Споделена история от Секс и интимност

Първият ми път
Здравейте аз съм момиче на 15 и съм все още девствена искам да знам кога е нормално да си изгубя девствеността защото моя приятел е на 19 и постоянно иска да правим по интимни неща и ме заплашва, че ще ме напусне защото не искам дори и свирка да му направя. A аз го обичам и не искам да се разделяме, но все още не съм готова какво да правя.

Коментари

1.   Нормален 19 годишен не би се занимавал с 15 годишна. Твоя приятел е с теб само защото е по-лесно да те манипулира. Повече от очевидно предвид ултиматума който ти е поставил.

Ти чувства може да имаш, но той към теб - не. Дори да преспиш с него, тази "връзка" няма да оцелее дълго. Нищо чудно едновременно с теб да върти други заблудени тийнейджърки.

2.   Щом не си готова - в никакъв случай нищо не прави. То ако знаеш още колко мъже в живота ти ще ти кажат, че ще те напуснат ако еди какво си... Абсолютно никога не угаждай на мъж за каквото и да е ако не си готова да го направиш!

3.   Чисто изнудване от страна на този тъй наречен приятел. В истинската любов няма принуда, всичко се случва от самосебе си. Не бъди сексуална играчка в ръцете му.

4.   Купи си кукла и като излизате си я носи с теб:)!

5.   Нормално е на 15 год още да си девствена. Не бързай, живота е пред теб. Има време, ще дойде и този момент.
А за твоят приятел - не мога да кажа нищо добро. как може на 15 години така да те изнудва. Гарантирам, че ако му направиш свирка, след това ще иска и да те изчука. Няма да се примири само с първото и още по сигурно е, че след това ще те остави.

6.   В никакъв случай не прави нищо по принуда! Щом някой ти казва подобни неща го дръж далеч от живота си.
След време ще разбереш, че всеки който някога ти е казвал " Ако ме обичаш... Еди си какво ще направиш... Ако си ми приятел... " Не е бил твой приятел. И колкото по-рано го осъзнаеш толкова по-добре.
И моята жена някога е била на твоето място и я е зарязал веднага след свирката. Дори и след толкова много години още я е яд за това, че е била толкова наивна и глупава да му позволи да я унижи и да се подиграе така с нея. От друга страна е щастлива, че се е отдръпнал веднага и не е продължил с лъжите и притискането.

7.   Осъзнай се и го зарежи! Ако те обичаше, нямаше да те притиска това! Секса трябва да се случва по взаимно съгласие в една нормална връзка!!!

8.   На 42

9.   Здравей. Този недорасъл е с теб само защото си мисли, че лесно се "забиват" и "чукат" по-малки от него. Не си струва тази връзка и аз ще те посъветвам да го зарежеш по-скоро. Изнудването не е нещо, което трябва да се толерира в една нормална връзка. Ти си още дете и искам да ти дам един съвет. Не прави още секс. Малка си за тези неща, макар и ти да не мислиш така. Аз го направих някъде на твоите години, защото и аз като теб бях "притисната" и много съжалявам, че позволих на такъв човек да го направи с мен. Изчакай поне до 17-18 години и го направи с някого, на когото му пука за теб и на теб за него. Отваряй си очите и внимавай с взаимоотношенията с мъжете/момчетата. Не очаквай нещо голямо от първия път. Клише, но вярно.

10.   Мила, аз я загубих 3 седмици преди да навърша 15, но с момче на 16 и всичко стана от само себе си. Нямаше ултиматуми нито изнудване, просто имах голямо желание и той също. И беше едно прекрасно изживяване.
Оралната любов започна да ми харесва едва на 23-24, беше ми нужно време за да я осъзная и да ми хареса. Сега я правя с огромно удоволствие.
В никакъв случай недей да се съгласяваш да правиш секс ако не се чувстваш готова. Ясно е че с приятеля ти имате различна нагласа и очаквания. Но той трябва да има предвид твоите желания и притеснения. Освен това, самия факт че ти поставя ултиматум ме кара да си мисля че изобщо не те уважава и не му пука как се чувстваш. Ако наистина те уважаваше, нямаше да те притиска, а щеше да седне да си поговори с теб и да те попита защо не искаш, какви са опасенията ти и т. н. Имай предвид че такива дето поставят ултиматуми обикновено са ужасни егоисти, гледат си само своя кеф и манипуларат жената да прави неща в секса които не са и приятни. Сексът трябва да е удоволствие за двамата, ако единия ще се кефи а на другия няма да му е приятно, по-добре нищо да не се прави. Аз на твое място бих скъсала с него. Намери си свестен приятел който да не те изнудва или стой настрана от гаджета докато не се почувстваш готова.

11.   Авторке... ти ако искаше да правиш секс с това момче, щеше отдавна да си го направила. Какво очакваш от нас тук- да ти кажем, че е ОК да правиш нещо, което очевидно не искаш? Ми не, не трябва!

12.   10, много ми хареса твоя коментар. Де да има повече като теб с такива откровени коментари. Не като онази в "Любов и изневяра" дето пише история, че е "Девствена на 46".

13.   Не го прави, щом не го чустваш. Изнудва те за секс. Очевидно е.

14.   Твоят приятел не те обича щом ти нарежда какво да правиш и те притиска. Щом не искаш, значи не искаш и това е. Като иска да те зарязва, ами да те зарязва, той явно е с теб, защото иска САМО секс. Ако държеше на теб като момиче на което държи, нямаше да прави това. Егоизъм се нарича.
Ако толкова много му се прави секс, а ти не си готова за него, тогава се разделете. Или ще те чака колкото трябва (това зависи от теб) или да си ходи, щом не може само с петинг и натискане. Като иска това и онова, а за теб нищо не казва, тогава му кажи: А ти защо (н-р) не искаш да ме опиташ (лижеш). Ако е "истински мъж" ще те чака и ще се ограничи с това на теб да ти е хубаво. Това е идеален вариант. Всъщност, няма точно време кога е рано и кога е късно за първия полов акт, всичко принципно е много индивидуално, но на 15 години е все още твърде рано (дори и за момичетата), макар и най-честата възраст на която да започват полов живот е точно тази.