 |
|
|
| |
|
Полезно |
|
Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена 
Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес. Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти. |
|
| |
|
|
|
|
|
|
Споделена история от Тинейджърски |
Първа работа
преди: 1 месец, 15 дни, прочетена 309 пъти
На 17 години съм (ж) и обмислям скоро да започна работа. Какво бихте препоръчали като първа работа? Ако желаете, споделете вашите преживявания от първия ви работен ден, ще ми бъде интересно.
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
Коментари |
|
Вземи последните коментари по RSS |
| |
|
|
| преди: 1 месец, 15 дни hash: 695b37d889 |
|
1. Каквото и да е, сърши го съвестно и започнеш ли да се справяш, след 3-4 месеца предоговаряй заплащането и не давай да те гърбят за жълти стотинки. Само това и чакат някои, защото нямаш опит, но справяш ли се, искай си полагащото се.
|
| преди: 1 месец, 14 дни hash: b7fded77b0 |
|
2. Мъж съм на 48, но имам няколко познати момичета, които в София работят като фризьорки, маникюристки и козметички. Доволни са - изкарват добри пари и са в по-приятна работна среда
|
| преди: 1 месец, 14 дни hash: e3b08faa25 |
|
3. Първата ми работа беше като сервитьорка. За жалост попаднах на място, където умишлено се търсеха такива като нас и ни експлоатираха до откат, та аз издържах едва седмица и се махнах. Мои суученички обаче имаха по-голям късмет в други заведения и бяха доволни към онзи момент.
Сега знам, че някои от големите вериги имат програми от рода на старт в кариерата и наемат младежи на непълен работен ден. В Лидл съм виждала. Общо взето могат да те вземат навсякъде, където имат нужда от помощен персонал, като са длъжни да спазват условията за наемане на непълнолетни.
|
| преди: 1 месец, 14 дни hash: bc9f430946 |
|
4. Тепърва ще видиш какво е да работиш в бачкаторските фирми за неквалифицирани и нискоквалифицирани но трябва да минеш и през това стъпало, за да се издигнеш. Където и да е се иска здраво бачкане за малко пари. Ако искаш да ти е леко учиш висше.
|
| преди: 1 месец, 14 дни hash: a3aee95ed6 |
|
5. Препоръчвам ти Кауфланд. За първа работа става. Плюсове - може да си на 4 или 6 часов договор, ще имаш време за другите ти ангажименти с училище и тн. Има допълнително здравно осигуряване, мултиспорт карта, ваучери за храна. Плащат ти изработените часове, ако се наложи да останеш малко по-дълго на работа ще ти се плати извънредния труд. Коректни са, плащат навреме, имаш си договор, осигуровки. Минуси - работата е много и е тежка. Ще се занимаваш с клиенти, но като се научиш да си учтив и да ги накараш малко да се почувстват специални повечето омекват. Ще имаш дразнещи колеги, но има и доста готини и разбрани. Не ти препоръчвам да се хващаш някъде на черно, може и да не ти платят.
|
...
| преди: 1 месец, 13 дни hash: 15914eaae2 |
|
7. Номер 5 Една година работих във Кауфланд. Пълна трагедия!!! По договор бях на 8ч работно време и познай. Работата смяна 1рва беше от 5сутринта до 13:30ч. Та се налагаше да ставам е 4 сутринта. И винаги когато станеше 13ч шефа на филиала веднага се появяване. И ми поставяше задачи които никога не могат да се изпълнят до 13:30 И оправданието беше е нали ти се плаща извънредното време. Най-рано съм си тръгвал във 14ч. Но почти винаги съм стоял до 14:30 дори 15ч. Имаш право на 3 почивки през работно време две по 15мин и една 30мин. Да но почти винаги нямаш време защото работата е убийствено много. Тъкмо седнеш и ти звънят по телефона да се връщаш че магазина е претъпкан с народ. Имало е доста случай в които буквално не мога да ида да пия вода. Аз вършех работа за 3ма човека а работех сам. Всеки ден се прибирах смазан! Болеше ме гърба краката рамената и ръцете. А имаше колеги близки до шефа които се скатаваха и го раздаваха началници. И така днес съм бил до 14:30 и трябва да бързам за да се прибера да се окъпя и да взема децата от училище и градина. Пребирам се в 18ч вечерям и лягам защото на сутринта пак трябва да стана в 4ч сутринта. Когато съм бил нощни смени идва тир с 40 палета със стока. Реално трябва да сме 8-10 човека които да я зареди. А дефакто сме 3-4 изгърбеане до дупка сутринта буквално не знаеш на кои хора си. Адски болка в кръста и ръцете от пренасяне и прехвърляне. Преди всяка проверка от регионалния. Ни караха да чистим но преди това трябваше да прехвърляне тонове стока за да освободим земята под нея за да се почисти. Общо взето хамалокията е на макс. А тези рекламни които ги въртят нямат нищо общо с реалността. За 1 година половината колектива се смени страшно текучество. У да никой нормален не може да издържи на този напън. Трябва да си закъсал до шия че да се хванеш на тази хамалогия. И реално часовете не ти се плащат защото ги манипулират във системата плащат ти там някакъв процент. Реално всички работят пи 40-50 часа извънредно. Но по договор нямаш право да правиш повече от 30 часа за 2 месеца. Което ще рече че след тези 30 часа не ти се плаща и стотинка! А шефчето си прибира бонус чета с хиляди левове. И друго често се случваше в почивен ден да ми звънне шефа. Да дойда на работа пък следващата седмица щял да ми върне този ден като почивен. Познай не го връща! Та така не се връзвайте на захаросаните реклами. На Стоичков и Дара. Като цяло май само те имат келепир от цялата работа плюс шефовете на филиалалите и главните управници! Има още десетки неща които мога да изброя но сега нямам време лек ден! :))
|
|
|
|
| Коментари очaкващи одобрение: няма |
| ... |
|
|
|
|