Споделена история от Секс и интимност

Мъжът ми не иска секс с мен
Извинявам се предварително по тази тема вече се е писало и понеже е много стара отпреди 3 години реших да започна нова. От 1-2 месеца мъжът ми не иска секс с мен и той става по моя инициатива. Става рядко по 1-2 пъти на месец и то незадоволителен. Има ли още такива мъже, които да не се интересуват от жената-дали тя е задоволена, дали се чувства добре по време на секс. Мисля, че има-като гледам моят. Искам да спомена, че ние с мъжа ми сме на 45 години, което на някои ще се види много-но се оженихме на 21 и то преди 25 години. Тогава времената бяха други-едно момиче ако е ходило с някого преди брака си значи е к.... а и т. н. Сега вече тези работи са отживелица-защото освен да живеят заедно мъжа и жената-да създават дом, деца, семейство-те трябва и да си допадат в секса. А то преди какво беше-щом харесаш някого по външен вид и интереси и се жениш за него. Мисля, че моят мъж няма опит с жените и затова секса е такъв. Имал е приятелки преди брака за по 1-2 нощи но то така не могат да се натрупат умения. Аз даже му се подигравам за това-а той ми казва, че нещо ми е станало и секса не е най-важниото. А преди години той ме е молил и аз не съм искала-щото деца, ангажименти и други неща, които съм мислела за по-важни. Но правих секс и с друг човек преди 1 година и много се терзах след това-и видях, че секса е едно вълнуващо преживяване. Просто трябва да си с точния човек и мъжете да имат повече опит. Защото в секса повечето неща зависят от мъжа. Мисля още и, че като се прави по-често той е по-качествен-и по на ниво-т. е. -апетитът идва с яденето. Искам да чуя вашите мнения по въпроса.

Коментари

1.   "Аз даже му се подигравам за това" - сама си отговори :) Това е малоумно. Скапваш му самочувствието, мислиш, че си нещо повече, а не си, той се чувства глупаво и по този начин те "наказва" един вид.. или просто се притеснява. А и да му изневериш.. Абе.. нещо тая история.. Айде да чуем и други мнения, че аз тотално се обърках:)

2.   Подкрепям номер 1 и да добавя - възрастта ви не е проблемът. Пренебрегвала си секса заради деца и битови проблеми -ха сега да видиш на мъжа ти каво му е било, когато си е искал, а ти си го игнорирала. Та след 25 години ли проумя, че е важно да си с точния човек? Или случайният секс ти е отворил очите? И защо в секса повечето да зависи от мъжа? Подиграваш му се, че няма опит - а ако има богат такъв ще му натякваш, че е курвар. Друг е проблемът тук, нещо премълчаваш, хайде да не изсипваме цялата помия върху главата на мъжа ти.
Мечо Пух

3.   и моя мъж не ме желае а сме женени от 11години

4.   И аз съм в групата - на 48 съм, но от седем-осем години мъжът ми съвсем престана да иска секс, а преди не беше кой знае колко сексуален. Е, появи се другият и така вече осем години. Не се хваля, не го препоръчвам, просто аз едва на 40 разбрах какво е качествен секс, който е свързан с любов, но тава е друга тема. Между другото съм била сама с мъжа си преди да срещна другия мъж.

5.   НОМЕР 4 КАК СИ БИЛА САМА С МЪЖА СИ ПРЕДИ ДА СРЕЩНЕШ ДРУГИЯ. В СМИСЪЛ, ЧЕ НЕ СТЕ ИМАЛИ ДЕЦА ЛИ-ИЗВИНИ МЕ АКО НЕ СЪМ РАЗБРАЛА НЕЩО. АЗ СЪМ АВТОРКАТА.

6.   5, номер 4 може би е искала да напише "само" с мъжа си. Т. е., че не е изневерявала преди да срещне любовника си.

7.   НОМЕР 1-КАКВО ИМАТЕ ПРОТИВ ТОВА, ЧЕ СЪМ ИЗНЕВЕРИЛА-СЛУЧИЛО СЕ Е НЯКОЛКО ПЪТИ И ТО С ЕДИН ЧОВЕК. СЕГА ВЕЧЕ ВСИЧКО ПРИКЛюЧИ ЗАЩОТО СЕ ТЕРЗАЕХ НЕ ТОЛКОВА ОТ ТОВА, ЧЕ СЪМ ИЗНЕВЕРИЛА-А ОТ ТОВА, ЧЕ СЕКСЪТ С МЪЖА МИ НЕ Е БИЛ НА СЪЩОТО НИВО. А ВИЕ КАКВО НА НРАВСТВЕНАТА КОМИСИЯ ЛИ ЩЕ МЕ ДАДЕТЕ-И НИЩО НЕ ПРЕМЪЛЧАВАМ-ДА КАЖА НА МЕЧО ПУХ. А ТАКА ЦЯЛ ЖИВОТ С ЕДИН МЪЖ ЛИ-ДА ВИДЯ КАК Е С ДРУГ. И В ЕДНО ПРЕДАВАНЕ КАЗАХА, ЧЕ АКО СИ БИЛ ЦЯЛ ЖИВОТ С ЕДИН МЪЖ ИЛИ ЖЕНА-ЗНАЧИ НЕЩО СИ ИЗПУСНАЛ В ЖИВОТА.

....................................................

Бележка от модератора: Коментари, изписани изцяло с главни букви принципно са забранени. Следващият такъв просто няма да бъде публикуван.

8.   Аз съм авторката-може ли и други мнения по въпроса-ако може и от жени повече защото мъжете виждам, че се защитават.

9.   С мъжа си говорила ли си? Той какво казва? Какви са причините да не желае секс с теб? Всяка монета има две страни. Много е трудно да се даде обективно мнение, когато си чел версията само на единия от двамата.

10.   Ами какво да те посъветваме... Ако не успееш да навиеш него за секс или си намери друг или си купи вибратор

11.   А мислила ли си че може да има друга жена? Вместо да мрънкаш и да му се подиграваш направи така, че да те желае!

12.   Само да поясня /защото нали мъжете се защитават/, ами аз съм жена. От номер 1 :) И каква нравствена комисия? Нали искаш мнение, ето ти, като не ти харесва, не пиши, не можеш да очакваш все положителни коментари.

13.   абе вие не разбрахте ли че авторката иска да я галите с перце и да и успокоите съвеста... еми като не ти харесва тоя мъж си намери друг да те видя по щастлива ли ще бъдеш.. понеже по твое мнение от секса зависи всичко...

14.   Мъжът ни те желае, толкова ли е трудно го разбереш? Не го привличаш вече, това е. С подигравки няма да го съблазниш.

15.   Съгласна съм с номер едно и Мечо Пух. Как очакваш да получиш нещо, след като се подиграваш на човека... детска му работа, а става върпсо за жена на 45... И като искаш качествен секс, като си лягате с мъжа ти, му кажи къде искаш да те докаосва, какво искаш да прави. Човека да не чете мисли?

Лола

П. П. Да изневериш винаги е най-леснияпът, не разбирам как толкова лесно разрушавате нещо, градено толкова години???

16.   Лола, вярвай ми - да изневериш не е най-лесният път. Даже напротив! Особено когато иде реч за "нещо, градено толкова години". За да направиш нещо такова, означава ( или поне би трябвало да означава), че са изчерпани всички останали възможности "нещото" да бъде спасено. Ще ми кажеш: "Ами има си разводи за изход от подобни ситуации". И до известна степен е така. Но е много индивидуално - не всеки се решава на развод, поради "х" причини.
Малко оспамих темата, но просто исках да изразя мнението си, което се различава от послеписа на Лола.
Не мисля, че авторката има нужда да бъде галена с перце и да бъде успокоена съвестта и - че тя дори парадира с факта, че има любовник. Може би очаква да и кажем, че е страхотна и мъжът и просто не я зяаслужава. Но както вече писах в коментар 9, тя никъде не пише какво смята мъжът и по въпроса. Иначе, така поставен, казуса на авторката, звучи много повърхностно и наистина не виждам какво може да и се каже. Тя като че ли не иска съвет, а си прави някаква анкета.

17.   16 прав(а) си, че би трябвало да означава точно това, но авторката не е изчерпала възможностите, вместо това е решила да се подиграва... И все пак, изневериш ли, разрушаваш, дори и партньора ти да не разбере за изневярата... като последствие е по-добре да прекратиш връзката, от колкото да продължиш да лъжеш...

Лола

П. П. Тъкмо чета една книга за брака, и там се обясняваше, че ние сме тези, които провляме връзките си, защото неусетно допускаме чужд човек между двамата, като започваме да му споделяме неща, които засягат лично нас с партньора. Ако искаме да си запазим връзката, най-правилно е в момента, в който усетим, че допускаме трети, там където трябва да сме само двама, да си поговорим с партньора и да му кажем опасенията си. От там нататък зависи от неговата реакция..

18.   Авторката-благодаря за коментарите. Правилно сте усетили, че не обичам да ме критикуват, но не искам и да ми аплодират. Това нещо е вярно-че там където има 3-ти човек нещата се провалят. Аз това по себе си го усетих. Ако сте чели внимателно аз със другия не поддържам никаква връзка вече от 6 месеца. Отначало само си говорихме по телефона, но и това приключи-аз го реших. Сега в момента си оправяме отношенията със съпруга ми-и не си мислете, че ние непрекъснато сме на контра и се караме. Нашите отношения се подобряват. Само секса малко е куцал-но ще се оправи и той. Всеки път е различно. Наистина номер 16 правилно е разбрал, че си правя нещо като анкета-поздравления за правилното тълкуване. Интересуваше ме има ли жени в моето положение. Нагледала съм се и наслушала на толкова чудесии в Нета-че си обърках представите. Например имаше един въпрос-С колко партниора сте били-и едно момиче отговори -с 40 и съм на 22 г. Аз я порицах и ми отговориха, че по-консервативно мнение не са чували и секса бил нещо нормално. Хайде-тогава направо на улицата да го правим. Така, че всеки е правил забежки-важното е да спреш. А го пуснах като отделна тема защото като коментар няма да се чете от всички.

19.   Номер 7 /авторката/, чудех се дали не съм изпуснал нещо в живота, а то не съм гледал достатъчно предавания на агенция ЕЖК /Една Жена Казала/ - отде толкова акъл да се сетя /без предавания/, че цял живот с една жена ме е ощетил? Акълът ми стигна да се оженя почти на 30, постигнал реализация, опознал донякъде живота и жените - дотолкова, че да не ме тегли да опитам и с друга, опитвал съм, когато не бях обвързан. Поста ти под номер 18 звучи по-добре, иначе бръкнеш ли в меда един път, колко му е да продължиш да бъркаш, докато си съсипеш живота.
Мечо Пух

20.   Лола, да не би да четеш "Кажи Да" на Елизабет Гилбърт? Понеже аз я чета в момента и там е написано същото, което казваш ( за теорията на Глас).

От н. 16

21.   От №4 - техническа грешка се е получила. Исках да кажа САМО т. е. той беше първият и единствения ми мъж от 19 до 42 години. Може да звучи невероятно, но за жените от моето поколение не беше кой знае какво изключение. Моят опит не води до никакъв оптимистичен съвет, но зависи от харАктерите, от чувствата ти и пр. Така, че ти ще прецениш накъде отиват нещата. Колкото до децата - две са и това е основната причина да сме все още семейство.

22.   Мъжът Ви има нужда от хапчета. Това е: годините си оказват влияние, той се чувства подтиснат (самолета не се вдига) и с Вашето неспирно желание му подбивате самочувствието още повече. Изневерила сте и секса е бил страхотен (е, значи вече знаете как стават нещата, имате опит - научете го и него).... След няколко години всичко ще се обърне наопаки. Вие няма да искате секс, а той ще преживее кризата на средната възраст. :(

23.   16, преполагам, че е тя, чета я на англииски и не знам как са я превели на български, но тъй като авторката е същата, преполагам, че и книгата е същата. Забавното в цялата история е, че приятелка ми я подари, за да ме убеди, че брака е хубаво нещо, а тази книга затвърждава моето мнение, че е по-скоро нещо ненужно... Ти как я възприемаш?

Лола

24.   Авторката, бракът като институция, създадена от Бог има за предназначение двамата съпрузи да тръгнат от 0 и заедно да разберат какво им харесва и да станат една плът. За съжаление в днешно време това не се постига, защото имат извънбрачни връзки и после се почва със сравнението, просто е невъзможно да си спал/а с други хора и поне веднъж да не си представяш как е било с тях докато вече си омъжена или женен... спомените не се изтриват...

27.   Някои горе казват аз съм от 10-15 25 години с мъжа си? !!!! Това е един от отговорите на въпросите ви. Аз пък съм от 15 години с един мъж. Не знам дали тои е само с мене. Ама защо да му се не види не спря да си иска. Втръсна ми една и съща манджа. По чуждо не смея да ходя. Не занм защо така. И на вас се чудя ако сте си намерили решение на вън какво по хубаво. Освежете си и точка. За какво ви е да притоплята старата манджа. Ясно е че вече не може да ви засити. И освен това наи простия отговор според мен е-не ви иска вече. Умората и стреса не са обяснение те са само маскировка. Ако една жена пали мъжа какво ще го спре. Ама жена съм все пак де може пък и да греша. Мъжете ще кажат.

28.   Здравей наборке,
И аз съм на 45г и много добре те разбирам. Наистина едно време беше така-ако излизаш с момче и те изпраща да речем най-много една целувка, да се понатискат и това е.... нищо повече. Не беше социално приемливо да се крият някъде и да правят секс ако не са поне сгодени. Момичетата се пазеха девствени за мъжете си, а и ни беше казвано, че свестните момичета не правят "такива работи". А момчетата не ни притискаха за нещо по-сериозно(секс) ако нямат намерение да ни предложат брак след това. И това се знаеше. А родителите ни бяха строги в това отношение, защото ако стане "нещо" ще се изложат, честта на момичето и семейството отиват на кино и после "какво ще кажат хората"(общественото мнение беше много важно), а и ще и излезе лошо име. И според тях "човек за едно достойнство живее" и други такива. А при някои ако се разбереше, че са правили секс техните ги натискаха да се женят. А такова нещо... като секс за удоволствие и ала-бала го правеха само ку. в. те, а тях кой ги имаше на нещо...
А неща като съвместно съжителство или живеене на семейни начала не съшествуваше изобщо тогава... Така беше.

И аз не сьм имала друг освен мьжа ми. Той ми е единствения сексуален партньор изобщо.
Не са ме вьлнували други мьже...

Сега за секса с мъжа ти. Много зависи от теб как ще го предразположиш, каква атмосфера ще създадеш в къщи, как ще го посрешнеш като се врьща от работа, в спалнята и после ще береш плодовете. Пьк и ще му кажеш какво и как искаш в секса, кога и колко, точно и ясно. Не очаквай от него да гадае желанията ти. Как може да му се подиграваш, че нямал опит с други жени и разни такива. Първо е глупаво, неуважително към него и второ ти имаш нужда той да е наясно с теб и твоята сексуалност, а не с това на други жени. Не го тласкай зорлен навьн. Да ходи с други ли искаш? Подигравката и ироноята могат да ви скапят отношенята и после край на всичко, ще си чукаш главата. Щом до тук сте докарали заедно вече 25г., значи човека е на място, отговорен, грижи се за семейството си и му дължиш уважение най-малкото...
Аз например винаги сьм била изчакващата, чакам той да прояви инициатива, а аз стоя и чакам да бьда пожелана.... Но така забелязах, че някой пьт доста трябва да изчакам. А аз искам по-често, а и напоследьк беше едно еднообразно. Но реших да раздвижа нещата, да освежа сексуалня ни живот с малко разнообразие... И така на моя мъж му казах-в момента в който влезе в спалнята не искам да мисли за работа, да ми говори прозаични неща и други такива. Там ще е място за интимност, нежност, тръпка и страст. Там ще бьде вълшебно и красиво, вълнуващо и диво. Там ние ще се наслаждаваме един на друг, ще творим любов. Аз от моя страна няма да му отказвам нищо, както и той на мен... Той първо замълча, позачуди се, но явно го е приел и обмислил. Защото на следваща вечер и от там насетне той ме очаква с нетьрпение и секса ни е страхотен.

Отношението кьм него -какво и как го казваш, по какьв начин всичко има значение на подсьзнателно ниво.
А и понеже всичко се случва в мозька аз мисля, че човек може да си наложи каквото иска и каквото трябва, за да вьзроди или освежи брака си, да има в него трьпка и вълнение.... живот.

29.   М на 61 съм. Преди брака си имах много връзки с жени и винаги съм ги желал и съм бил желан, но хлътнах по една жена за която бях готов на всичко. Правехме редовно секс с нея. Най-много и харесваше да я лижа. Един ден случайно ме видя с една позната на улицата. Вечерта когато започнахме да правим секс ми каза, че не съм бил никакъв мъж. Стана ми много кофти. Бих предпочел да ми беше счупила главата, раната щеше да заздравее, но думите и ги помня и днес. Това беше последната ни среща. Известно време след това не ми се искаше да излизам с жена. Имах една съседка приятелка с която си споделяхме неволите. Разказах и за случилото се. Тя ме успокояваше и казваше, че това не е истина и, че съм даже много добър. След време тази съседка ми стана жена и сега след 35 години семеен живот ние водим редовен секс и се желаем и правим неща, които и на младини не сме правили. Помисли си за това с което си го засегнала като мъж и си обясни защо не те желае.

30.   Радвам се че тук има много дами на възраст над 35 г. аз съм М на 33 г и никога не съм преставал да желая жени с поне 5 години по-големи от мен. Днес това все още не се е променило и продължавам да харесвам и желая дами между 38 и 50 г.
Ако някоя жена в тази възрастова граница прояви интерес нека ми пише на abs3@abv. bg
Дами вие на тази възраст сте прекрасни и се чудя на мъжете Ви, , , , , , ,

31.   И аз бих желала да споделя. С моя съпруг до 50 години беше добре. Редовно правихме секс. След климактериума аз напълнях доста и той ме заряза т. е. по-вече не ме пожела за секс. Много години се тормозех за това и не можех да разбера защо стана така. След 15 години прекъснат секс той отново ме потърси. Не мога да си обясня какво се случва а това страшно много ме търмози. Не мога дори да спя през нощта от размисли. А пък съм на 64 години, а още имам желание за секс и то голямо-разбира се през този 15 години аз не потърсих друг мъж и до ден днешен не мога да си обясня защо-може би съм го обила ли или какво не знам

32.   И аз бих желала да споделя. С моя съпруг до 50 години беше добре. Редовно правихме секс. След климактериума аз напълнях доста и той ме заряза т. е. по-вече не ме пожела за секс. Много години се тормозех за това и не можех да разбера защо стана така. След 15 години прекъснат секс той отново ме потърси. Не мога да си обясня какво се случва а това страшно много ме търмози. Не мога дори да спя през нощта от размисли. А пък съм на 64 години, а още имам желание за секс и то голямо-разбира се през този 15 години аз не потърсих друг мъж и до ден днешен не мога да си обясня защо-може би съм го обила ли или какво не знам