Споделена история от Секс и интимност

След прием на Ескапел
Здравейте!
Пиша във връзка с Escapelle, преди 1 седмица на 03.08. ми свърши цикъла и на 05.08. с приятеля ми правихме с*кс с презерватив, но презервативът се скъса и следователно той свърши в мен. След това скочихме като попарени и си направих вагинален душ, а час след акта пих Ескапел, но на листовката пишеше, че е възможно да има зацапване, но зацапването го няма.
Въпросът ми е към жените, които са приемали това хапче - предотврати ли нежелана бременност и след колко време ви дойде цикъла, и колко време след хапчето сте направили рутинен тест за бременност?
Ще бъда благодарна на всеки един коментар, защото в момента съм в някакъв уникален стрес.

Коментари

1.   имай предвит че тези хапчета са много вредни, спомням си че на бившата след като го изпи и дойде още на другия ден цикъла отново, такаче трябва да ти дойде още на първите дни, а този до тебе го научи да си ги слага правилно поне за да няма късане, срамота е

2.   Не се притеснявай
Дори да не беше приела ескапел шанса да забременееш след цикъл веднага не е голям , не си в овулация,
Щом си приела ескапел изобщо не се притеснявай защитата е 72 часа доколкото помня
Пила съм веднъж и не е имало повод за притеснение
Зацапването не е при всеки даже е нежелателно
, това хапче е бъкано с хормони и не е окей да се приема често, сигурно знаеш , но все пак съвет :)
Ж23

3.   Направила си каквото е трябвало. Не се притеснявай. Шансовете за забременяване скоро след цикъла и без това са по-малки.
Аз само веднъж съм пила ескапел, тогава мъжът не беше свършил вътре, но ме изцапа отвън и за да не се притеснявам 1 месец реших да го изпия въпреки че знам че шансовете са минимални за бременност по такъв начин.
Цикълът ми дойде абсолютно нормално. Чувствах само лека болка в таза 1 ден след като го пих.

4.   След около седмица се появява зацапване. И научи приятеля си да не свършва вътре, дори и с презерватив да е.

5.   И двата пъти в които съм ползвала медикамента всичко беше ок.

11.   Има едно 100-процентово нещо против забременяване и това е-жените да правят секс с жени, а не с мъже.

14.   Пила съм ескапел доста пъти, никога не съм имала проблеми с цикъла, идва си ми когато трябва, но то си е до организъм, има и жени, на които им се разбъркват хормоните. Тест за бременност си направи най- рано 2 седмици след като сте правили секс, за да си сигурна, че резултата е точен. Успех :)

15.   На всяка жена действа индивидуално. Пила съм 2 пъти в живота си и двата пъти ми разстрои цикъла за няколко месеца. Но лекарството е ефективно. В твоя случай би трябвало да е потиснало овулацията и може да ти закъснее. Но както казах, индивидуално е. Можеш да си направиш тест след 7 дни.
Имай предвид, че не се препоръчва употребата на Ескапел в следващите 6 месеца. Действа на хормонален принцип, буквално е хормонална бомба. Това е единственият начин да се потисне овулацията или да се изхвърли ембриона от матката, ако го има. Прочети листовката, всичко е написано. Ако цикълът ти се обърка, ще трябва да сте много внимателни, няма да знаеш кога си в овулация и кога ще ти дойде. Подкрепям мнението по-горе, че приятелят ти трябва да се научи да свършва извън теб. И да го прави поне докато цикълът ти се нормализира. Но иначе не се притеснявай, няма да забременееш този път.