Споделена история от Секс и интимност

Защо мъжете имат такъв нагон?
Здравейте! Знам, че има и асексуални мъже, макара и да са много малко, но защо повечето мъже (да не кажа почти всички) имат толкова силен нагон, като нервните окончания на клитора са около 800-1000, а при главичката на пениса са едва 600? Отделно моята представа е, че като имаш повече нервни окончания, , там'', трябва повече да ти се прави (демек на жените). Но защо сякаш жените впоследствие го правят насила, а на мъжете им се прави толкова? Благодаря предварително.

Коментари

1.   Щото така е устроен света, мъжът има силен нагон за да се възпроизвежда човешкият род!

2.   Представата ти е грешна. Нагона (либидото ) няма нищо общо с удоволствието от секса. Между впрочем не мисля и че броя на нервните окончания имат нещо общо с удоволствието също.

Предполагам, че когато си в менструация или в овулация най много ти се прави секс... е, ние сме всеки ден така. Всеки час. Така сме създадени. Вие сте на периоди, ние сме на количество.

Ако изобщо никога не ти се прави секс, дори и в месечните периоди ти препоръчвам да отидеш на лекар. Асексуалноста не е нещо модерно, а е болест.

3.   Защото ни дава еволюционно предимство. Представи си у пещерата на асексуалните мъже се появява сексуален. През деня всички работат по прехраната, вечерта сексуалния чука коя и колко си иска, асексуалните подострят пръчки, чистат кожи и играят калъч. Сексуалния се възпроизвежда спокойни, а асексуалните практически го издържат.
Плюс това от женска гледна точка ще идеш ли да се молиш на асексуалния да ти го вкара, ама боли го глава, ама има много работа, ама много му е тесно или ще идеш при сексуалния дето само като види чупка в пелвиса го вади еректирал.
Накратко: еволюцията "мрази" асексуални мъже и ги чисти.

4.   Нервните окончания в ануса са 10 пъти повече...
Иначе това какво и колко ти се прави няма абсолютно нищо общо с нервните окончания.

5.   Мит е, че жените нямат силен нагон.
Описанието колко често мъжете мислят за секс, отговаря 100% за мен като жена.
А със сигурност мога да го правя по много пъти на ден за разлика от всеки мъж с нагон.
Ако една жена не ви пуска, не е защото е фригидна или няма желание за секс, а защото не можете да я задоволите и я оставяте раздразнена и неудовлетворена.
Ако пуснат мъжки сексроботи, масово ще сте на онаниране.
Скоро, съвсем скоро и това ше стане.

6.   Либидото идва от хормоните, а не от нервните окончания. Основно тесторена е хормона на либидото. Жените имат много по-малко от мъжете.

7.   Проучи какво е тестостерон и ще ти стане ясно.

8.   Защото тестостерона е по-силен хормон от естрогена. Толкова е силен, че чак съсипва косата. Я мъжкарчето да удари голям свръхконцентриран ментов чай да му падне тестостерона и ще стане активен колкото жена.

9.   Заради тестостерона е.
При жените е малко, затова на тях им се ебе малко.

10.   Явно аз съм от малкото попаднали на мъж с по-нисък нагон, липсва ми отвреме навреме да е по-активен в секса, но ми е мирна главата и си спестявам доста ядове ако беше шавлив. За семейство е идеален, гледа си детето, домошар и добър човек. Тия с номерата, лъжите и драмите са ми блед спомен от неориентираните години, нищо смислено не предлагат.

11.   Защо? Отговор. Ами заради тестостерона. Жени пийте бабини зъби и джоджен и такава лига ще ви се стича отдолу, че няма да има нужда от смазка. Моята след като видя, че ще ме загуби се хвана в ръце и се разтече.

12.   Номер 3, добро обяснение. Я кажи и защо не всички жени са сексуални. Сексуалният мъж като му отказва асексуалната жена, ще иде при сексуална и тя ще има потомство, за разлика от асексуалната. Защо не са всички жени сексуални тогава?

13.   Жените имат ненаситен нагон, но само към генетичния каймак от мъжете. С такива мъже те са готови да си легнат на първа среща, без да ги познават, и да правят див, необуздан секс всеки ден по няколко пъти. Премереният секс на определени периоди е за обикновените мъже. Виждали ли сте жени как се държат около истински алфа мъжкари? Инстинкта поема контрол над тях и се държат напълно различно. Като животни са.

14.   Заради това, че имат в пъти повече тестостерон от жените. Няма общо с нервните окончания. Жените също имат нагон. Само, че при тях е много силна емоцията. Доста често тя е определяща, а не нагонът.

15.   Тези които са отговорили "заради тестостерона" са прави!

Мъжете имат над 10 пъти повече тестострерон от жените, което ги кара да мислят десетки пъти на ден за секс.

Жените мислят обикновенно за секс по 1 път на ден, освен ако не са некви курветини.

Интересен факт - жените, които спортуват някакви силови или олимпийски спортове, приемат добавки и образуват тестостерон гонещ този на мъжете. И заради това стават "много ебливи".

Нормалната жена може на ден да бъде привлечена от различни мъже (чисто и просто да ги намери за "атрактивни"), но би се възбудила много по-малко пъти от един мъж.

Даже се твърди, че мъжете мислим на всеки 6 минути за секс. Не съм смятал, но сигурно е така. И като спя - сънувам секс.

16.   Номер 5, силно се надявам да пуснат и женски роботи, щото за разлика от жените, машината няма да ти търси мангите и докато я ебеш да се преструва, че й е кеф само и само да измъкне некоя стотинка от теб. Гледал/а си много Робокоп. xD

Гаро

17.   №12,
желанието и активното участие на жената при размножението не е физиологически необходимо. Това е културна конструкция свързана със земеделието, което да е най-много 10, 000 годиншно. Преди това имаш над 100, 000 години еволюция в малки изолирани роднински групи.
Щом е в овулация цялата група и се изрежда. Всички в групата са в близки отношения и всички гледат децата. Избор на партньор не дава социално предимство така че просто не е необходимо.
Разбира се ако просто се запъва предиграта ще включва свободна борба. Еволюцията е "изчистила" и слаботелесните мъже.

18.   Не познавам жена, която да Няма нагон. Е, може да не е точно с нейния съпруг, но.... :)

19.   Обяснението е в хормоните. Тестостеронът е "виновен". Яйчниците също произвеждат тестостерон, но в много малко количество, затова при жените нагона работи по малко по-различен начин.

20.   Имам страшен нагон към мъже, които харесвам. Не са алфа мъжкари и не им се лепят. Просто аз имам някакво привличане на абсолютно субективно, ирационално ниво и ако сме сами, няма и да се замисля даже.
За 1ви път ми се случи на 21. Бяхме състуденти, в обща компания. Много ми допадна, общи интереси, приказката ни вървеше. Започнахме да се виждаме сами, все още приятелски. Той реши да се профилира и замина на километри от мен. Под наем, сам. Аз много си го харесвах, но пусто се срамувах да му кажа. Написа ми едно писмо колко бил сам, колко му било празно на новото място. Разказва ми за ежедневието си, после завършва, че съм му липсвала и ми благодари, че съществувам.
На другия ден хванах влака и му се явих на прага без предупреждение.
Не се награбихме, а се разговорихме, после готвихме, хапнахме. Ходихме на разходка. Вечерта се прибираме, два спънати коня значи, той ми дава чаршафи за гостната. Но вместо да ми пожелае Лека нощ! , сяда до мен на ръба на леглото и пак приказки до среднощ.
Накрая му казах да не ходи в другата стая, той остана и беше много вълнуващо, защото много го исках и нямаше нужда от никаква подгрявка. Така започна най-силната ми връзка. Без да имам много тестостерон, този мъж го исках непрекъснато и винаги свършвах безпаметно.
Нагонът на жената зависи от мъжа срещу нея.
Никак не е задължително да е алфа, а просто тя да си го иска. На подсъзнателно ниво е мокра само от усмивката му.

21.   Не само Тестостерон, но и СЪОТНОШЕНИЕТО му с естроген и куп други хормони. Това не са постоянни състояния и се променят с времето/възрастта.

Затова и жените след 35-40 стават по-сексуални, защото естрогена намалява (кожата увисва, губи еластичност, губи се цикъла) тестостерона се увеличава (появяват се мустаците). И така докато станат 80 годишни бабаби с катинарчета и косми по краката. При мъжете пък - обратното - космите изчезват, а с тях и сутрешната ерекция.

Заложи на сигурното! Избери младите девойки!

22.   Жена вече го написа тук - нагонът се изпарява ако не ни е хубаво с един мъж. А това се случва като правим грешката да бъдем с мъж, който не ни привлича достатъчно, но е единствения, който ни иска, примерно. Има и такива съдби.
Да искаш един, но теб да те иска друг. Примиряваш се и никога не правиш хубав секс, защото не ти идва отвътре с този мъж. В един момент и двамата спирате с мъките и ставате асексуално семейство. Нагонът е погребан някъде там поради факта, че не сте с правилния човек.