Споделена история от Секс и интимност

Мъж на 26 с проблем при общуването
Здравейте не знам как да започна за това моля не ме съдете. Като начало малко за мен на 26 години съм като малък се занимавах с баскетбол в продължение на 7 години. След като завърших отидох във военно училище там изкарах една година не беше това което очаквах и кандидаствах във френския легион приеха ме и така 4 години.И след това дойдоха моите проблеми трудно ми е да общувам с хората предполагам в техните очи изглеждам като темерут. Но просто ми е трудно да вляза в разговор в моята глава са само спомени свързани с армията и всичко се свежда до тях.Преди имах много приятели и приятелки , но сега вече не повечето са или семейни или ме избягват. Трудно ми е и общуването с жените не бих казал че съм грозен 186 висок 98 кг леко мургав къса коса. Случва ми се често да ме загледат непознати жени и в тази ситуация ми става неудобно не знам какво да и кажа на дадената дама и най често свеждам поглед или гледам в другата посока. Преди никога съм нямал проблем с жените и сега това ме притеснява но явно нещо в мен се е пречупило. Много бих се радвал да ми дадете някакъв съвет. Благодаря ви предварително

Коментари

1.   Е,от какво се срамуваш?Голям мъж си вече!Започни да общуваш с повече хора,ходи на места където се събират млади хора,забавлявай се!Не ставай социопат!

2.   Ако имах твоите физически данни, досега да съм най-якият пич в целия град, но уви! Някои хора като мен пък все някак общуват, но никой не ги поглежда заради външния им вид. Е, твоят проблем е поправим за разлика от моя, така че спокойно! Виж, другите може да ти дадат съвет, моят е да не се отчайваш.

3.   Не знам какво да те посъветвам - просто бъди себе си, отпусни се, не бягай от създаване на нови контакти, не се страхувай от нищо. Явно проблема идва от самите ти мисли. Бъди по-смел, никой не е идеален.Успех!

4.   Мисля, че проблема ти ще се реши с повече самочувствие в себе си и стремеж към общуване с другите - за това би ти помогнало много заетост - ходи на фитнес, на работа, на курсове по фотография или каквото се сетиш, изобщо с каквото ти дойде на ума си запълвай времето, така, че винаги да си около хора и в контакт с хора, дори и да изглежда мазохистично отстрани. Също така ежедневните интеракции с други - старай се да ги увеличиш, разшириш и направиш по-приятни - например отиваш да си вземеш китайско за вечеря - недей само да поръчваш и да си тръгваш, ами се старай да разшириш комуникацията - например можеш да поискаш мнение за нещо по-леко за вечеря или друго, каквото се сетиш; дано да си разбрал основната идея! Все пак обаче ми се струва, че ако отидеш на психотерапевт той или тя може най-добре да те насочи и помогне.

Преди 1-2 години и аз имах мерак за френския легион, мислех че ще е много полезно за егото ми да се забия в пустинята за 5 години:D Виж този блог, може да ти е интересен - http://azlegionerat.wordpress.com/

А иначе е съвсем нормално при толкова време в легиона да имаш проблем с общуването, все пак си бил в тежки условия, само с мъже и то с ограничен брой хора... но има и друго измерение на проблема - предполагам, че през това време си правил секс единствено с Десислава и Левислава - демек си карал на самозадоволяване. При свикване при групи като моряци, военни, а и съвсем нормални хора, се получава една зависимост, която води и до промени в химичния състав на мозъка. Тази тема е много относителна и индивидуална за всеки мъж (защото при жените аз лично не знам да се наблюдават проблеми от самозадоволяване), но мога да ти предложа следното - пробвай 2 пълни седмици изобщо да не мастурбираш(ако останеш доволен - можеш и тотално да се откажеш от мастурбацията), дори да не се пипаш! Все пак ако не успееш с второто(защото може да се окаже трудно, а и симптомите и реакциите могат да бъдат като при наркотична зависимост), трябва да знаеш, че най-важното е да не свършваш в никакъв случай, иначе почваш отначало! Но най-добрия вариант е изобщо да не се докосваш дори:D Не знам дали ще ти е полезно всичко това, ти ще си прецениш. А ако четеш английски, можеш да хвърлиш едно око на тази страница и препратките и коментарите по нея - http://www.psychologytoday.com/blog/cupids-poisoned-arrow/201001/was-the-cowardly-lion-just-masturbating-too-much

Успех! М20

5.   Само да допълня коментара си от днес - това упражнение с въздържанието според доста отзиви, а и всеки мъж може да се убеди на практика за себе си дали действа - подобрява настроението, увеличава енергията, връща увереността, кара мъжете да бъдат по-любопитни към хората и да търсят нормалната човешка комуникация и общуване, прави ги по-смели с жените (което води и до добри отношения с околните и истински секс). Може да е малко трудно, но пък очакваните резултати са повече от стимулиращи:D Но и трябва да се има предвид, че при някои хора резултатите отнемат повече време (това зависи от самия химичен баланс на човека, отколко време и колко систематично прибягва до мастурбация и т.н.).

6.   A дали случайно, изискванията ти към хората не са станали по /как да кажа?/, изострени , по праволинейни? Хората не ти ли се струват някакси разпуснати, недисциплинирани?... Това не е непременно последствие от легиона, по скоро желанието да се запише човек там е следствие от такова мислене. Там човек става по организиран, по подреден, а ние, всички тук сме повече суетни, повече пилеем времето си в удоволствия /като изключим работата си, все пак/... Но защо мислиш, че няма и жени, които са с твоя начин на мислене? Знаеш, има и жени с по твърд характер, с чувство за ред и отговорност. Не мисля, че си струва да се отчайваш, вместо да се насочиш към целта -нали така са те учили, все пак...