Споделена история от Секс и интимност

Къде бъркам в отношението си към жените?
Здравейте :)
Какво ме мъчи мен, станах на 30, имам стабилна работа, собствен апартамент, личен автомобил. Не мога да кажа, че имам перфектната външност, но не съм и някой изпаднал, не чакам на мама и тате, но всичко това явно не ми помага да намеря правилната жена до себе си, с която да създам семейство. Просто не ми обръщат внимание, макар че винаги се старая да правя комплименти (не прекалено много, за да е досадно), с жените които съм искал да се получи нещо, винаги са ми казвали, че ме възприенат само като приятел, и това вече ми се случва за 3-4 път. Не ме вълнуват ония натоканите с поп-фолк стил момичета, които просто се чудят с кой да си легнат за да им купи последния модел айфон. Не се определян, като много нахакан и човек със самочувствие до небесата. Смятам, че човек се определя по това което е постигнал в живота си. Имам колежка на моите години, точно това, което търся, няколко пъти съм и предлагал да излезем, просто ей така, без нищо прибързано колкоъо. да се опознаем, но не иска, седи си сама с котката в квартирата и от работа в къщи и от вкъщи на работа и какво чака и тя не знае май. Лошото е, че има много такива самотни хора и мъже и жени, които едва ли не си живеят в някакъв свой собствен свят и така им харесва. но на мен не, и искам да променя това...
Ще се радвам да чуя мненията ви, какво съм предизвикал в съзнанието ви от това което сте прочели :)

Коментари

1.   Ако някой приятел има познати жени, които са сами може да те запознае, или да си харесаш от някои сайт за запознанства. Има много хора, които немогат да си намерят половинка...

2.   Хм... нa колежкaтa с коткaтa или си и хaресвa сaмa, a ти собственият си живот не опрaвил, a тръгнaл зa нея дa рaзсъждaвaш или ТЕБ не хaресвa и предпочитa сaмa, от колкото зле придруженa.
И нa мен не ми допaдaш, нaй-мaлкото зaрaди товa, че кaто не сa ти откликнaли, прaвиш зaключения зa други хорa, но кaквото ти се ще, a не кaквото може би е. Пък и кой си ти в крaйнa сметкa, вероятно тя си е сaмодостaтъчнa и просто не желaе връзкa.
Свободнa не знaчи достъпнa! Нaбийте ск го товa в глaвите ти и подобни!

3.   Според мен не те намират за интересен или вълнуващ.

Alpha, ж. 28

4.   Ако колежката ти е романтична натура няма как да стане. Тя си чака приказката и това е. А ти - ти явно не си я ухажвал - закачливи усмивки, загадъчност, спонтанно подарено цвете, а после пренебрежение и т. н. Това, че действаш като разумен 30-годишен стабилен мъж никак не ти помага. Не знам и доколко си умел с комплиментите и не са ли много "културни", все едно са от роднина... Знаеш, че повечето жени искат да бъдат отнесени, завладяни и единствени, да чувстват че не можеш да им устоиш. Дай и тази приказка и ще е твоя.

5.   Аз пък създадох семейство, но защо не се чувствам на мястото си не зная, сякаш това не е моя път. Пълно щастие няма....
М35

6.   Ако слагаш всички жени под еднакъв знаменател и ги наричаш "натокани", само защото са поддржани, не по твоя вкус, няма как да успееш. А тази жена с котката защо си мислиш, че чака на тебе и седи сама с котката си в квартирата си. Ти няма как да знаеш, че след като не е с тебе не е и с други, нали. Я спирай да се самосъжаляваш и да се взимаш за стар и едва ли не като човек, на когото му е изтекъл срока. Правилната не се търси по улиците или на работа, нито по баровете, тя сама ще дойде с времето си, с твоята промяна в нагласата ти и с твоето израстване в духовен план. А колкото до мацките за Айфоните-има ли още такива само за един джиесем... все пак ти имаш апартамент и кола се изтъкна :)

7.   Авторе, трудно е да се каже. Причините може да са много. Имаш ли социален живот, имаш ли среда, в която да се запознаеш с нови хора. Да не би да да действаш прекалено прибързано и да си мислят, че искаш само секс или пък да си прекалено скучен. Запиши се на танци може там да срещнеш някоя. Имал ли си някога връзка с жена? Разкажи ни повече за себе си

8.   Опитай се да си забавен. Научи няколко вица и ги разказвай. Опитай се да разшириш кръга от познатите си, запиши се на някакво хоби, в което има и жени. Ще намериш, споко.

9.   Май нямаш много контакти с жени щом до колежки си опрял. Не всички искат "да си го вадят" на работното място и това е достатъчен повод за отказ.
Какви интереси имаш? Намери си някакви извън-работни занимания където да срещаш хора като джим, танци, готвене, църкви и каквото още те влече.

10.   Тук сте много активни, браво. Не очаквах толкова коментари, за толкова кратко време
Към номер 1
За съжаление не съм от хората с голям приятелски кръг, а близките ми приятели повечето или заминаха за чужбина или в София а тези които са тук мога да ги опиша, че са като мен в моето положение. Имам регистрация в 2 сайта обаче пак нищо, много рядко се случва, някоя да ми отговори, уж хубави снимки съм си сложил хаха
Към номер 2
Аз не я съдя колежката, и повече няма да я занимавам. Според мен няма такова нещо, някой да си е самодостатъчен, не искам да звучи клиширано, но човек сам, само до тоалетната :)
Към номер 3
Да, явно е така, но това съм аз и не мога да играя роля
Номер 4
Ами романтична натура е, но до цветя не съм стигал, явно се притеснява на работа да говори с мен, но не желае да излезем след работа, питал съм я, дали се притеснява че сме колеги, тя отклонява темата
Номер 5
Не знам какво да ти кажа, явно нещо ти липсва, ще се оправят нещата :)
Номер 6
Не ги слагам под общ знаменател, просто 10мин общуване с жената срещу мен и мога да преценя дали бихме могли да продължим. Аз не се самосъжелявам, по скоро с тази тема искам да се погледна отстрани, и да чуя мнения и може нещо да се промени :)
За айфоните има ги още, питат каква кола имам заглеждат се по очукания ми телефон хаха
към 7, 8 и 9
Да нямам особено голям социален живот, не съм от контактните, трудно ми е да намирам теми с жените може би защото, хобитата и интересите ми са с техническа насоченост
Връзки съм имал 3, най дългата 4г. Аз скъсах с нея, защото реших че не и давам достатъчно внимание, голяма грешка и до ден днешен съжелявам като се сетя, исках да се съберем отново, но тя не искаше. Просто съдбата ме срещна прекалено рано с правилния човек за мен и аз не го оцених.
Никога не гледам на жена с която искам да имам връзка, като сексуален обект много е важно да разбера как мисли, начина и на изказ и държание. От гледна точка на външността в жените единственото което ме отблъсква е дебелата жена, сега сигурно някой ще се възстанови на това, но това не мога да го преодолея и колкото и да е умна и добра, не казвам че трябва да бъде перфектната, дори може да има малко корем, но 80-90кг на ръст 170 примерно не ме привлича :)

11.   Излизай по кафета, оглеждай се за свободна маса с мацка, почерпи я и ако ти откликне - добре. Говори, говори! Мъжете са доста пасивни, остават си само с гледането и после се чудят, защо никоя не им връзва.

12.   Честно казано имам почти същия проблем като автора (с тази разлика, че за мен колежките са пълно табу)...
И до тук нито един полезен съвет...
Вицове, танци, не знам си какво... Не помага... (Ходя на танци и не само, чувството ми за хумор си го бива, имам "мъжкарска" работа... И пак същото. Казва ти че и харесваш, гъделичка ти самочувствието, стига до там да те нарече герой и лапнеш ли кукичката, ритник под пояса - Пак опираме до "Ама си оставаме само приятели, а аз ще се хвана с някой нов дръвник, точно като бившия от когото ти се оплаквах до преди малко или по-лош, ако намеря" - наистина не знам къде бъркам.

13.   Народните танци, латино и други подобни е идеално е за мъже - там има само жени и лапат мъжете като топъл хляб. В моя курс имаше едно момче на около 25 и един дядо на 60. Бабите на 65 се избиваха да се хващат до момчето хахаха. Но имаше и хубами сами момичета - идеално място за запознанства, действай. Хем ще я видиш как й е тялото, как танцува, ще й пипнеш ръката - това дава много информация. После приказки, ала-бала - и хоп на кумчо вълчо в леглото :)

14.   Имам абсолютно същият проблем като автора. Работа, пари, жилище, кола, но няма жена.
Голям процент от жените / без да обиждам красивият пол / са безумно глуповати и имат безобразна обща култура. И комуникацията няма как да се осъществи. Няма как да се слезне до нивото на интелекта на напомпан с анабол и татуиран, гладкомозъчен субект в кола с тъмни стъкла.
... средата трябва да се сменя приятелю. Това е единственото ни спасение.

М. 33

15.   Авторе да ти кажа ама няма да ми се сърдиш. Външността нещо ти куца! Целиш се нависоко в хубавите жени ама явно ти самият не си хубавец и затова така. Намали малко критериите за жена и ще видиш веднага ефекта! Същото се отнася и за другите дето са на по 30г и нямат връзка.
Аз да ти кажа честно, досега не съм виждал привлекателен мъж който до 30г да не се е оженил! Но пък такива изглеждащи като дялани с теслата и със самочувствие до небесата пълно(не казвам че и ти си такъв), че и търсещи неземна красавица.

16.   До номер 15
:) не, грешиш, въобще не търся неземна красавица, просто прекалено закръглените не са моя тип.
А за моята външност си прав, не съм някой нацепен атлет, даже си имам и малко шкембенце :) но за хубаво или лошо, никога не съм бил човек, който да държи толкова много на външния вид, като се отнася и за мъже и за жени.
За сърдене и дума не може да става, в крайна сметка, това е идеята, всеки да си каже неговото мнение :)

17.   "Никога не гледам на жена с която искам да имам връзка, като сексуален обект много е важно да разбера как мисли, начина и на изказ и държание. "

Е това ти е част от проблема. Каквото и да говорим и ние и разни феминистки, на нас жените ни харесва да ни виждат като сексуални обекти. Харесва ни да ни желаят, да не могат да ни устоят, да флиртуват безкомпромисно с нас. Все пак сме сексуални създания и искаме това да бъде видяно и оценено.

Сега за другото. Казваш, че нямаш перфектната външност. Има неща, които не може да промениш, но винаги има какво да се направи - свали излишните кила, обличай се подходящо за структурата си, направи си хубава прическа и спазвай добра хигиена. Тези неща са голям плюс и много вреди, ако не присъстват.

И остава характерът. Там е и проблемът на повечето мъже, в твоята ситуация. Казваш, че не си много социален, но уменията да се общува обикновено са по-решаващи от всичко друго и при двата пола. За да те харесват жените, трябва да се развиеш и израстнеш личностно. По това, което говориш, според мен има доста да преодоляваш, включително тая изкривена и горчива представа за жените.

Все пак, не е като да не си имал опит и връзки. Потърси причините, за разпадането им. Каквото било с онази "правилната" е минало. Престани да мериш всички други по нейния аршин и не смятай, че някоя ти е длъжна, само защото си я харесал или защото била сама. Работи по себе си и резултати ще има.

18.   Авторе да ти кажа, че не си сам. Има и други като теб и аз съм един от тях. На 31г. съм, имам прилична работа, изглеждам добре, имам и автомобил и спортен мотор, но също като теб нещо не ми върви с жените. И аз като теб имам малък социален кръг от хора, с които общувам. До преди 2-3 години не обърщах внимание на това, че ми тежи да съм сам. И аз така си живееш в някакъв вътрешен свят. В последната една година започнах да съм по активен в разни сайтове за запознанства. Покрай една приятелка се запознах с 2-3 жени, но все още няма никакъв лъч надежда. И те си стоят така сами. Даже едното момиче също си живее сама с котка - съвпадение просто. ;) Повечето жени в сайтовете за запознанства имам чувството, че са там само за хубавия разговор и да си повдигат самочувствието. Рядко се стига до среща, въпреки че сме си писали много време и имаме сравнително еднакви интереси. За реалните контакти пък, се стремя да водя интелигентен разговор. Общо взето успехите ми са минимални и все още продължавам с търсенето. Излизал съм на няколко срещи. С едно момиче имахме привличане, но в крайна сметка не се получи, а прехвърчаха доста искри. Варианта е да не губиш вяра и да търсиш нови контакти. Колкото повече запознанства имаш, се увеличава шанса да срещнеш човека за теб. Когато ти хареса някоя действай и не губи време, защото в крайна сметка излиза, че е по добре да те отрежат, от колкото да съжаляваш, че не си опитал!!!

Успех и на двама ни, както се казва!

20.   Ами какво да кажа, освен "добре дошъл в клуба! ". На 30 съм, без приятелка от години. Имам стабилна работа, кола и мотор.. Е, живея под наем все още, защото не съм сигурен, че искам да остана в БГ. При мен проблемът тръгва още от родителите - баща ми е пасивен, майка ми е по-доминираща. Баща ми се е оженил много късно, не му е вървяло с жените и на него, Съответно аз съм пасивен като цяло в живота, включително при междуполвите отношения. Някои ще кажат "ами промени се", но работата е, че това не става толкова лесно. Тези неща взех да ги осъзнавам съвсем наскоро.

А като цяло жените в БГ ми се струват доста суетни. Има грозни жени, които предпочитат да си стоят сами, отколкото да се "прежалят" за някой "по-нисш" мъжки. Този феномен го има и в САЩ (където съм живял около половин година), но може би е по-рядко. Там като цяло се гледа как да станат нещата, а тука се гледа как да не станат. Но със сигурност жените в по-богатите страни са по-малко суетни, там повече се държи на личностни качества. Тук се държи на това мъжът да демонстрира "статус" и е по-първично някак си, при нас е по-близо до животните.

Според мен бъркаш там, че им правиш комплименти и подобни лигавщини. Аз поне комплименти не съм им правил, освен за нещо супер очевидно. Защо да ѝ правя комплименти и да ѝ вдигам самооценката още, не стига, че ѝ е вдигната от десетки мъже преди мен?

21.   Ето какво е универсалното решение за всички с този проблем:
- хубава прическа, по възможност три парфюма, но може и без тях (тежък за зимата, лек за лятото, както и един универсален за работа и ежедневните излизания), стегнато тяло (не е задължително да е мускулесто); Идеята тук е, че "благодарение" на социалните мрежи, на жените в днешно време им се набива, че "всичко" трябва да е "перфектно", т. е трябва да се приспособим към тенденциите; Хората родени от 81 до 92-3 сме израстнали в консервативно общество и трябва да се приспособим към текущата либерализация на българките;
- никакви комплименти към жените, докато не се обвържем, чак тогава е позволено ( цветя); Целта тук е да бъдем себе си и да ни харесат, такива каквито сме, с леки корекции;
- захващане с едно или няколко хобита или пътуване по света; Идеята тук е акцента да се прехвърли върху нас самите, а не върху тази или онази;

Разберете едно нещо - жените идват и си отиват, защото действат емоционално и вземат глупави решения. Повечето са с ниско самочувствие, но го прикриват успешно. Освен това, единствено мъжкото приятелство би ви спасило в проблемна ситуация, замислете на кой звъните като стане проблем (добре има изключения)... Бъдете верни на себе си и демонстрирайте уважение, единствено към жените от рода си - гадже, съпруга, майка, баба и т. н. Останалите трябва да ви уважават вас.

Извода е - бъдете себе си, уважавайте първо себе си, но се коригирайте спрямо времето, когато се налага!

22.   До номер 3: Би ли могла да бъдеш по-конкретна, какво имаш предвид под "интересен или вълнуващ"?

К

23.   Номер 20
И на мен ми прави впечатление, че голяма част от тях са суетни, но и тази суета е навлязла изключително много в ежедневието ни, но аз не искам да приема това, да приема че за да ми обърне внимание някое момиче, трябва да съм нацепена батка с татуси.
Въобще като цяло от както пуснах темата тук и чета коментарите, стигам до извода, че трябва да променя външния си вид, (не да ставам нацепен като животно де) защото в крайна сметка както ние забелязваме добре изглеждащите, като визия, телосложение и начин на обличане момичета, така и те виждат нас, защото за да се стигне до разговор все пак първото впечатление, трябва да е положително и то говори доста за човека. След това вече стигаме до разговора, а и когато момичето ни хареса първоначално, самата тя е предразположена положително и разговорът върви, дори да забиеш нещо и да не знаеш какво да кажеш, самата тя може да даде тема за разговор , а не да се чудиш какво да и приказваш и да отговаря само с да, не и не знам и ти да спираш все повече след всеки неин подобен отговор...

24.   Оф мания тая с котката... пълно е с такива сбъркани генетики. Познавам такива елементи от женски пол и са доста трудни характери... те за това предпочита котка вместо мъж. Радвай се че съдбата не ви е събрала с тази твоя колежка... нали знаеш има една мъдрост... , , Като не получаваш нещо, всъщност не знаеш какво печелиш, , Жените са странни същества. От една страна постоянно чуваш от тях че искат, , стабилен мъж, , от друга искат, , интересен и вълнуващ мъж, , които са два коренно различни типажа мъже със апсолютно самоизключващи се характери. Съвета ми е не спирай да търсиш, видиш ли че някъде, , кладенеца е пресъхнал, не се опитвай от там да вадиш вода, ,

25.   Съгласен съм с номер 24. Винаги ми е било интересно това в жените, хем искат сериозен мъж, да не ги лъже, да ги обича, да е винаги до тях, но в същото време сериозните мъже били скучни или вече обвързани!!! Е добре де, значи забавните свалячи са по вървежни /харесвани от много жени/ и лесно се пласират, обаче са несериозни... И тук идва противоречието - какво в действително търсят жените? Вярно, че за тях емоциите са водещото в отношенията, до като при мъжете мисленето ни е по скоро логично от колкото свързано с емоциите... и по трудно се поддаваме на тях. За това мъжете никога няма да разберем жените в пълния смисъл на думата. :)

>М. 31г<

26.   №21 съм

Ако действате според това, какво искат жените, ще си умрете сами!

Познавам една, която искала кариера в цитирам "голяма, престижна, международна компания", а не мърда да си оправи автобиографията външния вид и ходи облечена като някоя наркоманка. Инфантилни женски, какво да ви разправям...

Не е важно кой какво иска, а ВИЕ какво искате!

27.   26 Всички умират сами ...

28.   25, и двата типа си имат своте недостатъци и предимства. Най-добре един сериозен баламурник за семейство и един забавен сваляч за любовник. Отделно и по някоя и друга бройка между другото.

29.   До номер 26 - Искам повече от Всичко! :) Мъжката фантазия и желания са безгранични... хаха

До 28, и после ревете, че любовника не ви обичал, пък мъжа Ви като разбрал Ви зарязал... Айде моля Ви се по сериозно сега.

>М.31г<

30.   до 28, така е и за жените - нежна, но сериозна за съпруга, вулгарна тип натокана, лъскава мацка за забавления и секс.

31.   На всички мъже 30 като автора и коментиралите, че са в неговия клуб: според мен, най-главният ви проблем е твърдението, че не ви върви с женИТЕ!

Ето толкова е просто- имате женИТЕ (множествено число! ) за обектИ! (за секс, връзка, женене, .... ) и ако една от МНОГОТО ви върже, супер! Ами не става така! ВСЯКА жена, иска да е специална и ЕДИНСТВЕНА за мъжа до нея! Хората ПЪРВО се влюбват в ЕДНА жена и после мислят за връзка, сватба и т. н. т., а не се пробват да им "провърви с женИТЕ"! Всяка една жена ще ви УСЕТИ, че за нея сте една от многото, с които се пробвате и за която се надявате да ви "провърви" с нея! Това е много отблъскващо за жените.

Извод: нито танци-манци, нито нищо няма да помогне, докато не си промените НАГЛАСАТА!

Ж43

32.   До №28: Мъжете са скучни на жени, които не знаят как да ги направят интересни. Само защото си представят че като покажат по-неприличната си страна и мъжа ще спре да ги уважава. Мили дами, докато се прструвате на света вода ненапита, няма да получите страстен разтърсващ секс и вашия съпруг ще си остане все така скучен. За сметка на това ще се хвърлите на някой чиято единствена цел е да ви бройка докато се амортизирате и мине на следващата. Действайте си но не живейте с илюзията че вашия избор е единствения възможен или дори най-правилния. Истинската жена знае как да получи това което иска от мъжа си, а свръхсексуалната няма нужда от деца и семейство. Всичко между тези две крайности е компромис.

34.   До 15, Редовно ме питат имам ли деца и жена, а пък аз една сериозна връзка не съм имал, какво си говорим. Здрав, строен, забавен и чаровен според оценка на мнозина , считан съм за един от вървежната категория и пак нямам успехи. Нямам проблем в общуването. Авторът е доста невзрачен, щом при наличието на жилище и автомобил е безинтересен за жените, защото аз с тия възможности ще си имам харем. Всичко е заради парите. Има много хубави момчета със добър характер и здраво присъствие, само дето си минават 30те и пак си остават ергени. Една лелка ми обясняваше преди години, че съм имал загадъчен поглед и много интересен външен вид, като на човек, който ще взима важно решение и все едно играе роля във филм, и въпреки всичко явно и аз не съм достатъчно бог.. интересен извинявам се. :)

35.   За да си намериш половинката в живота, трябва да си започнал търсенето още в пубертета. А не на 30. И за това хората са толкова самотни в днешно време. Защото си мислят, че имат много време, ще направят първо кариера, ще си купят кола и апартамент, и тогава ще дойде жената/мъжа.
Съвета ми към автора е, да прояви някаква изобретателност, извън ''розите и комплиментите''. Тъпа шега, писмо, каране на колело, театър, стриптийз бар или все тая, друга ''хитра идея''. И най-важното, никога не пренебрегвай социализацията с живи хора за сметка на други важни задачи. Защото това се отплаща.

36.   Виж сега, има само една рецепта - не се отказвай да опитваш, бъди активен. Вярвай ми, ако си стоиш сам със самооценките и самоанализите -
каквито и да са те, никоя няма да дойде у вас да ти почука на вратата - здрасти, аз съм твоята жена. Първо действай, после мисли. Нямаш време, разбираш ли. Тая с котката просто не те харесва, но не й стиска да ти го каже директно. Е, никой не е длъжен да харесва всички, всеки от нас е бил отрязван. Номерът е като паднеш, да станеш, да се изтупаш и да продължиш да вървиш, па макар и накуцвайки. Млад, хубав, с жилище и работа - е само една жена ти липсва, ще се намери. Хората са болни, бедни... да не изброявам, ти си седнал за една жена да ревеш.

37.   Голямо неразбиране и малоумни оправдания за женската кухина в БГ. Човека правилно казва, няма връзки. Жените не ги интересува социалната страна на живота. Те са самодостатъчни с ограничения си кръг интереси. Като се запознаят с някой, за тях не е важно как се чувства, дали ще си паснат като характери, дали различията ще обогатят тяхната индивидуалност. За жените е важен дохода и имуществото, което могат да пртендират при раздяла или да потребяват докато могат. Липсва човешкото. Много меркантилност, инфантилност и ограничен интелект. Жалко за всички

38.   34, товa се случвa от толковa лицемерие и лъжи от стрaнични хорa "толкоз пък си хубaв, пу дa не ти е уроки нa зaгaдъчния поглед, която те вземе (aмa нямa дa съм aз) ще е щaстливкa" и тем подобни бaбини деветини. И всичко товa зaщото:
Дa не си губим времето дa обяснявaме
Кaкво дa обяснявaме кaто си знaят тяхното
Знaят си тяхното, но и спорят когaто им се кaже истинaтa и се опитвaт дa ни убедят кaк трябвa дa мислим, че дa им изнaся, a не истинaтa
Я го зaлъжи, че нaй-прекрaсен и дa се опрaвя кaк може
Зa товa и не рaзбирaм зaщо изобщо питaт кaто не искaт истинaтa. Aко чуят истинa я оспорвaт.
Aз съм от онези директни/откровени до болкa, които много хорa не понaсят ( които предпочитaт дa живеят в лъжa) и по същaтa причинa достaтъчно хорa ме увaжaвaт.
Дори и aз обaче вече се откaзвaм дa обяснявaм истини нa тaкивa, които сaмо търсят някой дa ги излъже... те сaми достaтъчно си се лъжaт.

40.   Еми не те харесва колежката. Ти самият казваш, че не си супер красив. Всеки се цели към най- доброто. Може да се цели към по-красиви от теб. Ти защо не се целиш към не до там прекрасни, защото както за теб е идеална, най вероятно и целият офис я мисли за идеална.. и въобще конкуренцията е огромен.

41.   Авторе, прочетох коментарите до тук, и като изключим прекалено острите нападки към жените по отношение на техните ценности и идеали в живота, общо взето и аз се присъединявам към съветите, които са ти дадени.
Мисля, че трябва да продължаваш да опитваш, защото има достатъчно много жени, които са свестни и добри, и които също както теб са загърбили личния живот, заради кариерното си развитие. Само ти остава да срещнеш пътя си с една такава жена. Успех ти желая!
Едно женско мнение ми направи силно впечатление, и затова ще си позволя да го коментирам.
"Харесва ни да ни желаят, да не могат да ни устоят, да флиртуват безкомпромисно с нас. Все пак сме сексуални създания и искаме това да бъде видяно и оценено. "
Тук съм съгласен. Жените действително предпочитат разкрепостеното общуване с мъже, пред интелигентните разговори. Това съвсем не важи за всички жени, но по принцип действа при повечето. Забелязал съм, че когато една жена тръгне да ме "реже", а в следващия момент аз смяня рязко тона и стила си на изказ, сякаш нещо в нея за момент се променя и става малко по-отстъпчива. Явно по-грубата игра наистина върши работа в определени ситуации. Може би по този начин жените разбират, че ти си безкомпромисен в отстояването на позициите си, което е важно за тях.
"За да те харесват жените, трябва да се развиеш и израстнеш личностно". Ето това вече не го разбирам... Какво точно трябва да развие авторът? Той все пак има стабилна работа, навярно има и образование, за жилището и колата разбрахме... , та какво още му трябва, за да бъде достатъчно привлекателен? Може би да стане президент на държавата, защото аз по-голямо от това израстване, честно казано не мога да си представя. Ако се има предвид развиване на уменията му за общуване с дамите, пак не съм много съгласен, че трябва нещо особено да се прави в тази насока. Аз специално смятам, че голяма част от жените също не знаят как да общуват с нас, и са меко казано смешни и нелепи на моменти в опитите си да свалят обекта на своите желания. Въждал съм много подобни случаи! Не случайно хората са казали, че "за всеки влак си има пътници". Това клише важи в пълна сила и за автора. Просто при някои момичета/жени, не е необходимо да им изкарваш думите с ченгел, демонстрирайки перфектните си комуникационни умения, защото те сами разбират какво имаш предвид, и знаят как да поддържат разговора и как да те предразположат да се чувстваш комфортно в тяхната компания.
Жените може и да са всякакви, както вече писах, но определено не са чак толкова меркантилни, както някои ги описват. Те не се интересуват чак толкова от парите и материалните неща, като средство за получаване на някакъв вид удоволствия и забавления, колкото заради това, че те дават един вид сигурност и са абсолютно важен и незаобиколим фактор за нормалното съществуване в днешно време.
Повечето жени, общо взето имат два периода в своя живот, а всъщност и повечето мъже също! Първият е до към 25-6 годишна възраст, когато се предполага, че трябва да завършат образованието си, и да са реализират на пазара на труда. В този период те са настроени купонджийски към живота, и мислят предимно за удоволствията от него, отколкото за нещо сериозно. Точно в този период жените мечтаят да срещнат принца на бял кон, който обаче в повечето случаи така и не идва за тях. И така стигаме до самотната жена с котката... На този етап жените вече са реализирани професионално, и започват да търсят сигурност за себе си и евентуалните си деца. Защото каквото и да си говорим, след една определена възраст, почти всяка нормална жена, започва да се замисля за деца. То всъщност това е основната биологична роля на жената, да създаде и отгледа потомство. Тук жените рязко променят стратегията, която са следвали до момента, и след като все още не са намерили перфектния мъж(защото такъв няма), се насочват към един много по-прагматичен избор. Избират типаж подобен на автора - улегнал(с коремче, може би дори леко плешив), с жилище, автомобил и прочие удобства, които ще са важни за живота им като семейни жени. Лошото е, че напоследък ми се струва, че все повече жени правят избора да останат сами, като използват свои сексуални партньори като осеменители, или прибягват до варианта с изкуствено оплождане. Други пък изобщо се отказват от идеята за деца и семейство, и залагат на неангажиращите връзки. Всичко тава, много яко прецаква мъжете, мечтаещи за семейство, защото тези жени стават все повече. Не знам дали ви е направило впечатление, че броя на самотните майки непрекъснато расте?
Та идеата ми беше, че авторът все още има шансове поне на теория, защото е успял мъж, който е добре устроен откъм материалностите нужни за създаването на едно семейство. Това според мен, не би трябвало да остане незабелязано от жените около него, които търсят сериозни отношения. Те няма да търсят парите му, а това което осигуряват те. Защото каквото и да си говорим, за съжаление, в днешно време, почти нищо не се случва без участието на пари...

42.   Авторе, прочетох коментарите до тук, и като изключим прекалено острите нападки към жените по отношение на техните ценности и идеали в живота, общо взето и аз се присъединявам към съветите, които са ти дадени.
Мисля, че трябва да продължаваш да опитваш, защото има достатъчно много жени, които са свестни и добри, и които също както теб са загърбили личния живот, заради кариерното си развитие. Само ти остава да срещнеш пътя си с една такава жена. Успех ти желая!
Едно женско мнение ми направи силно впечатление, и затова ще си позволя да го коментирам.
"Харесва ни да ни желаят, да не могат да ни устоят, да флиртуват безкомпромисно с нас. Все пак сме сексуални създания и искаме това да бъде видяно и оценено. "
Тук съм съгласен. Жените действително предпочитат разкрепостеното общуване с мъже, пред интелигентните разговори. Това съвсем не важи за всички жени, но по принцип действа при повечето. Забелязал съм, че когато една жена тръгне да ме "реже", а в следващия момент аз смяня рязко тона и стила си на изказ, сякаш нещо в нея за момент се променя и става малко по-отстъпчива. Явно по-грубата игра наистина върши работа в определени ситуации. Може би по този начин жените разбират, че ти си безкомпромисен в отстояването на позициите си, което е важно за тях.
"За да те харесват жените, трябва да се развиеш и израстнеш личностно". Ето това вече не го разбирам... Какво точно трябва да развие авторът? Той все пак има стабилна работа, навярно има и образование, за жилището и колата разбрахме... , та какво още му трябва, за да бъде достатъчно привлекателен? Може би да стане президент на държавата, защото аз по-голямо от това израстване, честно казано не мога да си представя. Ако се има предвид развиване на уменията му за общуване с дамите, пак не съм много съгласен, че трябва нещо особено да се прави в тази насока. Аз специално смятам, че голяма част от жените също не знаят как да общуват с нас, и са меко казано смешни и нелепи на моменти в опитите си да свалят обекта на своите желания. Въждал съм много подобни случаи! Не случайно хората са казали, че "за всеки влак си има пътници". Това клише важи в пълна сила и за автора. Просто при някои момичета/жени, не е необходимо да им изкарваш думите с ченгел, демонстрирайки перфектните си комуникационни умения, защото те сами разбират какво имаш предвид, и знаят как да поддържат разговора и как да те предразположат да се чувстваш комфортно в тяхната компания.
Жените може и да са всякакви, както вече писах, но определено не са чак толкова меркантилни, както някои ги описват. Те не се интересуват чак толкова от парите и материалните неща, като средство за получаване на някакъв вид удоволствия и забавления, колкото заради това, че те дават един вид сигурност и са абсолютно важен и незаобиколим фактор за нормалното съществуване в днешно време.
Повечето жени, общо взето имат два периода в своя живот, а всъщност и повечето мъже също! Първият е до към 25-6 годишна възраст, когато се предполага, че трябва да завършат образованието си, и да са реализират на пазара на труда. В този период те са настроени купонджийски към живота, и мислят предимно за удоволствията от него, отколкото за нещо сериозно. Точно в този период жените мечтаят да срещнат принца на бял кон, който обаче в повечето случаи така и не идва за тях. И така стигаме до самотната жена с котката... На този етап жените вече са реализирани професионално, и започват да търсят сигурност за себе си и евентуалните си деца. Защото каквото и да си говорим, след една определена възраст, почти всяка нормална жена, започва да се замисля за деца. То всъщност това е основната биологична роля на жената, да създаде и отгледа потомство. Тук жените рязко променят стратегията, която са следвали до момента, и след като все още не са намерили перфектния мъж(защото такъв няма), се насочват към един много по-прагматичен избор. Избират типаж подобен на автора - улегнал(с коремче, може би дори леко плешив), с жилище, автомобил и прочие удобства, които ще са важни за живота им като семейни жени. Лошото е, че напоследък ми се струва, че все повече жени правят избора да останат сами, като използват свои сексуални партньори като осеменители, или прибягват до варианта с изкуствено оплождане. Други пък изобщо се отказват от идеята за деца и семейство, и залагат на неангажиращите връзки. Всичко тава, много яко прецаква мъжете, мечтаещи за семейство, защото тези жени стават все повече. Не знам дали ви е направило впечатление, че броя на самотните майки непрекъснато расте?
Та идеата ми беше, че авторът все още има шансове поне на теория, защото е успял мъж, който е добре устроен откъм материалностите нужни за създаването на едно семейство. Това според мен, не би трябвало да остане незабелязано от жените около него, които търсят сериозни отношения. Те няма да търсят парите му, а това което осигуряват те. Защото каквото и да си говорим, за съжаление, в днешно време, почти нищо не се случва без участието на пари...

43.   Бъркаш най-вече с това, че ги заговаряш. Като си смотан и не те харесват не ги занимавай. Защо реши, че всеки мъж може да има жена? Не е така - много мъже са самотни, също както има грозни и самотни жени.

44.   Авторе, много се изписа, почти няма смисъл... ама хайде и аз да кажа мнение. Възрастта ти е чудесна за обвързване, още по-чудесно е, че си самостоятелен. Леко съм учудена - всички ние търсим свестен мъж, с който да си прекараме живота. Не знам на какво се дължи неуспеха ти с жените, надявам се скоро да срещнеш подходящата за теб. Не е нужно да си романтичен, почти няма хетеро мъж, който да е романтичен... достатъчно е да си точен. Жалко, но много жени сега търсят изгода от връзките си, най-често материална. Търси си, не се отказвай само да не изглеждаш много напорист и отчаян.
Късмет в търсенето на момичето за теб.
BTW няма лошо човек да се "огледа" в колежка. Аз и моят мъж работехме заедно, влюбихме се, обичаме се и създадохме семейство. Не е чак толкова необичайно, все пак на работа прекарваме голяма част от деня си.

45.   Не е въпроса да се чудиш какво да правиш и как да впечатлиш дадено момиче. Какви са тея театри, които ти предлагат да играеш, с цел да се харесаш на някоя, не знам.
Важно е да знаеш кой си, и както си живееш-така.
В смисъл, не ти е нужно да ходиш на танци, на фитнеси, и други там глупости да правиш. Бъди си себе си.

Жените трябва да излезнат от приказките и просто да спрат с техните очаквания и изисквания.
Трябва да се отпуснат и да разговарят, да опознават човека отсреща и така ще се разбере кой какъв е.

Не сме пакетиран ориз у Кауфланд и като обрънеш опаковката, отзад да си пише, къде произведен, колко грама, колко тва и онова.

Трябва да комуникираме едни с други и да се опознаваме, да си бъдем приятели и да си помагаме и уважаваме.
Но, хората си искат от първата приказка, да поканят някой на кафе и след 5 срещи да си кажат "Обичам те".

То затова хората ще са самотни и на по 30 години все още няма да са обвързани.
Защото не знаем как да се държим едни с други и особено както сме се разделили на мъже и жени, значи, забравете да е просто ей така- хоп - лесно да се обвържеш и да случиш на успешна любовна връзка.

Не трябва да се ловуваме, а да се опознаваме и да се подкрепяме и да се уважаваме, да си помагаме.
Но не сме така. Забиваме нос във чалгите, сапунките и ни се наливат негативизъм в главите и се прецакваме отвсякъде и ние хората просто сме се разделили на групички и враждуваме помежду си, вместо да се обичаме.

Много оплетена ситуация.
Аз съм избрал да бъда себе си.
Като масово народа дискриминира срамежливите и ги няма за хора, и момчетата-за мъже, да си ходят жените и да си четат приказки и да си търсят любов.
И срамежливите сме със сърца и можем да обичаме.
Аз избирам да бъда себе си. Няма да седя да се оплаквам защо не искат да ми обръщат момичетата внимание. Не им е интересно, да опознаят по-различен човек явно.

Момче-25

46.   Номер 43 направо уби в зародиш всички любовни въжделения на автора :)))

А относно колежката с котката - ами жената е силно привързана към котката си, какво толкова : )))
Съвет към автора - щом една жена веднъж ти откаже на поканата, няма смисъл да я каниш втори път - така или иначе, няма да приеме. В случая повторението не ти увеличава шанса - щом не й харесваш, и да потретиш, и да почетвъртиш - все тая. Насочи се към друг обект, и гледай да е по - подходящ за теб.

48.   Жена с котка ли.
Радвай се че те не ще.
Мой приятел едвам се отърва...и не съвсем щото лудата кат тръгне на ваканция му звъни да гледа котата, ако може...

50.   Номер 43 съм.
44, ако мислиш с мозъка си - да, искаш свестен мъж с когото да прекараш живота си.
Но жените избират мъже със сърцето си, а не с мозъка. Заради това такива като автора са сами и прекарват голяма част от времето си в порно сайтове.

51.   Наскоро попаднах на една книга No More Mr Nice Guy! . Писана е от психиатър, занимавал се дълго с точно този тип проблеми. От там си дадох сметка за много неща. Прочети я, опитай упражненията и виж дали работи за теб.
Много често причината за нещо подобно се корени в мисловни модели, вкоренени в детството - ниска самооценка, подсъзнателен срам от сексуалността. Трудно е тези модели да бъдат изкоренени, но не е невъзможно. Някои хора успяват. Бих ти препоръчал да потърсиш психолог, който да ти помогне за това. При подобен тип проблеми е желателно да се обърнеш към терапевт мъж. Щом като си ОК откъм външни фактори (пари, кола, визия), търси проблема вътре в теб. И не слушай доброжелатели като номер 43, човек се променя. Но се искат много усилия, воля и постоянство

52.   Абе какъв е проблема? Отиваш на някой купон чрез приятел/приятелка и там забърсваш някое гадже. Или приятелите ти не ходят на интересни купони, където може да има интересни от другия пол? Моите връзки са били точно по този начин. Това преди да се оженя. След това, вече в "по-новите" времена съм се запознавал и с приятелки и съм подразбрал нещичко и за женската психика, та мога дати кажа, че и при жените има различни, не може да се слагат под общ знаменател. Жените по принцип са по-емоционални. Ако не е емоционална няма да ти хареса. Както една приятелка казваше - сексът няма да е хубав. А както един мой бивш преподавател казваше - природата така е разделила нешщата, че мъжът се използва за експерименти - има гениални мъже и ултра глупави, при жените не е така - там се гледа да има стабилност с цел да оцелее създаденото поколение, децата. Така че ако намериш глупава жена, то със сигурност ще намериш и по-глупав мъж, а ако намериш умна жена, то със сигурност има и по-умни от нея мъже. Ти къде се слагаш? Надявам се между по-умните. Тогава търси умна жена, пък има една приказка, че и да не е хубава, може да е по-енергична.. Сменяй средата, ако наоколо са предимно прости кокошки..

53.   Докато учех висше образование в курса ни имаше един такъв - възпитан, не разбираше нищо от материала, ама зубреше и нали беше кротък - изкарваше добри оценки. Външността му беше добра - висок, слаб. Но човека си беше смотан. Завърши и почна работа. Намести се на добро място. Сега го гледам от фейса, че се оплаква, че е без жена, а е навършил 30. Ами като човека си е смотльо, коя жена ще го иска. Така, че не до пари, коли и апартаменти или до външност само. Иска се и нещо повече. Жените не са глупави същества, те искат харизматичен човек, искат тръпка, вълнуващо изживяване...