Споделена история от Секс и интимност

След Ескапел
Здравейте, наложи ми се да пия Ескапел на 24. 06. 2012, след което имах напрежение в гърдите, болки в корема и яйчниците. На 01. 07. , седем дни след приема ми дойде обилен цикъл, който продължи 7 дни. До тук всичко е нормално. Но на 18. 07. ми дойде отново, но много слабо, като днес на 21. 07. вече има 2-3 капки. В момента имам съмнения за цветна бременност. Правих тест на 14. 07 и беше отрицателен. Моля, ако някой може да изкаже мнение, което да ми помогне да го сподели. Благодаря предварително. :)

Коментари

1.   Това е заради хапчети. При всеки действа различно, но не е необичайно. Хапчето променя досегашния нормален хормонален баланс и заради това настъпват някакви такива промени. На мен ми се беше случило същото, не се притеснявай. Всичко го пише на листовката!

2.   Прочела съм листовката, но все пак исках да попитам дали и на друг му се е случвало, за мое успокоение. Благодаря!

3.   Не е цветна бременност. От хапчетата е. След приема на Ескапел е нормално да настъпят изменения в менструацията. В този сайт има хиляди такива теми от жени, получили някакви странични реакции след приема на хапчето. Спокойно, другия месец би трябвало да си възвърнеш нормалния цикъл и ако имаш болки те да отшумят. И все пак противозачатачните не бива да се приемат твърде често, само в крайни случаи, тъй като нарушават хормоналния баланс на жената.

4.   Здравейте, отдавна ви чета, но сега имам проблем и имам нужда от вашата помощ. Извинявам се ако допускам правописни грешки. Преди около месеца изпитах болки в кръста, които отиваха съм левия крак, направих скенер и се установи- пот-русия на диска на л4-в5....започнах физиотерапия и минах 2 процедури ....физиотерапията ми е с интерференен ток, магнит и ултразвук с волтарен...в понеделник съм отново на процедура, но тези дни имам болки в гърдите, леко гадене, по.често уриниране....на 28.06 ми беше началото на последната менструация... на 11.07 правих секс без презерватива, но приятеля ми не е свършвал в мен.

Възможно ли е да съм бременна и ако съм дали съм увредила бебето, дали физиотерапията е предизвикала извънматочна бременност? Много съм зле... не знам какво да правя... за тест от аптеката е рано...ще се побъркам... дали ако направя кръвен тест ще покаже....вие какво мислите дали е възможно да съм бременна и да продължа ли физиотерапията? Ох много объркано стана....надявам се да сте ме разбрали... Благодаря ви....

6.   4-според мен този въпрос трябва да бъде зададен на лекар.

7.   4 на 10дни бременност нито болки в гърдите нито гадене ще има. Ще почувстваш такива симптоми на най-малко 40дни бременност. Вие младите още малко на третия ден подготвителни контракции ще получите.