Споделена история от Секс и интимност

Всичко перфектно, но не и секса
Привет! Аз съм момиче на 24 години.

От 4 години имам връзка с един мъж. Нещата между нас вървят повече от идеално. Но в сексуален аспект не е така - никога не съм успявала да свърша с него. А той е всякаш зависим от секса иска постоянно. Има я страста, искам го, привлича ме, обичам го просто ми се ще да усещам и аз възбуда. С никой друг не е било така. А не ми се ще и да му казвам за проблема - ще разбере, че съм се преструвала. Не всичко зависи от секса.

Заслужава ли си да оставиш голямата любов заради проблем в секса?

Коментари

1.   Не си струва, защото твоят оргазъм зависи от теб самата. Трябва да знаеш как да свършиш, да познаваш тялото си.

2.   Проблем си е. Най-голямата ти грешка е, че изобщо си започнала да се преструваш. Ако не беше, може би той щеше да се старае много повече. На мен ми е много трудно свършването, но приятелят ми знае това от самото начало и за тези 4 години ни става все по-добре заедно. Просто според мен трябва да проведете един сериозен разговор по темата, колкото и да не ти се иска. Любовта си е любов, ама и сексът е важен, на тази възраст особено. Трябва да ви е добре и на двамата. А той няма как да се сети, ако ти не му даваш сигнали, че нещо не е наред.

3.   Здравей, при мен случаят е същият. Момиче на 27 съм, много обичам приятеля си, разбираме се чудесно, но сексът ни не е такъв. Привлича ме, възбужда ме, желая го, но никога не съм свършвала с него. Не знам къде е проблемът.
Въпреки всичко не мисля, че бих го зарязала заради това. Въпрос на личен избор.

4.   Не, че всичко зависи от секса, но в крайна сметка е много важен в една връзка. И в даден момент ще получиш, това което искаш, само че на друго място. И това не е честно нито спрямо теб, нито спрямо него. Гадно е, че си се преструвала дълго време. Това си го правила заради неговото самочувствие и его, и си оставяла себе си на заден план. Идва един етап от връзката, когато ще трябва да избереш. И не може винаги да избираш него вместо себе си. Най-лошото е, че почнем ли веднъж да лъжем.. всички знаем, че е трудно да спрем. Само че аз не виждам друг изход, освен да поговориш с него. И вариантите са два. Или ще се опита да те разбере и ще се опита да прави всичко, за да те накара да се чувстваш добре с него, или.. това ще бъде доста голям удар по самочувствието му и нещата ще станат още по-зле. И в двата случая няма да загубиш, повярвай ми ;)
Момиче 23

5.   Четейки тук все повече се изумявам как може в 21 век, при наличие на всевъзможни източници на информация и в дни, които секса не е табу, все още да има такива теми. Мила авторке, проблема е изцяло и само в теб. Не може да виниш приятелят ти. Не с всеки секса се получава от самосебе си. Понякога трябва да се положат малко усилия- не всичко е страст. Хвани прочети малко за оргазмите, за клиторната стимулация, за различните пози, орална любов.... Ти като в самото начало на си показала как и какво най-много ти харесва може и още много по 4 години да очакваш секса да се оправи.
Ж28