Споделена история от Семейство

Семейни проблеми
Здравейте.
Има проблем със семейството ми, по-конкретно със майка, но не знам как да го обясня, затова ще опитам да бъда възможно най-конкретен (проблемът, всъщност проблемите са от години).
Всъщност семейният живот при мен никога не е бил перфектен, но откакто навърших юношески години, се появиха следните проблеми:
- Изведнъж спря да излиза навън, не напуска къщата (излиза най-много до терасата, ако има пране), а когато имаме гости, се укрива в съседната стая (освен, ако не са най-близки роднини) и всеки път, когато татко или аз или сестра ми я молим да излезе поне в махалата да се разходи (на сватби и прочее не са я виждали от години), крещи, беснее, все едно я тормозим, вдига скандали и понякога се е случвало за седмица-две да се изнася от вкъщи.
С много молби и увещания едва я навиваме да се прибере вкъщи.
- Татко и чичо имат стар имотен спор, за който всички, освен майка, вече забравиха, всеки път, когато татко направи и най-незначителна издънка или я моли да се разходят някъде, се карат часове наред, понеже майка си въобразява, че дядо го е увещавал, че ще му даде нещо, ако се разделят с майка.
И пак напуска къщата и нататък историята вече я знаете.
- Когато татко поиска да я закара при психолог, ако има някакъв нейн проблем, за който не може да каже, поне с него/нея да сподели, тя се държи, все едно я изпращаме в лудницата.
Мога още да пиша, но другите неща са бели кахъри.
Моля за съвет, защото не знам как да постъпя.

Коментари

1.   За съжаление, лудите не осъзнават, че са такива. Всъщност, не искам да слагам етикет, но мисля че майка ти има нужда от професионална консултация. Няма ли някой близък, на когото майка ти се доверява, да й въздейства да отиде на личен лекар. Поне той да пусне някакви изследвания и да изкаже мнение? Или близкият да говори с нея, може да стигне до някаква идея за състоянието й.

2.   Тази жена работи ли? Домакиня ли е? Ако не работи-депресирана е. Ето затова жените трябва да работят. Ежедневието им не трябва да сериалите, манджата и парцала. Няма развитие, затъпява. Как ще се пенсионира тая жена?
Има ли приятелки? Има ли хобита? Чете ли книги, вестници? Прекарвате ли време с нея?
Намерете и работа.

3.   Според мен майка ви има някакъв психически проблем, депресия или нещо такова, за което съжалявам сигурно е много трудно да гледаш родител в такова състояние. Добре се е ориентирал баща ви да я заведе на психолог има нужда да поговори със специалист. Опитайте да й помогнете, много е трудно когато отсреща не искат помощ. Успех.

4.   Потърси специализирана помощ за майка си, това е решението.

5.   Само ще кажа, че може би не трябва да я притискате да излиза след като не иска.
Съжалявам трябва да потърсите специализирана помощ за майка ви.
Сигурно има някакъв психичен проблем.