Споделена история от Секс и интимност

Късмет или нещо повече ????
Момиче съм, на 19 години. Имам прекрасно семейство, готини приятели, уча хубава специалност в университет, живот мечта бих казала. Благодарна съм за всичко, което имам и за което се трудя и се получава. Сега е ред на "но"! Усещам постоянна липса у себе си, сякаш нещо, което ми принадлежи, го няма. Малка съм, но се чувствам зряла. Не разсъждавам като връстниците си, на които толкова много им се живее, под живее се има предвид пиене, пушене, секс и луди нощи. Да сме наясно в това лошо няма, просто не е моето. Нещата, с които те се гордеят, са същите, от които мен ме е срам, но са се случвали на всеки. Както и да е. Опитвам се да имам връзка, защото за мен това е от голяма важност, но уви изобщо не се получава. Опитах с по-голямо момче, оказа се, че годините не те правят мъж и не са никакъв фактор. Оказа се, че и моята представа за връзка е доста различна. За мен тя не е в секса, жестовете или милите думи. За мен тя е в грижата, подкрепата, нежността. Не е в това да ме заведеш на заведение и да ми правиш коплименти цяла вечер, а в това да ми помогнеш да си сготвим нещо у дома и да си говорим за нас. Интимността не ми е в целувките, а в разговорите до сутринта за това какво искаш от живота, от какво те е страх, срам. Все попадам на момчета, които са смачкани и разбити от някоя бивша и уж са сериозни, но са адски токсични и комплексирани, изхабени, не можещи да ми предложат това, което търся. Уморена съм да лекувам чуждите рани, искам да се съхраня. Чудя се какво да правя? Вече нямам желание и да търся или опитвам, а усещането за липса си остава все така у мен и сякаш расте...

Коментари

1.   Ехе! Търся те тогава! :))

2.   Маце,ще се съхраниш ако никога нямаш връзка.
Виниш хора нямащи вина,хвани си някой на 14-15 години тогава.
Всеки е имал разочарования,това че ти не си срещала още този,който те е смачкал емоционално,не значи че няма да се появи.
Не бъди егоист,разбирай повече и не насилвай нещата.

3.   По акъл повечето мъже в България се развиват със средно около 10 години закъснение. Така че си търси по-голям мъж или чужденец.

4.   Това което казваш са расъждения на зрял човек.Ако достигнеш до такива отношения с някого,правенето на люоб в последствие ще е прекрасно допълнение.Ще ти се случи,щом търсиш това.На 19 момчетата не са толкова осъзнати,и да връзката с по-голямо момче не го прави повече мъж,а опитът и начина му на мислене и отношение към нещата.

5.   Вече няма такива,като едно време,има бройлери от един и същ инкубатор

6.   "На 19 съм и съм уморена да лекувам чужди рани" - ЛОЛ.....определено ще се забавляваш идните 40 години. :D :D :D

7.   И си само на 19 г?!
Ех, че ме усмихна (жена съм) и зарадва! Неопорочена емоционално, но проницателна, добър наблюдател, познаваща и себе си, а само на 19.
Не търси, той сам ще се "издаде" и ще кликнете бързо.
А за опитването един съвет, може да ти влезе в употреба: добър анализатор си- анализирай поведението и разговорите ви още първите дни. Нека говорят, ти изслушвай и запомняй НЕ- тата... Да-
тата обикновено повечето са емоционални и надделяват над логиката в началото. После си ги обмисли сама и на спокойствие. Не се променяй за никого, не прави компромиси със себе си Имаш най- важното за здрава връзка- обичаш себе си! За това и ще можеш да обичаш правилно друг, нищо по- малко от същото не приемай дори за "проба".
Весело посрещане на новата година и с късмет!

8.   Аз не разбрах- девствена ли си или не?
М19

9.   Ми, добре дошла в клуба. Повечето са такива. И да знаеш, че не са разбити от някоя бивша в повечето случай, а от наркотици, алкохол и комплекси/отклонения, насадени от маминка. С годините все повече затъват и след това естествено обвиняват някоя жена, защото ги е срам да си признаят какви утрепки са всъщност. Е, има изключения, при които бившата е била някаква ол*гофренка, но дори и при този слуачаи, нормално е човек да се възстанови за няколко месеца макс. Ако не се възстанови, то проблемът си е в самия човек, защото е лабилен. Чуеш ли как някой е "разбит" от някоя бивша - бягай. Това е комплексар и използвач, който ще говори така и за теб. Нормалните хора не се изкарват такива мъченици, просто си казват това и това се е случило и толкова. Не драматизират. И в повечето слуачи изобщо не споменават бивши.

10.   Благодаря Ви за коментарите, има неща над които да се замисля.