Споделена история от Секс и интимност

Мухъл в интимната зона
Здравейте, момиче съм, тийнейджърка. Питам жените, но може някои мъже, които знаят да се включат. Преди няколко дни открих нещо приличащо на мухъл в гащите. Не миришеше на нищо. Но приличаше мухъл, едно такова сиво. Аз поддържам добра хигиена, идея си нямам как се е случило. Къпя се всеки ден. Въпросът ми е дали това може да е мухъл или нещо друго? Случвало ли ви се е и на вас. Благодаря предварително. Моля модераторите да публикуват темата.

Коментари

2.   Мухъл няма как да е. Но е възможно да са гъбички или някаква друга инфекция. Отиди на гинеколог, той ще ти каже.

3.   ДА,доста често се появява мухъл там,където редовно не влиза радостта !!!

4.   Не, няма как да има там мухъл. Възможно е да имаш това което наричат "бяло течение" от настинка или гъбички ако си приемала скоро по- силни антибиотици.
Най- добрият вариант винаги е да посетиш гинеколог. Няма от какво да се притесняваш, ще му обясниш че, имаш някаква слуз/течение, цвета т.н. Възможно е да ти вземе малко секрет за изследване, а може и само с преглед да установи.
И спокойно, никой лекар или жена Няма да си помисли че, е липса на хигиена, случва се обикновено при настинка.

5.   Не може да е мухъл :) Вероятно случайно е попаднало в бельото ти. Ако обаче е под формата на течение или се повтори, посети гинеколог. Възможно е да е някакъв вид инфекция.

6.   Не... явно е попаднало от някъде или просто не се миеш често?

7.   Това е паяжина, споко ;)

8.   А дали просто бельото ти не е мухлясало? Ако си го прибрала влажно в шкафа, доста вероятно.

9.   От силно прилепнали дрехи сигурно или си е вид инфекция,която няма нищо общо с това колко се къпеш.

10.   В моите дори гъби са се завъждали,иначе плесените са си нещо нормално и няма от какво да се притесняваш.

11.   Сигурна ли си, че не са власинки или мукъл от бельото (ако го прибираш не напълно изсъхнало в шкафа)?

12.   Здравей!
Хубаво е, че споделяш!

Преди години открих нещо подобно на това, което описваш, в собственото ми бельо. За себе си твърдя, че и сега, и тогава, винаги съм поддържала изключително високо ниво на грижа за тялото си и неговата чистота, почти клонящо с параноя.

Тогава много се зачудих какво е това нещо. Разгледах го, натисках го, нито се излъчваше лоша миризма, нито усещах сърбеж, нито пък парене при уриниране (това са основните симптоми на инфекция). Реших да изчакам и ако отново открия такова нещо, да посетя специалист. Е, не намерих втори път. Вече 6 години, откак всичко е наред в това отношение, и досега нямам обяснение какво беше.

Ако усещаш:
а) парене при уриниране; нужда да уринираш отново, дори когато току-що излизаш от тоалетната;
б) сърбеж в зоната на интимните части, за който си сигурна, че няма нищо общо с лекия сърбеж, както когато си се обръснала и косъмчетата започнат на никнат;
в) физически дискомфорт при полов акт или при мастурбация, който ти пречи да свършиш подобаващо;
г) течение, което прилича на пресечена извара (стои на бучки), зеленикаво е или непоносимо на миризма, даже когато току-що си се изкъпала,

ето тогава вече говорим за сигурни сигнали за инфекция и е добре посещението при гинеколог да не се отлага във времето, а да се вземат навременни и адекватни мерки.

Ако обаче нищо от изброените не отговаря на състоянието ти, и ако цикъла ти е редовен, а ти се чувстваш във форма, изчакай още месец-два, и виж дали пак ще се появи или ще е еднократно, както при мен.

Желая ти много здраве и успехи!

13.   Това е мъх от дрехите, правиш ли разлика?

14.   Относно отговор 12 - Много точен и изчерпателен отговор.

15.   Може да е мъх от дрехи...нови дрехи понякога пускат такъв мъх.