Споделена история от Секс и интимност

Да забременея ли, само защото ми е време за деца?
На 37 години съм, той също. Приятели сме, но и двамата не сме задомени, нямаме и деца и си обсъждаме тези въпроси. Той постоянно ми предлага да опитаме интимни отношения, предлага да ме забремени. Родителите го натискат, а и моите също. Но дали има смисъл? Семейство така може ли да се създаде? Само защото сме тръгнали да застаряваме и айде да направим деца. Или пък е прав, за кога да чакаме? Ами ако впоследствие срещна голямата си любов, а вече имам деца и семейство..

Вие как мислите?

Коментари

1.   Чакай цял живот тая пуста любоф. Тя е до тебе, но не. Ще я чакаш и ще се чудиш къде е.
Харесва ли ти като човек. Имате ли общо виждане за живота? Губи си времето в чакане. Действия трябват

2.   Да!

3.   Ами без любов деца създавате?
Объркани ценности имате, несъздавайте нещастни деца. Самите вие не сте съзряли още.

4.   Пробвай да станеш майка, това е решението, да мислиш какво ще се случи или не, няма смисъл, живеи в този момент, това е решението.

5.   Ха ха, голямата любов вика.
Моята като е голяма, та какво. Няма никакво желание да прекарване време заедно.
Аз имам две деца.

Мен, ако питаш, не остава без деца. Те са голямата любов. Но е важно да имаш и желание да ги гледаш. Щото и с тях не е лесно.

6.   Ами, ако е топ мъжага с брутална физика, татуси и брада, защо да не пробваш?

8.   Да, забременей. Сега ти е последният шанс преди да са ти изветрели яйцеклетките, не го изпускай. Не слушай глупостите на тъпите феминистки, дето сега ще се изредят да те успокояват, че си била още млада и още не ти било време. Напротив - крайно време ти е, няма за кога да се размотаваш и "наживяваш". На път си да изпуснеш последния влак, а след него никога повече няма да има друг, така че побързай!

11.   В днешно време не е задължително хората да имат деца. Светът е пренаселен. Ако ти нямаш желание и майка ти и баща ти те карат насила, то тогава не забременявай.

12.   Много мазен тоя- брак не ти предлага, ама направо забременяване? Като надуеш тумбака, ще започне да го усуква, че или техните не те харесват, или не е готов, не така си го е представял или още каквото се сетиш и ще те зареже. Не си първата, не си и последната простовата наивница, която ще търси безуспешно на чий врат да увисне с чавето.
Късно ви е за дете, особено на теб. Не рискувай, живей си живота, вземи си някое животно за компания, ако нямаш и не си създавай излишни проблеми. Иначе да те забремени и последният сиган от маалата може.

13.   Не ти "само" време за деца, а изтичат последните възможни години. Ако изобщо смяташ да имаш деца в тоя живот, нямаш никакво време за губене и лапане на мухи. Иначе е странна тая ваша работа "ми предлага да опитаме интимни отношения" - вие и двамата ли сте неопитни загубенаци, които философски си мислят дали да участват в полов акт и дали не е прибързано преди 40г.

14.   На 37 ти е минало времето за деца. Но иначе пожелавам успех, защото ще е трудно.

15.   Да имаш дете е най-осъзнатото решение, което една жена трябва да вземе. Не случайно хората се опознават, живеят заедно, женят се и тогава имат деца. Детето ще преобърне всичко в живота ти. Как така ще родиш, защото ти е късно? С какъв човек ще възпитаваш това дете? Познаваш ли го този мъж? Уважаваш ли го? Познаваш ли семейството му и знаеш ли как е израснал? Даваш ли си сметка, че му избираш баща за цял живот, а не като теб днес съм с този, утре с онзи? Виждаш ми се инфантилна за жена на 37 години и не мисля, че си дори близо до това да бъдеш майка. Майка не е само да износиш и родиш едно дете, което вече всеки втори дъртеш избутва с помощта на съвременната медицина. Майка е да дадеш възпитание, утеха, да създадеш уют и да направиш от една къща дом. Това дете няма да е вечно бебе и като порасне и стане голям човек ще ти задава доста въпроси. Децата знаят и усещат по-добре от всеки друг дали мама и татко се обичат. За мен това твоето е стопроцентов егоизъм присъщ само на недораслите и неосъзнати хора. Щастието е било в твоите ръце поне от 20г, ти сега ли се сети, че е време за дете? Или просто не можеш да издържиш на натиска от семейството и искаш да се свършва, че да ти се маха от главата. С твоите разсъждения ще съсипеш цял един живот, а мислиш само за себе си…. Щяла да срещне мъжа за себе си ама щяла да има вече семейство. Колкото 20г преди това си го срещнала толкова и след 20!

16.   Що за въпрос? Даже ти е минало времето. Последния вагон на последния влак.

18.   Нека да те забремени! Хубава идея! И без това губиш ценно време за бебенце....

19.   На 37 ти било времето... Моме, то почти е изтекло. Времето е било преди 10 години. Ма ти изчакай още 10 и ще се прекратят терзанията.

Иначе имаше мъж с подобна тема, но там е разликата - в днешно време се оказва, че повече мъже искат деца отколкото жени. Това не е нещо странно, защото всички знаем каква отговорност е едно дете. Затова навремето искуствено е създаден тоя образ на "майката" като едва ли не Дева Мария, та жените да се стремят към него, като най-високото постижение в живота на една жена - да отгледа деца. Сега като жените имат избор, се усещат - абе то по-добре аз да го играя дете цял живот. Естествено, и много мъже го правят...

"Семейство така може ли да се създаде? "

Че може - може. Както и някои жени може да са добри майки. Ама дали ти си от тези за които ще е получи. Надали...

20.   Голямата любов ще я срещнеш в момента, в който родиш!

21.   Айде сега, минало ѝ било времето. Глупости! Има жени на 20 с изчерпан яйчников резерв, които не могат да зебременеят, има и такива на 2
40 , които забременяват естествено без проблем.

22.   Ооо... изтървала си влака...
кога ще се решиш, кога ще го правите, кога ще хванеш... кога ще го износваш....
Вземи с кученце и затваряй темата с децата..

23.   21, стига сте го извъртали жените на тая простотия, че на 20 годишните им се изчерпвал яйчниковият резерв, а на 40 годишните не - точно обратното е! Най-плодовитите и благоприятни за раждане години за жената са 16-30, чак от тогава нагоре започва да им се изчерпва яйчниковият резерв! Имало такива, пък имало онакива, пък имало не знам какви си. Гледайте какво ви казва биологията, а не съдете по някакви супер редки изключения! Щом ви устройва, мислете си, че ще можете да родите на 100 и имате цяла вечност да се наживявате и наигравате, най-накрая вие ще излезете изненаданите и прецаканите от собствените си илюзии!

25.   Дрън дрън, било и изтекло времето, що дрънкате глупости! Ако вашето по някаква причина е изтекло, това не значи, че и нейното е изтекло. Не я познавате и не знаете в какво физическо съатояние е! Покрай мен една не е родила преди 40, но много родиха след 40! Включително сестра ми, която роди първото си дете на 41, второто на 44 и третото ще еажда сега на 47. Мъжа и е на 58. Ще си роди, когато иска жената. Ако се храни правилно и спортува, организма и ще е здрав и няма да е изпуснала никакви влакове! Вие па дето станахте майки на по 20 и почнахте да сменяте памперси, докъде я докарахте? Вече сте кухи лейки с които нв може да се води нормален, камо ли смислен и задълбочен разговор, ако не е за акане, пикане, ядене, болни сме и т. н.

Разберете, че като сте го да не казвам какво на 20, нищо не сте спечелили. То не случайно имаше една приказка за кучката, дето слепи ги раждала!
Авторке, не бързай кака, всичко си е с времето!

26.   Еми накрая ще си останеш и без деца, и без голямата либов. Последната е едно голямо чук. ане и много често приключва с него.

27.   Родете си дете, ако силно искате да се грижите за някого и да давате - време, внимание, пари. Ако е защото нямате време или всички така правят, или неща от сорта, няма да сте доволна и детето също, такива сметки не се получават добре. Животът прави гадни шегички, пълен е с ирония, ако мотива не е чист, кой знае как ще се забиете.

28.   Направо се изумявам как тук се акцентира главно върху възрастта за раждане, без никой да си дава сметка, че по-важното идва СЛЕД самото раждане... Всички, които искат да раждат след 40-те дават ли си сметка колко сили и енергия ще им трябват, че да отгледат пълноценно тези деца? Това с "40-те са новите 20! " е пълна глупост. На спортистите кога им е най-силна кариерата според вас - след 40 ли? Да сте чули за някой боксьор, който е станал шампион и е във върховата си форма... след 40-те си? Раждането е едва началото. Не можете ли да правите проста математика - раждаш на 40 - когато детето е 4-ти клас, ти ще си 50-годишна бабка. Или може би за вас 50-те са най-активната възраст... Не си ли давате сметка, че тези деца ще искат да тичат, да скачат, да се научат да плуват, да карат ролери, колелета, скейт, тротинетки... Как ще сте пълноценни родители, като забавените ви метаболизми няма да възстановят формата ви преди бременността и ще си останете едни безформени човешки маси с отпуснати телеса, без никакъв тонус и каквато и да е психическа или физическа енергия. Направо не ми го побира главата. По-горе №25 даже хвали някакъв дядка, че на 58 имал детенце... Ами хайде, муцка, сметни когато това дете е 8-ми клас, на колко ще е смелия татко тогава? Ще е жив ли поне абитуриент да го изпрати детето? Това са малоумщини и типични *офис-колцентър-бизнеспарк-айти* разсъждения... Да не можеш с детето една гоненица да си поиграеш, на игрището един мач да си направите, баскет... те с ревматизъм вече, колелета ще ги учат да карат. И после що децата са пред таблетите и екраните - ми много просто - 45-годишните им изхабени майки и татковци са с кафетата и цигарите отстрани и се жалват кое как ги боли - я кръст, я рамо, я колене... Проста аритметика - имаш дете на 30 - когато си на 50, то е на 20. Имаш дете на 40 - когато си на 55 ще си имаш подивял пубер вкъщи, дето го пере хормона яко, а ти вече имаш мигрени от 10г и пиеш по 2 шепи хапчета - я за кръвно, я за захар, я за други заболявания. Какви мъже ще възпитавате, като сте 70-годишни старци, когато момчетата са в ранните си 20 и имат най-силна нужда да виждат качествен модел на подражание. Ама е по-важно да пътувате, да видите света, нали. По-важно е тайландска кухня и 2 пъти в годината на почивки.
Питам ви само, родители след 40-те си - С КАКВА ЕНЕРГИЯ си гледате децата?

30.   Ами много си закъсняла. Колко пъти трябва да ви се казва и обяснява на българите, че трябва да правим деца, докога ще сме с тази ценностна система да живеем до 40 да правим кариера, да се плющим с 200 човека и да очакваме накрая любовта на живота си кой ви учи така, това е непонятно ей тия западни евро ценности ни изядоха главата и живота не го ли разбрахте деца се правят на 20-25 години тогава се търси и любовта на живота, тия като 23 и 25 могат малко да се ограмотят спрямо биология и да не говорят глупости на 40 год жената е на превършване и не само тя ами и някой мъже от кофти живот, то за това масово хората ходят по инвитро точно поради тази причина заради мисленето като вас ходи се е. и с целия град пък после ставай майка опитай ги всичките пък може някъде там да намериш любовта на живота и накрая с котето и куче пуска постове в фейса по вярно от кучето няма докато прегърнала и едното и другото, станахме кучекотешка държава с народ и морал за 1 стотинка. Свършил и живота на половина вече не може да има деца какво друго и остава. Стягайте се българи и правете деца, махнете това наживяване и кучета, котки и евро ценности, кариери и дрън дрън. А колкото до авторката действай, хващай си мъжо правете деца да не стане беля обичайте се и си изградете семейство не чакай опичай си акъла.

31.   Няма какво да губите, действай. И това реално ти е добър вариант, защото на тази възраст вече повечето се примиряват с някоя разведена половинка с дете, само за да не са сами.

32.   Струва ми се налудничева идея да забременееш само защото ти било време за деца. Ти този мъж обичаш ли го? Той обича ли те? Виждаш ли се с него в близките 20 години? Ако нямаш ясни положителни отговори на тези въпроси, по-добре нищо не прави. Не всички трябва да имат деца и не на всички им е писано.

33.   Те така си забременяват от всякакви балъци, дето си вярват че са зрели татковци.

34.   Не! Достатъчно нещастни деца има родени по грешни причини. И после защо имало депресирани тийнеджъри, тийнеджъри с проблино поведение и т. н. Ами защото са били родени "защото така трябва ", "за да има кой да ме гледа на старини", "за да не ме одумват комшиите" и т. н.
Дете се ражда САМО ако го искаш и имаш поне минимални условия да му осигуриш нормален живот. Иначе след няколко години ще се видиш в приключение, защото децата много добре усещат дали са били желани или не.

36.   Много простотии се изписаха, вземете се образовайте по темата малко, първо границата на най добрата възраст не е 30, а до 35 (най добрата граница за деца), не гледай прочувания от преди 15 години, гледай най новите, там има доста оборени остарели твърдения, вероятността за зачеване до 35 е достатъчно висока и шанса за генетични болести все още е много малък, второ яйчниковия резерв сам по себе си не определя възможността за забременяване, а и много други неща, във повечето случаи, жени които имат проблеми с зачеването са го имали и на 18, не се заблуждавай че щом жените минат 30 и изведнъж стават стерилни, имам познат в инвитро клиника и доста от пациентите не са 35 , а има много млади жени под 30, не забравяй че и мъжете могат да имат проблеми, всъщност грешно е схващането че по голямата част от вината е при жените, сега се смята че и мъжете носят голям принос към трудното зачеване, има много майки след 35 (макар че след тази възраст, рисковете са големи и шансовете за зачеване спада доста), които имат деца без никакви проблеми, познавам много майки на 37-38 макар и тази възраст да се смята рискова.

А до авторката, да 37 е късничко, имате някакъв шанс но с всяка изминала година, шансовете спадат много, имай във предвид че бременностите след 38г се смятат за рискови и има много причини защо, а и не усещам да искате деца защото искате, а за да угодите на някакви остарели вярвания, не всички имат и трябва да имат деца, ако не дадете всичко от себе си за това дете, ще създадете още един провален човек, отговорете си на въпроса, готови ли сте да загърбите всичко и да дадете всичко от себе си, да възпитате това дете и да изградите стойностен човек?
Ако толкова искаше деца, нямаше да се сетиш изведнъж на 37, тези желания идват доста по рано, за мен вие просто искате да отбиете номера но не създавайте живот, ако не можете да носите отговорност за него!

38.   Егати заглавието на темата... Авторке, ти глава на тез рамене нямаш ли бе, толкова ли не можеш да вземеш най-доброто решение за себе си, и в крайна сметка дали смяташ, че би била добра майка, или пък не! ... И да, верно-обичаш ли този до тебе, с когото си в момента?? И въобще обичаш ли децата, смяташ ли че би могла да отгледаш едно, то ясно че всеки по различен начин вижда всичко и възпитава, някои и това не правят де, но... Пък това, че твоите те притискали вече да родиш и пр. е наистина жалко, но ти си знаеш... Аз ако съм, просто тотален игнор и хич не ме интересува, ако ще и до смъртта си да не ми проговорят повече(тя майка ми вече покойница, де) ама-нима си длъжна да ги даряваш с внуче, ако ти самата не чувстваш, че не трябва, не искаш, и че не си го направила с точния за тебе! ... Боже мили... И съм абсолютно съгласен с №11, правилно...

39.   Да забременея ли, само защото ми е време за деца?
НЕ!
Ти искаш ли деца?
Ти искаш ли, деца от този мъж?
Ти за себе си живееш или за други хора? Не знаех, че има такива хора още.

40.   Да и побързай, че скоро и да искаш няма да можеш. Не знам кво го мислиш изобщо.