 |
|
|
| |
|
Полезно |
|
Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена 
Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес. Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти. |
|
| |
|
|
|
|
|
|
Споделена история от Тинейджърски |
Бал
преди: 21 дни, 39 мин., прочетена 488 пъти
По-догодина ми предстои бал, нямам кавалер, не ми е и особено нужен, но гледам в тик ток, че ходят по килими и разни глупости по двойки, окей ли е просто да си отида в хотела? Дразни ме, че никой нищо не знае и няма абсолютно никаква организация, не знам какво да очаквам и как да си подредя плановете.
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
Коментари |
|
Вземи последните коментари по RSS |
| |
|
|
| преди: 20 дни, 6 часа hash: ff0fd860d0 |
|
1. Това с кавалерите е глупости. Изобщо този бал и целия маскарад около него е пълна простотия.
Организирай си го така, че да ти е забавно на теб, доколкото е възможно. Изобщо не се съобразявай със очакванията и стереотипите на другите. Отиваш на купона, снимаш се няколко пъти за спомен, напиваш се (ако пиеш), прибираш се и спиш.
|
| преди: 19 дни, 22 часа hash: 6dfd645517 |
|
2. Ох циганин на квадрат ниво 1969 г. какъв кавалер, завършваш училище, събиране, прощаване с класа, за какво ти е кавалер?
|
| преди: 19 дни, 20 часа hash: 747e885e91 |
|
3. Момиче много бързаш. Може дотогава да си откриеш кавалер. Не мисля ся за глупости
|
| преди: 19 дни, 8 часа hash: 5897006cf0 |
|
4. Какъв бал? Абитуриентски или абсолвентски?
В България момичетата масово ходят без кавалери на абитуриентския си бал... така, че няма за какво да се притесняваш...
мисля, че на Запад ходят с кавалери, но тука не е така... Когато бях на абсолвентски някой студентки успяха да хванат някой мъж през студентството, но не всички са така...
За мен беше по-гадно, че нямах приятелки (от класа и от студентството) с които да отида и да се забавляваме там... Едва ли не отивам сама, за да не изпусна момента си да се издокарам и да отида на бал... и да отпразнувам завършването си...
|
| преди: 19 дни, 23 мин. hash: 0b7e45cedf |
|
5. Абитуриентски.
Не знам напрегнато ми е понеже нямам баща, някак съм се озовала и без нито един брат, братовчед.. гледам, че другите ходят с бащите си по принцип.
|
...
| преди: 18 дни, 20 часа hash: 73136d600a |
|
6. Не се притеснявяй изобщо. Просто гледай да си изкараш готино с тези хора, защото с някои ще е за последно. В моя случай беше с почти всички. Важното е да имаш запомняща се с добро вечер. Родителите и партньорите просто не са фактор на абитуриентския бал. По принцип е тълпа и суматоха няколко секунди и влизаш и сядаш и партито започва. Фокуса е да затвориш една страница в живота си, със съученици и учители, колкото се може по-добре. Кое е важното - да си щастлива на тоя ден и да се сбогувате като приятели всички и на следвашия ден да си готова да прелистиш на следващата страница. Весело изкарване!
|
| преди: 17 дни, 7 часа hash: 33bf30f4d1 |
|
8. Балът е интересен с това, че за последен път виждаш съученичките и съучениците си в този вид и състав. Някога за нас той беше и нещо като точка на пречупване, говоря за момчетата. Защото след бала следваше кандидатстване и, независимо дали си приет или не, наесен заминаваш в родната казарма. Всеки гледаше преди казармата да изживее едно лято, което да надскача обичайните летни почивки. Лятото преди казармата за първи път целунах момиче, ако трябва да съм откровен, тя ме целуна, а аз от неопитност за малко с моите зъби не ѝ избих нейните. Няма да отрека, че бях изплашен до смърт, едва не паднах по задник на пясъка и чудно как сърцето ми не счупи ребрата ми. Е, бях смотан като повечето ми приятели. Вече през втората половина на септември минавахме през портала на родната казарма и там започваха две години. На всеки му се полагаше това, което военната комисия беше определила. Бях първо в НШЗО-станахстаршина школник, а втората година вече като КВ, в един десантен батальон. Разбира се момичетата винаги бяха в главите ни, като фантазии. Не ги избиваше нито малш на скок, нито ръкопашните схватки, нито физическите натоварвания, нито парашутните скокове. Слушахме ироничните подмятания на по-младите офицери от рода на: „Вие не сте мъже, вие сте едни пъргави, издръжливи и силни момчета, но не сте мъже. Та вие не сте и целували момиче. “ Е, от последното най-болеше. Така че такива лета не се забравят, защото се събират няколко събития за кратък времеви интервал: бал, матура (ако имаш такава), кандидатстване, почивка, влизане в казармата. Всичко това е в рамките на три месеца. През това време, докато момчетата са в казармата, нашите съученички вече са завършили втори курс от следването, отдавна са ни забравили или поне спомените са избледнели. Години по-късно на човек му остава усещането, че всичко това е било много кратко, почти като едно лято, което е минало по-бързо, отколкото си разбрал. Но тогава така беше- с бал, трепет, страх и надежда, които днес вече звучат като чужд живот. Е, така беше преди много години. Само спомен за цял живот. Fallschirmspringer
|
| преди: 16 дни, 13 часа hash: 5897006cf0 |
|
9. До номер 8 от номер 4... Не е вярно, че може да не ги видиш повече... Да, някой хора може да не видиш повече (ако сменят града или държавата и не ползват социални медии примерно и да няма как да им пишеш или ако те самите не искат да поддържат контакт с теб) и това да ви е за последно заедно... но някой от мойте бивши съученици все още мога случайно да срещна из града или квартала даже... някой ползват фейсбук и може да им пишеш и да се уговорите да се видите.. ако искат ще се видите, ако не искат, няма...
Примерно през пандемията се свързах с един от тях, защото заради Ковид и двамата трябваше да бъдем в родния си град и се свързахме отново и видяхме... За пръв път се видяхме отново след бала и след много години...
|
| преди: 16 дни, 2 часа hash: 33bf30f4d1 |
|
10. От №8 до №4. Прочетете внимателно. ЦИТАТ:"Балът е интересен с това, че за последен път виждаш съученичките и съучениците си в този вид и състав. Обърнете внимание на думите " в този вид и състав". Fallschirmspringer
|
| преди: 15 дни, 4 часа hash: 5897006cf0 |
|
11. От №4 до №8 - Да, разбрах те...
Някой училища си организират high school reunion също... но понеже ние специално не бяхме най-сплотения клас, едва ли ще се съберам всички заедно отново на такова събитие...
На нашия бал само едно момиче не дойде... и беше момичето до което седях през учебните години и бяхме приятелки... но пък поне дойде на изпращането и там мисля бяхме в целия си "вид и състав" наистина...
|
...
| преди: 14 дни, 10 часа hash: 33bf30f4d1 |
|
12. До уважаемия №11, Аз съм от друго поколение – от така наречените „бумъри“ или, както дъщеря ми ме определя, „дебелоглав и инатлив бумър“. Съпругата ми обаче не ме определя по този начин. Бях от смотаните момчета. Възприемах се като грозник и се спотайвах на последния чин в средната редица. Трудно говорех с момичета лице в лице, защото бях пъпчив, но по телефона – а тогава всички телефони бяха стационарни – нямах никакъв проблем. Дните ми бяха еднообразни – училище, тренировки по джудо, учене и четене на книги. Родителите ми имаха огромна библиотека – може би над 2500 книги. Говорех открито само със съседското момиче, с което бяхме израснали заедно – дъщеря на генерал от службите. С нея през зимата ходех на кънки, понякога на кино, а също така си разменяхме книги за четене. По нейно настояване започнах да чета томовете на Ги дьо Мопасан, но трудно разбирах човешките взаимоотношения в тях. Тя беше по-малка от мен, но някак разбираше много по-пълноценно човешките отношения. Първата ми целувка беше с чешко момиче на „Златни пясъци“. Тогава курортът имаше много по-малко сгради, повече зеленина и създаваше усещане за безгрижие и спокойствие. А после, както вече съм писал, дойде есента и казармата. На портала ни посрещаха песните на Емил Димитров „Сбогом, Мария“ и „Нашият сигнал“. За огромната част от момчетата те не носеха особено емоционално натоварване, защото нямахме свои „Марии“. Но за някои бяха тежки и от тях можеше да се очакват всякакви изненади, включително и най-тежката – както тогава казвахме, „лапнал цевта“. За щастие, при нас такъв инцидент нямаше. Имаше и интересни запомнящи се моменти. Бях парашутист в един непълно формиран батальон, далеч от София. Е, всичко минава. Fallschirmspringer
|
|
|
|
| Коментари очaкващи одобрение: няма |
| ... |
|
|
|
|