Споделена история от Секс и интимност

Алергия към презервативи
Здравейте!

Установих, че имам алергия/непоносимост към латексовите презервативи, тъй като след полов акт усещам подуване и парене в областта на влагалището - не е нещо сериозно, оправя се с кремче за хидратация и трае няколко часа, но е неприятно като цяло и убива изцяло желанието ми за втори рунд. Дълго време си мислех, че е в мен проблема, че изсъхвам след като свърша и се получава търкане, но явно проблема е алергичен, тъй като когато го правим без презерватив нямам абсолютно никакви проблеми - направо съм друг човек.

Разгледах, че дюрекс имат серия Real Feel (златисти), които са направени от не-латексов материал, цитирам "Презервативите Durex Real Feel са изработени с цел да сведат до минимум риска от алергична реакция. Те са от ново поколение с материал RealFeel™ за естествено усещане върху кожата. Изработени от полиизопрен - технически усъвършенстван нелатексов материал".

Проблемът е, че тях не винаги ги има по магазините - трябва едва ли не специално да изляза да ги търся, не ме чакат на касата както се казва, хаха. Въпросът ми е ползвате ли тях или някакви такива подобни на друга марка, доволни ли сте и от къде ги закупувате? Другата причина да пусна темата е да адресирам проблема, тъй като някоя друга жена може да се сблъсква със същото без да го осъзнава.

Коментари

1.   Ако намажеш латекса а вазелин, би трябвало тънкия филм който се образува да попречи на директния контакт между латекса и кожата.

2.   Никога не съм харесвала презарвативите.
Приятеля ти не може ли да се усеща и да го вади навреме?

3.   Когато ги видиш в магазина си купи повече. Да си имаш.
Влез в Интернет, разрови се, виж другите марки какво предлагат.
Отиди в някоя голяма аптека, където може да разгледаш по рафтове те и да четеш етикетите.
Помисли и за други начини за контрацепция, ако си с постоянен партньор.

7.   Сложи си спирала, а от този вид презервативи си купи повече бройки.