Споделена история от Секс и интимност

Зачеване без секс
Здравейте. Семеен съм от 5г. Съпругата е на 39г, аз съм на 40. РАзбираме се прекрасно, добър екип сме. Имаме желание да си имаме детенце, но съпругата ми не е много по секса, просто си е такава, няма нужда от него. Говорили сме по въпроса. Като се оженихме ми сподели, че е и веднъж на година да секса - тя е ок. Стигала е до веднъж на две години, предполагам това е имало заслуга за разпада на предишните й връзки. При мен преди сватбата имаше доста секс, но със закъснение ми обясни, че го е правила за да ми е на мен кеф, после вече доста по-рядко, веднъж на месец или два, когато приложението на телефона и даде розов сигнал за овулация. Зимата и лятото е почти без секс, не й понасят тези сезони. Секс за кеф не сме правили от доста време. Малко станах нервен, но както и да е. ТА на въпроса, има ли някаква документална част за зачеване с инвитро или осеменяване по изкуствен път? Благодаря ви

Коментари

1.   Може да опитате инсеминация. Не разбрах за каква документална част питаш. Според мен по-големият ти проблем е как ще прекараш живота си до асексуална жена. Но ти си знаеш...

2.   Струвате ми се безразсъдни, нехайни и необразовани. 5 години сте в брак и не сте направили досега дете? Жена ти е била на 34 - бих казал една крайна възраст, в която жена да се замисли за първо бебе. Даже е късно. Докторите съветват първото бебе да е преди 33-та годишнина; по възможност дори преди 30.
Жена ти не искала секс с месеци и години и ти нямаш проблем с това?
Ти попита ли я това бебе кой ще го гледа, защото може да каже, че и бебе не й се гледа?
Наясно ли си, че има огромен шанс за генетично увреждане и/или опасна бременност?
Че тя жена ти е пред менопауза, ако питаш мене, а ти тепърва я гласиш за дойка!
И какъв друг начин за забременяване от нормалния търсиш, че не разбрах? Вие в единичните случаи на секс между вас не ползвате ли мъжки член?

Извинявай, но ми се виждате твърде незрели и много несериозни двамата.

3.   Не ми е ясно, защо ви са деца на 40 години? Това дете като стане 10 години, вие ще сте на 50 това е тъжно, него причинявайте на никое дете. Може дори да го оставите сираче, много ви е късно за деца.... Ако толкова искате деца, осиновете.. но за раждане дори на 40 години е рисковано. И защо ти е семейство с човек, който не те желае? Много сте ми странни...

4.   Не се хващай на тая работа, приятелю.
Преди много години направих точно това. Няколко години по-късно положението стана нетърпимо и се разведохме. Заради скапаните закони в България, едно дете остана без баща.
Сега имам още три, но най-голямото ми липсва.
По-добре е да не повтаряш моята грешка. Разделяйте се, докато е време.

6.   Защо не поговори със сексолог. Всичко си има причина. На 39 вероятността да зачене е минимална, нищо как ни натякват, че на 40 бременосттите са масово. Статистиката показва, че са се увеличили, но в никакъв случай на 39 не очаквай чудеса. От опит ти го казвам.

7.   Дали, ще издържиш без да правите секс? Иначе инсемицация. А по нататък, когато започне критическата, дано либидото и се засили. Интересното е че в началото сте правили и всичко е било нормално.

8.   И според мен такъв живот не е живот, моят мъж защо го броя за а сексуален, макар, че понякога проявява желание. Ужасно е.

10.   А защо го търпиш това, аджеба, аз да питам? Очевидно е, че нещо не ти харесва в цялата история.

11.   Инсемиция в инвитро клиника. Посетете Адела Клиник или Надежда. Препоръчвам Иван Димитров вече работи в Адела. Преди щах да ви кажа д. р Ал. Калчев, но за момента не се занимава с това. Желая ви да се получат нещата.
Предлагам да направите консултация и със сексулог.
Не губете време. защото жена ви е на 39 години.
Пожелавам ви да си имате детенце.
Относно това дали ще можете да живеете без секс Вие сам трябва да прецените. Според мен сексулог ще ви помогне.

12.   ОТ Автора: Благодаря на включилите се по темата ми. Наистина сме доста закъснели, късно се намерихме ли, много ли време загубихме да се опознаваме. Тя не знаеше какво е нежност, грижовност, някой да й сготви, да я държи за ръката, не беше давала дая прегръщат примерно. Беше открила секса по трудния начин за жена, отне ми години да спечеля доверието й. После й хареса нежността, загрижеността, откри се пред мен, но стана бавно, тук загубих няколко години. Така късно разбрах за секса, в началото имаше доста, после ми призна, че го правила само, за да ми е хубаво на мен, тя нямала нужда. Това ме смачка доста, аз вярвам че секса трябва да е еднакво хубав за двете страни. Да, харасва секса, от нейна страна погледнато веднъж на два-три месеца е ОК. Зимата и лятото заради температурите може и по-рядко. Изклюва секса по време на почивки, на непознато място не иска, също и през деня не иска. Също избягва секса ако е качила тегло. Като работеше се изморяваше от работата си и нямаше сила за секс, сега не работи и се депресира от стоенето, иска да обикаляме страната, но трудно се справям с една заплата. Така се събират доста ограничаващи фактори при нея и оттам още забавяне. В коментар 1имаше мнение как ще го карам с асексуална жена, и да, не ми е лесно, уж се държа, ама ми падна настроение, мотивация. Мъж съм, трябва да съм силен.