Споделена история от Секс и интимност

От "просто секс" започвам да се влюбвам
Здравеите! На 28 години съм и имам следния проблем - започвам да се влюбвам в мъж, с който се познаваме от 6 месеца и сме го правили 3 пъти. Отношенията между нас са на чисто сексуална основа, причината донякъде е и защото аз го провокирам единствено и само със секс ... в крайна сметка нали мъжете това искат ... но истината е, че този метод не работи вече, притесняваме факта, че той си мисли, че го третирам като жиголо и това го отдръпна и отдалечи ... кажете къде сбърках ... и как да премина на по силно комуникативно ниво... и въобще възможно ли е нещата да се задълбочат във връзка след като сме на ниво "просто секс" с откъслечна комуникация ...Той е на 36, разведен без деца. Нарочно си поставям бариери да не се влюбвам, защото усещам, че ме използва само заради секса, но в същото време усещам, че има и нещо повече. Омръзна ми това негодувание! Кажете какви действия да предприема за да си изясня ситуацията!

Коментари

1.   Това не върви надобре.Остани сам със мислите си и реши! :)

2.   Аз на твое място бих говорила с него - това е, за съжаление, единственият сигурен начин да си изясниш действителното положение на нещата. Иначе ще си се носиш по течението на гадания и предположения, а това ще те изтормози психически. Ако нещата ще се получават - поздравления, ако ли пък не - поне ще обърнеш нова страница и няма да се питаш още години: "Какво би било ако...". Действай смело. "Съдбата помага на смелите." (Това, между другото, го е казал един древен поет в произведението си "Изкуството да обичаш":) Успех!

Борония

3.   Аз уча психология и веднъж на лекции нашия доцент ни разказа подобен случай на твоя :) Извода беше, че човек "изпраща сигнали" (невербално общуване - езика на тялото) когато общува с някой. Тези сигнали се възприемат от другия и така той изгражда държанието си спрямо нас. Понякога както се възприемаш ти така те възприемат и другите. Накарай го сега да погледне друга твоя страна - по чувствителна, по различна. Заинтригувай го с нещо (не знам с какво ти го познаваш) така че да не мисли само за секса с теб :) Ти самата спри да се възприемаш само като сексуален обект за него (както недей да възприемаш него като секс. обект за себе си) и така според мен и той ще се промени спрямо теб :). И всичко трябва да става УЖ неглижирано, не нарочно, спонтанно и да изглежда непринудено. Така той ще се промени дори и без да забележи :) Вярвай и си представяй, че всичко ще стане така както искаш защото духа управлява материята :) УСПЕХ !!!

4.   За 6 месеца сте го правили три пъти и твърдиш, че те използвал за секс? Ако питаш мен, не само ,че не те използва, ами дори не те ползва. Със сигурност сексът не е причината да се вижда с теб. Естествено е на 36 да изка задълбочаване на отношенията. Няма как той да е открит, като ти си правиш разни тактики - усеща се. Говори с него и ако е пич, нищо не ти пречи да се повлюбиш малко, нищо, че има и риск от разочарование. Другото си е тъпотия, особено на вашите години

5.   Благодаря за коментарите и съветите. Отговорът на номер 4 доста ми отвори очите. Отговорът на номер 3 пък ми даде доста надежда ... Но истината е че в момента на момчето не му пука за мене и ме игнорира, направих 1 опита за комуникация с него и в рамките на 2 седмици нищо, пълен игнор и липса на отговор и ответна реакция - отказвам се. Достатъчно се унижих, оставам с усещането, че действах смело, но просто в този случай резултатът беше негативен за мен. Ако според Вас трябва да продължа с опитите за комуникация, дайте съвет и идеи как и кога. Иначе аз мисля наи- малкото да бия отбоий и да не се натрапвам. Fareplay!