Споделена история от Секс и интимност

Как да се отворя сама?
Привет :) Ще започна с това, че не съм някаква пикла, жена на 27 години съм. Харесвам се на мъжете, привлекателна жена съм, имала съм връзки, но дори да звучи старомодно - искам първият ми път да бъде със съпруга ми (който още не съм открила). Не си правете труда да ми се подигравате, няма смисъл, просто съм твърдо решена, че не искам да го правя с неподходящи.

Проблемът е, че онзи ден бях на лекар и ме посъветва да се отворя, за да не изпитвам дискомфорт и болка при прегледите или при поставянето на тампон. И аз си го мислех още преди време, но не знам как и с какво. Не искам да бъда отворена от мъж, към когото не изпитвам чувства, а да го сторя сама без да почина от болка. Просто не искам да бъда докосвана от някой случаен мъж, който само ще ме използва. Ще ме насочите ли как да процедирам?

Коментари

1.   Чичо доктор, той си знае...

2.   Ти си една страхотна жена, различна от съвременните. Много е хубаво, че си се оставила за съпруга си, но при това положение не се отваряй сама, защото така той няма да разбере, че ти е първия и дори да го твърдиш няма гаранция да ти повярва.

4.   Тъпо и плоско.. Но ще ти кажа това което искаш да чуеш. Купи си изкуствен пенис - може и вибриращ. Хем ще ти свърши работата която искаш. Но работа ще ти върши винаги - вместо мъж.. Но се съмнявам че си девствена сигурно здраво чепиш сливата си с пръсти..

5.   Това ти го е казал лекар? Не се отваряй - смени си доктора, мила!

Плам

6.   Глупости, защо ще се отваряш сама. Хората пари дават да си възстановят девствената ципа... Особено пък духовната страна, ами съпругът ти мислиш ли че ще ти повярва, колкото и да те обича ще има съмнение, че си била с друг.

7.   Еми или си купи вибратор, или опитай с крастевица, но щом си решила първия ти път да е с мъжъ ти, по - добре не се отваряй сама.

8.   Спокойно. Щом си го докарала дотам на 27 г. да се чудиш как сама да се отвориш - не те грози никаква опасност някога напред в живота ти "случаен мъж да те използва" или дори съпругът ти, който още не си открила. Въобще какъвто и да е мъж.

Щом докато си била глупава и малка не си се прежалила и си била толкова дръпната, придирчива и свидлива - тепърва ли да има раздвижване, след като ставаш от година на година по-стара и мъдра...

9.   Лекарят как точно те преглежда, че изпитваш болка?

10.   Тази тема е толкова измислена.... :)) Нямате ли си друга работа?!

11.   Здравей, Мария! Позволи да използвам това име, обръщайки се към теб защото ми се струва, че всякакво друго обръщение би било несериозно. Когато дадеш имена на нещата, всичко се случва по-леко. Не съм специалист в нито една хуманитарна област и всичко което кажа, не го приемай сериозно. Няколкократно прочетох публикацията ти и ако случайно вместо 1 си натиснала 2 на клавиатурата, то всичко е наред и няма място за притеснение. Но характера на споделеното от теб предполага многократна проверка на текста преди да натиснеш ентер-а. Ако целта ти е да бъдеш дефлорирана за да запазиш здравето и достойнството си, то тогава го направи. Препоръчвам ти да използваш помощни средства за това. Чудесна работа би свършил един лубрикантен гел на водна основа, чийто съставки не биха повлияли на вагиналната флора. В големите супермаркети се намира в зоната на касите. Durex gel, не е реклама, но е наистина добро средство. Това е едно шишенце с много подходяща форма и още по-приятно съдържание. Използвай част от гела, около 2-3 мл., може и повече, като нанесеш около срамните устни. Може дори да намажеш и входа на влагалището си. Още при първия досег с тялото ти, ще усетиш колко мокро и хлъзгаво става. Като начало може да ползваш пръстите си, но не се колебай да използваш и флакона. Мария, това е в общи линии. И за финал - ако всичко това го съчетаеш с нежна и приятна музика, и забравиш за всички задръжки, (все пак си сама със себе си), то ти гарантирам успешен финал.

12.   По-добре с някой случаен мъж, отколкото с краставица с презерватив или производни. Да се "отвориш" сама е толкова нелепо и жалко, че ми е чудно как на една жена на 27 години и минава през акъла подобна идиощина. Като искаш пази се за бъдещият си мъж, болката е част от това "удоволствие" да отдадеш девствеността си на любимия мъж.

13.   Кой ти е казал, че ще починеш от болка. Всичко е строго индивидуално. Имам приятелка, която въобще не е почувствала болка, но е имала много кръв. Аз лично нямах и капчица кръв при първия ми полов контакт, но за сметка на това ме боля. И съвсем не умрях от болка.

14.   Ако толкова искаш да се отвориш сама пробвай с нещо наподобяващо мъжкият полов орган- например краставица.
Извинявай, ама е малко смешно жена на 27 години да пита с какво да се отвори.
М 23

15.   Нямам ни най-малко намерение да ти се подигравам, но ми е интересно - що за мотивация стои зад това твое решение (първия път да е със съпруга ти)? До какво си мислиш че ще доведе, или какво ще промени това? И как ще разбереш, че със съпруга ти си допадате в леглото, ако не сте правили секс преди това? Това е все едно да си сложиш една превръзка на очите, да си "намериш" съпруг, и едва след брака да си свалиш превръзката и да го видиш за първи път! Можеш да останеш потресена от гледката!

Не гледай какво са правели хората едно време - тогава браковете са били по уговорка между родовете и съответно - по принуда за младите. Никой не ги е питал искаш ли да се ожениш и за кого! Било е важно момичето да е девствено, за да е сигурно, че не е бременно от някой друг и че родовите иманета ще се наследят от деца от двете роди, а не от изтърсачета. Съответно секс преди брака не е имало и не е могло да има.

Според мен вършиш абсолютни глупости! За съжаление - ще го разбереш със задна дата...

16.   №8 - страхотен и много верен коментар! :)

17.   Не се отваряй сама, защо си се пазила толкова досега? Излиза че е било без причина, а нали именно заради специалния мъж и какъв е тоя доктор, не го слушай!

18.   Направо не вярвам на очите си! Досега не си правила секс, защото искаш бъдещият ти съпруг да е първият ти мъж в леглото. Същевременно си склонна да се връзваш на думите на лекар, който ти казва да се отвориш сама. Голяма простотия от твоя страна. И си на 27 години! Ами ако сексът с евентуалния ти съпруг не ти хареса, което си е много вероятно какво ще правиш? ! Ревизирай си представите, защото сама ще си скроиш номера.

19.   Номер 8., ти не само не си "много любезен", ами и идея си нямаш за какво говориш!! Значи секса е "пражалване", така ли? Много жалко, ако е така за теб! Или за когото и да е било.

Аз пък искам много да те скандализирам сега- бях девствена до 35- сега вече не съм (даже не съм омъжена- ха-ха, не съм чакала съпруг по религиозни или кой знае какви странни причини)! И нямаше никакви проблеми! Нито пък е имало липса на мъже! Имало е напълно осъзнаване на чувствата и желанията ми. Определени обстоятелства като разстояние и прочие. Желание от много мъже, но липса на такава от моя страна да го направя точно с тези мъже- не са ме привличали толкова просто! АМа какво изобщо ти обяснявам, това си е ЛИЧНО решение, ЛИЧНИ житейски обстоятелства, а ти нямаш капацитет да го осъзнаеш, камо ли пък да го осмислиШ!!

До авторката- наистина си смени доктора- това, което ти казва е доста безумно!
1. Защо ти е изобщо да правиш такива прегледи след като не водиш все още полов живот!?? Искам да кажа- прегледи с "проникване". Има и специални интрументи между другото, а ако толкова се налага- има и външно следане на екран- като видеозона за бременните жени!
2. А мога ли да знам, от какъв зор са ти тампони!? Аз и преди и сега ползвам превръзки! Модерните тампони и превръзки (потенциално и най-вече след дългогодишно ползване) дразнят кожата, понеже са избелвани с белини и всякакви други химикали... Та, превръзките са поне по-малкото зло- да не искаш да се раздразниш, недай си Боже отвътре!?

А и както вече ти казаха, ако се "отвориш" сама, как точно първия ти секс със съпруга ти ще е специален (което виждам целиш толкова много!??). И по-точно как ще е специален за него? Или това за теб не влиза в целта/мечата/решението?

Изобщо идеята за самоотварянето е напълно безсмислена и определено няма никаква медицинска обосновка- този лекар да си върне дипломата! На мен пък лекар ми казваше точно обатното- всичко направи човека, за да НЕ проведе такъв преглед! Е, вярно не беше български лекар, ако това има някакво значение...

20.   И какъв е смисълът да се пазиш до цели 27 г. и накрая да се отвориш сама, само и само да не се минеш и някой случаен мъж да не те използва! логиката ти просто цепи мрака!

Жена съм, но не мога да разбера тая логика: спах с него, той ме използва, аз се прецаках. алооо, сексът се прави за удоволствие и на двамата, защо мислиш, че ще си прецакана и се поставяш в ролята на жертва?? е, не очаквай от първия път всичко да е цветя и рози, особено в твоя случай, но ще е стъпка в правилната посока. да се отвориш сама е голяма глупост за мен, а и не знам защо мислиш, че ще починеш от болка, няма да ти правят операция без упойка.

21.   Номер 19, точно за прежалване става въпрос. Не виждаш ли, че свързва секса с "отваряне", а не с върховна еротична наслада. А ако ти до 35 годишна възраст си живяла перфектно девствена и "не е имало никакви проблеми", можеше и следващите 35 г. да продължиш така. О, а ето какво става, когато на 35-тия ти рожден ден се напиеш до несвяст :))

22.   Абе, 7, ти добре ли си? как с краставица...

23.   19, никога не съм се напивала до несвяст! Не можеш да знаеш с какво свързва емоционалната страна! Може да й е супер романтична, щом я свързва със съпруг. И за физическата не знаеш! Може да очаква суппер наслада след първоначалното отваряне. Абе като не знаеш, млъкваш, а не съдиш другите!!

25.   Номер 11, стана ми интересен твоя коментар, защото аз самата се отворих точно така. Никой мъж не заслужава да му отдам девствеността си, по дяволите! Отворих се сама, защото не исках и първия път през две минути да спираме, защото "ох, боли ме, извади го!! ". Но за мен, Авторке, наистина е тъпо да се пазиш до 27, пък после сама да се отвориш. Решила си да правиш секс за пръв път със съпруга си, ти си знаеш, ама защо го няма още тоя специален съпруг? Не слушай гинеколога си, няма нужда да си отворена, за да слагаш тампон. Аз си бях съвсем девствена първия път, когато сложих тампон и доста ме боля, но после се свиква и се разширяваш. Прави каквото знаеш, никой нищо не може да ти каже, просто ти давам съвет :)

26.   Леле, какви са тея простотии бе хора? ! Много добре си спомням как сексоложката в Шоуто на Слави много добре го каза, "Едва при 30% от жените има кръв и болки при първия път! ". А това за отварянето е глупаво. Да си девствена не значи да не си късала някаква си там ципа, а да не си правил СЕКС с мъж или съответно с жена, ако така предпочиташ. Ако мъжът ти не ти повярва че ти е първия, след като си се отворила сама и той е пълен идиот. То е очевадно направо! Първо, трябва да си имате доверие, ако не вярва, значи не е толкова перфектен че въобще да му подаряваш девтсвеността си. Второ, ако искаш да знаеш има доста видове девствени ципи, така че може да не я засегне дори при първия ви път. Нито ще усети, нито нищо, тва да не значи, че го лъжеш и подобни глупости. Това наистина са глупости! Да се пазиш за съпруга си за мен лично е по скоро емоционално преживяване, а това да се отвориш сама е удовлствие, което можеш съвсем спокойно да си доставиш! И още нещо, на мен също ми е интересно защо искаш да се пазиш за съпруга си, макар че не съм съгласна с това ти решение, като най-правилното, аз също не те нападам. Съвсем далеч съм от това;)Момиче, 16

27.   Лекарят ти бил казал да го направиш, за да не те боли при прегледите? Долна лъжа! Аз съм девствена и съм на 22 години. В 21 век сме и лекарят ми ме преглежда с видеозон. За каква болка става въпрос, когато те преглеждат с видеозон, много интересно?

28.   До 27 като не си разбрала кое е хубаво и кое не е и за още 27 няма да разбереш може би затова си решила да де отвориш сама, щото няма да има кой.

32.   Искам да попитам нещо всички. Аз съм на 15 и искам да се отворя, но нямам възможност да си купя изкуствен пенис или вибратор, за това може ли да ми дадете съвет с какво мога да се отворя? Много благодаря предварително и моля ви не ме нападайте.

33.   Момиченце на 15, няма да те нападаме, просто няма да ти отговорим на безумния въпрос!

34.   Според мен си някоя отхвърлена от обществото и най-вече от мъжете госпожица на 27, която се срамува от факта, че е девствена и решава да пише тук, като прикрие основният проблем с мотива за "секс за пръв път в брачната нощ" и да попита просто как да се отърве от девствеността си, защото никой не й връзва и не се заема с тази тежка задача. Това долавям аз от писмото, може и да греша. Успех!

35.   Лекарят ти не е наред! По-добре се консултирай с друг лекар преди да вършиш глупости!
Относно това, че си девствена поздравления! Рядко се намират чисти жени, които държат на достойнството си и са против това "да го правят с всеки срещнат"! Не бързай да се отвавяш, нито си кутия с кола нито някакъв предмет... Щом намериш истинския мъж, ще видиш магията!

36.   Пфф, стига бе! Мила, ти ако си умна и живееш в съвремието, ще осъзнаеш, че е почти невъзможно да нацелиш подходящия мъж от веднага! Или по-точно трудно може да е ясно кой е добър за теб без опознаване, а никой почти няма да сезадържи без секс, не защото нещо го налага, а защото такива са повечето мъже! Освен това не мисля, че лесно би намерила мъж в днешно време, който ще се ожени за теб, без да сте правили секс или пък някой, дето ще ти предложи брак, само за да те чука. Ако има такъв, тогава подходящ ли е?
Така или иначе щом ще се "отваряш", най-здравословно е да е с мъж, а и дори и да не е, първият ти път по-добре ли е да бъде с някакъв предмет или вибратор? Извинявай, ама е много тъпо.
Но ти си знаеш.

38.   Избери си подходящ зеленчук, намажи го обилно с крем Здраве и бавно седни на него. Само внимавай да не сбъркаш дупките

41.   Според мен въобще не е старомодно да чакаш със съпруга си! Даже е похвално! Не, че аз не съм една от онези пикли - на 13 съм. Но смятам, че постъпката ти е много правилна. Искам и аз да узрея така като теб и да го направя с подходящия! :)
Късмет! Дано го намериш. А относно темата - с вибратор? !

42.   Аз се отворих с морков на 17 (звучи странно, знам). Хем беше приятно и възбуждащо, хем лесно. Но не винаги става, гледай порно, възбуди се малко и така ще стане лесно и бързо. Купих си пенис, който се върти и мърда бързо и когато се осамотя и мъжа ми е на работа си докарвам оргазъм, когато го пускам бързо и го навирам в пу*ето ми. И о не, мъжа ми не знае за секс-играчката.

43.   С двата пръста давай... :)

44.   Здравейте всички, здравейте авторке,

нелепото твърдение на лекаря, че девствеността е свързана с проблеми е меко казано безпочвена тъй като прецедентът - баба на 70 години да е девствена (тъй като съпругът и е бил хомосексуалист) доказва, че хората оцеляват и доста по-дълго. Предполагам, че за да го каже значи има предвид оперативна намеса и финансови интереси или чисто и просто сексуални интереси към вас.
Напълно Ви разбирам, че се пазите за съпруга си, аз също желая да се запазя за съпругата си и честно казано давам мило и драго за жена като Вас. За жалост ми е доста трудно да срещна такава (която да е над 15 години в реалния живот). Според мен загубата на девствеността Ви от неодушевен предмет е чисто и просто безсмислено. Чакайки толкова много години аз също съм осъзнал, че девствена съпруга е почти невъзможно да си намеря и именно затова бих се отдал също на непорочна жена тъй като се надявам да го оцени.
Ако все още са Ви нужни съвети от всякакво естество с интерес следя развитието, а и би ми било интересно да разбера мисленето на една 27 годишна девица.

До скоро от мен.