Споделена история от На работното място |
Мръсни номера от колеги
преди: 6 часа, 54 мин., прочетена 79 пъти
Здравейте на всички!
Работя като санитарка в отделение. От известно време забелязвам, че една от сестрите ми е вдигнала мерника. Постоянно ми прави забележки, каквито не прави на никой друг.
Ще дам пример. Влизам в една от стаите и измивам пода. След това въпросната сестра ме привиква и ми казва: „Бях в еди-коя си стая и плочките лепнеха под краката ми. Направи нещо. “
Аз ѝ обяснявам, че преди малко съм измила пода. А тя ми отговаря: „Не знам какво си мила, но на пода има нещо лепкаво. “
Отивам да проверя и съответно подът си е чист и няма нищо.
След нощното дежурство една моя колежка санитарка ми звъни да ме пита дали съм изхвърлила кошчето в същата стая. Аз ѝ обяснявам, че съм го изхвърлила. Тя ми казва: „Не знам, обаче кошчето прелива от боклук. “
Съответно аз ѝ казвам, че наистина съм го изхвърлила.
Само че тази моя колежка е от село и периодично носи плодове и зеленчуци на сестрите. Според мен по този начин им се подмазва.
Аз винаги гледам да си върша работата на 100%, но понякога човек може да пропусне нещо. Както например веднъж бях пропуснала да изхвърля тоалетния стол с урина на една от пациентките в същата стая, защото когато го проверих сутринта, беше празен.
А моята колежка твърди, че бил пълен с урина почти догоре, след моето дежурство. Като искаше да намекне, че аз за 12-часово дежурство изобщо не съм погледнала тоалетния стол. Винаги се хваща за най-малките детайли коитонненса чак такъв голям проблем. В същото време тя също прави пропуски но никой не и го казва. За конкретната урина в гърнето имам съмнение че лъже.
Но няма как да докажа противното, защото вече съм си вкъщи.
Аз постоянно се натъквам на техните пропуски, но не ги изтъквам. За мен това не е проблем. Много пъти ми се е случвало да изхвърлям тоалетни столове, забравени от нея и от другите ми колежки. Или кошче което са пропуснали да изхвърлят.
Просто имам чувството, че въпросната сестра и моята колежка са се съюзили, за да ми правят мръсно.
Какво смятате? Има ли тук хора, които работят в болница и са попадали в подобна ситуация?
|