Споделена история от Секс и интимност

За секса и непълнолетните
Аз категорично съм против да се прави секс преди 18 години, говоря и за двата пола. Всички си мислите ще го направим и готово , но не е така. Знаете ли колко рискове крие половия живот от да кажем 13-17 години. Хора вие осъзнавате ли каква грешка правите. Тук говоря единствено за здраве, през тези години тялото все още не е напълно развито и довежда до множество болести , да оставим спина на страна , него го знаете. Но е възможно и то доста 63%процента от населението на България след полов контакт на тази възраст не могат да имат деца.

Коментари

1.   В днешно време сексът е точно за забавление сред тийнейджърите. Това е като да идеш на дискотека или да излезеш на кафе. Сещам се за една мисъл:, , в днешно време е по-фатално да изгубиш телефона си, отколкото девствеността си''. Така разсъждава голяма част от поколението днес. Наречете ме старомодна, но когато бях на 12-13-14 играехме още по улиците. Интересувахме се от филми, музика и т. н. да, харесвали сме си момчета, но не сме се тормозели как да им правим свирки, защото това за нас беше долно и срамно, а сега едва ли не обратното е срамно. Аз изгубих девствеността си, когато бях на 19, и не съжалявам за това. Преди това съм имала доста възможности, но не съм се възползвала. И не че съм чакала принца на бял кон, който не съществува. Просто го направих с човек, който наистина харесвах, а не просто с някой, за да съм модерна...

3.   "Но е възможно и то доста 63%процента от населението на България след полов контакт на тази възраст не могат да имат деца. "
Тая статистика откъде я изрови?
Мангалите раждат по 10-15 чавета, а на 35 вече имат и внуци.

4.   Чувате ли, пиклите на по 15 години, а и основно тези на 13!!!! Колко сте ЗЛЕ!!! Нямам думи!! КОЛКО СТЕ ЖАЛКИ!!! На 13/15/16 и се мислите за много пораснали.... Не, не, просто наистина сте зле. Повечето от вас даже не знаят какво е секс. Само ръгай и това е...
От едно разумно 15 годишно момиче!

5.   Според мен пък СЛЕД 16 вече си е ок

6.   Не разбирам защо свеждате секса до "проникване на пенис във вагина". 13-годишните момчета редовно си мастурбират. Това не е ли секс?
На тази възраст имах тайна еротична връзка със съученичка: виждахме се отвреме навреме и се пипахме; аз нея по циците, тя мен по пишката.
Не съдете децата толкова бързо; щом го правят с желание, колко лощо може да е?

7.   Какво значи "аз категорично съм против да се прави секс преди 18 години"? 18 да не е някакво невероятно число или някаква уникална възраст, която определя кой какво да прави? Да, на 18 години се навършва пълнолетие, което наистина е един нов период от живота, но само по документи, така е прието в закона. Иначе ако имаш акъл на 16 ще го имаш и на 18, ако ли нямаш и на 30 години няма да ти дойде. Има 20годишни хора, които водят полов живот и нямат понятие какво всъщност означава "полов живот". Да не мислиш, че нашите родители на по 30, 40 години са супер образовани на тема: секс?! Не, не са, просто те са създали поколение чрез секс, а ние все още не сме. Възраста не е от значение. Или си образован или не си. За съжаление хората са неинформирани като цяло без значение дали са минали 18 или не.

8.   Сега ни е времето да си правим кефа не виждам кво лошо има. Е не съм казал да тръгнем да се еб*ме на по 12 години още, но според мене 15, 16 години е нормално.

М 16

9.   ''под 18 да не се прави секс'' е хубаво например един човек има рожден ден на 13 юли, а е направил секс на 12 юли и какво ще стане? Егати как може... Числото 18 е важно в документите , а не в секса, ти ако имаш акъл на 17 и желание и подходящ човек какво ти пречи??? Пффф водите се по числата

10.   Номер 1 - Твоето време, за разлика от "днешното" е и моето време. Бяхме 3-4 клас, когато се опитвахме да правим секс. Не че се получваше де :) Сега децата ни правят същото. Ужасена ли си? :) Нищо ново под слънцето :)

Y D

11.   Защо мислиш така? Ок и аз не съм съгласна да правят секс на 12-13-14 години даже и 15.. Но от 16 на горе вече е ок.. Аз съм на 17 години , когато бях на 16 го направих.. Да не говорим че има толкова много предпазни мерки в днешно време.. Господ е дал глава на всеки, за да мисли.. Никой не е казал да тръгнем на 12 години да правим секс (въпреки , че не е нормално ) Всеки решава кога как къде и с КОЙ да го направи.. Просто трябва да си сигурен в човека според мен.. Аз го направих с последния си приятел.. И не съжалявам.. Вече 1 година сме заедно и всичко е окай.. Могла съм и преди да го направя, но не съм искала.. Не можем всички да сме като тебе...

12.   Ти си против, ама хормоните бушуват и не питат :) 14 е реалистичната възраст, пък дали е хубаво, морално, добро, приемливо… ми никой не те пита, даже да си родител на някой от тия дзверове. Сигурно не е приятно да имаш дъщеря на 14 и всеки ден да се чудиш дали оня пъпчив юнак от съседния блок с провисналите гащи не ? е откъснал цветенцето, ама такъв е животът.

13.   Що са простотия? Това което си написала няма никакъв смисъл. "... да кажем 13-17 години. " "... през тези години тялото все още не е напълно развито. " а ако си на 17 и утре навършиш 18 тялото ти да не би да се развива за 1 ден повече? ! Наистина не е добре когато се води полов живот от 12/13/14 години но след 15 нагоре не виждам никакъв проблем... А и трябва да си готов психически, може да си на 18 и да правиш секс и да си нямаш и да идея какво точно правиш и да се заразиш с някоя болест, но може да си на 15 и да си зрял психически, да се предпазиш и всичко да е ок... гледате на хората само по годините, ужас....

14.   По-лесно ще спреш гората да се разлиства напролет отколкото да откажеш тийнейджърите от секс. А забраните, заплахите, и раздаването на присъди от позицията на вашата святост и и чистота по-добре запазете за дърветата и храстите в гората, защото такова отношение може само да навреди (на децата, на вашия авторитет, и т. н. ).

Сексуалната близост с друг винаги е потенциално опасна. Различните рискове не са константни във времето но се променят мнооого бавно; и достигането на дефинираната в закона пълнолетност с нищо не прави младежите по-подготвени да се пазят. А втората точка в указа "сексът преди 18г е забранен", най-често е "разговорите за секс също". Така докато вие уж се грижите за тях, напрактика абдикирате от сексуалното им образование.

Сексуалното узряване на едно дете е процес видим с просто око отдалеч. На 12 годишна възраст някои деца вече са приключили забележителната метаморфоза. Докато стигнат 16, почти всички вече са биологично готови да бъдат родители. Кога ще са готови социално-икономически и емоционално е невъзможно да се каже; в наши дни, това рядко се случва преди 25г.

Но ако вие още мислите за секса само като за начин за правене на деца, не знаете какво пропускате. Кой ви накара да мислите, че оралният (или аналния, и т. н. ) секс е нещо срамно, долно, и мръсно? Да целуваш нежно любим човек по тези толкова чувствителни области на тялото и така да му доставяш удоволствие е занимание благородно и похвално; и възрастта между 12г и 18г е точното време младите да се научат да го правят. Затова, вместо да им забранявате, ги учете. Как се целува клитор, как се "духа" на пишка, и как да се предпазим от болести, бременност, или тесногръдие.

15.   А такааа. Видя ли, Лелче, какво казват децата. Искат секс и ще си го намерят. Както и ние, на времето. А ти и сега си извън нещата, както си била и преди.

Y D

16.   Добре на вас какъв ви е проблема че тинейджърите правят секс?? Сигурно го пише някой който е "FOREVER ALONE" и завижда на другите че са готини!!

17.   Аз категорично съм против да се прави секс преди 18 години, говоря и за двата пола

===================

Нали чаткаш, че на никого не му пука какво е мнението ти господин Х

18.   номер 3 съгласна съм те забременяват и раждат на 12-13... а са си живи така че...

19.   Божичко колко коментара се изляха тук. Хахахаха не виждам какъв е проблема едно момче или момиче да решат на правят секс на по 15 или 16 години след като са сигурни в партнъора си!!! И за мен разбира се не е нормално да се прави на 12 или 13... но след 16 години не разбирам защо не.... Това че всеки си има собствено мнение няма проблем, но да налагаш собственото си мнение в коментари от сорта "Аз категорично съм против да се прави секс преди 18 години, говоря и за двата пола. Всички си мислите ще го направим и готово, но не е така"... глупаво е ;) Аз съм момиче почти на 16 години и скоро може би ще го направя с приятеля ми с който се познаваме от 4 години и имаме връзка от 2 ;). Така че аз не смятам, че ако го направя ще си остана недоразвита или ще остана безплодна <--(хахахха). В днешно време има толкова предпазни мерки както са споменали в по горните коментари че можем да бъдем спокойни дори и ако ни закъснее менструацията!! :D

21.   искам да знам аз съм на 16 приятелката ми е на 14 направихме го аз бях го правил и преди няколко пъти но не и тя с мен го направи за първи път а всъщност аз съм влюбен в друга и се чудя какво могат да ми направят след като тя го искаше и може ли да се докаже нещо че съм бил аз в смисъл какви са последствията от този секс тя е непълнолетна и аз също и тя го искаше и аз и какви последствия може да има от тази цялата работа... БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

22.   Мисля, че секс трябва да се започва след 40 - човек трябва да е зрял и да знае какво и защо прави

23.   Сексът не зависи от възрастта.
На 18 всеки е различен.
Природата казва на едно момиче, че когато започне всеки месец да кърви, тя е готова за секс.
Когато момчето започва да има чести ерекции и еякулации, то е готово за секс.
Това обикновено се случва много преди 18 г. Ако тези чувтва се потискат с години, на 18 г. вече момичетата и момчетата няма да са в състояние да имат нормален контакт с другия пол.
Законите са едно, реалността е нещо съвсем различно.

24.   Аз също съм твърдо против. Водя полов живот от 18 годишна сега съм на 45. В началото умишлено партньорите ми бяха с 8, 10 години по-голями от мене, но чак сега изпитвам истинско удоволствие и секса е на ниво. Връщайки се доста назад си спомням че си беше едно люпопитство и мислене че се трупат точки. Това е пложението и с тинейджърите в днешно време, но те не го осъзнават и нека си живеят живота.

25.   Скъпи читатели, първо, секса на 14 е абсолютно законен, държа да уточня. А закона е целял да ни предпази от ранни полови контакти. И се радвам, че създателите му са мислили реално, за разлика от някои тук и съм напълно съгласна с номер 12. И да, може би на 14 човек не е напълно готов психически и едва ли има и достатъчно сериозен и отговорен партньор, но това е само и единствено личен избор. Колкото до авторката на темата, нека си изясни кое е мит за секса и кое е истина. Досега никой не е спрял развитието си или останал стерилен от ранен секс, а болестите не се хващат защото секса е между твърде млади хора (понякога и деца), а поради ниска полова култура и невежество. На мнение съм, че преди човек да прави секс, без значение на колко е, трябва много добре да се информира за полово предаваните болести и начините за контрацепция. Тогава секса няма да му донесе рискове. Някои от по-горните читатели са прави- ако имаш акъл го имаш и на 16 и на 30, и на 60. А колкото до осемнайсетгодишната възраст, не виждам какво толкова магическо се случва, когато станеш на 18, освен, че по закон ставаш пълнолетен. Не си бил готов за секс и хоп, ставаш готов. Е, да, ама не. Държите се все едно не сте били в пубертета и не са ви бушували хормоните.

Момиче, 15г.

26.   Извинявайте,анонимен/анонимна г-жо/г-не. Първо-винаги ще има такива които да правят секс на 12-13-14. Второ -не всички са такива.На всеки когато му се прииска и е готов.Е естествено за мен не е нормално 12-13 годишни да правят какъвто и да било секс ,но те така са преценили-направили са го. А и това за циганките което се говореше в някой от коментарите-моя бивша съученичка от ромско потекло забременя в 7 клас и роди бебето мъртво. Това че при някой се получава на по 12-13 не значи че е така при всички. И това "против",то и аз съм против чалгата,но не мога да забраня на другиго да слуша чалга защото аз не харесвам. Винаги си е имало такива ,които да правят секс от ранна възраст,то това че през 70-те или 80-те години не се е научавало е друго.И не разбирайте секса под ръгане на нещо някъде си. Тва не е секс,а чукане.
Момиче,9 клас.

27.   Да, лелчета от предното поколение дават акъли кое как било.
А пропускат простия факт, че за тяхното поколение информация за секса, както и за каквото и да е друго....не е имало.
А сега информация има, леснодостъпна информация.
Момиченцето 25 е права - сега децата често са по-образовани от родителите си :)
Разбира се има си закони:
1. Секс на възрастен с дете е подсъдно деяние.
Номер 25, между възрастен и дете, а не между деца :)
2. На 18 детето става жена или мъж, точно на рождения си ден :)
3. До получаване на съответната диплома човек се смята за необразован. Защото не може да представи диплома доказваща обратното.
4. След навършване на пълнолетие човек може да поучава децата колкото си иска, независимо дали има образование или не.
Това просто е демократично право, особено в Бг - простите хора да дават акъл на умните.

Y D

28.   Y D, поствам този линк, за да изясня напълно законовата страна на въпроса, попадна ми някаква тема в Data.bg и мисля, че би било полезно и за хората тук, въпреки че не е конкретно по този въпрос. Обяснено е доста точно. http://forums.data.bg/index.php?showtopic=2065435 Тоест от 14 до 18 по закон човек е непълнолетен и може да прави секс законно с други непълнолетни или пълнолетни лица, а малолетните могат да правят секс само с други малолетни, както е написано в темата, закона не взима отношение, освен ако няма престъпление.

29.   По принцип, ако имам дъщеря ще ми е много неприятно да разбера, че е правила секс преди 18 годишна. Като цяло има много момичета, които вече правят секс на по 13-14 години и започват да сменят бройки, харесва им и до 20 годишни имат по 30-40 мъже зад гърба си, а тези неща бързо се разбират от уста на уста, мъжете сме такива, повечето се хвалят с това през коя са минали и накрая евентуалният и сериозен мъж, като разбере какви ги е вършила как да сподели животът си с нея. Аз лично знам за моята приятелка, която е на 23 години всичките и сексуални партньори и бройки 10 сексуални и още 3-4 за други неща, по принцип във времето колкото по-насериозно я взимам, толкова повече тези неща ми тежат и не могат да ми обягнят от съзнанието, не съм прав може би, но ми е неприятно да знам, че на 16 е спала с момче за първи път (аз бях на 18), но принципно някак си.. де да знам, хем искам жена, която да не е била с много момчета, хем искам да знае как стават нещата, хем искам никога да не си задава въпроса дали може да е по-хубаво с някой друг и да ми изенвери, така че може би от тази гледна точка да приемам бройките на приятелката ми, но ми е трудно, да видя примерно някой баджанак на улицата, ако имам несериозна връзка ОК, все ми е едно, но колкото повече време минава, колкото повече се влюбвам, толкова повече се ядосвам от този факт, че е спала и с други.

30.   28, аз съм написал точно същото.
Несериозно е да пращаш медийни линкове за изясняване на каквото и да е:)
Изтегли си пълния текст на законите в Република България,също ги има из нета, адвокатите поне от там ги теглят.
И за да завършим темата - децата могат да правят каквото си искат ПОМЕЖДУ СИ. Тоест и секс да правят, на колкото години си искат и с когото си искат. А възрастните хора (18 ) не могат да правят секс с дете (ненавършило 18 години).
Мога и аз да ти метна няколко линка за съдебни процеси в Шатите, където съученици се натаковали и после единия е осъден, защото другия още нямал 18 години. Но разбира се това са медийни линкове и няма да падна толкова ниско :)

Y D

31.   Според мен секс могат да правят лица, навършили14 години, защото вече не са деца, а са юноши и девойки. Може дори пълнолетно лице да прави секс с непълнолетно лице, стига да е по взаимно съгласие и непълнолетното лице да разбира значението на секса и да е доброволно. Също така аз смятам, че трябва ако12-13-годишни правят секс, то да е с хора на такава възраст(12-13 години), но не е препоръчително, според мен до 14 не трябва да правят секс. Също така смятам, че млади и стари не трябва да правят секс помежду си, а старите(50 ), трябва да го правят помежду си. И според мен сексуални извращения като групов секс(оргия), швецка тройка, еднополов секс, орален и анален секс не трябва да се правят никога!!!

32.   Аз го направих на 20 и не съжалявам, че съм ''закъсняла''. Просто си има време за всичко. Помня, че на 15 излизах с 19-годишен и му бях казала, че не съм готова за секс и ако търси това, въобще да не се занимава с мен. Момчето беше добро и имахме 7-месечна връзка без контакти. На 18-19 вече бях готова, но тогава нямаше с кого. Пък и имам строги принципи с идиоти да не си лягам. Накрая срещнях подходящ човек. Деца, изживейте си детството безгрижно и не бързайте да пораствате, цял живот ще правите секс. Както казваше един приятел, на когото преди няколо години се оплаквах, че не съм спала с момче: Не си се сбабичосала още, има време.