Споделена история от Секс и интимност

Към колко години, жените спират да се обезкосмяват долу?
Здравейте,
Разбира се, че е индивидуално, но ми е интересно женското мнение, към колко години спирате с обезкосмяването долу?
Наскоро имах интимност, с по-голяма от мен жена, и се изумих че, на 54 години, беше абсолютно гладка долу.
Просто аз очаквах, не съвсем натурална, но поне подстригана.. а тя... съвсем нищичко..?
М46

Коментари

1-50 от 90

1.   Лично аз - докато мога да се самообслужвам. Не го правя за мъжете, нито според сезона или дрехите. Това си е част от поддръжката на личната хигиена. Освен косата, вежди и мигли, всичко друго при жената е излишно. За мъжете - само за плажа подмишниците и нататък както иска, с косми или без - за мен е без значение.

Аз се шокирах като дете преди години как дори не престарели дами не си почистваха и подмишниците. Лято, жега, транспорт, те по блузи с къс ръкав и.. Вече такива гледки няма. Нищо ненормално в окосмяването, просто се премахва и така. За интимната зона специално и оформено може, но не и "храсталак".

54-годишната не е престаряла в наши дни, ти малко я изкара едва ли не от Средновековието. Възрастни са хора над 70 години. То си и зависи от човека на колко години ще е старец. Браво на жената, че се грижи за себе си.

3.   Зависи от жената. Аз съм на 30 и не обичам да нямам съвсем нищо. Като бях на 20 и следвах тенденциите, бях гол охлюв. С времето разбрах, че не е моето.

5.   А за теб е важно да е окосмена ли, че те интересува такова нещо? Която жена така счита, че се чувства ок ще го прави и на 30, и на 50. Не харесваш обезкосмени ли?

6.   Моят мъж иска да съм естествена и не си почиствам интимната зона. Единствено при ражданията на децата, той ме обръсна предварително преди да вляза в болницата.
Ж 40

7.   До н6.
И аз съм така.
Само при ражданията мъжа ми, ме обръсна...
Но вече толкова години, почти не пипам...
Той се кефи много.... особено когато ме лиже...

8.   Никога не съм се обезкосмявала.

Ж50

9.   Много грешно заглавие на темата - Кога жените спират да се обезкодмяват?
Ами аз никога не съм започвала да си обезкосмявам триъгълника. Винаги съм била естествено окосмена. Единствено при раждането на децата моят мъж ме обръсна и лятото на плажа само леко отстрани, което излиза от банските. Космите са си ми обилни все още, дори и на гинеколог като съм, не се обезкосмявам.
Авторе - смени заглавието на темата.
Ж40

10.   Еми, една доста дълга връзка ми се разпадна донякъде заради липса на обезкосмяване. Не искаше и това е. Правеше ми подаръци, но не и това.

12.   Аз жена ми я бръсна от 12 години. Секса след това е страхотен. Тя сега е на 50 и продължавам да си я бръсна.

14.   Жена на 29 години, семейна с едно дете. Никога не съм се обезкосмявала на триъгълника. Почиствам подмишници и крака. Триъгълник единствено преди раждането, мъжът ми ме обръсна. Нямам и намерение за напред да го правя, а и той няма нищо против да съм с естествено окосмянаве отдоло.

15.   До №14 - Вие сте истинска жена! Дано повече са такива като Вас.

17.   до 6, 7, 9, 13, 14 - ало фетишиста спри се, никой не се интересува от твоя фетиш, че да ни го навираш в лицето, разбрахме, че искаш да бръснеш котета, хубаво, точка.

18.   №17 - описвате постове 6, 7, 9, 13 и 14 - но отговор 13 няма.

20.   Преди години бяхме на ученически лагер лятото на море в Созопо на едни бунгала, които вече отдавна ги няма. Тогава бяхме 11-ти срещу 12-ти клас. Баните бяха разделени на мъже и жени. В стаята ние бяхме четири приятелки, като две от нас бяха напълно епилирани, а две естествено окосмени. След плаж си хвърляхме душ в дамската баня и мога да Ви споделя че 80-90% от дамите бяха окосмени отдоло. Но говорим за края на 90-те години.
Сега също съм натурално окосмена на интим зоната.
Ж 40

22.   Аз не си епилирам триъгълника. Единствено лятото, когато отиваме на море, хващам лека отстрани за да не излизат от банските.
Ж 31

23.   Преди години и аз също се обезкосмявах със самобръсначката под душа, но вече с децата, работа, готвене и т. н. нямам това време и съм натурално окосмена от доста години. Мъжът ми няма претенций как да съм и си ме оправя 2-3 седмично. А преди години беше почти всеки ден.
Ж46

25.   Аз никога не съм се обезкосмявала на зона интим и нямам никакво намерение да го правя. Мъжът ми държи да имам окосмяване на това място. Той също е окосмен по пениса.
Ж 48

27.   Когато бях на 18, с гаджето ми от няколко месеца, отидохме лятото на море на Поморие. Там ми се падна рождения ден и той ми подари епилатор, който го купи от там. Използвам го най-вече за крака. Триъгълника никога не съм го почиствала, единствено на ражданията, като мъжът ми ме обръсна със самобръсначката.
Ж40

28.   Ами майка ми е на повече от 60 и се обезкосмява винаги през лятото. Иначе не и харесва процедурата, ама го прави от лична хигиена, нали все пак е с бикини на плажа и на басейна. Дори ме помоли да и помогна да си избере тример за целта.

29.   Аз съм жена на възраст и до скоро махах всичко долу. След като дъщеря ми се омъжи зет ми ме изнасили. И двете сме зависими от него финансово, живеем в неговата къща. Изрично ми забрани да се обезкосмявам на триъгълника, , само под мишниците и краката. Казах му че съм побеляла вече но това не му пречи да се гаври с мен. Иначе ми разрешава ако искам да се боядисам и там. Лятото се принудих да го направя. Купи ми много изрязан бански и ни заведе двете в Гърция на море. Ясно се виждаш це съм натурална долу, имаше и извън банския. На него така му харесва.

30.   27, я се разбери на колко си години. 30 ли, 46, 48, 40? То бива, бива....

33.   До №28
Нещо бъркате. Окосмяването пречи да навлизат бактерии във влагалището и точно обезкосмяването на това място е потенциял за възпаления. Нещо бъркате така както сте го описала. Точно обпатното е.
Ж 43

36.   Не знам, на 41 съм и изобщо не мисля да спирам, малко да ми набодат косъмчета и хващам самобръсначката, та го правя поне 1 път седмично, а лятото на морето и през ден. По-добре се чувствам така, по хигиенично ми е. Разбира се махам космите и на други части от тялото, крака, ръце, мишници.

37.   До №36 - Ужас. как така се хващате със самобръсначката по триъгълника? Вие не сте с всичкия си. Така лесно ще Ви влязат бактерии във влагалището.
Ж48, Стара Загора

40.   37, явно живеете 5-10 жени на различни възрасти на един адрес.
Поне малко мисъл вкарвай като коментираш.

43.   Естествена съм на зона интим. Не се епилирам на триъгълника. Партньорит ми така ме иска и като ме види гола, направо полудява.

44.   Никога не съм се обезкосмявала отдоло.

45.   Жената започна да се бръсне деветдесетте години, по новата мода. За сметка на това тъщата докато бе жива си остана натурална на триъгълника. Дори и побеляла там пак ме радваше. При всяка възможност ръката ми бе между бедрата и.

46.   Жена ми никога не се е обезкосмявала, така че никога не е започвала, за да напиша на колко е спряла. Напълно естествена е между краката. Заглавието на темата не е написано както трябва.
М 36

47.   Момиче на 18 съм и още не съм се обезкосмила на това място. На козметик ме е срам да отида, а със самобръсначка, все го отлагам. Гадже нямам и никой не ме е виждал, освен мама, която нищо не ми е казвала по тази тема, но и аз не съм споделила с нея нищо. Тя също е натурална, но вече започват да и оредряват по това място.

48.   До 47 Искам ви и двете. Мъж на 45

50.   Спрях, когато ми се роди дъщеричка.
Голата катеричка ми изглежда много детска вече.
По-женствено ми е с косми.
Само ги оформям, че ме дразнят към краката в свивката

51.   До 50.
Браво...
Много еротично звучи....

59.   Никога не си епилирам това интимно място. На козметик няма да отида. Имам си естествено окосмяване и така ме иска партньорът ми. Правим страхотен секс с него.
Ж 32

61.   Ако не е обезкосмена, няма да я погледна.

62.   До №61
Пич - Вие губите, като останете на сухо. Тя ще си намери, а Вие няма да я погледнете.

63.   Може да остана, а може и аз да не остана на сухо.
За мен неподдържана жена е пълна липса на уважение към партньора си. Аз също се поддържам от уважение към нея.

64.   До №63
Окосмяването на триъгълника не е никакво не поддържане от страна на жената. Вие живеете с някакви предрасъдъци. Аз също съм окосмена на това място. Жалко за Вас.
Ж 39

67.   Не си обезкосмявам триъгълника и съм с естествено окосмяване. Мама също винаги е била окосмена на това място. Нямам приятел все още. Незнам той как би ме искал, но ще се съобразя и с неговото мнение.
Ж 21

70.   Командировката беше дълга, тежка и продължителна, във възможно най-тежкият сезон. Всичко се случваше на територията на Съветският съюз, кратки дни, дълги нощи, температури понякога под минус 22 градуса. Градът сравнително голям, примерно два пъти колкото Пловдив, но забранен за чужденци. Какви проверки всеки от нас е минал може само да гадаем. Така, че едно от най-честите развлечения когато се прибереш премръзнал, беше посещението на заведението в хотела. Имахме специални две маси запазени за нас. Та там се запознахме с едни момичета, приблизително на нашите години. Казваха ни, че работят в някакъв институт, но в подробности не се впускаха. В сравнение с тях, ние бяхме като прошляци с нашето ежедневно облекло-пуловери, дънки, ботушки с по-дебели подметки, а те хубави поли, хубави мъхести пуловери, ботушки на високи и тънки токчета. Говорехме си с тях на най-различни тели, най-вече в областта на културата и музиката, както и на социалният ни статус. Тези срещи бяха много чести, понякога всяка вечер. Беше приятно, чувствахме някаква душевна топлота. Някъде след втората или третата седмица едното момиче предложи на ЕДИН, да И отиде на гости в идващият петък. Младият мъж силно се притесни, но беше любопитен. В петък, връщайки се в хотела, изкъпа се, смени си бельото, взе една бутилка "Поморие" от неприкосновеният запас, взе такси защото така и можаха да опознат града и отиде, в дома на момичето. Посрещането беше силно емоционално и топло, зарадва му се много. Беше се постара да има нещо за хапване, вкусно и калорично с голямо количество черен хайвер и водка. След като леко хапнаха, тя му предложи да си вземе топла вана, което го изненада, но беше приятно, свещи, ароматни соли, чисто нова четка за зъби. Когато излезе от ваната, тя беше почти на всякъде изгасила осветлението и светеха само настолните лампиони. Беше пуснала някаква приятно музика, може би Шопен, тя беше в нещо като прозрачна нощничка и малки бикини и още с влизането в хола му се хвърли на врата и го поведе към спалнята. Нямаше време за дълга увертюра. Той, че беше очаквал подобно развитие, защото имаше индикации, че това рано или късно ще се случи, още когато танцуваха в заведението на хотела, така, че беше се подготвил, като два часа преди тръгване беше си "поиграл" сам със себе си, за да не бъде като заек. Въпреки това момичето с горещ шепот непрекъснато повтаряше "Милый, не спеши". Обгръщаше го с нежните си ръце, само където той не се разплака от разнежване от тези топли и нежни прегръдки. не може да се каже, че изобщо са спали, но следващите дни бяха събота и неделя. Беше абсолютно чистичка там долу, много нежничка, топличка, влажничка и уютна, прекрасен аромат. Знаят някои жени как да приласкаят, някой мъж, който е далеч от Родина и се чувства самотен. Бяха незбавими дни и нощи всеки даваше най-доброто от себе си. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

71.   Имах едно гадже на 17г, от начало беше натурална но още на 1-2месец започна да се бръсне изцяло.... ами по добре беше

72.   И аз сям като тези, които се с естествено окосмяване. Дори мога да кажа, че имам доста обилно окосмяване на интимното място. Чистя само крака и подмишници.
Жена на 36

73.   72, разбрахме, че си жена, която старее и се подмладява в рамките на дни. Както и, че си мъж едновременно.

74.   Темата е ок., ама един и същ човек дава различни коментари..
Или си някой чикиджия или
си някоя девствена тинейджърка вероятно...

75.   Моята жена се епилира с епилатор на зона интим само лятото, когато сме на море, за да не и излизат от банските. И то хваща само отстрани и си остава една вертикална линия, доста широка.

76.   Мъжъ ми е без притенции. Но имам млад любовник, които е голям провърженик на оралноте ласки. И ме бръзне всяка седмоца. Но с годините космите омекват. На младини бяха доста по твърди. Ж 48г

77.   Изобщо не си епилирам триъгълника. Грешно написано заглавие на темата.

78.   Моята приятелка на 21 години е с обилно окосмяване между краката. Питала ме е дали имам претенции как искам да бъде и аз съм и казвал, че за мен е без значение. И на козметик или вкъщи със самобръсначка не е била или ползвала.

79.   Бръснех се всеки ден, обаче забелязах, че получавам възпаление постоянно. Сега си оставям по 1см косми и съм добре, нямам сърбеж и зачервяване. Може да не е много красиво с косми, обаче хич не ме кефи отдолу да съм като павиан и да ме сърби постоянно.
Ж на 27г.

80.   До №79
Това ди е лично Ваше мнение дали е красиво или не с косми между краката, но да знаете, че много хора ще са на различно мнение как е по красиво с или без косямчета.
Но несъмнено е много по секси, когато една жена е с, а не гол охлюв.

1-50 от 90