Споделена история от Секс и интимност

Проблем ли е за момиче да мастурбира често?
Здравейте! Жена съм. Въпросът ми е, ако мастурбирам често ще имам ли някакви проблеми? Аз правя секс всеки ден с приятелят ми, но ми е много по-приятно когато мастурбирам и свършвам сама. И така когато мастурбирам, после като правя секс с него не ми е забавно, не изпитвам възбуда и удоволствие. Имам чувството, че мастурбирането може да ми навреди на либидото или да стана фригидна. Според вас трябва ли да спра?

Коментари

2.   Не е от маструбирането ;)

3.   Мъж на 36, женен. От моят опит мога да ти кажа, че аз съм в обратното положение секс не съм правил с жена си вече от над година... чикията е единственото спасение... един живот се живее бе, правете каквото ви е кеф... аз съм шматка и не мога да си намеря друга жена... затова блъскам чикиии, вие правите секс и не ви е кеф! Как не ви е срам?

4.   Темата е писана от мъж!

5.   Не спирай... продължавай сама...

6.   Да, проблем е, както се вижда и от споделеното.

7.   По принцип не е проблем.

9.   М30, най-вероятно ще изям хейта, но не вярвай на нито един коментар отгоре. Мастурбацията реално ти прецаква кефа от секса, допаминовите ти рецептори се издухват и реално имаш нужда от все по дълъг и по-дълъг секс за да свършиш. С мастурбацията свършваш, понеже гледаш порно или си представяш тонове от порно сцени и събития, които ти вдигат допамина и серотонина до небето. Процеса който ти описвам е еквивалентен на ефектите от наркотиците (не се шегувам). Помисли дали искаш тотално да се изпържиш, за единия кеф. Съветвам те да спреш да мастурбираш за 90 дни и да видиш какво ще се случи в сека. Ще ми благодариш после и имай предвид, че е много трудно първите седмици.

10.   Точно така, номер 9. Не само сексът се подобрява, но и цялостното усещане, самочувствие, жизнен тонус.

11.   Как си мечтая да имам жена която да лижа до полуда докато свърши... повярвай ми тогава няма да имаш нужда от мастурбиране... но уви... все на дървета попадам....

12.   Обръщам се към номер 3,
Защо да си шматка, не изневеряваш и така е правилно.
Ако пък ти паднат задръжките, в сайт за запознанства ще намериш, може би.

Тук не може, иначе щях да ти предложа приятелство

14.   Напълно съм съгласен с 4
Все пак : да, продължавай - един ден ще вземаш мъжете за парче месо, точно както и те ще го правят с теб.. Накрая даже ще се отвратиш от тях, ще си боядисаш косата в цветовете на дъгата и ще пускаш клипчета в тикток, в които отчаяно се опитваш да убедиш другите колко щастлива се чувстваш, като живееш сама като куче.

15.   Да, проблем е! Защото по този начин катерицата на момичето се омазнява и то много, а предполагам че ти не би искала да имаш мазна катерица?

16.   До номер 12, аз съм номер 3. Шматка съм защото не мога да поемам рискове за двойнствен живот.... това което ми липсва е само секса, нямам нужда от допълнителен стрес, достатъчен ми е този който ми осигурява моята жена... шматка съм защото съжителствам с такава жена и не мога да я напусна... имаме деца не мога просто да си тръгна. В сайтове за запознанства? Повярвай едно време съм бръмчал адски много в такива сайтове. Имах доста голям успех... но сега? Като кажа че съм женен с деца "сигурно" ще имам голям успех....
А, ти с каква цел би искала да ми предложиш приятелство :) и на колко си.

17.   До номер 16, на 44г. съм.
Освен секс, човек има нужда и от общуване.
Въпреки разликата в годините, при други обстоятелства можеше и да си допаднем.

19.   До номер 17, от 3 и 12, и какви са тези други обстоятелства? Ако не бях женен? Общуването е ясно, без него няма как.

20.   Никакъв проблем няма, при нас няма лимит, правя редовно секс по два пъти в седмицата и мастурбирам през ден.
Ж26

21.   Номер 19,
Това, че си женен не е важно. Като казвам "при други обстоятелства" имам предвид среща на живо или в сайт за запознанства.

22.   Номер 21, от 19... всичко звучи прекрасно, определено ме заинтригува, но тъй като тук не може да се споделя такава информация, или ако се сподели няма да я удобрят, то за съжаление ще си останем с въображението, шанса случайно да се намерим на живо е никакъв а в сайт за запознанства е 50% тоест или ще се намерим някога или не.

24.   Един от първите ми съзнателни спомени е да маструбирам със стискане на краката. Значи съм била съвсем мъничка. 4-5 г. може и по-малка. Как точно съм почнала, нямам спомен. Само си спомням, че ми ставаше много хубаво веднъж и като си починех минутка две можех пак, много по-бързо ми ставаше хубаво, по-силно, но и по-кратко. Но се измарях и ми стигаха 2 хубави. Гледах да се крия от наште. На подсъзнателно ниво съм знаела, че не е редно да ме виждат. Наште ми казваха ако ме фанаха: ето я, пак се стиска. Престани, цялата си се изпотила и зачервила. Незнам дали са знаели, сигурно. Но и до ден днешен не мога да ги питам. А съм в 40те. После като пораснах можех да го правя докато се свлеча от изтощение, дори не съм ги брояла оргазмите. Но клиторът се претъркваше и ставаше болезнено чувствителен и се налагаше да спирам, дори останала без дъх. С душ също се научих, но са различни изживяванията, зависи си от стимулацията. От много години не маструбирам, защото имам редовен сексуален живот, въпреки, че никога не съм свършвала. Преструвам се и то доста убедително. Но всичко друго, без тази част ми харесва. Затова ми се е случвало, много рано сутрин докато спя да получавам спонтанно освобждаване (нещо като полюция при мъжете) което е най-силния оргазъм, който съм изживпвала. След като се събудя, си притискам бедрата и много лесно получавам втори оргазъм. Така и не намерих Г-точката ако я има с моите партньори. Аз съм клиторно момиче.

25.   Към 19
Писах ти закодирано, но тук са много стриктни, даже прекалено.

26.   Към 25, еми... няма какво да направим.... сподели поне по темата за мастурбирането какво е мнението ти или секса ти стига не ти трябва мастурбиране...

27.   Към 26,
Аз дадох мнението си, но не го публикуваха.
Обратното е при мен и ми стига.
Женените да му мислят

28.   До 27, тоест да считам, че не си женена... или си разведена?

29.   До 28, не съм обвързана. Свободна съм .

30.   До 29, ще ме вземеш ли :)

31.   До 30,

По -добре помисли как да подобриш нещата у дома.
Когато децата ти пораснат и ако положението между вас е същото, събери смелост и се разделете.

32.   До 30,

Направи си профил в сайт, може да попаднеш на жена, която също е женена с деца и е незадоволена.

33.   Съвет от личен опит, семеина на 46г. след секс понеже рядко мъжъ ми ме повтаря. Влизам в банята да се мия и се свършвам пак даже по някога по два пъти. Не, че не мастурбирам още от момиче. Особено в дните на овулация, но избягвам да мастурбирам когато предполагам, че моя ще ме облекчи и ми е по добре.

34.   Момиче съм на 15, правя го от 12 годишна, и винаги след първия оргазъм чувствам възбуда и желание за още и след минута почивка започвам работа по-втори, като той е по-краткотраен, но по-силен и така стигам до 5 броя, като стимулацията за постигането на всеки следващ става по-трудоемка и на карая на всяка сесия се изпотявам цялата със учестено сърцебиене, винаги съм се питала при всяко момиче ли е така и дали изобщо това е нормално и няма ли да ми навреди физически?

35.   Жена на 30г. съм. Мастурбирам от ученичка. В началото го правех с душа в банята, в последствие с ръчичка, а от две, три години имам вибратор. За много жени това е тема табу, но аз мисля, че при мен самозадоволяването изигра положителна роля освен в интимния ми живот с мъжа ми, но и в личностен.
Научих се да обичам и да харесвам тялото си (след две раждания не е никак перфектно). Научих се да изисквам от мъжа ми, да му помагам да ме побърква и да ми доставя удоволствието, от което имам нужда. Да правиш секс със себе си не е просто да се "оправиш" и толкова. И не мисля, че самозадоволяването крие риск от фригидност, при мен е точно обратното. От както си купих вибратор станах още по-сексуална.

36.   До 9, напротив, много повече суперлативи ти носи продължителното клатене, защото на една жена реално не и стига половин или един час, някои могат и по няколко часа! Тоя филм съм го играл със свършването преди десетата минута и единственото удоволствие е опръскването на жената с обилното количество, което я демотивира да продължи за втори тек.