета, и също как стигнахте до гениалното заключение че по този начин всички ще завършат девствени ? Първо да кажа че до това как момчетата се държат с момичетата е въпрос на възпитание вкъщи и второ - често срещано е момичетата от училище да си хващат по-възрастни гаджета, вече завършили, че даже и големи мъже, понякога и женени и да си се праскат с тях, така че с тоя бром хептен ще преебете шансовете на момчетата в даскало да боцнат нещо и ще дадете още повече зелена светлина на педофили и връзки от сорта на 15 годишна с 25 годишен. Не си мислете че с химическа кастрация на момчетата ще направите нещо, просто е, момичетата винаги могат да си намерят някой батко или чичко да ги опъне, не си измислям, говоря реални неща, огледайте се около себе си и вижте какво е, това е светът, 15 годишни момичета ходят с 20 годишни мъже.
От Млад мъж на 20, направил сефтето на 16 . Гледам още не съм мутирал на обратно в шимпанзе и си вървя добре с развитието, така че май проблеми няма
|
преди: 2 години, 11 месеца hash: 6e93fc1c54 |
|
13. 11 пълни глупости. Трябва момчетата и момичетата да учат отделно и ако може момчетата да имат учители-мъже, защото на тая възраст им трябва пример за подражание, а те нямат. Освен това много деца учат чрез правене и уроците им трябва да бъдат с вършене на неща, а не да седят наказани на чинове и да ги карат да учат наизуст текст от учебник.
|
преди: 2 години, 11 месеца hash: 48c3d6f69e |
|
14. За всеки е различно мнението кой с кого може. някой 17-18 смятат че 24 годишен им е много голям. Други пък харесват. Не съм чувал за тва някоя съвсем малка да се навива на някои над 20. Аз това което виждам е че тези над 18 са като характер сигурни същите като тийн - дори над 20. Груби, не искащи нищо, ще те изядат че ги питаш за запознанство, Не знам какво става. Ама иначе съм виждал и познавам и двойки 22 с над 30 мъж или момиче 19 с мъже на 27 и така.
|
|
|
Коментари очaкващи одобрение: няма |
... |
|
|
|