Споделена история от Секс и интимност

Той не прави секс с мен!
Здравейте, с приятелят ми сме заедно от 2 години, а вече повече от 6 месеца не правим секс често, а само веднъж или два пъти месечно. Говорила съм с него по тази тема много пъти, обяснявала съм му, че аз имам нужди, че не се чувствам желана и по този начин имам комплекси, защото започвам да си измислям някакви сценарии, че вече не съм толкова привлекателна, а сме едва на 20 години. Той всеки път ми обяснява, че нямало причина, поради която да не иска да прави секс с мен и че просто нямал желание и той не знаел защо. Обяснява ми как ме обича безкрайно много, всичко във връзката ни си е окей, с изключение на секса. Четох много форуми, говорих безброй пъти с него, но полза няма от нищо. Какво мислите вие? На какво може да се дължи това, аз вече се изчерпах. :)

Коментари

1.   Хайде жени, сега сте вие. Обяснете на момичето, че секса не е най-важното нещо, а по-важни са уважението, любовта, доверието и прочее неща в същия стил. Да не съм чул някоя да посъветва, че трябва да се разделят и да търси друг. Не че нещо, просто ако ролите бяха обърнати върху мъжа щяха да се излеят тонове обиди, нека сега видим как тоновете обиди ще се излеят върху момичето и то точно от жените. Реципрочност да има, това ми е идеята.
На ход сте, мили дами!

2.   Подсъзнателно си точно за това с него, не е ставал и преди 2 години. Няма да бъдеш с мъж, който те желае и знае как стават нещата. Бая момичета сте такаа, дори една част и деца раждате на разни смотльовци.

3.   Ееее той секса нали уж не беше най важното нещо... Защо се оплакваш тук сега...

Може би не си му секси. Може поведението ти да е отблъскващо. Сигурно проблема е в теб.

4.   Ако захожда по други жени, не му остават сили и за теб или пък е хомен.
Вместо да се сдухваш, напусни го.
Хубаво младо момиче не бива да живее като 60-годишна бабичка.
Има толкова много мъже, които искат да имат приятелка и да правят секс с нея всеки ден по няколко пъти.
Не бих го търпяла.

5.   Може да си пада по другия пол.

6.   Да не би да прави секс дргаде.
Или пък е болен.
Няма мъж на 20 години който да не иска секс 2-3 пъти дневно.

7.   Аз никъде не съм казала, че е най- важното нещо за мен, ако беше така отдавна щях да съм се разделила с него! Въпроса е принципен, дори и да не е най- важното нещо, аз мисля, че играе голяма роля секса във връзката, а и всяко човешко същество си има нужди, каквито имам аз.
От авторката

8.   Изневерява ти. Ако в началото сте правили много секс и после е спрял, е повече от ясно. Той ще те баламосва много време и най-вероятно няма да разберереш никога за другите. Много е наивно да птодължаваш да си с него. Не търси причина в себе си.

9.   Какво значи с изключение на секса? Ако е влюбен, ще му харесва секса с тебе. Значи не е. Дори хипотетично да приемем, че ти си зле в леглото и нр му харесва секса, тогава ще спре да е влюбен, щото няа сексуално птивличане. Излиза, че пак лъже. Тия приказки сме ги чували много... обичам тееер, ма еди кво си. Въобще няма чувства, а е момента леко казано си заблудена с него. Върти те, мота те. Внимавай да не си изпатиш и търси друг. Тоя яко те лъже, да знаеш.
Ж 34

10.   1, разбира се. В българия сексът е задължение на жената към мъжа, а тя дали си има своите нужди, няма никакво значение. Важно е мъжленце да е задоволенко.

Black Sabbath

11.   Да няма медицински проблем? Или пък да гледа много порно и затова да му липсва желание? Това са моите предположения като на мъж. За мен е странно млад човек да няма желание.

12.   Шут в гъза и нов мъж. И ще ти се решат всички проблеми със самочувствието.
Тоз не става.

13.   Има много възможни причини - от изневяра, до депресия или всъщност да се окаже гей. Проблема в случая е че опитите за комуникация от твоя страна не помагат. Ако изневерява, никога няма да си признае естествено, но ако има друг проблем, той не може да бъде разрешен с мълчание.

Това което бих те посъветвал е да опиташ един последен път, като ясно му заявиш че това е проблем, който трябва да разрешите заедно или всеки да продължи пътя си отделно. Ако той не прояви желание или ако не можете да разрешите проблема, значи е време да се разделите. Дори да се обичате, това не значи че сте съвместими. При положение че връзката ви е нефункционална няма смисъл да продължавате.

Колкото до коментарите в сайта, очевидно стават все по-зле. Модератора/ите явно нямат възможност да филтрират достатъчно, защото доста хейтърски неща без никаква полза за темите биват публикувани.

За всеки разумен човек е ясно че една пълноценна връзка не може да се гради само върху секс, но не може и без него. Хората които се оплакват от липсата му не са секс-маниаци, а тези на които им е много не са фригидни. Проблемите идват от наличието на дисбаланс между емоционалната и сексуалната страна на връзката и в повечето случаи това са нещата които теми като настоящата описват.

За съжаление определени хора предпочитат да използват сайта да избиват комплексите си върху някого вместо да поработят върху себе си и да намерят удовлетворение в собствения си живот. Типичен пример е №1 и подобните му, изпадащи в абсурдни крайности. Вземат неща от други теми, изадени от контекст и лепят етикет върху цяла група хора, без изобщо да предлагат нещо конструктивно или да помагат на някого.

14.   До Сабатката, ама то ако мъжленцето не е задоволенко, и ти няма да си.

15.   Честно казано аз не мисля, че ми изневерява, защото сме постоянно заедно, но знам, че човек иска ли намира начин. Аз мисля, че всичко е заради порното, както номер 11 каза. Защото съм виждала много пъти историята на телефона му и не е като да не гледа, но не разбирам защо като има момиче до него предпочита порното пред мен?
От авторката

16.   Българката, като първично същество не разбира, че лесно се сваля един мъж, но е трудно да го задържиш, ако не знаеш как, а тя не знае, ама хич!!!

17.   Има и не толкова сексуални мъже и обикновено останалите им характеристики като мъже са много добри. Но, ако ти си по-сексуална е проблем и то не малък. Доста сте млади още.. Първо кажи има ли някакви промени във връзката ви, повече ангажименти за него (работа, учене), промени във физиката (качени кг), интересите ви преди съвпадаха ли, правите ли доста неща заедно. Нещо трябва да се е променило.

18.   За тия дето по-горе са написали, че сексът не бил толкоо важен за жените. Ами не е вярно, важен е и колкото за мъжете, но са ни различни мотивациите. И да не си помислите за финансови такива. Повечето мъже иска неангажираща връзка базирана на сексуални отношения и искат жената да се раздава като отявлена порнозвезда. Жените сме бурни в леглото с мъже, които ни обичат, или поне, които ни желаят, които не гледат само да задоволят своите нужди и чао. Иначе страстта за всеки е еднаква.

19.   Няма абсолютно никакъв проблем, всичко си казваме, дори и това, което не ни харесва един в друг. Работим заедно, спим заедно и излизаме заедно. Всички между нас си върви с изключение на глупавите неща в ежедневието, за които често се сдърпваме, но е нещо напълно нормално и в границите. Реших пак да поговоря с него, естествено без ефект, каза че проблема не бил в мен, нито в него просто желанието го е нямало, дори ми обясни, че и порно не е гледал от 2 седмици, а така и няма резултат от това.
Авторката

20.   Стига си се оплаквала!

Важно е уважението, честта, доблестта, красотата, цветята, земята, цветенцата, милосърдието, добродушието, гостоприемството, спортсменството, приятелството, разбирателството, смирението, благоуханието и съзнанието. Секса изобщо не го правете никога! Той не е важен! Ако Господ и събрал две души в една, секса става излишен мило момиче! Ти си още млада, недей губи време да правиш нещо толкова животинско и просташко като секса!

Аз на твойте години колко секс правих и сега имам куп болести и нямам другар до себе си! Истинските мъже няма да искат секс от теб, те са отвъд това! И ти не го мисли! Когато идват сексуални мисли ги гони: вън в името на Господ Исус Христос! Господ ще ти помогне мило момиче, само вярвай и Го търси!

21.   До Номер 18, НЕ, не искаме това мъжете. Искат това само тия дето много сменят жените и могат да си го позволят. Повечето, които имаме достъп до по-малко жени, искаме да я здържим възможно най-много.

22.   Black Sabbath

А ти какво правиш за да е задоволен мъжът и за да си получиш това което искаш? Правиш ли му дълга и сочна свирка и гълташ ли? В леглото движиш ли се достатъчно или лежиш като дъска и чакаш той да върши всичко? Даваш ли отзад? Драскаш ли го?

23.   ПАТ - хем има незадоволени мъже търсещи секс, хем има жени с мъже ама коит не искат секс. Щото нали всички жени искат ПЛАТОНИЧНА любов. Ние сме безсрамици, перверзници. На ви платоничната обичайте се чрез мисловна дейност. То такива са особено тия очилатите слабички ентелигенти дето се държат нежно не се знае дали не иска и мъж

24.   Почти в същата ситуация съм, даже и времевите рамки съвпадат. Само дето съм мъжката страна във връзката.

Вече се побърквам. Чувствам се разкъсан между това да бъда верен и да не нараня, а в същото време въпреки разговорите по темата, въпреки грижовността, вниманието и обичта, няма никаква промяна, напротив сексът става все по-рядък, еднообразен и неприоритетен...
И преди съм писал относно тази своя история. Не получих много коментари.

Морално ли е, оправдано ли е да се откъснеш от човек, когото обичаш и който те обича, защото се разминавате сексуално? Няма отговор, или ако има, е по-скоро традиционен - не. А морално ли е, оправдано ли е да потискаш себе си и да живееш в копнежи и отхвърленост? Също не.
Май все си звяр, въпросът е за себе си, или за другия. Разкъсан между тялото си и чувствата си.

И някак си мисля, че ако сексът не беше такова табу в обществото, а се споделя повече личния опит и се обсъжда значимостта на секса във връзката между двама души, нямаше да сме толкова плахи и объркани в отстояването на желанията си и търсенето на съвместимост.
Сега обаче сме разтеглени между консуматорските плътски отношения, където всичко е стокообмен, и традиционните възгледи за любов, уважение и морал. И ситуацията е патова, избираме болката, с която можем да живеем.

А може и по-иначе да е. Но поне на този си житейски етап не знам дали съществува баланс.

М 23

25.   Ако не си проверила какво порно гледа, провери. Много е възможно там да се крие отговора.

26.   23. Много точно казано! Точно заради това се реших да напиша тази история и да споделя това! Защото любовта я има, а как да оставиш един човек само заради секса, както някои ме съветваха. И точно това разкъсване да си верен и в същото време да не се лишаваш от копнежите си. Да, не бих му изневерила, но е толкова несправедливо, че съм неразбрана от негова страна и колкото и разговори да съм провела с него, без резултат. Не знам вече какво мога да направя освен да се примиря и да чакам, въпреки че трябва да стане някакво чудо да му дойде желанието..
От авторката

27.   За мен… липсата на сексуално желание (освен ако не е здравословен проблем) показва само едно - липса на истинска любов.
Масово хората са във връзки, в които има притежание, навик, страх, но не и любов.
Няма как да обичаш някого и да не искаш да го усещаш, да го вдишваш, да го погалиш.
Липсва ли интимност, липсва любов.

28.   Авторката, това нещо не му е търпението майката. Това подтискане на тия физиологични нужди ще избие в нещо друго. Аз имам(х) същия проблем и станах 115 кг, замествах едното удоволствие с друго и се нараних и физически и психически. Дай му да разбере, че търсиш тази нужда, ако ли не от него, от друг: поддържай се добре физически, спортувай, коса, прическа, маникюр, дрехи, излъчване. Ако те обича наистина както казваш той ще разбере, ако ли не ще г види в очите на другите мъже. И ако и тогава няма подходяща реакция, не си губи времето с него.
Номер 27, как хубаво го каза

29.   Номер 20 - ти си за психиатрията, а може и току-що да си излязла оттам.

Жените имат нужда от секс не по-малко от мъжете.

Здрава връзка без редовен секс не съществува.

30.   До номер 28. Ако е възможно да сподели. Не съм автора, но иска, м да попитам нещо. Казвате, че съе напълняла. Откакто все по-рядко правя секс с мъжа до мен, макар че спорувам исе храня разумно, започнах да качвам килограми. И на мен ми е отчаяно. Вие после успяхте ли да отслабнете? И въобще какво решение взехте?