Споделена история от Секс и интимност

Минимална законна възраст за секс ниа момчета с тяхно съгласие.
Здравейте, току що открих, че в България е приет закон за минимална възраст на момичета да правят секс е 14 години. Този закон е бил приет през 2018 година. В закона се казва, че момичето трябва доброволно да се е съгласило без никакво насилие от мъж. Същото условие е в законите и на другите европейски държави. Стана ми интересно какъв е закона за такъв секс в другите европейски държави. Няма да изброявам всички, но ще спомена само няколко държави. Швеция 15г. Франция 15г, Полша 15г. Испания 16г. Русия 16г. Норвегия 16г. Италия 14г. Германия 14г. Австрия 14г. Португалия 14 г. и разбира се България на 14 г. Тези закони ме накараха да се замисля и за други неща. Например има ли граница за възрастта на мъжете, които биха искали да правят секс с такива млади момичета. Трябва ли и мъжете /момчетата / да бъдат на същата или приблизителна възраст. То, че момчетата правят секс с момичета на такава възраст е отдавна известно на всеки от нас, но какво мислите ако момчето /мъжът/ е например на 20-25 дори и на 30 години. Такава разлика във възрастта недопустима ли е. Или някои от вас ще нарекат секс с такава разлика във възрастта педофилия. Но в европейските закони никъде на се говори за педофилия ако възрастта на момичето е законна. То тогава и 40, 45 годишен мъж може да прави такъв секс с младо момиче на 14 г. В Америка има минимум сексуална възраст за всеки щат. Например за Калифорния е 18 г. за Ню Йорк и Тексас е 17 г. а за Хавайските острови е 16 г. Интересно ми е да разбера вие какво мислите за тези закони в различните държави. На нас мъжете такива либерални закони ни харесват защото всеки мъж иска жената да е по-млада, а всеки знае, че младостта е много привлвкателна сексуално. Кажете си мнението.

Коментари

1.   У нас при БГ негрите минималната възраст е от 8-10г. нагоре и си е ОК!!!
, , Държавата"не й пука че деца на 10г. раждат, важно е да има повече народ от боята, а цялото Българско население е длъжно да им плаща масрафа!
Тиквена, , държава"!!!

2.   Ако момче на 18 прави секс с момиче на 17, чисто законно може да бъде съдено за секс с непълнолетна. Сам/а си направи изводите.

3.   2, глупости на търкалета.

Авторе, законът е от комунистическо време, през 2018 е осъвременен козметично, но годините са си същите, откакто се помня..

4.   Не е задължително момчето да е на същата възраст, и момче на 30 да е, пак бива. :D Като бях на 17, излизах с един на пресни 30. Много, много, много хубаво ни беше. Природата е създала момичетата да харесват батковци, а батковците по-млади момичета. В кръвта ни е, от това не може да се избяга, а и не трябва. Сега се оглеждам за мъже в диапазона 25-30. Нито по-млади, нито по-стари. Точните критерии ще ги спестя, за да няма комплексирани.

Ж, 23

6.   Направена е грешка за пола в заглавието на темата. Да се чете: Минимална законна възраст за секс на МОМИЧЕТА с тяхно съгласие.

7.   Номер 2 толкова не е прав/а а толкова си вярва, че ме напушва смях. Много обичам хора, които не са чели закона да знаят много. Аз също трябва да си опресня спомените, и е възможно да имам леки грешки, но доколкото помня пише, че под 14 е абсолютно незаконно, от 14-16 може със знание и позволение на родител/настойник и естествено със съгласие на непълнолетния, а от 16 нагоре бяха много хлабави ограниченията като в последния случай да се говори за ПРАВНА педофилия даже май е извън въпроса. Вече морално кой как вижда нещата е друго...
Пак повтарям минаха няколко години и е възможно да бъркам леко тук-там, това е по спомени. Най-добре да се погледне вместо да си спорим тука по форумите.
Иначе да, закона е по-стар от 2018 в мнозинството си, даже май съм го чел преди това обновление. Какво мисля? Мисля, че на 14 не е много ок да е позволено, пък ако ще и да се случва, за да има какво да се направи правно или поне да го има страха от това. На 16 смятам, че е по-ок, мнозинството от хора тогава експериментират и правят първия си секс и да, има негативни резултати понякога, но мисля, че има нужда и от тях, за да се научат някои уроци, докато мама и тате са още добре интегрирани в картинката, а не да се учиш на грешките вече студентка далеч от дома и да се възползват от наивността ти този и онзи без да има кой да се грижи да бъдат научени уроците. Смятам, че така грешките, които са неизбежни се махат от пътя от рано и когато е време вече една личност да изгрее самостоятелно, има предпоставките за това, а не тепърва да тича със завъртяна глава, опиянена от първата си връзка. Просто мнение :)

8.   Номер 4 браво, разсмя ме. Отдавна не съм виждал човек да оправдава комплексите си с "природата". Никой сериозен мъж няма да погледне пикла на 20 камо ли на 17. Тоя коментар даже се съмнявам че е писан от жена

9.   М27

Моята най-голяма слабост са непълнолетни момичета. Обожавам ги, обожавам и да съм им първият. Най-хубаво беше преди години, когато и аз и приятелката ми бяхме девствени и съответно си направихме сефтето заедно. Аз бях на 17, тя на 15. Размеквам се като си спомня. Сега обикалям момичета между около 15 и 18. Такава чистота, доброта, нежност, искреност, трудно се намират при по-големите.

11.   Преди минималната възраст за секс в БГ беше 16 г, но го промениха през 2004-5, доколкото си спомням на 14 г. Не разбрах нищо от другото, което си написал. Има млади момичета, които спят с възрастни чичковци за подаръци и дрешки. Или просто си търсят и татко, и гадже. Хората са различни и мотивите им са различни. Но тъй или инак момчетатат и момичатата на 14 г не са достатъчно пораснали и зрели, мозъкът им още се развива и расте. И доста не са наясно какви последствия има от секса. Резултатът - аборти, болести и пр.

13.   Много точна тема! Ето къде е разковничето, защо за жените има определена възраст, а за момчетата няма? Момчето и на 12 години може да прави секс и никой няма да обвини жената, че е педофилка, но обратното е вече опасно. Момчето може да се празни когато може, а н момичето може да се празниш, когато узрее. Смята се, че на 14-15 години жената е вече детеродна, но може да ти обърка живота завинаги. Може доброволно да се съгласи, но после се измята и казва, че е насилена и отива коня в реката!? Даже и след 18 е опасен секса, винаги могат да те натопят. Предбрачни договори измислиха, сега да измислят и предсексуални бланки. Подписва мацката преди секса бланката, и тогава й сервираш порцията сладолед, само тогава можеш да си спокоен!

14.   3, откъде знаеш кое е на търкалета и кое на кебапчета? Закона си е закон и не се е изменял много време. Ама яко ще ми е ако имаш дъщеря на 14 и я видиш да се шибарка със някой мъж на 25-30 години, тогава ела пак да пееш същата песен с нов глас.

Гаро

15.   11 законът е такъв поне от девтдесетте. Тогава започнах да водя полов живот и се интересеувах по въпроса. Но съм почти сигурен, че си беше така и по комунистическо време.

14, не съдя хората за сексуалните им фантазии, но ти определено имаш необичайна девиация. Не е често срещано желание да си представяш баща, който гледа дъщеря си в коитус. Може би трябва да потърсиш професионална помощ, преди фантазията ти да се превърне в натрапчива.

17.   Много глупави коментари!
В различните страни има различни закони. В някой ако наебеш 13 годишна с нейно съгласие, не е проблем, но ако наебеш 33 годишна и тя каже, че си я склонявал, отиваш до 15 години затвор плюс парично обезщетение.
Всъщност преди 20 на години се запознах с едно момиче. Минаваше с колелото си всеки ден покрай нас. Един ден спря пред нас, бях в гаража и ме помоли да и оправя веригата, ако мога. Така се запознахме. Живееше три къщи по- надолу от нас. Имаше вид на около 14-15 годишна. Добре развити гърди, както каза жена ми, сигурно носела сутиен „Б” размер на чашките.
Един ден дойде при мен, бях в гаража. Влезна право вътре, оставила си колелото отвън до оградата. Заговорихме се като стари познати, забелязах, че облечена както обикновено с бяла рокличка, но беше на голо. Това ме накара да се пошегувам:
- Хубава рокля, като за витрина. С добра подплата...
Не схвана нищо за подплатата и взе да се оглежда, накрая вдигна полите на рокличката и каза:
- Нямам подплата. Тя дори прозира, виж!
Тогава и казах:
- Да, това имах предвид. Но бих предпочел да е на голо, без рокличка.
Изненада ме. Съблече си роклята, онемях. И така се възбудих. Едва си поех дъх и казах:
- Много си хубава! Но така ми действаш, не съм от дърво.
Нека Ви кажа, тогава бях на около 50 год. Винаги съм бил и дори и днес съм доста активен. Курът ми скочи като термален гейзер, което не остана незабелязано от нея. И тогава нов удар, попита ме в прав текст:
- Искаш ли да ме наебеш?
Не се замислих и за миг, влязохме в къщи и следващите два часа бяха неописуеми. Така почнахме да се виждаме почти всеки ден.
Един ден майка спря пред нас и ме поздрави, след което ме попита, дали мога да и оправя РС-то. Потвърдих и я поканих да влезне. Докато се занимавах с РС-то и, се разговаряхме и тя ме попита, какво бих я посъветвал като ЛАПТОП, д купи за дъщеря си за 13 и рожден ден. Изтървах това което държах. Щях да получа удар. Осъзнах, че съм ебал и еба дете. Тя забеляза непохватността ми, засмя се и попита:
- Да не Ви е казала, че е на 16. Знам че много Ви харесва и доста говори за вас.
Бях толкова объркан! Не знаех какво да кажа, но все пак успях да се взема в ръце и отвърнах:
- Не! Никога не сме говорили за възрастта и. Тя се държи доста на ниво, като голям човек. Начинът и на мислене ме кара да мисля, че е на повече години.
Тогава последва поредният удар. Тя продължи:
- Тя ми сподели, че правите любов редовно и че много и харесва да е с вас.
Не знаех, манипулира ме с цел да се издам или е истина. Съвсем се обърках и в този момент се появи тя. Доста прилично дойде при мен, прегърна ме през врата и ме целуна, след което седна и каза на майка си:
- Много е мил, нали? И е много нежен и любвеобилен.
Мълчах като пукал. През главата ми минаха какви ли не мисли. От лоши, по- лоши. Бях привършил с РС-то на майка и. Тя го взе, поиска да ми плати, резонно отказах. Каза:
- Хубава компания сте, но имам доста неща да свърша. Оставям Ви.
Обърна се към дъщеря с думите:
- Забавлявай се, но не досаждай.
По- късно, след около 4-5 години, вече доста близки с майка й, и дори с баща й бяхме седнали на кафе. Тогава баща и ми каза:
- Знам, че ебеш дъщеря ми от години. Благодарен съм ти, че я пазиш и й въздействаш положително. Още в началото можех да те атакувам в трибунала, но тя ме заплаши, че ще каже в съда, че аз съм я насилвал, ако те обвиня.
Не беше много общителен и сега си е такъв. Майка й е доста отворена и станахме доста близки. Малката разбра, мислех, че ще се обиди, но се оказа, че тя е причината майка и да прояви също сексуален интерес към мен. От майката разбрах, че работи в съда, окръжен съдия. Тя ми каза, че тук законът е 14 години, но практически съдът реагирал само ако има насилие, принуда, шантаж и подобни. Което всъщност се отнася за всички възрасти. С момчетата е по- деликатно. Ако под 16 години, наказанието е сигурно. Това се дължи не на закона, а на теорията, че при една и съща възраст момичетата са биологично по- развити. Което ще рече сексуално и когнитивно. Разликата е около три години или образно казано, ако са на едни години, момичето се развива в това отношение с около три години на пред. Което сочи, че момиче на 13 се равнява на момче на 16,
Във всяка страна има различни правила и закони. Тук в по- развитите страни виждането и реакциите по тези въпроси, не са проблематични. Често се действа съобразно по- малкия, иска се неговото мнение. Много често дори се елиминират родителите, ако детето пожелае и не е съгласно с тях.
Аз все още съм обграден от вниманието на моята приятелка, тя вече е лекар и прави втора диплома като правист.