Споделена история от Секс и интимност

Спира ли мастурбацията растежа?
Здравейте, искам да ви попитам дали редовното мастурбиране 1 седмично спира растежа на височина и изобщо развитието. На 17г. съм 176 мастурбирам от 4г.
Питам ви защото последните 2г. не съм пораснал и 1см. и още не съм настигнал баща ми. Бяха казали, че това е от мастурбацията. Кажете си мнението и по-точно тези, които са мастурбирали редовно и не са забелязали такова нещо.

Коментари

1.   Много ми е чудно, как има още 17-годишни младежи в 21 век, които имат и интернет, и комп, и достъп до всякаква информация, а вярват н БАБИНИ-ДИВИТИНИНИ. Мило момче, мастурбацията не спира растежа, напротив - полезна е за разитието ти. Храни се добре, спортувай и ще порастнеш още. Мастурбирай си на воля, ако спираше растежа, твоите съученици, които го правят многократно на ден щяха да са джуджета! Сексът и мастурбацията са си човешки и нормални неща. Хората се храним, пием и живеем, за да се възпроизвеждаме (да правим секс). Как мислиш, природата ще направи ли сексът вреден за нашето тяло? Е, той крие опастност от бременност и болести, докато мастурбацията ти дава сексуално облекчение и е единствената форма на 100% безопасен секс!

3.   МАСТУРБАЦИЯТА НЕ СПИРА РАСТЕЖА!!! Освен това съм изненадан, че го правиш само 1 седмично

4.   Тези по 210, мислиш не са го правили ли?

5.   Кратко и ясно - не.

6.   Ами моят опит показва, че мастурбацията отнема силите и след изпразването се губят ценни вещества от организма. Тестостеронът отива за работата на половия член, а не за развитие на организма и заякване на мускулите. След спиране усетих промяна. Вреда има и върху психиката и личностното развитие. Не ги слушай ч"икиджиите тук дето ще те съвестват "продължавай"...

7.   Аз съм на 20 и съм 177см. Гени бе, ти колко искаш да растеш? До 3 метра? Колкото секвоя?

8.   Доста интересен въпрос, за съжаление не мога да ти отговоря идея нямам, но прочитайки заглавието на темата ти, в мисълта ми изникна за растежа на пениса. Извинявам се, че отварям нова тема, някой може ли да отговори дали мастурбацията спира растежа на пениса? М16

9.   Не. Обаче почват да растат косми между пръстите.

10.   Оле, аз за това ли съм 194 см? Абе знаех си, че от това въздържание няма да се събирам на леглото, амастаналото станало. Моят въпрос към автора е: ако сега почна активно да мастурбирам по няколко пъти на ден дали ще се посмаля - 185-186 ме устройват напълно.

11.   За 1 денонощие - един одобрен коментар в целия сайт! И това е коментара на номер 9, ахахаха, нямам думи :)))

12.   Номер 9 , редовно маструбирам и до сега не са ми пораснали косми между пръстите, чуваш ли се въобще какво говориш?? Ж15

13.   Аби номер 9, ти от коя ера си. Толкова логично ли ти звучи то но дете да го кажеш ще ти каже че е невъзможно. Е освен ако ти нямаш нужда от ипилиране там де.

14.   Номер 12, може да растат навътре, а това е даже по-опасно.

15.   N 9 и 10 Браво! :))))))))))))Авторе, станал си обект на подигравки, но ги приеми, че са добронамерени... Млад човек с достъп до глобалната информация да пита подобни щуротии. Не, мастурбацията няма да ти попречи на растежа. А ако ще развиваш комплекс, защото си нисък - начина да го преодолееш не е да търсиш причините на спрелия растеж, а да се харесаш такъв, какъвто си. Може и да си останеш по-нисък... това чак такъв проблем ли ще е? Бонапарт е завоювал света заради това :)Мастурбацията е здраве. Плам

16.   аз съм в 6 клас а съм 1, 80

17.   Мастурбацията не спира растежът, спира ерекцията и "самолетът не може да полети".

18.   16, трябра повечко да лъскаш, освен ако не си кандидат за NBA ;-)

19.   Спира бате спира.

20.   абсолютно не

21.   я мастурбирам от 3 години и съм порастнал 10 см а си шлапам редовно сутрин обед и вечер

23.   Към номер 16:
БРАВО МОМЧЕТО МИ, МНОГО ДОБРЕ!