Споделена история от Секс и интимност

Как да му кажа, че искам да го направим за 1ви път?
Здравейте! Момиче на 17 години съм, приятелят ми е на 19. Заедно сме от почти 4 месеца, излизаме всеки ден, освен, че е момчето, в което съм влюбена, той е най-добрия ми приятел и на него споделям най-много от всички хора в обкръжението ми, всеки ден сме заедно и като цяло много си го обичам, както и той мен, имам му доверие, мога да се отпусна напълно и да бъда себе си с него... таа нека да премина към главния въпрос. Аз съм все още девствена, не съм правила нищо сексуално с друго момче. Бившия ми приятел ме караше да правим секс, но аз отказвах, просто факта, че ме караше, а не искаше да ме изчака ме отблъсна. Сега съм готова и го искам, приятелят ми има сексуален опит, но никога нищо на сила не ме е карал да правя и знае, че съм девствена, говорили сме си за това, казвал ми е, че ще ме изкача, колкото е нужно. Проблема В момента обаче е, че аз не знам как да му кажа, че искам да го направим... наистина мога да си говоря за всичко с него, но просто не знам как да му изтърся просто ей така, , искам да го направим". И въпроса ми е как да го направя, така че да не ми стане неловко или неудобно? Благодаря предварително и Ви моля само за сериозни отговори.

Коментари

1.   Е няма какво толкова да го мислиш. Както и да го кажеш, много ще го зарадваш. Ако имате терен, направо започни с целувки и пипане и му кажи, че го искаш. Ако не, казваш му да мисли за място, защото искаш да го направите. И от там той ще поеме нещата ;)

2.   Който го иска,търси начин и не се коси от Ориенталските предрасъдъци!
Но у нас още битува Турското подсъзнание,че ако жена си поиска от мъж, то тя обезателно е курва,лека жена или някакъв абсолютен отпадък !!!
И точно това кара жените да крият чувствата,мераците и желанията си за секс !?

3.   Ако имате къде ще е още по-добре, нищо не му казвай, само му показвай :D почни с целуване, оттам нататък той ще те разбере, щом има сексуален опит.

Жена на 21г.

4.   Кажи му с действия, не с думи. Като сте някъде насаме, почни да го целуваш, да го докосваш, натискай му сё, ама продължи дълго. Той ще схване и същественото ще се случи от самосебе си. Може също да почнеш с масаж. Първо го разтрий, ама гледай да е наголо, че после по-бързо да приключите със събличането. После от масаж, минаваш на целувки, еротични докосвания, сядаш в него и той ще продължи.

5.   Жените не говорят вербално какво искат и очакват, а го показват с езика на тялото, с поглед, жестове и т.н. ако ме разбираш какво искам да ти кажа. Провокирай го, съблазни го с жестове, държание, поведение - без да казваш нищо. Ако е мъж на място веднага ще вдене за какво иде реч. Успех и после напиши как е минало.

6.   Ми че и той може да е девствен :D

7.   Спокойно, няма от какво да се срамуваш. Кажи му, че искаш да го направите и се чувстваш готова.

8.   Неловко и неудобно? Защо? :) Защото тялото ти си има своите нужди, напълно естествени и очаквани? Няма нищо неловко в това, което желаеш. Природата сама е разпоредила кое как да се случва, а моментът при вас очевидно е настъпил, за да минете нататък. Освен това сте близки и се обичате, най-очакваното и естествено нещо на света е да бъдете интимни.

Най-вероятно той често мисли за същото, но ти е обещал да се въздържа, докато ти се почувстваш готова. Щом го усещаш близък и го желаеш, най-простичкият начин е да се усамотите на някое хубаво място и да му подхвърлиш нещо като: "От известно време ми се иска отношенията ни да преминат едно ниво нагоре. Да бъдем физически заедно. Интимни. Искаш ли да опитаме тези дни? ". Дай му време да се подготви с презервативи, а и чисто психически, за близостта, която предстои да споделите.

Поговорете искрено за това какво ви притеснява, къде бихте могли да го направите. Не оставяйте неизговорен страх или притеснение да остане между вас преди първия път, защото е много важно да пристъпите към акта спокойни.

Бъдете искрени, честни един с друг и задължително ползвайте предпазни средства, когато моментът настъпи. Говорете открито и като приятели, без осъждане, само с разбиране и топлина. Колкото по-спокойни сте преди акта, толкова по-приятно ще ви бъде впоследствие, когато останете без дрехи. :)

Останалото ще се случи по най-естествения начин, а след това само ще задобрявате, ще ставате все по-уверени, и ще ви е все по-комфортно да бъдете заедно. :)

9.   Момиче, няма какво да му мислиш! Прегърни го и го целуни, и продължавай да го целуваш ..ако трябва погали тялото му, това е достатъчно да те разбере. Тук думи не са нужни, а са направо излишни. Бъди спокойна и вярвай в себе си, всеки би разбрал този сигнал.

Сара

10.   Чакай малко ся, аз изпуснах логиката на тая история. Обясняваш се, че имаш най-добър приятел, на него казваш всичко бла бла и после изведнъж не знам как да го направя с моя приятел. Кво целяха тия разсяснения относно най-добрия ти приятел, не разбрах?