Споделена история от Секс и интимност

Как мислите,правилно ли е това равенство?
Здравейте, скъпи читатели! Аз съм потребителят, който публикува темата''Пространствено-времева сексуална представа''. Реших отново да пиша по въпрос от обхвата на секса, психологията и субективизма. Равенството полово въздържание=психологическа заблуда(влюбване) отчитате ли го, като вярно? Какво имам предвид, нека Ви обясня. Аз никога не съм имал приятелка, както не съм правил и секс. Причините за първото са най-вече психологически, после идва ред на икономическите и накрая са социалните. Причина за второто е първото, а варианта за платена любов го изключвам. От една страна е неморално, от втора страна това е лош избор за първи път, защото той трябва да е нормален, красив и възможно най-близък до идеала за любовта и секса м/у двама процес. А така нещата са далеч от най-доброто, просто са изкуствени. А всички знаем, че в едно време, можем да свършим едно действие, което ще се запамети и край. После не можем да се върнем пак в това време и да направим първия път за първи път. Третото е, че аз съм перфекционист и направя ли го винаги ще си казвам, че е можело да е по-добро- с момиче с което сме по любов, обичащи се и т. н. Четвъртото е, че мисълта, че това е безвъзвратно и не мога да го поправя и ще си стои така, ще ме тормози психически. Има няколко момичета от родния ми град, които ми харесват физически, обръщам внимание предимно на лицето. Не се познаваме лично, просто влюбването стана от пътите, в които съм ги срещал из града и от снимките във фейсбук, много обичам да разглеждам техни снимки. Сега искам да уточня някои факти, добре знам и разбирам, че е голяма вероятността това да не е влюбване, а просто привличане причинено от отлагане на работата на психо-сексуалната система и потискане на нейната готовност. Да, знам, повечето ще ме посъветвате бъди по-зрял, повече реалист, ще кажете това не е влюбване, Вие не се познавате, не сте говорили и т. н. Но аз искам да Ви помоля-предлагам да го погледнем от абстрактна гледна точка, там където нещата не следват логичност и са подчинени на въображението. Мисля си, че е съвсем възможно да е истинен следният вариант, поради липсата на условия за влюбване(запознанство, опознаване, общуване и т. н) когато психиката е направила опит за влюбване да не се е получило, но подсъзнателно да е продължила отново и отново и така след всеки провал. Защото ние подсъзнанието не го контролираме, няма кой да и каже ''Спри, нe се получава'' тя действа автоматично. Та така аз си обяснявам няколкото влюбвания. Има и друго нещо, попринцип влюбванията само по външност крият рискове, защото не познаваш човека вътрешно, действително може да те отврати, да не ти хареса, както и отблъсне. Но разберете ме хора, че нещо ми казва, че са хубави душевно тези момичета, чувствам се все едно лицата им са първичния образ и аз чрез него откривам, разбирам и се радвам на вторичния образ, който е вътрешната същност. Сякаш е монологична телепатия. Просто интуицията ме бута да мисля така, а кажете ми как толкова красиви и нежни същества да не са добрички, мили и предразполагащи. По природа същината на жената е мека, нежна, любяща, отдаваща и даваща и т. н, те милите жени са като всички същества търсят любов, но просто в по-големи количества. Много хора почерниха жените, обвиниха ги за меркантилни водени от безброй интереси, но разберете, че това е защитна реакция. Човек когато бива потискан, унижаван, манипулиран и използван се защитава. А начинът ни даден от природата това е агресията в различните й форми. Има и по-висша защита, тя е и най-голямата, това е интелектуалната. Ама то на един мъж простак, как да седниш да му обясняваш, да се аргументираш, защитаваш с думи и т. н? Просто тези момичета ме зареждат всеки път, когато ги видя, чувствам се щастлив, ставам позитивен, подтикват ме да мисля за бъдещето си, както и за моето развитие. Знам, че нещата много трудно могат да се получат, аз според мен съм по-малко конкурентоспособен от останалите, но въобръжението по-точно фантазията ми дават сили, надежда и т. н, че може някога това да се реализира. Объркан съм, Моля кажете Вие какво мислите, Благодаря ви! И един съвет от мен, човек трябва да чете, колкото повече истини, факти, закони и т. н научава, толкова е по-удовлетворен, любознателността е нахранена, той започва да усъвършенства разбиранията си за света, започва да мисли по-качествено, а всички знаем, че от него зависи живота на човек. Затова съвета към всеки ми е да даде място до себе си на науката, по-достоверно, точно, вярно и помагащо от научното знание няма! Моля, мили и уважаеми модератори одобрете темата.

Коментари

2.   Супер добре ориентиран относно дълбочината на психичните процеси. Ако бях малко по-млада, щях да ти бъда приятелка:), много подобен светоглед. До тук добре, но трябва ти повече опит в материя. Търси в сайтова за запизнанства. Правенето на лбов става все по-хубаво с всеки следващ път, ако държиш на човека с когото си и той на теб. Идеалните неща са само в главите ни, проявени в материя придобиват плът чрез опити и действия

3.   Авторе, адмирации за ерудицията, за позитувната нагласа и изказването Ви за нежния пол. На фона.на.всичко, което съм чека в сайта, това е като бялата лястовица на жицата. Да, не се отказвайте. ,четете, но опитайте и да общувате. Общуването, независимо дали целящо някакви по интимни взаимоотношения, или непринудено, то също обогатява психиката, зарежда ни емоционално и др. др.

4.   Човече, за начало искам да ти благодаря, че те има! Все едно се преродих, докато четях тази тема! Просто ми е писнало от неграмотни или слабо грамотни хора, пишещи за нещо си там, което и те самите не разбират особено, но очакват ние да им помогнем за проблем, който дори не са обяснили като хората.

Разбирам защо ти е трудно... В наши дни не се търсят умни мъже, а някакви огромни машини с мускули, за да могат да работят, но и с малък мозък, за да не усещат как не получават нищо в замяна. И под нищо не говоря само за пари, а за нищо - даже и минимална подкрепа в случай на нужда. Другият вариант си го чувал - за богатите мъжленца.

Колкото до въпроса ти: половото въздържание определено влияе на възприятията ни, но има и неща, които не могат да бъдат пропуснати. Остави лицата им! Погледни погледите им, те трудно ще те излъжат! Дори да са красиви в лице, погледът може да казва неща, които лицето крие. По погледът можеш да усетиш както скука, така депресия, че даже и омраза. Цяла палитра от емоции, криеща се в тези две очи, които имаме. Тук говорим за снимките, но имай предвид, че на снимките хората обикновено се стараят да се издокарат - и откъм облекло/аксесоари, и откъм вид. Колко твои познати се снимат унили или с поглед в стил "ей сега те убих, копеленце малко"? Така че само по снимките не можеш да знаеш какви са. Ако ги видиш наяве и потвърдиш мнението си, тогава вече е друго.

В момента според мен ти си просто човек, т.е. като такъв имаш нужда да обичаш и да бъдеш обичан. Тези девойки можеха да са и съвсем други. Те запълват твоята нужда от любов и съответно това ги прави добри. Кой би искал да е влюбен в някой зъл и гаден, манипулативен и противен човек? Така че мозъкът ти рисува картинката, но тя си е именно картина. От теб зависи дали да я превърнеш във филм или да остане стоп-кадър, статично изображение, което можем да наречем и само картина. А дали е влюбване или нещо по-просто - не мога да знам каква е биохимията ти в момента и дали вътре наистина тече онзи процес, който наричаме любов. Извинявай, ако греша, но според мен просто самотата ти идва в повече! Все пак дори най-огорчените мъжемразки някога са изпитвали красиво чувство. Колкото и да не им се иска да го признаят в момента.

5.   Докато философстваш тук из сайта, хубавите добрички момичета ще си намерят партньори/съпрузи, а ти ще си останеш сам и девствен.

6.   И аз като бях тийнейджър и още бях девствен и не бях имал приятелка си мислех, че момичетата са хубави, нежни, прекрасни същества, които искам да гушкам и целувам и много ме радват. Е, като си хванах първото гадже (вече в университета), разбрах, че не е така. Тя после ми изневери и скъсахме. 2 години след това, вече на края на университета и преодолял разочарованието, си хванах друга приятелка - оказа се "много опитна". Имаше и безброй приятели-мъже, от които ревнувах, защото тя очевидно им позволяваше повече неща (да я щипят по дупето, да танцуват прегърнати в дискотеката и тн.), отколкото смятах за нормално. Не просъществува много тази връзка. Излизах после с други жени. Ненужно е да казвам, че представата ми, че жените са нежни, меки, хубави и прекрасни е тотално унищожена и така и трябва да бъде. А ти авторе не си имал досег до реалния живот и правиш свръх-интелектуални изводи на базата на недостатъчно житейски опит.

7.   Трябва ти реален опит. Излез от ума.

8.   До 6:Когато се наерите истински с жената, всичко което си считал за красиво в жената ще го има, стига бруталността на реалността да не те е завъртяла прекалено. Ако е истинско и ти е се чувстваш в нейните ръце добре, уютно и сигурно