Споделена история от Секс и интимност

Без секс,самозадоволяване?
Млада жена съм на 21 години,имам приятел,5 години по-голям от мен.Разбирам се с него,имаме общи интереси,той е най-добрият ми приятел,помага ми,съветва ме,мил е с мен,прекрасен човек и паркньор и приятел.Обичам го и го уважавам,НО (винаги има едно голямо но) ние не правим секс.От самото начало на връзката,правихме често.В последно време (3,4 месеца) той ми отказва.Обръща се на другата страна и заспива.Няколко пъти говорихме на тази тема.Казва,че или е уморен или не му се правило.Задавах му конкретни въпроси “Не те ли привличам вече” “Има ли друга жена” (отговорите му бяха категорични,че няма друга и,че изглеждам добре)Знам,че не ме лъже,поставих си за цел да го наблюдавам няколко дни и наистина привидно не се държи странно и няма повод за съмнение за изневяра.В последствие няколко пъти,споменава,че е станал асексуален.Никога преди не е бил,не се е случвало.Съответно попитах дали аз съм виновна,грешно нещо ли правя.Отново отговора беше НЕ.Липсата на секс ме провокира да се самозадоволявам,да и жените го правят.До там стигнах..Не искам да го оставям,чуствам се ок с него(с изключение на това).Как да постъпя?Някакви съвети как да провокирам желанието му?(Забравих да спомена,няма заболявания,не работи прекалено много,имаме свободно време)

Коментари

1.   Остави го. Не е асексуален. Вероятно изневерява.

2.   Рецептата е една;Ебач и то як,без ангажименти и само за едното ебане !!!

3.   Като мъж в твоята ситуация ще ти го кажа, или има някакъв физически проблем (хормонален), или нещо не правиш както трябва и сега ще прозвучи грубо, но не си достатъчно отворена и сексуална. Спомни си, имало ли е пъти, в които си лежала като талпа, отказвала си пози, неща, мрънкала си, казвала си, че не ти харесва, наранявала ли си го по някакъв начин (егото), като си му казвала примерно, че свършва бързо, че не го прави както трябва и прочие ?

4.   Здр.ще ти кажа мъжкото си мнение,постарай се да разбереш какво харесва в секса,може би има някой по конкретни желания или фетиши,при мен поне е така с доста усилия споделих на жена ми какво искам и какво в секса ме възбужда и когато ми го осигури може да правим секс всеки ден даже....успех и да разкажеш има ли развитие в сексуалния ти живот

5.   Заедно ли живеете? Може на мързел или може да получава паник атаки след секс . Според мен по-добре се разделете или да си признае какъв е проблемът . С времето това положение и неведение ще те срине като самочувствие и увереност и психика . Колкото и да не е най-важен сексът в една връзка , толкова е важен и оказва влияние .Притисни го да каже какъв е проблемът

6.   С жена ми винаги сме имали перфектни сексуални отношение около 20 дни в месеца... Така се случи, че имахме период с много пътувания и седмицата в която бяхме свободни тя беше в цикъл. Съответно близо месец в който сме се любили 3 пъти. Следващия месец аз имах много работа, но това не е повлиявало желанието ми, но тя заспиваше, че била изморена. После когато всичко се нормализира и започнахме. На мен ми падаше ерекцията. Пълен провал. Е след няколко жалки опита в период от няколко дни нещата се нормализираха и отново си се любим както преди.
Мисълта ми е че либидото спада при липса на полови контакти и това още повече затруднява цялата работа.

8.   А порно гледа ли редовно? (ако да, трябва да спре напълно). Много ли време прекарва зад компютъра или телефона (особено в социалните мрежи)? Алкохол в големи количества, включително и бира консумира ли? Пуши ли много? (изброените убиват потентността и първите признаци за това са точно след 25 - 30 години). Други вероятни причини: депресия (чест постковид ефект), импотентност, дължаща се на нервно или хормонално нарушение (сега някои ще наскачат, но дано да не е ваксиниран). Казваш, че е здрав, но ако няма намесен секс извън дома, значи е добре да си пусне едни пълни изследвания, за да се потърси евентуалната причина, освен ако не е някоя дейност от гореизброените.

10.   Това без секс - не си е работа. То хубаво да не е всеки ден, ама поне 1-2 пъти в седмицата... Още сте млади и малко ми е странно...

М.35 години.

11.   Най - вероятно е изморен, депресиран, няма желание. На теб не ти ли се е случвало? Може да е наистина това. Много ме съмнява да ти изневерява или да те лъже. Не е асексуален, има някакъв проблем, който временно ще отшуми. Притисни го, седнете и поговорете. Но спокойно, бавно, без да го юркаш, да се цупиш, да се сърдиш. Ще изплюе камъчето. И ще видиш, след време нещата ще тръгнат по старому.
La Diabla