Споделена история от Секс и интимност

Бактериален, хроничен простатит
Здравейте, Мъже споделете мнение как сте се излекували от този проблем къде сте били и колко време ви е отнело да се отървете от този проблем, какво сте правили, кой доктор ви е помогнал най много, въобще всичко с най голямата подробност, как живеете така, имате ли семейства, имате ли деца, с това заболяване ли сте ги създали и има ли някакво решение въобще, променихте ли нещо в живота си за да се оправите, пушачи ли сте, тренирате ли, или започнахте и или спряхте нещо за да се оправите, имате ли други заболявания може да има взаимовръзка, доста време се мъча аз и не виждам добър изход, а много от докторите на които аз съм попадал са доста обрани и не дават голяма информация, за мен аз съм на 35 години заболяването се състой в това, че съм с симптоми 24 часа в денонощието, трудно се живеее и ме удря в психиката повече отколкото нещо друго. накрадко изпил съм един вагон антибиотици и хранителни добавки, но проблема пак идва ако не веднага след време с разнообразен бактериален причинител подробности ще напиша в коментарите по време на дискусия ако вие имате въпроси. Благодаря на всички дали мнението си предварително.

Коментари

1.   Отиди според мен в Турция на преглед и оттам пробвай лечение, което ти предпишат. Може да го комбинираш с екскурзия или нещо друго, но и само затова да отидеш си заслужава да опиташ дали ще ти помогнат. Лекарите в България са голями мърлячи, като цяло не са много добри в диагностицирането. Преди ходех месеци наред при личния лекар, вътрешни болести, нефролог, уролог и т. н платени прегледи при десетки лекари без полза за нещо, което накрая се оказа лесно лечимо, когато най-после откриха правилното лекарство.

2.   От кой град си и къде си ходил по доктори. Вярно е, че докторите си карат по някакъв репертоар, чува 2 симптома, вади предположения или те пуска на поредните изследвания. После пробвай това и онова лекарство. То като почнеш 3 различни лекарства едновременно не можеш да разбере кое създава други проблеми. Внимавай с едно което се казва Левофлоксацин или подобни (има няколко названия). Изписват го за щяло и не щяло, а е доста опасно да си отвориш други проблеми.

3.   Отиди на уролог, искай да ти направят антибиограма. Виж в интернет за Уроелит-медицински център. Там работя уролози от ВМА, може и с направление по здравна каса, ходил съм и съм бил много доволен.

4.   Привет,
какви са ти симптомите? Би ли изброил всички?
Благодаря!

5.   Номер 2 от пловдив съм, ходил съм тук по доктори, да пил съм левофлоксацин няколко пъти и знам, че е опасен антибиотик но го водят най добрия за проникване в простатата и слушам какво да правя, венозни лечения също, от левофлоксацина получих паник атаки и то съвсем сериозно, но минаха, когато нямаш избор пиеш всичко антибиотици от групата на хинолоните са опасни. С антибиотици се лекува бактериален простатит други методи не съм чул, четох за ваксини мнението на хората е че не помагат, четох за хранителни добавки също казват, че нищо не правят общо взето все задънена улица. Пиеш антибиотици като луд съсипваш си организма с тях то не е за малко и един път а е много пъти и става опасно.

7.   Номер 4 с времето се променят първо бяха циститоподобни, пикае ти се по често, пари ти, имаш чувството, че не си се изходил на цяло, дразнене в уретрата, капчица урина преминава и я осещаш дълго време и ти мокри гащите все едно си се напикал, а в по напреднал стадии ми се засягна и чувстово за ходене по голяма нужда имаш чувството, че ти се ходи по голяма нужда, но няма никой и имаш чувството, че има топка в ануса или до него към тестисите и постоянно дразнене общо взето това е най гадното и продължителен симптом който е отвратителен, засякох и лека температура по някога.

8.   пробвай с неоренал СР 2х2 табл за няколко месеца и виж дали ще имаш подобрение.

9.   Това със чувството за топка в ануса и между тестисите може да е от хемороиди, ходи на проктолог да се види дали не е така, аз имам такъв проблем, със сигурност не е от простатата.

10.   Нимер 9 в какво се изразява прегледа как протича.

11.   Ако е правен анален секс без презерватив, микрофлората която е нормална за ректума, проникне ли в простатата през уретрата, става страхотен труднолечим проблем. Винаги там с презерватив.
В Пловдив търсете доц. Антонов, изключително добър уролог.

12.   Съчуствам ти! Само който го е изпитал знае какво е.

Не съм лекар, не мога да дам квалифициран съвет. Но... на 39г се събудих една нощ, отидох да пикая и от тогава, за няколко месеца живота ми се промени тотално. Какви ли не антибиотици и хапчета - нищо не помогна. Станах член на групи за този проблем. Там прочетох за комбинацията Доксициклин/Bactrim. Втророто е име на лекарство от тве съставки - sulfamethoxazole and trimethoprim. Отидох при личният ми лекар (в САЩ) и поисках да ми ги изпише. Беше скептичен, но каза "Поне няма да навреди".
След една седмица, симптомите отшумяха, след две - изчезнаха напълно! Сега е само лош спомен.

Обаче... Остана т. н chronic pelvic pain syndrome (дразненето/тежест под топките). Живях с това 10 години. Един ден случайно прочетох за Shockwave Therapy (Ударно-вълнова Терапия). Купих си устройството и след 3-4 процедури и това е само спомен.

Днес, на 62г няма и помен от кошмара.

13.   До 10 от 9, прегледа е безболезнен, лягаш, слагат една тръбичка наречена аноскоп и оглеждат, става за минута и не боли, не се страхувай, отиди на проктолог да те видят, в ануса има вени, кавернозни телца, и когато те се увеличат и напълнят с кръв, предизвикват тази тежест и чувство за чуждо тяло, топка, има инвазини методи, безболезнени за лечение и проблемът хванат навреме може да се реши.

14.   Номер 9 всъщност 10ти аз съм автора благодаря, всъщност сигурно ще отида да се прегледам защото има някаква вероятност да е от това, но докторите уролози съм им казвал това и те си казват от простата е и докато пия антибиотици всъщност симптомите изчезваха и се оправям за известен период от време. Благодаря за информяцията защото всъщност си мислех, че прегледа е доста по неприятен и реално от страх българите не ходим по доктори защото все им нямаме вяра.

15.   Автора. 11 номер, анален секс е правен, но винаги с презерватив не съм от необразованите в сексуален план имам известна обща култура и чистоплътност и преди проблемите винаги съм си пазил хигиена и доста пъти съм се питал точно как и защо на мен след като съм доста хигиеничен. Благодаря може и да посетя доктора да чуем и неговоро мнение.

16.   Автора. Намерих нещо което май помага с облекчаването на проблемите, но не и лечение, а само симптомите и то е тиквеното семе с мед не вярвах, че това може така да помага но всички които имат този проблем препоръчвам да пробват облекчава симптомите а то е точно сутрин и вечер по една лъжица мед с една шепа тиквено семе сурово ядеш и минават малко оплакванията сега го тествам дано действа за сега има някакъв ефект.

17.   От 10, хемороидите дразнят простата и когато са възпалени съотвено и простата дава симптоми, и на мен са ми казвали "уролози", че е от нея, но се оказа, че нямам никакъв простатит.
Успех и бързо оздравяване!

18.   Изследвал ли си PCR (показва вероятно уголемяване на простатата)? Пий повече чай от лайка, помага на всякакви възпаления.

19.   Направи си изследване и за трихомони. Малко е гадно вземането на проба, че ти бъркат в пикочния канал.... Може да се хванат от анален, но може дори, като ходиш по басейни, тоалетни и т. н.
Преди 15-20 години имах доста проблеми, като твоите, но после отшумяха горе долу, като остана само по-честото уриниране.
От две години всяка сутрин ям по една чаена лъжица суров тахан от тиквени семки и всички оплаквания изчезнаха. Преди тахана пия гореща вода с мед, куршума, черен пипер и дженджифил на прах!
Случва се да правя и анален без презервативи, но засега не съм имал пак такива проблеми, като преди години.

21.   Номер 19 всъщност съм си правил изледване за трихомонас нямам такива и не само за това нямам и микоплазми и другите там, цял пакет съм пускал. А защо правите нещо което може да ви доведе до сериозни проблеми, а именно анален секс без презерватив след като знаете какви могат да са последствията не се ли замисляте или викате кефа цена нама, аз лично не бих си го причинил.

22.   До 20
Така се случи, че жената ( съпругата ми) ми каза - давай и аз яко възбуден, не се замислих много! Правя секс само с нея, но в случая е вярно, че не става въпрос за полово предавана болест, а за бактериална инфекция! Моя си беше вината. И друг път съм го правил без презерватив, но веднага след това в тоалетната по малка нужда и няма проблем.
Както виждаш - ти с всички предпазни средства си с подобни проблеми!?

23.   Не се лекува по принцип. Каквито и антибиотици да използваш, бактериите остават и отново се развиват. Ако си го навирал в анус, ипростатита ти е сигурен.
След простатита идва и меката пишка и край със секса.
д-р Дулитъл

24.   От 18 - имах предвид изследване на PSA, но съм объркал съкращението.

25.   До 23
Не знам на колко години си, но аз съм почти на 50.
От 25 години правя от време на време анален без презервативи и все още няма помен от мека пишка, а дори от доста твърд к. р.. и все още ми се прави секс всеки ден, даже ако може по няколко пъти!

26.   Автора, всъщност 18/24 не съм правил такова изследване защото уролозите не са ми го назначавали те нали ме гледат на ехограф, интересното при мен е че има наличие на бактерии, но простата не е толкова уголемена и няма изменения в нея което всъщност е добре и аз на това се уповавам, че ще го преборя това заболяване и надявам се да не се връща, кофти е че се живеее с страх след като се мъчиш години и се подобриш да не се върне отново.

27.   23 автора е, това е пълна глупост която сте написал вече дълго време съм с проблема няма мека пишка, да секса не винаги е приятен, но такива проблеми като проблеми с ерекцията няма, всичко е само и единствено на психическа основа понеаз нямам и съм в топ форма всяка сутрин и самолета е готов за излитане и когато правя секс също няма проблем всеки ден имам желание позиви за секс или мастурбация. Така че ако сте тук да говорите смешки и небивалици запазете си ги за вас темата тук е сериозна и ако можете да помогнете добре би било супер, но ако не и смятате да спамите глупости по добре не дейте ако вие имате такъв проблем и ви се е случило това ок споделете го на всеки симптомите са различни и на всеки заболяването влияе по различен начин, но ако сте тук да пишете несмислени неща по добре не дейте да се подигравате на хората и да им вкарвате излишни притесне ия и тревоги и да подтискате мъжкото в тях.

28.   22 така е хем с предпазни средства основно и пак проблеми отчайваща работа

29.   17. Ще направя консултация с гастроентеролог и проктолог да видим какво ще кажат и ще съобщя резултатите от прегледа.

30.   Автора, днес 21. 02 имам някакво влошаване на проблема уж чисти проби, 2 подред в различни лаборатории за батерии в еакулат и урина, а днес отново болки в корема под пъпа които до сега такива странни не съм изпитвал, другата седмица съм на гастроентеролог да видим какво ще каже да види да нямам и някакъв друг проблем да попитам четящите и пишещите коя лаборатория ползвате за микробиология коя ви изглежда най надеждна аз ходя в частни лаборатории бодимед и писанец и сега пробвах и една друга в града която е на васил априлов йордан иванчев не знам да има име казаха ми него да търся и така я открих негова е. Ако знаете добри микробиологични лаборатории бих бил доволен да ги споделите.

31.   Здравейте, автора е днес бях на гастроентеролог прегледа ме много обстойно и каза следното, че трябва да повиша имунитета си за да се оправя иначе нещата няма да се оправят. И каза че проблема не идва от хемороидите назначи ми диета и хранителни добавки и каза че процеса е дълъг.

32.   За хемороидите се ходи на проктолог, те се занимават с това, гастроентеролозите са повече по червата.

33.   32 зная ще отида и там, но все пак гастроентеролозите знаят за какво става на въпрос и не са толкова боси. А на мен направо ми писна да вървя по доктори изморих се вече, искам и деца да правя, а с тези проблеми трудно. В темата питах има ли някой в такова положение никой не е дал отзиви.

34.   Здравейте хора, няма ли и други с това заболяване много оскъдна информация давате, включете се повече народ не се срамете сайта е анонимен все пак мъжки проблем си е половинките на мъже с такъв проблем също бих искал да се включат пишете какво се случва оздравяли има ли как се е случило давайте съвети идей, да знаем че при всеки е индивидуално, но все пак очаквам ви знам че в сайта има и други с подобен проблем виждал съм из темите.

35.   Тест на еякулат и установяване коя е бактерията. Тест за резистентност на бактерията към антибиотици.
Най-честите причинители са Escherichia Coli и Klebsiella pneumonia.
Ако посещаваш кухня за бързо хранене или заведение за бързо хранене, може да трябва да ги смениш.
При мен проблемите се появяваха след ядене в такава кухня, в София тя се превърна във верига, ще напища само първите букви - GD. Всеки път. Завръщаше се всеки път след антибиотично лечение и обяд във въпросното заведение.
Откриха резистентна към повечето антибиотици Escherichia coli.
При мен се изкекува с инжекционно прилагане на амикацин, но ужасно болезнен за мускулите.

36.   35 има известна логика защото бях на гастроентеролог и каза, че докато не си оправя микрофлората на червата няма да се оправя защото дебелото черво и простата са като сандвич залепени и когато в червата имаме патогенни бактерии те отиват от червата по няколко механизма свободно чрез преминаване на червото от увредена чревна бариера в следствие на антибиоци или чрез кръвнолимфен път и свободно си ходят където искат а за да си увредим червата било достатъчно един курс на антибиотици без предпазни меркинимаше се предвид пробиотици. Не знам надявам се да се оправя не съм правил от месец някъде еакулат болки тежести има, но чакам лекувам се алтернативно с скъпи пробиотици сега и билки временно да засиля имунитета и после ще видим до къде ще я докарам остана да включа тренировка и след като засиля имунитета дано антибиотичния курс да ме излекува ако излезне нещо.

37.   Докато не изчистиш черният дроб, ще си постоянен клиент, не пациент.
Като ти се запуши мивката в домът ти, дали просто обираш отгоре водата с мръсотията или почистваш основно сифона, е подобно е.
Като не ти е чист "чистачът" на тялото, ..
"магарешки трън" бял трън- той е като за черният дроб, така и за простата. Проучи.

38.   Простатит се диагностицира, като се вземат, еякулат, урина, простатен секрет-взима се след масаж на простатата от уретрата се отделят няколко капки, ако това не стане по-време на масажа се взема урина веднага след него, изследва се за бактерии ако е бактериален или брой левкоцити ако не е бактериален. От това което ти е правено като изследване не може да се разбере дали имаш простатит, ходи на друг лекар, за диагностика, хроничен означава, че не се лекува, лечението му се състои в това да се приведе в ремисия, тъй че мини на свестен специалист за да се види дали реално имаш или нямаш простатит.

39.   38 не са ми взимали простатен секрет винаги с еакулат се открива находката ами уж съм ходил на няколко уролози, но всички действат по един начин. Антибиограма изолира ли се нещо се лекува с антибиотик и това е. Сега от от около 2 месеца не излиза нищо, а симптоми има което е побъркващото до сега не е било така.

40.   38 не са ми взимали простатен секрет винаги с еакулат се открива находката ами уж съм ходил на няколко уролози, но всички действат по един начин. Антибиограма изолира ли се нещо се лекува с антибиотик и това е. Сега от от около 2 месеца не излиза нищо, а симптоми има което е побъркващото до сега не е било така. И реално се чудиш здрав ли си болен ли си и става каша в мозъка.

41.   37 ходих на преглед всичко на дроба ми е в норми и ефографски и изследвания

46.   Авторе някакво развитие

48.   Развитието е, че за сега нещата са добре, но се живеее със страх да не се завърне, много малко хора дават мнение надявах се на повече мнения и повече отговори на въпросите ми срамувате ли се не знам има много мъже с подобен проблем пишете дайте мнения.

49.   С писане по форуми като анонимен, трудно да намериш решение. Заболяването се лекува, просто не се диагностицира правилно.
Всяко възпаление на жлезата има етиология и първо причинител. По описаното от теб съм почти убеден на какво се дължи.

Простатита се лекува!
Това че нашите лекари не знаят как, си е техен проблем, за жалост после става и наш.

Поздрави

50.   49 според вас на какво се дължи, тук търся хора като мен не се лекувам тук и да търся лечение, а да намеря доктори с опит или медикаменти за които да се съветвам с доктори и тн. А и за да може други хора изпаднали в подобна ситуация да имат информация и да не стоят в невидение да знаят къде да отидат, но уви няма много хора които да се престрашат да пишат малко е тема табу все едно, а в болниците виждам доста такива хора като разговарям с тях.