Споделена история от Секс и интимност

Овулация и презервативи
Здравейте! Жена съм на 24, въпроса ми е достатъчно “предпазена” ли съм, когато правя секс по време на овулация с презерватив? Знам, че нито един контрацептив не осигурява 100% защита, но все пак… правя секс с презерватив винаги без значение дали съм в овулация или не, но когато съм в овулация се притеснявам…

Коментари

1.   Като се притесняваш, един ден в месеца, точно по време на овулацията, не прави секс.

2.   Пак се повтаря за пореден път. Каквито и мерки да се ползват винаги има риск от забременяване, защото презервативите се късат и понякога не можеш да разбереш дали презерватива си е там и е цял на мястото си. Понякога го гледаш цял и здрав и свършваш спокойно, но като го извадиш се е скъсал само отпред и спермата е вътре в теб. Притесненията ти са основателни. Подбирай си внимателно партньорите, че ако е писано ще стане бебе и така.

10.   Най-сигурният начин да не се притесняваш е да не го правиш точно тогава. Нищо няма да се случи ако от време на време отказваш. Или ти си от тези, които никога не казват не?

11.   Не вярвай на презервативи, още по- малко на мъжете относно "пазенето".
Върви си на гинеколог и да изпишат контрацептиви подходящи за твоят организъм. Но пак си ползвай и презерватив, че може намаля риска и от заболявания, които не искаш.

13.   Да, достатъчно предпазена си. Правя секс от 16-годишна и се “празнят” в мен, а де факто в презерватива. Просто накрая проверявате дали не е спукан. Още не ми се е случвало да тичаме за хапче за спешна контрацепция. А горните коментари за противозачатъчните изобщо не ги вземай под внимание - НИКОГА не трови своя организъм, заради мъжкото удоволствие.
Няма си секс по време на овулация и нямам проблеми.
Ж23

14.   Авторке, никога не се доверявай на некомпетентни мнения (като номер 13 например)! Презервативите предпазват около 90 % от болести (ако не обменяте други телесни течности) и около 70 % от забременяване! Скъсан презерватив лесно се забелязва, но няма как лазарно да го сканираш след акта, дали е пропуснал нещичко дали заради дефект, надарен партньор и т. н. А нежеланата бременност е доста травмитаща!
М 51

15.   Подкрепям номер 13. Поздравление за мисленето. Дано повече хора са както Вас и мен.
М 42

16.   Според жена ми, овулацията е удобен повод за анален секс.

17.   И какъв е проблема точно в този период да се вади пениса точно преди свършване, както правят някои по метода на прекъснатия акт, само че при вас със презерватива, да се махне и да се свърши на теб? Само за този период като двойна защита, иначе в презерватива, когато не си в овулация. Просто. Или пък го глези с орална и анален за 1-2 дни. Телата ви са толкова богати на начини да се чувствате добре, защо сте се затворили в 1 кутийка и притестено питате как да избегнете опасностите на натуралната операция на организма си - има богатство от начини :)

18.   до 16 Да ти кажа, не не само овулацията, но и цикъла също е удобен повод за анален секс. Стига в тези периоди да накарам мъжа ми да ме пожелае. Това след 40 г. е проблем.

19.   Щом се притесняваш, просто по време на овулация правете нормален секс с теб, но да се празни извън теб. Само че "по време на на овулация" е доста разтегливо понятие според особеностите на цикъла ти. Спермата може да живее във влагалището няколко дена, така че определено време преди и след овулацията също има "опасен" прозорец. Потърси повече информация за calendar fertility method и използвай приложения за телефон за улеснение да определяш дните.

Другото нещо е след празнене да напълни презерватива с вода и да го провери за течове преди да го изхвърли. Лекар-акушер ме научи на това като бях на 18 и оттогава го правя.

Може да се консултираш и с гинеколог за препоръки за "женска" контрацепция, която е по-сигурна от презервативите. Хапчетата имат някои странични ефекти, лепенките имат сходни, но се ликвидират част от тях, спиралата е доста сигурна но неприятна за поставяне, особено при нераждали.

Някакъв е писал по-горе как презервативите предпазвали 70% от забременяване, без да е посочил източник. Данните и на NHS, и на Planned Parenthood, които са авторитет, са консистентни - при перфектно поставяне и употреба предпазват 98%, а при типична употреба (с човешките грешки при поставянето и употребата) предпазват 85%.

При установен инцидент - има хапчета за спешна контрацепция.

М33

20.   Номер 14, майка ми работи най-малкото в ин витро клиника и има представа от безопасен секс да ми разясни! Май ти куца четенето с разбиране.
Авторке, прави си секс с презерватив винаги, няма по-предпазващ и щадящ организма начин.
Номер 13

21.   До №19
Не подвеждайте жената - контрацептиви с хапчета да не приемат. Имат много странични ефекти.
Спирала - абсурд. Особено при нераждали жени.
Презерватива си е 99% сигурен. Над 20 год правим секс с презервативи и до сега не сме имали фаул. И по време на овулация и по останалото време.

22.   Към н. 20, номер 14- е прав. Колкото до майка ти-в каквато клиника иска да работи-обаче май хич не ти е обяснила някои неща. Но щом си писала, че работи в ин-витро клиника-изглежда й е писнало да се занимава с изкуствено оплождане на разни, които не смеят да си осиновят дете, а се изхвърлят с глупости... , и в един момент ти е казала, че презервативите са мнооого сигурни. Номер 14-много добре ти го е написал-общо взето-гаранциа Франция-ха ха. И дефектни има и надупчени, и всякакви.

23.   Аз съм от малкото жени, които свързват овулацията и цикъла с периоди на анален секс. Понякога овулацията ми продължава две седмици, ако ме разбирате :-).

24.   До №21

Написал съм изрично, че хапчетата имат странични ефекти, не знам с какви усилия успяхте да видите подвеждане. Написал съм същото и за лепенките, като при тях малка част от страничните ефекти, свързани с оралния прием, са ликвидирани, но повечето са сходни или същите.

Статистиките за презервативите също съм ги извел от авторитетни източници. Вашият емпиричен опит, за щастие, важи само и единствено за вас и той не касае другите. За двойки, при които има скъсан презерватив, надеждността на презервативите е 0%. За тези, при които е нямало такъв, надеждността е 100%. Това не определя тяхната надеждност ПО ПРИНЦИП.

Статистиките за надеждност са известни, известно е и как са събрани и какво означават.

98% надеждност при правилно поставяне и употреба означава, че 2 от 100 жени, които са правили секс с ИДЕАЛНО поставен и употребен презерватив, ще забременеят.

85% надеждност при типична употреба означава, че 15 от 100 жени, които са правили секс с неясно-колко-добре поставен и употребен презерватив, ще забременеят.

25.   Номера 13/20 и 19/24 авторката пита нещо! Достатъчно ли е предпазена??? Номер 13/20 никога не е забременявала след секс с презервати за 7 години. Майка й работи в клиника за изкуствено осеменяване и от клиентите там (според статистиката) също няма забренели след упоребата на кондоми, когато жената е в овулация. Изводът е, че жената е 100 % предпазена!!!???
Номер 19/24 ние от по старото/емперично поколение/ работили в сферата на рекламата, много добре знаем как работи с факти, статистики и т. н. Да се смея ли или...? Замислял ли си се, какво преживяват двете жени /или другите 15 в статистиката на брандовете??? Пробвай с околните жени гадже/сестра и т. н.!
И това е според грандовете! Нали се сещаш, че в Бг не всеки нахлузва по 2-3 броя Durex extra safe наведнъж и не търчи след секс да ги пълни с вода??? А дали си се замислял, че в България не се продават само велики Безопасни марки? А дали си се замислял, че не всеки спазва 100 % инстукциите за правилно поставяне и съхраняване? И въобще можеш ли да мислиш? Защо не се разходите с мацката 13/20 до гинеколозите с абортите и тогава да раздавате съвети?
Подкрепям практичното/безопасно мислене на номер 23!
Авторке, не се доверявай на мъжете, освен ако не е твоя мъж!
От номер 14
М51