Споделена история от Секс и интимност

Ниско либидо заради депресия.
Здравейте на всички, проблемът е следният:
от доста време насам страдам от депресия и съответно хранителният ми режим и либидото ми са за жалост засегнати.
Не пия никакви медикаменти, защото депресията не е много силна (няма тъга, плачене и тем подобни, но равнодушие.. т.е. не изпитвам почти никакви емоции, но както и да е)
Да се върнем към темата-либидото ми.
Имах сериозна връзка и там имаше от време на време леки проблеми свързани с ерекцията, но бързо се “овладявах”.
В момента имам една жена с която се виждаме само за секс и там също не бих казал че имам някакви проблеми с ерекцията.Единвтвеното което е, че самото желание за секс не е на 100%, ами може би на около 60-70% зависи.
Вчера правихме секс и всичко беше наред даже оргазмът ми беше сравнително силен и задоволителен, но.. има едно “но”.
Днес с един приятел решихме да ходим на проститутки и не успях да получа почти никаква ерекция и ми спадаше много бързо.
Стигна се до там, че не успях да свърша, защото нямах никакво желание за секс и не се чувствах ни най-малко възбуден.
Нежеланието за секс днеска го отдавам на депресията и на вчерашния секс, но въпреки това, такова нещо ми се случва за първи път, защото обикновено съм доста сексуално активен.
Въпроси от сорта на това “защо си ходил по проститутки след като не ти се е правело секс” няма да са уместни, защото това което ме интересува е, как мога по естествен начин да си увелича (възвърна) либидото.

Дайте някакви идеи :)

Коментари

1.   Реално не ти се прави секс, а просто с него заместваш емоционални нужди. В такъв слчай е нормално да го правиш без желание.

2.   Ти какво сега- все депресиран ли ще си? Реши проблема с депресията и ще си върнеш либидото. Толкова е просто. В никакъв случай не използвай лекарства, не вършат работа. От депресията ще излезеш, когато ти го решиш и поискаш. Действай! Успех!

3.   На колко си години? Може би прескачаш 30 и се сблъскваш с неприятни новости. Може да си изследваш тестостерона ей така информативно. А и е нормално да не се надървиш от проститутка, ако не е достатъчно хубава.

4.   Със спорт и слънце.

5.   №1 е прав. Има един кратък документален материал в сайта на БТВ за сексуалната зависмост, в който се твърди, че при някои хора невъзмовността за справяне с емоция или проблем, се замества със секс или мастурбация. Същото като да пиеш алкохол или да вземеш наркотик. Обърни внимание на какво се дълви депресията и как да се съвземеш и си дай малко почивка от секса. И аз имам подобен проблем - нямам желание за секс и пончкога на сила се дървя с малко зор само и само, за да си докажа, че мога. Отдавам го на това, че нямам физически обект на възбуда - т.е. жена, а и аз попадам в "дупка" от време на време:). А за порно нямам вече голямо желание, откакто прочетох как стоят нещата в действителност в този бизнес - доста отвратително. А и мога да правя по-смислени неща от гледането на порно. Възможно е и при теб и при мен да се дължи на намален тестостерон. Има билки трибулус - бабинни зъби на таблетки, които дори много атлети пият, за да имат енергия и да трупат маса. Трибулусът повишава потентността. Малко се притеснявам от тези таблетки, тъй като е установен е един единствен случай на атлет, който е развил гинекомастия докато е пил трибулус, въпреки че не е доказано, че точно билката е причината. Може да е просто съвпадение. Поинтересувай се.

6.   Номер 2, личи се че и идея си нямаш от психическо здраве. Депресията е толкова болест, колкото е и рака.

Много ще ми е интересно да те видя, ако ти се сблъскаш с това да видим да ли тогава ще е толкова лесно "просто да излезнеш".

Към автора - всъщност най-сериозната депресия не е когато плачеш постоянно, а когато не изпитваш нищо освен празнота. Това е много страшно състояние, което може да трае с години.

Наистина не знам какво да те съветвам относно това как да си върнеш либидото, но мисля че ще е по-добре за известен период от време да не се занимаваш със сексуални активности, защото не мисля че ще ти възвърнат каквото и да е било.