Споделена история от Секс и интимност

Мастурбирам по 1-2 пъти в седмицата, вредя ли си с нещо?
Та знам че това е поредната тема за това, но се питам до колко е вредно мастурбирането от доста време се опитвам да го спра, но все се случва на всеки 7 дни да ми се прииска адски много и тогава се напрягам и нищо не помага и просто искам да свърша, на 24 години съм. чувал съм че ако си мъж не е особено хубаво да го правиш често а аз не знам дали моето е често, в най добрият случай успявам по 1 път на седмица в другите два, иначе минали периоди е било и повече

Коментари

4.   Нямаш никакъв проблем! Даже обратното е вредно. Единствено се разрежда спермата и това може да затрудни забременяване, когато дойде времето да работите за бебе. Не се притеснявай, лъскай и се забавлявай!

5.   Зависи дали мастурбираш на порно или без. Един път на седмица БЕЗ порно е приемливо. Вече ако го правиш на ден по 2 път с порно и то 3,4 пъти в седмица е вредно.

Просто порното залъгва мозъкът ти, че правиш истински секс, но само дето реалният секс няма нищо с тези по филмите. За това и допамината ни скача много високо като при прием на кокаин.

Което води до изключване на някои допаминови рецептори, т.к. мозъкът си вика: " Ей к'во правиш, ти ме правиш много по-щастлив от нормалното" и за да балансира изключва някои рецептори за щастие. За това и хората, които мастурбират на порно имат проблем с мотивацията и не изпитват удовлетворение от Нормалните неща в живота.

6.   Авторе, как ще е често? Ами ако жената иска всеки ден по 2-3 пъти и ти кво ще й кажеш - жена не може, вредно е.

Като те прочетох си помислих вече, че съм луда...няма ден, в който да не искам.пфууу явно ме е напекло слънцето, все за секс мисля :)

7.   Да едно време са ги учели, че се затъпявало от чекии. Сега пак модерни теории. Истината са я казали умните хора - чекията развива въображението, изгражда характера и носи независимост. Естествено, по-добре намери нещо за таковане. Между другото двете не си пречат. Даже обратното.

8.   Не, добре си е. Даже е малко на фона на армията от чикиджии, които блъскат нон-стоп и се гордеят от този факт.
Евентуални проблеми, които може да имаш, е ако душиш смока твърде силно и постепенно привикне към захвата на ръката ти, който е по-плътен от женската вагина. Също е добре и да не вярваш сляпо на порното, не очаквай същите акробатики, перфектни тела и стенания в реалния живот. Но с толкова малко лъскане седмично не мисля, че нещо от това ще ти се случи.

9.   Не, не си вредиш. Ако нямаш приятелка много дълго време, не може да спреш мастурбирането. Ако над месец не изпразниш дисагите, спермата се вкиселява и разваля...получават се повече ракови клетки, и риска от рак на простата се увеличава значително, така съм чел, затова ако не лъснеш, организъма си знае как да действа и за да се очисти от развалената вкиселена сперма и ракови клетки получаваш полюция. Нощно семеизпразване. Така организъма се очиства, ако ти не удариш ръчна. и нямаш жена. Но при полюцията изчистването не е така пълно и после те болят топките. Затова ако получиш такова нещо, веднага после ръчна. При някои хора спермата се влошава по бързо от при други, различна потентност и т.н. затова някои хора имат нуждата от по често освобождаване. Така съм го чел. Така че не е вредно по 1 път седмично горе долу, така организъма се очиства от развалена сперма и се предпазваш и от рак на простата. Единствено грешно е според Библията. Но там не е споменато какво да правиш ако нямаш жена примерно с години. А когато нямаш приятелка/жена, тогава както казах е неизбежна ръчната...а дори и да се стискаш около месец, ще получиш полюция...просто организъма не разрешава да имаш напрежение в даден орган....трябва да има равновесие.
пп. спермата не се разрежда, както е писал 4.
м37

10.   После ще пишеш теми, защо бързо свършвам. Едно, че хабиш енертия, така организма ти привиква и утре като си с момиче ще се празниш за същото време, както си ръкоделствал. На 24 години и да караш на чекии, да не си джендър, намери си момиче!

11.   1-2 пъти в седмицата, дали е мастурбиране или опъване на жена, му се вика "нормален полов живот".
Единственото лошо на чекиите е, че свикваш така и после ти е трудно да превключиш на жена...

12.   Здравей авторе на твойте години съм и преди време имах проблем с онанирането и порното почти като зависимост, но с воля се оправих, принципно не е проблем да онанираш 2 пъти на седмица даже е нормално, но моя съвет е най-добре почни да излизаш с момичета и по възможност си хвана приятелка, защото нищо не може да замени живия контакт с нежния пол, а ко ли пък не гледай постоянно да си зает с нещо и няма да имаш време да мислиш за порно както каза човекът над мен спри с онанизма щото после превключването с жив човек е тегаво, жив и здрав и бъди разумен

14.   На 32 съм и си бия по една чикия всеки ден, някой път по 2. Рядко пропускам. Имам симпатично лице и атлетично тяло, но така ми е по готино. Обичам да съм сам. Не ми трябва жена. Така съм свободен. Нищо не ми е станало. Спермата си ми е гъста, не ми е разредена както казва един:)Имам си енергия, спортувам ходя на работа. Бачкам минимум 8 часа 5 дена в седмицата. Веднъж викам ще залитна по онова Дао, дето твърди, че ако се празнищ харчиш най-мощната енергия, която ако я пренасочиш в нещо креативно, ще си едва ли не Никола Тесла.
Ами пробвах на третата седмица, се влюбих в една полякиня, не можех да спра да я мисля с това напращяло тяло. Работихме заедно. Викам Не-Дао не позволява. Спрях да спя. По 2 часа и след това не можех да заспивам. От тогава си викам всеки ден по една...
И така до днес. Не се умира...

15.   Брей, не си си бил вредял. Та това е най-жизнената твоя част, която е началото, дава новият живот! Който е запознат с китайската медицина, знае че чрез изхвърлянето на си изхабяваш “дзин” - жизнената сила. Никак не е приятно да го кажа, но на света няма безплатен обяд. Не случайно на френски оргазмът е lа petite mort - малката смърт. Впрочем, учените до ден днешен не могат да обяснят защо хората оплешивяват, какво го причинява, не как. Намерили са само връзката с наличието на едно съединение в кръвта, производно на тестостерона. И който го има в по-голяма концентрация, е по-склонен да оплешивява. Докато китайците са казали, че си пилееш от енергията ако си разхвърляш семето прекомерно - и, като един от страничните ефекти от това е, да, че може да оплешивееш, или черния ти дроб да се изхаби, или зрението да намалее - зависи откъде черпиш силата.

Сега, братята китайци са разработили цяла система по която да не изхвърляш семето си. Проблемът е, че в този случай се трупа много енергия, която остава неизползвана, и ако не я канализираш някак, може да те разболее. Друг вариант е да твориш, да работиш, каквото Фройд нарича - сублимация на сексуалната енергия. Ако искаш да бъдеш човек, който да работи нещо на по-високо ниво, спираш онанирането. И поемаш по трънливия път тази жизнена сила да не бъде за твое удоволствие, а за обща полза. Но, ако нямаш такива амбиции, и ако нямаш проблем, че така си съкращаваш живота (защо мъжете живеят средно с 7 години по-малко от жените? ) - давай смело, “забавлявай се”...

Шаолин не онанират. Мохамед Али е казал, че ако има важен мач преди това - без секс. Азбучна истина си е.

17.   Малее, големи спрелтаци сте, аз си бия чекията примерно сутринта и след това отивам и чукам без проблем, 2-3 тека, на 28 съм. Като седиш на компа по цял ден, не се движиш, 150 кила си станал, и се филмираш как да ти стане. Всичко е в главата ви. Енергия менергия бол, на 28 съм както на 18. Като спре да става въжето и моста, таковаш не такова времето на *я минава.

18.   https://dariknews.bg/novini/liubopitno/myzhe-samozadovoliavaneto-e-polezno-2192792

19.   Споко, като по остарееш вече няма да ти се иска толкова често. Ще почне по няколко пъти в годината.
Лъскай и не се притеснявай. После така или иначе няма да можеш, щото няма да ти се иска.

21.   Ж50 моя мъж го прави пред мен почти всеки ден. Аз не мога да му устискам толкова често. Той е на 55 не му вреди. Така поне мисля.

23.   Мъжете онанирам. Жените масторбира. Аз съм семеен мъж. И онанирам почти всеки ден. На жената като и искам се муси и на ми дава. М52г

24.   Номер 15 Ви го е казал. Един нормално мислещ и знаещ човек. А другите к'во да ги правиш промити от индустрията. Успех на всички :)