Споделена история от Секс и интимност

Опасни ли са лубрикантите?
Здравейте! Момиче на 18 години съм. Трудно се подмокрям и реших да потърся повече информация за лубрикантите и интимните гелове. Та въпросите са ми: Имат ли някаква вреда? Възможно ли е да се получат някакви инфекции? Подходящи ли са за мастурбиране също? Кой вариант от лубриканти и гелове е по-добрият или няма разлика? Бихте ли ми препоръчали някои? Благодаря предварително!

Коментари

1.   С интимния гел се поддържа хигиената. Нищо общо с лубрикант.

2.   И аз съм момиче и ползвам лубрикант на Дюрекс и съм доволна, нямат опасности, ако не го използваш всеки ден, но веднъж в седмицата е окей. Запомни, че трябва да пише, че е на водна основа, това е важното. Препоръчвам марката.

3.   (ж 38) Рядко ми се налага, но ползвам един на водна основа. Иначе за анален, не ми харесва никой. Ползвам определен крем за ръце на вазелинова основа. Сто пъти по-добре е.

4.   Не мисля, че могат да навредят.
Просто поддържай хигиена на играчки при мастурбиране. Винаги като приключиш си ги измивай. Ако си правиш нещо в ануса, не използвай същото във вагината ;)

6.   Това, че не мислите и не четете съдържанието на нещата, които нанасяте по себе си е обща болест. Попитайте се -какво се съдържа като консерванти в тези лубриканти, че имат трайност с години. Дали тези вещества нанесени на вагиналната лигавеца не проникват през нея?
Отговорете си и на въпроса- хората преди само 30-40 години дали са използвали такива субстанции или просто богата на антисептичното вещество Лизоцим слюнка.

7.   Номер 2: Опасно ли е да се използват всеки ден?
Аз използвам от няколко години лубриканти и без тях почти не мога. Станали са задължителна част. Естествено започна да ме боли докато правя секс, но това само ме кара все повече да ги използвам, мислейки си че болката ще намалее....

9.   Не мисля, че са опасни лубрикантите. Трябва сама да прецениш какъв да ползваш. Аз нямам проблем с овлажняването. Лубрикант ползвам само за отзад. Ж 42

10.   Бях чела, че се използва кокосово масло за по-естествен метод и за по-евтино. Имало и антибактериални свойства. Не съм пробвала, тъй като не ми се е налагало да ползвам лубриканти.

11.   Слюнката също може да бъде опасна ако имаш болни зъби.

12.   Жени, нямате проблем с овлажняването, имате проблем с мъжете до вас. Бях с жена дето твърди, че рядко е мокра. Е, мокра си беше с мен. Дърводелци си намирате

13.   Купих китайски лубрикант от алито. Жената не я боли отзад с него, но влияе и на мен - губя чувствителност и няма изпразване.

14.   Кокосовото масло е супер и е може би от най-безопасниоте, но къса презервативите, имай го пред вид.

Ако искаш много хлъзгава смазка (по-хлъзгава и по-гъста от Durex)
на водна основа, която не къса презервативите ине изсъхва лесно - потърси vetgel в amazon.de или amazon.co.uk. Няма подсладители, леко солена е, супер е - цената също.

Препоръка от мен за аналния:
1. Преди секс - клизма с подвижния душ. Ако го правиш без да е измито рискуваш да вкараш бактерии в по-дълбоките слоеве на лигавицата. Познава се по това, че след секс боли много и с дни.

2. Намажи се хубаво с кокосово масло и вкарай навътре. Мазното е преграда за бактериите, защото средата в която те плуват е водата. Водата бяга от мазното. Така имах (хлъзгава) преграда върху лигавицата, която те пази по-добре одраствания, протърквания а и няма да кърви по същия начин, ако се стигне до там, както ако си без кокосово масло или др. мазен крем.

3. Сложи си обилно смазка на водна основа, включително и в ануса. За да се хлъзга максимално.Търси по-гъста смазка, нещо като смазка за ехограф, която да не тече - напр. VetGel.

4. Ако нямаш опит - всичко трябва да става БАВНО. Разтягайте ануса на малки стъпки. Всяка стъпка трябва да е няколко минути, за да има време мускула да се отпусне и разтегне. Същото като се разтягате за шпагат.

Ако вкарате нещо дебело от раз може да заболи силно за известно време - в този случай има опасност да се повреди трайно мускула.

Подхояща надуваема анална помпа може да направи чудеса за аналния секс.

15.   Жена ми ползва два вида. За отпред, е на водна основа, според мен. За анален секс ползва един по-мазен, чак е лигав. Иначе и двата миришат приятно. Повече от десет години ползва едни и същи като марка.