Споделена история от Секс и интимност

Искаме бебе, моля за съвет
Здравейте, бих искала да получа съвети как да подпомогна забременяването и как да правя нещата правилно. Като неща, които трябва да знаете е, че имам хашимото - хипофункция и обърната матка. Пия си хапчетата редовно и хормона ми е в норма. Около дните за овулация този месец си правих тест, но беше отрицателен, но два дни преди да го направя усещах симптоми като за овулация. Другият път, когато очаквам овулация ще започна от по - рано, но моля ви споделете как е най - правилно да са контактите и правилно ли е да лежа по очи щом съм с обърната матка?

Коментари

1.   Почвам отзад напред. Първо за обърнатата матка. 30% от жените имаме такава и няма никакво отношение за здравето и способността да забременяваш, oсвен че менструацията е леко по-болезнена и то не при всички жени. Какви сексуални пози ще избираш няма значение. Вагината и шийката на матката нямат страна. 30% от жените сме с матка като твоята - тоест това е съвсем нормално състояние, не е болест или нещо такова. Просто особеност като да са ти сини или зелени очите.

За Хашимото обаче не мога да кажа същото. По принцип хормоните на щитовидната жлеза при хора като теб са блокирани от естрогена. Най-вероятно имаш и поликистозни яйчници, което означава, че не можеш да забременееш, защото няма как да имаш овулация с кисти. Първо се излекувай, после мисли за забременяване.
Промени задължително начина си за хранене с много строга ниско въглехидратна и богата на мазнини диета. До 50 гр. въглехидрати на ден значи това, диетата се казва кето диета си купи ЕСТЕСТВЕН ЙОД от морски водорасли на Келп. Стува 7. 5 лв. 30 таблетки някъде от аптеката, така също витамин Д3 и магнезии. Не пести сол на кето диета, защото изхвърляш много течности в началото и можеш да се обезводниш.
Повече за кето диета и Хашимото можеш да видиш в youtube и в интернет като цяло под ключовата дума keto diet Hashimoto, LCHF Hashimoto, keto diet Poly Cystic Ovary Syndrome

Не става дума за диета в смисъл редукция на калории и гладуване, а просто за друг начин за хранене, който ще те оттърве от кистите, а с тях ще се нормализира и дейността на щитовидната жлеза. Задължително не забравяй за Йодните таблетки на Келп (при Марешки съм ги купувала наскоро). Виж там какво още ще ти препоръчат за твоето състояние, но задължително искай естествени източници на витамините и минтералите.

Успех

4.   Не знам как обърнатата матка би ти попречила да забременееш... Отивам веднъж на гинеколог и ми казват-О, ужас, ти си с обърната матка, мноооого трудно ще забременееш! Е, чудесно, но вече бях родила първото си дете. Имам още едно диване на почти 2 години. И с двете забременях много лесно. Майка ми и свекърва ми също са с обърнати матки, и те имат по две деца. Вече за хашимото не съм компетентна как стоят нещата.

5.   Консултират се със специалист преди това. Пиенето на фолиева киселина преди забременяването поне 3 месеца е задължително. Добре е и партньорът ти също са я взима, това предотвратява малкоформациите при бебето. Можеш да прочетеш в нета има доста информация.

6.   Номер 1, йод и сол са противопоказни при хашимото и нямам поликистозни яйчници. Здрава съм там долу. Хран ля се и здравословно пия витамини съобразени с нуждите ми.

8.   При жената има едно нещо, което се нарича месечен цикъл.
1. от началото до към 3-5 ден - мензис;
2. от 3-5 ден до към 8-10 ден - подготовка за овулация - тогава можете да се ебете, без да имате проблем, че можете да забременеете;
3. 10-13 ден - самата овулация. Тогава ако искате дете - вътре, ако не - вънка;
4. 13-16 ден - може да "прихване" - Тогава ако искате дете - вътре, ако не - вънка, но... може и да не прихване;
5. след 17-20 ти ден - който ти каже, че ще забременееш - да си гледа работата. До сега от 24 годишния ми опит не е имало такъв случай, така че действай!
ПС. СПИН НЕ съществува, а ХИВ се лекува чрез обезкосмяване. Самото изтръгване на корена на косъма активира производството на ензим, който трепе наред всичко, така че смело напред! НЕ безотговорно, а смело! (има разлика! ;) )

9.   Oт 1 до 6 (Авторката). Не знам кой ти е казал, че при Хашимото йод е било противопоказно, но не е точно така. Няма корелация между богатата на йод храна и автоимунни заболявания. Доказано е обаче, че в райони с бедна на йод почва и храна Хашимото е по-често концентрирано
Да, противоречиви са изследванията - не взимай йод, но наблюдвавай новите изследвания, защото все още не е много добре проучен въпроса като цяло за автоимунните заболявания и храненето.
Като цяло обаче знай, че Хашимото, женски хормони и щитовидната жлеза са много тясно свързани помежду си и не си мисли, че кръвното изследване показва всичко. Тялото ти всички възможно прави, за да поддържа кръвта ти в оптимални концентрация на всичко, а когато вече кръвта показва отклонения вече си истински болна. Трябва преди това да следиш симптомите ПРЕДИ да откаже някой орган
Примерно това, че нямаш овулация, имаш нередовен цикъл, може би болезнен цикъл трябва да накара да ти светнат всички лампички. Отиди на гинеколог просто да види с ехографа дали имаш кисти - 25 лв. без направление. Не случайно кистите и Хашимото са често срещани заедно
Виж си нивата на естроген също, защото естрогенът има голямо влияние върху щитовидната жлеза.

10.   Хa, влязох случaйно тук. Точно йодът лекувa Хaшимото, товa никой лекaр нямa дa ти го кaже зaщото губи ценен, до животен клиент.
Виж, но нa друг език в нетa, a и в you tube имa отзиви зa йод и зaболявaния свързaни с щитовиднaтa жлезa.