Споделена история от Секс и интимност

Девствена на 18г.
Здравейте! Както от заглавието се разбира - Девствена съм на 18г. Не съм грозна, дори напротив - доста хора ми правят комплименти за външния вид. Не съм и едра, имам мъжко внимание. Не съм срамежлива, да не си помислите, че е заради това. За доста хора е срамно да си девствен на 18г. Не смятам че ще правя секс и скоро. Според вас това срамно ли е? Искам просто истинска връзка с някой, не само секс. Обичам да обичам и бързо се привързвам към хората. Според вас трябва ли да бързам да го направя, или когато срещна някой и го заобичам? Постоянно ме тормози това че съм девствена и според хората е срамно. Аз просто смятам, че съм емоционална и секса все още не е за мен, защото знам как хората могат да наранят някой и да го оставят все едно нищо не е ставало, въпреки че много ми се прави. Не знам какво да правя?

Коментари

1.   Ако го направиш заради хорското мнение ще съжаляваш, ако го направиш, само заради самият секс сигурно пак ще съжаляваш, така че изчакай докато не срещнеш някой, с който да поискаш сама да го направиш!

2.   Здравей!

Ти си ми женската версия :D хубаво е да разбереш, че има хора, които мислят, че отсрещната страна не е само парче месо с цел задоволяване на нагона, но и човек със чувства. Спрямо това, че си девствена това не повод за срам просто не си намерила все още правилния. Аз също не съм правил секс, но не ми е болка за умиране приех просто, че все още не ми е дошло времето и просто трябва да изчакам правилния човек. Важно е първо с човека да сте на една вълна и да се обичате, както се казва и да си имате доверие един на друг, впоследствие ще
дойдат и другите неща като секс и т. н. Всъщност мислиш, че всеки един на нашата възраст е правил секс? Да има хора, които са правили, но има и такива, които просто ще те излъжат, че са го правили и т. н. Както и да е пожелавам ти да намериш правилния в най-скоро време и да бъдеш щастлива!

Едно момче на 17

3.   Ами аз съм М21 и също съм. Имах гадже, когато бях на 17, почти го направихме, в мен беше издънката (тя също беше девствена, беше и хубава, не е да речеш нещо), но тогава осъзнах едно - нямам ли емоциално привързване, не мога. Просто не мога. Срамно ли е? Ами не. Всеки расте различно. Да не ти пука за другите. Аз също бих се отпуснал в истинска връзка. Ако ти е толкова за пред другите ги лъжи. Сериозно.

4.   Според мен недей бърза, за вас жените това е специално събитие в живота, гледай да е с мъж, когото харесваш.
Всичко е в реда на нещата.
Просто си свястна, не е проблемът в теб

М28

5.   Здравей, мило момиче! Аз съм жена, която скоро ще стане на 26 и също девствена! Не, няма нищо срамно. На твоите години и аз мислих така и го криех, вече не ми пука изобщо! Често ми се подиграват мъже, когато им споделя, но за мен е по - добре така, защото веднага ги разбирам що за хора са! Не се отчайвай, един ще срещнеш твоя човек и ще бъдеш готова. Ще се обичате и всичко ще си дойде на мястото. :)

6.   Благодаря за хубавите коментари! Почувствах се по добре за ситуацията ми!

Авторката

7.   Възхищавам се на младата дама. По своята същност тя се явява нещо уникално и изключително ценно момиче с високи морално -волеви качества, което е устояло на на разложителният натиск на деформираните изисквания, на съвременната демократично-неолиберална тълпа. Мога с ръка на сърцето, че огромната част от така наречените съвременни български мъже не заслужават такова момиче. Дано това момиче не са не се поддаде на мазно-лигавите или просташко-гнусните ласкателства на съвременни представители на така нареченият "силен" пол.
ЦИТАТ "" сред американците расте търсенето на девственици. И ако това е тенденция, реално ли е да се очаква възстановяване на нормите на нравствеността в Америка, и свързано ли е пропадането на човечеството в глобалната безнравствена криза, с поредната световна икономическа криза? И ще тръгнат ли по пътя на възстановяването на нравствените норми, другите отклонили се към аморалността, държави, като Франция, Германия, Англия, Русия и т. н. Търсенето на девственици в Америка не е куриоз, защото доста драматични се оказаха за САЩ последствията от нравствената разпуснатост: само наркоманите там са 55 милиона. Картината на упадъка допълва и фактът, че там работи само половината от трудоспособното население. Но особено впечатлява интеллектуалният упадък: половината възрастни в САЩ не могат да напишат и писмо... Търсенето на девственици е предопределено от увеличаващите се уродства, понеже разпуснатите преди брака момичета, после раждат наркомани, извращенци, инвалиди и психично болни... Това повдигане на съзнанието в Америка дава надежда... То се подсилва и от факта, че през последните години са престанали да пушат 40 процента от американците. А това е крачка към възстановяване на физическото и нравствено здраве на обществото. А по какъв начин влияе девствената чистота, на здравето на поколенията? -Огромен. """""/ КРАЙ НА ЦИТАТА/. Някога когато бях момче, всички или по-точно почти всички бяхме девствени. Повечето даже не бяхме и целували момиче. Така си заминавахме в казармата и това беше добре, защото нямаше мисли за любимото момиче поради липса на такова. Социализацията и опознаването на реалният свят беше след казармата. Тогава бяха първите сериозни влюбвания, а не писане на писъмца и червене пред момиче когато го заговориш. Бяхме смотани. За някои от момчетата първата сексуална връзка беше с жена поне 8-12 години по-възрастна от тях. Като правило разведена, или все още неомъжена, при най-различни ситуации. Някои момчета развиваха нещо като пристрастяване към по-възрастни от тях жени. Други се впускаха във връзки с чешки, "гедерейски", полски момичета по морето или на студентски, международни бригади. Но тези връзки бяха лимитерани от времето на престоя на морето. Момичетата не бяха меркантилни, просто искаха момчето, а не парите, които и без това ги нямаше. Всяко влябване е различно и се изживява по различен начин. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

8.   Мъж на 40 съм и се радвам, че все още има момичета като теб, които не искат да си легнат с някой, щото всичко го правели. Имам синове и силно се надявам да намерят момичета като теб, които да обичат!

9.   Миналата година си хванах едно гадже, което се оказа че е девствена - беше на 20, аз съм на 50. След като и показах всичко, което знам за секса, тя определено съжаляваше, че не е почнала по-рано.
Общо взето сега ти е времето - колкото отлагаш, толкова повече губиш най-хубавите си години.
Като станеш на 40, хем никой няма да те иска, хем няма да ставаш.

10.   Не, не е срамно да си девствена на 18.
Но ако на 30 все още си, тогава вече нещо сериозно не е наред.

11.   Авторке, радвам се на хора като теб! Бъди жива и здрава и съхранявай чистотата и девствеността си!

А кога е най-добре да го направиш?

Аз ще ти отговоря - в първата брачна нощ!

Когато вече си се омъжила и пребиваваш в законно съпружество, и пред Бога - тогава!

12.   Аз пък съм девствена на 25 и честно да си призная това не ми е нужно.

13.   Здравей! Пише ти момиче на почти 20 и до 18 не бях правила секс. Имах шансовете още преди години, просто не се чувствах готова. Затова моят съвет към теб е когато се почувстваш окей тогава. Не разбирам защо някои го правят само и само за да са го направили и да са от “готините”. Кой когато го почувства тогава. Изобщо не съжалявам, че го направих със сегашния ми приятел, той нито ме е припирал нито нищо. Стана от самосебе си.

14.   Секса както го наричаме не е просто чукане! Затова е правилно да се нарича правене на любов! С правилния човек в правилното време! Аз се ожених девствен и жена ми беше такава.
Ти си за уважение, не за подигравки. Който мисли обратното, значи е глупав, комплексиран, страхлив и дори може да го е яд, че вече са я минали разни и са я хвърлили после като парцал. А пък мъж да ти се смее, че си девствена, зарежи, няма шанс да е за тебе!

15.   Аз съм мъж на 22 и скоро си направих сефтето , няма нищо срамно в това че още не си го направила , по- срамно е ако забременееш на 14 г.

17.   Омъжих се девствена на 19 г, родих две деца и за 38г. брак мъжа ми /Бог да го прости! /, никога не ме нарече"курва". Направи си сама изводите...

20.   М нан40: Похвално е, гордей се с това. Но гледай да не се докараш като номер 17! Учи, открий себе си, а сексуалността ти има време да се развие и минеш през фази докато станеш на 30. И опитните мъже, които мислят че секса с жени под 30 е истината са или педофили или не правещи опити да усетят женската енергия. Секса е сливане на енергии на всички нива!
Последно, не се срамувайте от секса, но и не бързайте с него, не сте си ги намерили на улицата. Ако бяхме дизайннати за безбройни партньори нямаше да има толкова венерически болести!

21.   Към номер 9- Значи авторката няма да става на 40, а ти ставаш на 50? Доста голямо самочувствие имаш явно.

22.   Къде са тези девствени момичета на по 18-24г, както пише авторката и по коментарите, масово повечето вече на по 18 са с по 3-5 бройки, май много тази тема не отразява реалността!

23.   Нищо срамно няма да си девствен/ девствена на 18. Срамно е човек да върши неща зареди мнението на хора на които хич не им пука за него. Сега ти е времето да учиш и да се развиваш, за да не пускаш тема след 20 години. Срам ме е, че е работя на минимална заплата.

24.   22, твоята реалност е базирана на тийнейджърските разказчета за бройки? Дай малко по-зряло с мисленето. Реалността е, че много момичета се правят на готини и се хвалят, но всъщност не пускат на гаджетата си. И те уверявам, че ако събереш 200 момичета в една стая между 16 и 20-годишна възраст, поне 150 ще са девствени.

25.   24, диапазон между 16 и 20 год. не е мн. коректен.
За 16-17 год. процентът на девствените даже ще е по-голям (независимо как се хвалят/държат). Сред 19-20 годишните обаче картинката много рязко се обръща.
И тук далеч не възрастта на пълнолетието обръща тенденцията, колкото края на училището. Училището е една реалия, след това е коренно друга. Независимо дали момичето отива в университет, почва работа, не се занимава с нищо, а също и независимо от това дали излиза от къщи или още живее с тяхните.

26.   Ако искаш вярвай, но и след 20 е пълно с такива. В България има разни стереотипи и хората приемат за чиста монета всякакви измишльотини, ама реално нещата не са такива. Не ти пиша наизуст, а информирано. Има едно много фалшиво реноме на момичетата от 96-та година нататък. Има и по 23 годишни дето още не са виждали салама.

До 25

28.   До 24, слезни на земята, вярно ли вярваш че повечето са девствени, да доста мъже може да са но според много проучвания, жените между 18-21г са имали поне един сексуален партньор, по спомен се въртеше процента средно към 82% от тях, ако искаш ги потърси статистиките в нета, даже имаше американска дето беше проведена сред гинеколозите, което твърдеше че до 23г от всички жени посетили ги, едва 19% от тях са били девствени, по точно доказателство от това няма, иначе тях ако ги питаш, са все девствени, като колите на горубляне, все на по 100 000 километра и нов внос, мога да се басирам с теб, че от 200 момичета както казваш, след генеколигечен преглед, поне 180 няма да се девствени.