Споделена история от Секс и интимност

Ранна сексуална активност - проблем?
Здравейте! Наясно съм, че с тази тема ще си спечеля доста хейт коментари, но пък не знам към кого другиго да се обърна. На 16 съм и правя секс. Да, ако можех да върна времето назад, най-вероятно щях да изчакам още 1-2 години, но уви... Само с 1 човек съм го правила и смятам, че наистина го обичам (Тук идват другите коментари за това, че не знам какво е любов. Моля ви. Няма да споря, затова си го спестете) Както и да е - нямам АБСОЛЮТНО никакво намерение да правя бройка. Въпросът ми е следният: Казвали са ми, че ранната сексуална активност може да се отрази на забременяването, а именно - след години, когато реша да имам деца, всъщност да не мога. Не го правим често, тъй като не живеем в един град - максимум 2-3 пъти на месец-два (което значи, че общо и 20 пъти не съм), но все пак имам някакви притеснения... Благодаря ви предварително за отговорите!

Коментари

1.   Би повлияло ако направиш аборт или пиеш прекалено много противозачатъчни. Пази се с презервативи и готово.
Иначе е почти нормално на 16. Все пак ромките раждат и на 13 ;))

2.   Няма такова нещо. Успокой се. Тези "факти" се разпространяват от "моралисти", за които е окей една жена да прави секс, само ако е женена, нищо, че те не живеят по същия аршин, с който мерят останалите.

3.   Да ти кажа не си чак толкова малка за секс. Аз преди време, когато бях на 19г моята приятелка беше на 15г когато правехме секс а и бях втория то колкото ми казва истината де, но не беше девствена. И след 4-5 години нямаше проблем да забременее, както и много други приятели и приятелки почваха полов живот на тази възраст около 16-17г. може би е малко ранко от морална гледна точка, но много голяма час почват тогава. Не се притеснявай от здравословна гледна точка, само недей наистина да правиш бройка, щом е с приятеля ти това не мисля, че е проблем.

4.   Не е вярно. Можеш да нямаш деца, ако не лекуваш болести или по рождение. Има доста хора в България, които раждат и още раждат на по 15. Стига да го правиш безопасно, не се притеснявай. 16 днешно време е една зряла възраст за този акт. Децата го правят и на по 14... Важното е да знаеш какво правиш

6.   Това са пълни глупости! А пък и не обръщай внимание на разни съдници - че не си знаела какво е любов и т. н. Първо, рядко според мен на 15-16 човек има реална преценка за любовта и какво наистина търси, но така се УЧИ. Разбираш какво търсиш само като опитваш и не си длъжна да спиш с някой, само ако е някаква любов невероятна или принц. Ако ти харесва човека и ти е приятно с него - давай. Единствено е важно да не забременяваш нежелано или да се пазиш от болести. Предпазването става само с презерватив, ако е и от двете. Противозачатъчните предпазват от бременност, но не и от болести. Аз започнах да правя секс на 15, въобще нито съм обичала това момче, нито нищо, правеше ми се, била съм любопитна, пазила съм се и нямах проблеми. Вече съм на 20, не съм натрупала някаква страшна бройка, нямам болести или аборти. Когато ти се прави, прави, само да е безопасно!! То, ако се отразяваше на бременността, то даже и нас нямаше да ни има, защото нашите баби и прабаби са забременявали на по 16-17-18, а пък и в днешно време циганките раждат на по 14. Хич не се връзвай на простотии, не си длъжна на никой да даваш отчет дали правиш секс или не, това си е лично твоя работа и на момчето.

8.   Това за забременяването не е вярно. Други проблеми - нямаш, според мен.

Рано било, очаквах да пише някой/я 9 -10 годишна/ен, така като гледам младежта в момента, натам отиват нещата, за жалост.

10.   На 16 си и правиш секс. Защо реши да започнеш толкова рано секс? Кога за пръв път го направи? Когато правите секс получаваш ли оргазъм? Ако не, защо трябва да го правиш. По-добре пий боза.

11.   От Автора до номер 10
Никога не съм предполагала, че ще го направя на тези години, даже месец преди това, ако някой ме беше попитал, щях да му кажа минимум 18, но то взе че се случи... Мисля че го направих, защото останалите неща ми бяха приятни. Бях почти на 16 и първите пъти не съм свършвала, но нататък се случи няколко пъти. А относно другото... обичам и пия боза. ;))

12.   Егати ранната сексуалност. Ако беше казала, че си на 11-12 тогава щеше да е ранна. Но на 16 е средна възраст за начало. На 18 ли искаше да стане? Шибай се смело.

13.   Ако не правиш аборт, не прекаляваш с Ескапелето или не хванеш някоя гадна венерическа болест няма как фактът, че го правиш на 16 да повлияе на шансовете ти един ден да забременееш. Проблеми обикновено имат тези жени, които са били неразумни, имат по няколко аборта, тъпкали са се с хормони или са ги лекували от нещо, но ако си разумно и ВИНАГИ използвате презерватив, освен това спиш само с гаджето си, а не с още 20 човека не мисля, че някой ден ще имаш проблеми.