Бал - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (132640)
 Любов и изневяра (32468)
 Секс и интимност (15397)
 Тинейджърски (22376)
 Семейство (7423)
 Здраве (10260)
 Спорт и красота (4922)
 На работното място (4063)
 Образование (7826)
 В чужбина (1836)
 Наркотици и алкохол (1181)
 Измислени истории (814)
 Проза, литература (1950)
 Други (21965)
 Избор на редактора (159)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Тинейджърски

Бал
преди: 21 дни, 39 мин., прочетена 488 пъти
По-догодина ми предстои бал, нямам кавалер, не ми е и особено нужен, но гледам в тик ток, че ходят по килими и разни глупости по двойки, окей ли е просто да си отида в хотела? Дразни ме, че никой нищо не знае и няма абсолютно никаква организация, не знам какво да очаквам и как да си подредя плановете.

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 20 дни, 6 часа
hash: ff0fd860d0
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

1.   Това с кавалерите е глупости. Изобщо този бал и целия маскарад около него е пълна простотия.
Организирай си го така, че да ти е забавно на теб, доколкото е възможно. Изобщо не се съобразявай със очакванията и стереотипите на другите. Отиваш на купона, снимаш се няколко пъти за спомен, напиваш се (ако пиеш), прибираш се и спиш.

 
  ...
преди: 19 дни, 22 часа
hash: 6dfd645517
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

2.   Ох циганин на квадрат ниво 1969 г. какъв кавалер, завършваш училище, събиране, прощаване с класа, за какво ти е кавалер?

 
  ...
преди: 19 дни, 20 часа
hash: 747e885e91
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

3.   Момиче много бързаш. Може дотогава да си откриеш кавалер. Не мисля ся за глупости

 
  ... горе^
преди: 19 дни, 8 часа
hash: 5897006cf0
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

4.   Какъв бал? Абитуриентски или абсолвентски?
В България момичетата масово ходят без кавалери на абитуриентския си бал... така, че няма за какво да се притесняваш...
мисля, че на Запад ходят с кавалери, но тука не е така... Когато бях на абсолвентски някой студентки успяха да хванат някой мъж през студентството, но не всички са така...
За мен беше по-гадно, че нямах приятелки (от класа и от студентството) с които да отида и да се забавляваме там... Едва ли не отивам сама, за да не изпусна момента си да се издокарам и да отида на бал... и да отпразнувам завършването си...

 
  ...
преди: 19 дни, 23 мин.
hash: 0b7e45cedf
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

5.   Абитуриентски.
Не знам напрегнато ми е понеже нямам баща, някак съм се озовала и без нито един брат, братовчед.. гледам, че другите ходят с бащите си по принцип.

 
  ...


...
преди: 18 дни, 20 часа
hash: 73136d600a
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

6.   Не се притеснявяй изобщо. Просто гледай да си изкараш готино с тези хора, защото с някои ще е за последно. В моя случай беше с почти всички. Важното е да имаш запомняща се с добро вечер. Родителите и партньорите просто не са фактор на абитуриентския бал. По принцип е тълпа и суматоха няколко секунди и влизаш и сядаш и партито започва. Фокуса е да затвориш една страница в живота си, със съученици и учители, колкото се може по-добре. Кое е важното - да си щастлива на тоя ден и да се сбогувате като приятели всички и на следвашия ден да си готова да прелистиш на следващата страница. Весело изкарване!

 
  ... горе^
преди: 17 дни, 7 часа
hash: 33bf30f4d1
гласове:
1 2 3 4 5
  (6 гласа)

8.   Балът е интересен с това, че за последен път виждаш съученичките и съучениците си в този вид и състав. Някога за нас той беше и нещо като точка на пречупване, говоря за момчетата. Защото след бала следваше кандидатстване и, независимо дали си приет или не, наесен заминаваш в родната казарма. Всеки гледаше преди казармата да изживее едно лято, което да надскача обичайните летни почивки. Лятото преди казармата за първи път целунах момиче, ако трябва да съм откровен, тя ме целуна, а аз от неопитност за малко с моите зъби не ѝ избих нейните. Няма да отрека, че бях изплашен до смърт, едва не паднах по задник на пясъка и чудно как сърцето ми не счупи ребрата ми. Е, бях смотан като повечето ми приятели. Вече през втората половина на септември минавахме през портала на родната казарма и там започваха две години. На всеки му се полагаше това, което военната комисия беше определила. Бях първо в НШЗО-станахстаршина школник, а втората година вече като КВ, в един десантен батальон. Разбира се момичетата винаги бяха в главите ни, като фантазии. Не ги избиваше нито малш на скок, нито ръкопашните схватки, нито физическите натоварвания, нито парашутните скокове. Слушахме ироничните подмятания на по-младите офицери от рода на: „Вие не сте мъже, вие сте едни пъргави, издръжливи и силни момчета, но не сте мъже. Та вие не сте и целували момиче. “ Е, от последното най-болеше. Така че такива лета не се забравят, защото се събират няколко събития за кратък времеви интервал: бал, матура (ако имаш такава), кандидатстване, почивка, влизане в казармата. Всичко това е в рамките на три месеца. През това време, докато момчетата са в казармата, нашите съученички вече са завършили втори курс от следването, отдавна са ни забравили или поне спомените са избледнели. Години по-късно на човек му остава усещането, че всичко това е било много кратко, почти като едно лято, което е минало по-бързо, отколкото си разбрал. Но тогава така беше- с бал, трепет, страх и надежда, които днес вече звучат като чужд живот. Е, така беше преди много години. Само спомен за цял живот. Fallschirmspringer

 
  ...
преди: 16 дни, 13 часа
hash: 5897006cf0
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

9.   До номер 8 от номер 4... Не е вярно, че може да не ги видиш повече... Да, някой хора може да не видиш повече (ако сменят града или държавата и не ползват социални медии примерно и да няма как да им пишеш или ако те самите не искат да поддържат контакт с теб) и това да ви е за последно заедно... но някой от мойте бивши съученици все още мога случайно да срещна из града или квартала даже... някой ползват фейсбук и може да им пишеш и да се уговорите да се видите.. ако искат ще се видите, ако не искат, няма...
Примерно през пандемията се свързах с един от тях, защото заради Ковид и двамата трябваше да бъдем в родния си град и се свързахме отново и видяхме... За пръв път се видяхме отново след бала и след много години...

 
  ...
преди: 16 дни, 2 часа
hash: 33bf30f4d1
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

10.   От №8 до №4. Прочетете внимателно. ЦИТАТ:"Балът е интересен с това, че за последен път виждаш съученичките и съучениците си в този вид и състав. Обърнете внимание на думите " в този вид и състав". Fallschirmspringer

 
  ... горе^
преди: 15 дни, 4 часа
hash: 5897006cf0
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

11.   От №4 до №8 - Да, разбрах те...
Някой училища си организират high school reunion също... но понеже ние специално не бяхме най-сплотения клас, едва ли ще се съберам всички заедно отново на такова събитие...
На нашия бал само едно момиче не дойде... и беше момичето до което седях през учебните години и бяхме приятелки... но пък поне дойде на изпращането и там мисля бяхме в целия си "вид и състав" наистина...

 
  ...

...
преди: 14 дни, 10 часа
hash: 33bf30f4d1
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

12.   До уважаемия №11, Аз съм от друго поколение – от така наречените „бумъри“ или, както дъщеря ми ме определя, „дебелоглав и инатлив бумър“. Съпругата ми обаче не ме определя по този начин. Бях от смотаните момчета. Възприемах се като грозник и се спотайвах на последния чин в средната редица. Трудно говорех с момичета лице в лице, защото бях пъпчив, но по телефона – а тогава всички телефони бяха стационарни – нямах никакъв проблем. Дните ми бяха еднообразни – училище, тренировки по джудо, учене и четене на книги. Родителите ми имаха огромна библиотека – може би над 2500 книги. Говорех открито само със съседското момиче, с което бяхме израснали заедно – дъщеря на генерал от службите. С нея през зимата ходех на кънки, понякога на кино, а също така си разменяхме книги за четене. По нейно настояване започнах да чета томовете на Ги дьо Мопасан, но трудно разбирах човешките взаимоотношения в тях. Тя беше по-малка от мен, но някак разбираше много по-пълноценно човешките отношения. Първата ми целувка беше с чешко момиче на „Златни пясъци“. Тогава курортът имаше много по-малко сгради, повече зеленина и създаваше усещане за безгрижие и спокойствие. А после, както вече съм писал, дойде есента и казармата. На портала ни посрещаха песните на Емил Димитров „Сбогом, Мария“ и „Нашият сигнал“. За огромната част от момчетата те не носеха особено емоционално натоварване, защото нямахме свои „Марии“. Но за някои бяха тежки и от тях можеше да се очакват всякакви изненади, включително и най-тежката – както тогава казвахме, „лапнал цевта“. За щастие, при нас такъв инцидент нямаше. Имаше и интересни запомнящи се моменти. Бях парашутист в един непълно формиран батальон, далеч от София. Е, всичко минава. Fallschirmspringer

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net