Споделена история от Секс и интимност

Бременна съм, но съм на 17 години!
Здравейте! Преди няколко дни разбрах, че съм бременна от приятеля ми, който е по-голям от мен. Аз искам да задържа детето, понеже се страхувам и от риск при аборт.. близките ми знаят и са против това, има ли как някой от тях да ме накара на сила да направя аборт понеже все пак нямам още и години. Не знам какво да правя наистина, объркана съм. Дайте ми съвет!

Коментари

1.   Авторке щом си решила да задържиш детето, си помисли дали ще можеш да се грижиш за него. То не е само да го родиш. Трябва да и да го отгледаш и възпиташ. На 17 най -вероятно ходиш на училище и може -би грижата за детето ще бъде на родителите ти. А бащата иска ли детето? Моят съвет е да си помислиш добре дали ти и семейството ти ще имате възможност да отгледате това дете.

2.   По принцип никой няма право да ти прави аборт, ако си непълнолетна. Това е престъпление.

А ако собствените ти родители вместо да се радват те карат да правиш аборт.. никакви родители не са за мен такива хора.

Т. Т.

3.   Ако темата не е пързалка.
Ако задържиш детето трябва да е защото искаш да имаш дете ти и приятеля ти, а не защото те е страх от аборта.
Няма как да те накарат насила да направиш аборт, но все пак чуи аргумените им, защо са толкова против и помисли върху тях.

4.   Авторке, подкрепям те!

В никакъв случай не прави аборт, защото това е убийство и е голям грях и пред Бога!

Никой не може насила да те накара да направиш аборт, освен с някаква измама, затова бъди внимателна!

Да, не те притеснява това, че си на 17, това е чудесна възраст за раждане на дете от физическа гледна точка! А и то докато родиш, ще си вече почти на 18!

Пресвета Богородица, когато е родила Божия Син - Господ Иисус Христос е била на 15г.
Това за 18г. е съвременно виждане, в миналото са имали деца по-млади!

Имам познато семейство, в което жената е родила на 17г., след това са се оженили и си имат много добро и сговорно семейство - вече 30г.

Говори сериозно и с бащата на детето - да те подкрепи, и евентуално да се ожените и да създадете семейство! И сключете и цървкоен брак също, защото тогава над семейството има Божие благословение!

Бог да ти помага, да те пази и закриля и всичко да мине добре!

5.   Разбирам, че в момента реагираш емоционално, но преди да вземеш решение трябва да помислиш разумно.
В състояние ли си да отгледаш това дете? Имаш ли представа какво ще се случи с живота ти? А приятелят ти? Готов ли е той да понесе отговорност или е готов да избяга с 200 и да те остави сама да се оправяш? Ако се решиш да родиш, до колко вашите ще те подкрепят? Изобщо, това е много сериозно решение, най-вероятно най-сериозното в досегашния ти живот и е време да пораснеш и да понесеш цялата отговорност от решението си, без значение какво ще решиш.
След като си решила, че си достатъчно голяма да правиш секс, значи си достатъчно голяма и за последиците. Е, честито! Вече не си дете и сега ще разбереш колко е трудно да си възрастен и да носиш цялата отговорност. Вашите могат да те подкрепят (ако искат), но детинщини като страх ме е от аборта вече не минават. Като те е страх да беше ползвала презервативи или да беше пила "хапчето за следващия ден", ако презервативът се е скъсал. Е, след като си била безотговорна, последиците са си за твоя сметка. Свиквай! Сама си решила, че не си дете, сега ще разбереш какво е да си възрастен.

6.   На самостоятелна форма на обучение съм, родителите ми са против, защото не е сега времето и смятат, че приятеля ми не може да ми помага за сега финансово.. както и те

7.   Няма как да те накарат насила. Това решение го взимаш ти самата. Обърни се към Закрила на детето и към някой учител, на който вярваш. Кажи на повече хора за бременността си.
Имам позната, която роди на 17 години. Лошото е, че не завърши училище. Баба ми също е родила на 17 първото си дете. Майка ми е правила 1 аборт, до колкото знам. После е родила две деца.

Кога ставаш на 18?

8.   Затова на мъж не се дава без, освен ако и двамата искате дете. То пак може да духне, де.
Малка си за майка.

9.   В абсолютно никакъв случай не прави аборт!

Кажи на родителите си следните аргументи:

1. Че абортът е убийство
2. Че абортът е голям и много тежък грях пред Бога
3. Че може при аборт да се увреди организма ти и повече да не можеш да имаш деца

Мисля, че тези три аргумента са достатъчно сериозни и никой нормален човек не би ги пренебрегнал!

Между другото действително имам позната, която поради страх от родителите си, направила аборт на около твоята възраст - и след това не можела вече да има деца! И страшно съжалява цял живот за това!

Така, че смелост! Бог ще ти помогне! Моли му се!

10.   Да допълня - за финансовата част не се тревожи толкова!

Ние като се роди детето ни бяхме и двамата без работа, но близки хора ни дадоха дрешки за бебето, колички, кошарки, играчки. Нямахме пари за памперси и перяхме дрешки, пелени...

Но въпреки всичко това - се справихме и слава Богу - отгледахме детето си!

И не забравяй - сключете и църковен брак!

11.   А какво може да се случи със социални грижи някой наясно ли е ? Понеже всички са против това дете

12.   Какъв е този тъп коментар номер 2 пожелавам ти твоето дете да е в такана ситуация и да видим ти от подкрепящите родители ще си! А тази от четвъртия коментар дали ще се съгласи да гледа детето на авторката, отстрани е много лесно да се дават съвети!

14.   Не е нужно деца да борят демографската криза. А абортите вече не са като от на баба ми времето, отиваш в хубава клиника при добър специалист, но идбягвай държавните болници от рода на Майчин дом. И не, не е незаконно непълнолетна да прави аборт, просто трябва да е със съгласието на родител-настойник. Бременността ще ти е най малкото, твоите връстници докато учат, излизат, пътуват, работят и се развиват ти ще си с бебе в ръце. Това бебе докато стане човек, който може сам да си направи един сандвич, младостта ти ще е минала. Да не говорим, че е егоистично, че искаш да го задържиш, защото аборта щял да ти създаде проблеми в бъдеще. Не си готова нито ти, нито семейството ти за дете.

15.   Социални грижи ще ти помогнат, не се оставяй да те карат да правиш аборт! Говори с училищния психолог или с друг учител! Пак ти казвам, няма как да те накарат! Детето си е твое. Това е божие чедо. Като го родиш и е в ръцете ти, ще се чудиш как си могла да си помислиш да го махаш!

18.   Прави аборт, момиче. На 17 си. Не се лъжи, че ще ти е много хубаво. Всичко това, което твоите приятелки ще правят, ти няма да можеш да го правиш. Всичките си планове трябва да се въртят около детето.

Аборт под 18 изисква родител или настойник. Хващай някой от вашите за ръка и отивай. Деца винаги ще можеш да си направиш.

19.   Щом желаеш, никой не може да те задължи. ЗАКОНЪТ Е ТАКЪВ, ЗАЩИТАВА ТЕ!
Аз съм на 38 години, някога забременях много по- млада от теб. Нямах 13, стана случайно, поради не добре почистена вана. Бях при роднини и влязох да се къпя. Не личеше ваната да е мръсна. Но в последствие установиха с тестове, че във ваната е имало сперма. Оказа се, че мой роднина, се е къпал преди мен и само изплакнал отгоре, отгоре. В последствие разбрах от самият него, че мастурбирал във ваната няколко пъти. Той е 15 години по- стар от мен. Не се омъжих за него, детето взе името на баща ми. Днес е голям мъж, аз си имам съпруг, който знае историята. Добре сме си, нямам проблеми. И независимо от преживяното успях да завърша и университет.

20.   Имаш ли дори най-малки съмнения - не правиш аборт. Абортът ще те увреди - физически усложнения могат и да ти се разминат, но психически и емоционални поражения със сигурност ще има.

Покажи на близките си, че си непреклонна в решението си да задържиш бебчо, дай им време да го осмислят и да се примирят и постепенно ще започнат да те подкрепят