Бременна съм, но…
Здравейте. Живея с приятеля си от 1 година, в момента си строим дом. Всичко върви наред, разбираме се. Никога не е имало някакви съмнения между нас и други хора, верни сме си. Обаче… забременях някак неочаквано (приятелят ми не е свършил в мен, но според мен се е изпуснал дори и малко). Споделих му, каза ми, че според него не съм бременна, но ето на. Ходих на гинеколог и се потвърди това нещо. Говорих с него, каза ми, че ако реша да го запазя ще си го гледкаме и ще сме си заедно, в никакъв случай той няма да се меси в този избор. НО това, което ме смрази е, че поиска тест за бащинство. На мен ми стана много обидно, че все едно няма доверие в мен, че не ходя и не спя с други мъже, но… по негово мнение ми има доверие страшно, но няма как да се примири, че съм бременна, след като той не е свършил в мен и му се струва някак странно. Също ми каза, че след като съм толкова сигурна, че е от него, няма да ми е проблем да направя един днк тест. Моля ви се, дайте ми съвет, според вас това нормално ли е? Недоверие ли е към мен или е просто мъжка постъпка? Благодаря.

Коментари

1.   Типичен мамин путьо е това.
Секс без презерватив, не знае кога да го извади, а после съмнения в теб имал.
Бих направила теста, да му покажа че е негово, а после да му бия шута в гъза.

2.   Донякъде е прав, днес доверие няма как да имаш никому, дори и на интимен партньор. Теста е висшата форма на доверие.

3.   Ми като не е свършил в теб, как другояче очакваш да реагира? !

4.   Теста не ти е проблем. Проблем е, че в 21 век двама млади вярват, че като не свършва в теб не може да забременееш. Много сте зле, ама много. Това е най-несигурният начин на предпазване, благодарение на който сигурно е родено половината човечество. Сериозно ли сте толкова зле и двамата, във време на Интернет. Четете, образовайте се дете ще възпитавате.
Онзи ден гледах предаване, млада жена ражда и бебето е черно, всички и се нахвърлят, но тя не е изневерявала. Нае адвокат и започна разследване, селчото мъжът и демек, важен, бесен. И така адвоката чрез негов колега разбира, че посещава редовно проститутка. Свърза се с нея, дата на зачеване и се оказа, че макар и забратено тя привлича клиенти, защото правят секс с нея без презерватив. А е длъжна да го прави заради закотови изисквания в съответната държава. И тъй като всичко се документира, клиента преди този мъж е чернокож, съответно следващия е мъжът и. Прибира се вкъщи, правят секс и тя забременява най-накрая след доста време опити. Да видите какви неща има по света, чак да не повярваш.

5.   Ако не криеш нищо, защо не направиш теста?

6.   Aко не ползвате презервативи, е възможно "изпускане" на материал преди прекъсване на акта. В такъв случай, говорим за невежство от страна на приятеля ти и от там, недоверието в теб. Постъпката му обаче, е много гадна за теб. Аз бих се обидила много сериозно. И от там биха последвали много, много раздрустващи последици за умника.
Не е сигурно, че приятелят ти ще повярва, дори и след ДНК тест.
Няма да изпадам в протяжни разясняваници, защо преди човек да си направи бебенце, трябва да заяви пълна отговорност към патрньора си.

7.   Обидно е. Но ако не го направиш, той все ще се съмнява и може това да ви развали отношенията. А ако го направиш, ще има да ти се извинява и да му натриваш носа.

8.   За разлика от майката, която винаги е известна, за бащата не е сигурно. Аз не бих се противопоставила на текста за бащинство. Вие живеете едва от една година заедно. Подозирам, че се познавате не по от отдавна. Това е истинският проблем. Ще раждаш дете от съвсем скорошна връзка. Дано да сте си нападнали като характери, защото с раждането на детето настъпват доста стресови ситуации и много подобни връзки не издържат.

9.   Очевидно е, че ти няма доверие, това не е нормална мъжка постъпка, поне в моето обкръжение. Не си спомням приятелка или роднина да ми е споделяла такова нещо, а съм сигурна, че щяха, ако им се е случило, защото са ми разказвали доста лични неща.
И да, права си да се обидиш. Това е очакваната реакция на всяка уважаваща себе си жена. Дори да си е негов личностен проблем (твърде мнителен и съмняващ се във всичко), пак си остава обидно за жената.
На твое място бих направила теста, нищо не ми пречи да го направя, но той сам по себе си показва, че връзката ни не се гради на нищо. Връзката без доверие е едно голямо нищо, факт. Така че не бих останала с този човек, безсмислено е.

10.   Тоя няма да го бъде нито като съпруг, нито като баща. При нас с жена ми втората бременност се случи по същия начин.

12.   Знаете ли, ако се направят тестове за бащинство на всички родени деца, колко от тях ще се окажат деца на законните си бащи? Значи ние мъжете трябва безусловно да ви вярваме, а вие да си развяват коня с тоя или оня, а после и чужди деца да гледаме. За какво доверие става въпрос? Я се огледален, около вас и във вас и си задайте въпроса колко от вас са честни с партньорите си, съпрузите си, приятелите си?

13.   Има един хубав филм "Дами канят", та там незабравимият Георги Русев произнася една фраза "Подлагай всичко на съмнение". Беше в контекста, когато обвиняваше жената с, която живее заедно, че е спала със Стефан Данаилов, което беше факт, а тя отричаше.

14.   На твое място ще направя теста, ще му го дам за спомен, след това ще се отърва от него и от детето му.

15.   Не виждам, какво толкова се обиждате, когато мъжът иска да направи тест, за да е сигурен, че детето е негово. Има толкова много случаи, в които детето се оказва чуждо. Даже такива тестове според мен трябва да са задължителни, още след раждането. Много обидно, няма що... Доверието се печели с времето.

16.   Значи тя му имала доверие да прави с него секс без презерватив, обаче като направил белята, той ѝ няма доверие... Авторката си плаща за грешката и наивността. Затова - няма презерватив, няма секс! Никакви такива " стягал го, неудобен бил, нямало чувствителност, аз ще те пазя" и др. глупости.

17.   Е детето в крайна сметка детето от него ли е или не? Защото не отговаряш директно на този важен въпрос в историйката си. Пълно с женички дето се правят на добрички и верни, ама се таковат с други мъже като разгонени норки.

Бих препоръчал на всеки мъж да иска тест за бащинство. Никога не е излишно. Ако имах възможност бих го въвел и като закон. Колкото и разни лицемерни момиченца да се правят на примерни и шокирани.

18.   Е те така два пъти ме е пазил... сина ни е на 38г, а дъщерята на 37г... но пък той излезе мъж на място и 40г сме заедно... не като днешните "мъже"...

19.   Явно не му се става баща, надява се да се обидиш, и да си тръгнеш, и така да приключи историята.

20.   Вече са ти го казали в коментариуте, но е общоизвестен факт че предеякулационната течност съдържа сперматозоиди. Хубаво е освен тест за бащинство и двамата да се образовате по темата.
Секс със свършване отвън, НЕ предпазва от бременност пък ако ще да го извади след две вкарвания. Може да попиташ гинеколога си, а и да заведеш приятеля си да му обясни как стоят нещата.

21.   Не е нужно да свърши в теб за да забременееш. Твоя приятел, дето строите къща, тия работи не ги знае, но виж за тестовете за бащинство още преди да се е родило детето знае. И още нещо, оставя сама да решиш да задържиш детето или не, като че ли му е все едно. Не нам, голяма лампа трябва да ти е светнала в главата. Лошото е, че става въпрос за бъдещето ви дете. За мен искането за тест е израз на недоверие и неуважение.

23.   Здравейте, аз съм в същата ситуация, но се оказа, че не съм бременна. Приятеля ми каза, че ще иска тест в тази ситуация, тъй като той не е свършил в мен, а въпреки това е могло да съм бременна

24.   Просто го направи, какъв е проблема? Нали ти е казал че ще се грижи за детето, това е неговото изискване, ето на теб пък ти е дал "изборът" дали да го задържиш.

25.   Явно сте някакви тийн д за и не сте наясно че не е нужно да си хвърли спермата е теб за да забременееш!
В началото на ерекцията на мъжа се отделя " смазочна " течност която съдържа сперматозоиди, която спомага проникването! Образовайте се преди да правите секс! Атова хората са измислили презервативи за нежелана бременност! Така че в случая и двамата стр виновни и никой на никого няма право да се сърди или съмнява във другия! Преди теста с днете двамата и прочетете малко инфо секс образование за да си обясните и двамата как се е случило и да се убедите и може да се успокой той и да не се стига до излишни глупости като тестове!

Жена на 25

26.   Към 24, какво изискване има като е направил бебе. Боже, боже! Едно време мъжете бягаха от нежеланата бременност и оставяха жената сама да се оправя, сега се е модернизирало с "изискване" за достоверност на бащинството. По-горе не прочетохте ли, че жена е забременяла с черно бебе благодарение на съпруг, който посещавал дащна проститутка. Ако не е било черно бебето можело е даже да не се разбере, че не е негово, ама дали жената е виновна в случая?
"Просто го направи" не е да иде да му купи кафе. Това изискване показва недоверие и всякакво чувство за обич към жената до него. Лошото е, че един аборт може да е в ущърб на здравето и една бъдеща бременност за жената.

27.   25. Жено ти знаеш ли колко сперматозоида има в тн. смазочната течност, която всъщност е простатен секрет.
Шанса да забременееш от нея е 0. 03℅
Образовай се ти малко преди да се правиш на много компетентна.
Не случайно празненето се нарича семеизпразване., което дори то не гарантира забременяване.
Ако в началото на акта с простатният секрет е попаднало количество сперма, тук може да се говори за преждевременна еякулация.
Относно теста за бащинство мога да дам чудесно предложение за да не се обиждат тн. млади дами или каквито са там.
Може да бъде въведен такъв закон за задаължителен тест узаконяващ ДНК носителство на мъжа и вписването му, като законен родител след раждането.
Дали пък тогава много "дами" няма да гледат, като гърмяни зайци и нищо чудно абортите да се удвоят!

28.   Как давате толкова лекомислени и прибързани съвети бе, хора? Съветват я да се отърве от бащата на детето и от самото дете. Аз съм направо потресена. Авторката не споменава да има нещо друго в поведението на мъжа, което да я притеснява. Всичко между тях е наред, строят си дом и да съсипе всичко заради един тест за бащинство? Браво, съветвате я да остане самотна майка или да обортира детето си. Разбирам да имаше сериозна причина, но според мен не трябва да прибързва толкова. Да, не е приятно това, че й иска тест за бащинство, но донякъде и той е в правото си да се усъмни и има право да е сигурен. В днешно време е трудно да се довериш на някой напълно.

29.   Разбирам те, че ти е обидно няма как да не е, разбира се, че може да се забременее по този начин, хората са го обяснили по-нагоре да не се повтарям и аз, но по принцип забременяването в повечето случаи не става толкова лесно и бързо по ред причини, които съм сигурна, че не е нужно да ти ги обяснявам, та за това твоят мъж така се е притеснил, пък и вероятно не е добре информиран. Направи теста, за да може, да си живеете спокойно без напрежение и драми и всичко да е наред, пък ти си му я изкарай през носа обидата след това :)

Вещица

30.   Напълно е прав човека да иска тест за бащинство! Въпреки, че съм жена го подкрепям. Много мъже гледат чужди деца, и никога не разбират за това. Ти щом си му вярна, не би трябвало да те тревожи, че искал тест за бащинство. А може би... нарочно те тества, да ти види реакциите.

31.   Направи теста, покажи му го и колкото и крайно да ти звучи, това не е мъжът за теб. Разбирам да си някаква, която да е изневерявала и той да има съмнения, ама не - тест. Той, според мен има много по-дълбоко проблеми, които ще изникнат във времето. Нормално е да ти предложи и да има сватба, а не да иска тест. Като родиш е нормално първо на родилката се подарява златно бижу по стара българска традиция, много българи си го спестяват, понеже са скръндзи и идват само с тортата: да е сладък живота на бебето. Има два варианта: или да се фиксира прекалено върху бебето и ти да си като стената, или да го неглижира. Бих му показала теста и била шута, но се съмнявам да го направиш, защото правите ремонти, той ще те изманипулират и куп други неща. В искането на тест от вярна приятелка, а не даване на годежен пръстен прозира нечовечността му в един момент. Защото всички, които сме раждали знаем колко важно за развитието на бебето е у родилката да няма стрес, а това е стрес за теб. Не искам да те засягам, но този човек е боклук и скръндза. Ти ще направиш к ще си платиш тест, което не е малко, а той си е спестил вечеря, букет, пръстен и сватба. Колко мило, нали?

33.   Като няма доверие на приятелката си какъв дом строи с нея? С баща си да прави тест, че не е сигурно и той дали не е от някой друг.
Чудя се на авторката какво доверие има пък тя на този, че е готов да "гледкат" бебето заедно и няма накрая тя да го гледа сама?
От написаното разбирам, че на него не му се иска особено да има дете с авторката.

34.   От авторката: прочетох всичките коментари - благодаря. За теста - той ще го плати изцяло. Каза, че станалото станало, той няма да се откаже от детенцето, ако е негово (което е така), но въпреки това явно има някакво съмнение в него, заради това, че процента от забременяване, дори ако не е свършил в теб, е много нисък (гинеколожката също потвърди). Но е станало. Въпросът е, ч до някъде го разбирам, но и ми стана обидно малко, че все едно ми няма доверие. От друга страна, тези тестове опасни ли са? Как се случват и дават ли 100% резултат?

35.   Копирам ти от нета
"За да се разбере кой е биологичния баща на плода още по време на бременността, е нужна ДНК от предполагаемия баща, от бременната и от плода. До скоро ДНК от плода можеше да се изолира само от околоплодната амниотична течност или от клетки на плода, взети чрез хорионбиопсия. Но и двата метода са инвзивни и носят риск за здравето както на бременната, така и на плода. "
А отделно струва над 3000 лв., които може да дадете за бъдещото ви дете или дома, който строите с толкова обич и доверие.
И ако излезе, че не е негово?

36.   Доверието е едно от най-важните неща в едно семейство!

Лошото при вас е, че явно нямате брак - тоест не сте семейство, иначе нямаше да има никакви тестове.

Така, че моят съвет е: първо решете проблема със семейството, и ако смятате, че сте един за друг - сключете брак(обезателно и църковен! )

Друг съвет - в никакъв случай не прави аборт, защото това е много тежък грях!

Дори и да не продължите заедно, роди си детенцето и му се радвай!

Пожелавам ти мир, любов и семейно щастие!

Марк

37.   №36 - доверие насила не се получава, ако ще и с брак да е. Тъкмо обратното - брака е резултат от съществуващо доверие между партньорите.

Имайте си ценностите, но недейте да заблуждавате останалите че проблеми се решават по толкова елементарни начини.

38.   Правилна е информацията от нета, не е нужно да се рискува здравето на детето и твоето, има по-евтин тест, който се прави след раждането на детето и не носи никакви рискове за него.

39.   Авторке, как може да си толкова наивна?
Ще раждаш дете на мъж без брак.
Утре ще си поредната самотна майка.
Плодовита жена лесно може да забременее и от такова уж пазене, затова в 3-те рискови дни не в добре да се прави секс.
Дали твоят умник помни в кои дни сте правили секс.
При редовен 28-дневен цикъл много лесно се изчисляват възможните за забременяване дни.
Полодовитите жени забременяват от раз.
Гинеколожката вместо да обясни на твоя умник, в кои дни се забременява, тя наляла масло в огъня.
Ако беше мъж на място този умник-осеменител, щеше да изчака бебето да се роди и тогава да поиска тест за бащинство.
Амниоцентезата носи сериозен риск за спонтанен аборт.
Този до теб не е готов да има деца, като гледам и ти не си.
Защо не му предложиш да направиш аборт и да изследва плода за бащинство, щом толкова не ти вярва, защото амниоцентезата може да се окаже причина за такъв аборт.

40.   Ако беше мъж на място, този човек никога нямаше да иска подобен тест. Лека ще живеете за нататък, че той ще ти иска тест за всяко нещо. Ами ако нещо се обърка и теста не е положителен. Имаше един такъв случай в Съдебен спор. Тест за венерически болести за приемане в детска градина на децата, излиза положителен за майката. Децата са близнаци, заченати с инвитро, след 13 години борба за тях. Бащата на базата на този тест изоставя майката и децата и не иска да знае за тях. Мисли, че тя е забременяла от друг. После се установява, че теста е бил сгрешен в лабораторията и жената доказва, че никога не е имала сифилис. Но край, едно семейство е разбито. Авторката, вие представяте ли си в каква авантюра влизате и какви последици може да има това за всички ви. Но твоя мъж вече е дръпнал конеца, не знам как няма да се разплете цялата тая работа вече.

41.   Имах един познат, който знаеше, че не може да има деца. Та историята е такава:запознах се казва с една приятна дама, която била имала проблем в предишна връзка. За около месец време бяхме неразделни, бяхме заедно навсякъде, спяхме заедно, събуждахме се един до друг и един ден тя ми съобще че е бременна! Бях истински щастлив, че ще си имаме детенце, Насрочихме сватбата, направо летях в облаците от щастие! И какво си мислите? В нощта преди сватбата, тя дойде при мен цялата в сълзи и ми призна, че детето не било от мен и е направила аборт. Знам казах й, зная от самото начало, но как се реши да убиеш едно създабние, без да ми кажеш? Няма бъдеще за нас!
Та за теб мисля, че е важно да разбереш какъв човек имаш до себе си. Или ще ти вярва, или ще си правим тестове. Може и теста да е грешен. Всички грешим. Или... или! Ако иска тес. Чао рагаци! Утре ще иска тест, за друго. Как ще му докажеш, че не му изневеряваш, ако не ти вярва! Сбогом казах!