Споделена история от Секс и интимност

Няколко въпроса за пениса
Здравейте, имам няколко въпроса, за пениса които искам да питам, ако може.

1. Преди време започнах да си държа пениса постоянно забелен (не съм обрязан), по съвет на един приятел за по-добра хигиена и за да си намаля свръхчувствителността на главичката. Това го практикувах около 3-4 години и напоследък спрях, защото не ми се занимаваше и реших че ще е по-добре да си поддържам по-висока чувствителност на главичката.
Не знам дали си въобразявам, но в сравнение с преди да почна да си го държа забелен, главичката ми стои някак си по-издута и често става частично или напълно заголена в гащите (особено в слипове), а при силна ерекция започна да се заголва от само себе си, без да го правя нарочно. При сутрешна ерекция също е заголена. Това нормално ли е за необрязан и възможно ли е да се дължи на това че съм си го държал постоянно забелен? Това често срещано ли е при необрязани и има ли някаква връзка с възрастта?

2. Какво ви е мнението за практиката да се държи пениса постоянно забелен при необрязан? Какви са ползите, вредите и последствията? Колко често срещана е подобна практика у нас?

3. Какви видове гащи и бански са най-здравословни?

4. Полезно ли е (особено лятото) да се ходи без бельо? По-здравословно ли е отколкото с гащи?

5. Има ли здравословни ползи да се спи чисто гол?

6. Има ли някакви вредни последствия бръсненето на пениса, тестисите и подмишниците?

М на 21

Коментари

1.   Трябва да се върнеш в първи клас, обезателно, защото си аналфабет!!!

2.   Давам ти отговори на въпросите:
1. Това е нормално според мен.
2. Когато си миеш пениса го забелвай за да се измие добре. Обрязването според мен е гадно и може да доведе до инфекции понеже ще си буташ пениса с мръсна ръка.
3. Всички видове гащи стават без прашките понеже от тях може да си предизвикаш цистит, ако ги носиш през лятото с цел да не ти запарват боксерките.
4. Не е полезно да се ходи без бельо понеже може да си замърсиш пениса. Пазарувай за лятото гащи от тънка материя.
5. През лятото може да се спи по гащи, но чисто гол не върви особенно, ако не живееш сам. Не знам дали има здравословни ползи от спането гол.
6. Не мисля, че има вредни последствия от бръсненето на тези зони, но трябва да се внимава да не се порежеш.

3.   Пич, като е в ерекция, няма как главата да не е забелена. Това, че си го държал забелен - няма нищо лошо. И моя стои винаги забелен. Няма значение какво е бельото или банските. Незная дали има ползи да си без бельо лятото, освен, ако не си с мацка до теб в къщата. Бръсненето не ти го препоръчвам. По-добре е да си си естествен. Такава си е природата.

4.   Обрежи се и не се занимавай с глупости. По-хигиенично, по-красиво и по-добре е в леглото.

5.   Веднага ти отговарям, и аз като теб го държах постоянно забелен 3 години и когато реших да го покрия отново започна едно чувство за претъркване и щипане, което премина в баланит, от тази работа главата започна да се лющи белейки се епител по епител и чувствителността и не се възвърна както беше преди, голяма грешка си направил като си практикувал този метод освен това, когато го държиш оголен под бельото, мастните жлези по препуциома работят и се отделя неприятна миризма по бельото. Аз дори стигнах до доктори и вследствие на баланита се сдобих със хроничен простатит. Съветът ми е да прекратиш тази практика и да се обърнеш към уролог, андролог. Дано нещата при теб се оправят!

6.   5 месеца в годината сме абсолютно голи с жена ми. През останалите не е достатъчно топло. За мен е немислимо да ходя навън без бельо, тъй като ми се протриват тестисите, а понякога и члена. Жена ми няма такива проблеми и понякога носи рокли без бельо. Бръсненето води до малки порязвания и раздразнения колкото и да внимаваш. Съответно това е повишен риск от инфекции и полово предавани болести. Бръсненето при чпв например само усложнява нещата, тъй като пъпките се разнасят на порязаните места.
Морската вода и слънцето лекуват много кожни проблеми при редовни бани. Аз лично предпочитам да съм гол на плажа, а и нудистките плажове са много по-чисти и спокойни.

7.   Отиди на Уролог и той ще ти каже, какво трябва да се прави или не.

8.   Задължително го забелвам когато пикая. Жената обича да го забелва кокати си играе с главичката му. М42г