Споделена история от Секс и интимност

Съгласни ли са жените на "просто секс"
Тези тема ще бъде някак в две части. От една страна моля за помощ и мнение за мен самия, от друга искам да попитам жените като цяло нещо, да видя тяхното мнение какво ще е.

Първо, към дамите, какво е мнението ви за приятелите с облаги или приятелския секс. Ако сте в приятелски отношения с едно момче/мъж, не прекалено близки или най-добри приятели, но не и просто познати, бихте ли искали взаимоотношенията ви да включват от време на време и секс. Ако приемем естествено че и двамата го искате и се харесате (физически), проблем ли е за вас да не влагате чувства? Примерно колеги сте в университета, естествено ще си запазите взаимоотношенията в тайна, устройва ли ви подобно нещо? Дайте мнение и преживявания.

Вторият ми въпрос е: Как да накарам момиче, да сме в такива взаимоотношения? Става въпрос за колежка от университета с която сме приятели, изглежда страхотно, свестен и земен човек е, разбираме се доста добре, аз също не смятам че съм грозен, имам хубаво тяло, тренирам, с риск да прозвуча нарцистично, не виждам защо да не ме харесва (физически). Като цяло ми е вървяло с момичетата, но тъй като съм доста зает през последните години с учене, работа и други проекти, просто нямам особено време за каквото и да било. Имал съм само веднъж преди подобни взаимоотношения с момиче, но то беше с бивша приятелка и нещата не се получиха защото и двамата имахме чувства все още и се оказа че не сме за подобно нещо.

Та какво бихте ме посъветвали, смятате ли че може да имаме някакви подобни взаимоотношения, нормални ли са подобни взаимоотношения и по възможност съвети как да и намекна или как да процедирам, за да разбера дали тя има желание за нещо подобно. Дали да го подхвърля в разговор е добра идея или просто да действам някой ден, да видим дали ще ме отреже.

Има и други подобни теми, но мисля че тази доста се различава така че моля публикувайте я. Благодаря ви много! И моля за сериозни коментари!!! Благодаря

Коментари

1.   Здравей. Аз съм жена на горе-долу твоите години. Ами виж, в днешно време няма нищо ненормално. Ако и двама искат и не пречат никому, всичко е ок. Аз съм имала такива взаимоотношения. Мои познати също. Но... не всичко са облаги. Възможно е един от двамата да хлътне. Или двамата. Или пък един от двамата се окаже ревнивец. Вярвай ми, хиляда пъти по-сложно е отколкото да сте гаджета. Не ти го препоръчвам. Всички имаме нужда от секс и плътски удоволствия, но да си лягаш всяка седмица с един и същи човек и да очакваш да не се влюбиш или поне да не ти трепне нещичко, е абсурд. Хора сме, не сме статуи. По-добре си търси различни и не лягай повече от 2 пъти с тях. Или си хвани гадже (по-сигурно и много по-хигиенично).
На твоята приятелка може да и подметнеш нещо, да видиш дали ще клъвне. Дали ще се обиди или не, зависи от човека. Не би трябвало. Ама няма начин да я "накараш". Ако не я прившичаш, нищо не може да се направи.

2.   Жените не са като нас да тръгват с идеята да е просто секс. Те са по-емоционални и по-малко рационални. Те имат нужда от емоция, от идеята за нещо повече от секс. Дори и някоя да иска повече секс от реална връзка, никога няма да си го признае и ако и кажеш директно, ще даде задна. Ако за нас секса е причина, за тях е следствие от връзка. Почти няма такъв филм жена да прави секс и да няма някакви чувства или поне емоции, освен ако не е меркантилна и го прави, за да получи нещо в замяна.

Не че няма такива жени, но са малко. Ти как сипредставяш да и кажеш, че нямаш време за срещи и глупости, а само да се виждате набързо за секс и айде. Няма как да стане. Това би било кръвна обида. Дори и да предположим, че стане чудо и се съгласи, тя пак няма да иска просто да идва у вас, да ти пуска за половин час и да си тръгва. Винаги ще иска да излизате, да се черпите, забавлявате и между другото да правите секс. Никоя уважаваща себе си жена няма да падне толкова ниско като проститутка на повикване само да ти пуска за половин час и да си тръгва веднага без разговори, без нищо.

Искаш да клецаш дявола във въздуха, ама не става за съжаление.

3.   Като жена ще ти отговаря твърдо против съм на такива отношения.
Много мразя като като чуя " приятели с привилегии " такива връзки за мен са неприемливи и винаги ще е така. Никоя морална жена и уважаваща себе си НЯМА да приеме "просто секс" тя иска обич, връзка и след време семейство. Писнало ми е от такива хора като автора които искат " само секс". И защо тези отношения да се запазват в тайна? Аз никога няма да приема мъж който крие в тайна връзката ни. Това показва, че се срамува от мен - от нас! И ако тази жена е наистина стойностна ще прекрати отношенията си с теб. Намери жена която да искаш да живееш с нея, и да си създадеш семейство. " Просто секс" такова понятие НЯМА, нормално е да изпита единия обич. И стига вече с това " приятели с привилегии " истинското име му е " курвенска връзка". Приятел означава приятел, любовник означава любовник. А това, че тренираш изобщо не ме трогва вече всеки втори е с мускули и плочки...

4.   За една нормална жена това е почти невъзмжно. Винаги се включват емоциите - на хормонално ниво е заложено. Аз съм пробвала, но не е вариант. Винаги се появяват чувства, дори да сте се разбрали друго и накрая страдаш, защото връзката не се развива. А за мъжете виждам си е доста лесно да го правят без никакви чувства. Нещо като фитнес.
Обаче ти на твоите години ако бягаш от сериозна връзка, искам да ти кажа, че когато според теб ти дойде времето за такава- няма да има къде и как да се запознаеш с подходящото момиче. Ще ходиш на работа, там пълно с мъже, лелки или пенсионери и ще стане бау.

5.   Не!
Не съм съгласна, нито на просто повърхностен разговор, нито на просто работа, нито на 'приятели', нито на просто секс, нито на връзка без брак.
Вярвам в истинската любов, брака и семейството.
Ако не срещна истинската любов, нямам проблем да съм сама.

6.   Аз напоследък съм все в такива връзки. Бях обвързана много дълго време и сега ме е страх да започна сериозна връзка наново.

7.   Не мога да отговоря от името на всичко жени, но за мен не е вариант. Ако сме приятели с мъжа, изпитвам физическо привличане към него и си легнем, няма да остана безразлична, в смисъл, че ще хлътна рано или късно.
Съгласна съм с номер 2 - много малко вероятно е да намериш момиче, което ще иска само секс - тоест да се видите, да свършите работата и всеки по живо, по здраво. Ако е като повечето, ще иска и да излизате, да прекарвате времето заедно, да се забавлявате и сексът да допълва картинката, което неминуемо води до поява на чувства.
Аз имах такъв случай с приятел. Излизахме често, беше ни много приятно заедно, нещата стигнаха до секс, продължихме да прекарваме време заедно. В един момент се усетих, че непрекъснато мисля за него, искам го не само в леглото, а и извън него, че го търся всеки ден...един вид без да исках се влюбих. За него обаче нещата не бяха същите - той ме приемаше просто като приятелка, с която си ляга, макар че имахме прекрасни моменти, хубави разговори, занимания, свързани с общи интереси. Но това го имахме и преди да правим секс - мен именно сексът ме накара да се влюбя.
После е кофти, защото щом осъзнаеш, че си влюбен, но отсрещният не е, трябва да се отдръпнеш и така губиш приятелство.
Може би за теб като мъж това няма да е проблем, но за момичето, което си набелязал, вероятно ще е. Според мен ако просто търсиш някого, с когото да си лягаш, е по-добре да пробваш с Тиндер или нещо подобно в интернет. Там поне знаеш, че и отсрещната страна търси същото и няма да попаднеш в драми и конфликтни ситуации.

8.   Жена съм и такива като тебе авторче съм ги рязала много
Представи си тази въпросната за която толкова се косиш да ти е само временнна привилегия без ангажимент да ти каже, че ще спи с тебе само за финансови облаги-ще ти е кеф ли да чуеш подобно нещо? И да ти каже, че ако нямаш пари, няма време за теб?
Помисли си добре и си отговори сам на глупавите въпроси, които си задал
И да, повечето жени директно ще ти прекършат мераците, а ако някоя се съгласи да я използваш като носна кърпа ще иска нещо в замяна!
По-добре спести присъствието си на всички жени около теб и не само

9.   Номер 5, ако хипотетично едно момче иска такава жена, но ти не си му първата, би ли му дала шанс или не.

10.   Българките са жадни за секс, по всякакъв повод, но ги е срам да си кажат!

11.   Ами насочи разговора натам, без директно да заявяваш желанието си. Просто да разбереш какво мисли тя по въпроса по принцип. Ако е благосклонна, вече може да помислиш за конкретни действия.
Жените сме различни. Някои биха били съгласни, а други - не.

12.   Зависи как момичето или жената приема секса. За някой жени секса е обвързване и носи поредица от проблеми, затова е много важно, да е със човек, на когото могат да вярват.
За други се е "натискане" и толкова. Нужда, която задоволяват и не му мислят много, когато не са във връзка. Проблемът е, че последните са по-малко, но гледат на мъжете, повече от към чисто физическата страна. Тоест - зависи от предпочитанията, но трябва или да си като онези модели на бельо, който са по 60-70 килограма, но имат преса, като на бодибълдъри, или да си нещо, като актьора, който играе Тор, Бога на Гръмотевиците. Ако си "по-обикновен", ще ти е малко по-трудно. Първите жени, също искат красив мъж, но ако си забавен човек, с когото е прияно да се прекарва времето, няма проблем, че лицето ти не е на 100% симетрично и че скулите ти не са, като на ренесансова статуя.

13.   Приятели с облаги. За теб облагата секс, а за нея каква е облагата? Тя секс може да си прави под път и над път, това не е облага за нея. Жените правят секс заради емоция, породена от интересен мъж, властен мъж, подаръци или пари.

14.   Номер 8, финансовите облаги не са за пренебгреване...:)

15.   Не можеш да "накараш" жена да влезе в такива отношения с теб. Тя трябва да поиска. И то много.
Аз бих се съгласила на това само с някой мъж, който ме привлича изключително много и няма никакъв друг шанс да го имам в леглото си.

Alpha, ж. 29 г.

16.   Към номер 9 - не очаквам от мъжа ми да е девствен, важно е само да почувствам, че се обичаме. Важно е да имаме общо виждане за живота и за общото ни бъдеще.

17.   Според мен е възможно, но не всяка ще се върже. Аз винагш съм била по сериознити връзки и секса съм го свързвала с обич и отношение, но да си призная и винаги (тайно) съм си искала просто точно такива неангажиращи взаимотношения.. между връзките ми онези месеции дори години, в които съм била сама ми се е искало просто да има някой с когото да си легна, ей така без обвързване, без ангажименти и чувства, за жалост не ми го позволява достойнството. Имам чувството, че ще падна вного нива надолу ако го направя и все пак имам приятелки, които си имат такива партньори, само звънка и вече са в едно легло.

18.   Не са, само чешкините са, тука жените не пускат

19.   Ще напиша няколко неща по темата, които вече имам, след определен житейски опит.

Жените в 90% от случайте се влюбват или просто разбират, че не сте подходящия човек за тях, но стъпките са няколко и жените се интересуват от секса, също колкото и мъжете, но подбират и не го правят с всеки срещнат. Има си такива де, но не всички.

Обикновено класическият и най-добър подход е да изградите приятелство, може и за няколко седмици във Фейсбук, след това среща, след това вече вие трябва да й спечелите доверието и следващата стъпка е секс-а, ако си допадате. И след няколко пъти секс обикновено момичетата се влюбват и или става сериозна връзката или я прекратявате, защото вие не сте. Само секс може, когато мацката е обвързана и гаджето й не й обръща внимание (класически вариант и оправдания на ку*вите), но просто секс е малко вероятно. В определени етапи от животът си има жени, които ще ги устройва и този вариант, но си е нож с две остриета.

Между двама приятели чувствата винаги се повявават, ревността също. Опитал съм, видял съм и ви казвам, че е невъзможно да сте си добри приятели и да си правите секс цял живот, когато имате нужда, без нищо повече. НЕВЪЗМОЖНО !

20.   Противно на логиката българките са много по-склонни да изневеряват (около и над 50% са го правили поне веднъж), особено след дълги години връзка или брак, но като че ли не са толкова склонни на чисто физическа връзка, при положение че са свободни.

Вероятно обяснението е, че и при изневерите често влагат някакви чувства и пак не е просто секс. Друг е въпроса защо ако имат чувства към друг, продължават да са във връзка, но явно си имат техни причини - къде реални, къде за успокояване на съвестта.

Между другото правило ми е впечатление, че за разлика от по-младите по-възрастните жени след развод са в пъти по-склонни на такива отношения, понеже много от тях са уморени от брака и сериозните отношения, направили са си изводи (къде реални, къде не), че брака не струва и носи повече разочарования и респективно поне известно време не искат сериозно отношения, за да си починат, но в същото време пък си имат нужди.

Ако на автора му харесват по-възрастни жени, може би не е лоша идея да се насочи към гореспоменатите типажи

21.   Какво е това "просто секс"?
Защо примерно не се съберете "просто" да изиграете една партия шах заедно, или "просто" да сготвите някое ястие заедно, или "просто" да почистите нечий дом заедно, ами постоянно търсите "просто секс"?

Сексът нещо като пакетче чипс ли е? Или като дъвка? Консумираш и хвърляш - "просто" така?

Сексът, освен удоволствие, си има някакво много важно предназначение, свързано с продължаването на човешкия род, свързан е с някакви рискове, предполага поемане на някакви отговорности и от двете страни, предполага някакво ниво на отношенията между двамата...

"Просто секс" има в публичните домове. Колко е "просто" се отразява на цената...