Споделена история от Секс и интимност

Нормално ли е, че дъщеря ми ходи чисто гола в къщи?
Дъщеря ми е на 13 и понякога, мисля че съвсем целенасочено, ходи чисто гола в къщи. Правили сме и забележка, но тя не обръща внимание. Притеснявам се какъв ефект ще има това и върху братчето и на 10 - защо се получава това? Тя определено се опитва да изразява някаква сексуалност, но защо към нас и не е ли малка?

Коментари

1.   Целенасочено - не мисля. Преди 3-4 години, когато бях колкото нея и аз обичах да се разхождам по-разголена вкъщи. Може би все още не осъзнава, че е пораснала и привлича един друг вид внимание. Опитайте се по-сериозно да поговорите с нея - мисля, че ще ви разбере. При мен беше достатъчен само първият път. Успех!

2.   А вие като родител къде бяхте 13 години? Чак сега ли се осетихте, че това ходене гола не ви харесва? По принцип ок голотата не бива да е срамна, но щом не ви харесва да бяхте научили детето да се срамува от нея.
На 10 годишния младеж няма да му подейства сексуално, дори и в бъдеще, дали сестра му е гола или не, защото ако сестра му е нудист той няма да стане извратен, затова не би трябвало да му действа.

3.   Това може да е просто навик, създаден в нея ако не от семейството, то от някои странични източници. Другият вариант е наистина да изразява сексуалност, която вероятно няма възможност да освободи на друго място и го прави вкъщи. И относно въпроса дали е малка - много зависи до каква степен е развита и физически, и психически, а също така и с какви хора общува извън вкъщи. Има момичета по-малки от нея, които са бързо развиващи се и се намират в кръг от хора с по-пораснало мислене. Разбира се, има я и другата крайност - по-големи момичета, за които думата "сексуалност" е напълно непонятна, защото средата им не им позволява да се запознаят с нея. Поговорете с дъщеря си, само това би помогнало. В този сайт нито една жена не е майка на това момиче.

4.   Нищо няма да направи дъщеря ви освен да обърка сексуалността на брат си, който скоро ще влезе в пубертет и в тази възраст ще започне да харесва момичетата да ги гледа с други очи, а не като дружки в случая на вашата дъщеря трябва да и се обясни, че не трябва да постъпва по този начин, защото на сина ви ще му писне от това да я вижда гола и когато някога реши да спи с някое момиче няма да му направи впечатление че тя е гола, защото на него вече ще му е писнало да вижда тялото на сестра си и просто и кратко да ви кажа ще объркате сексуалната ориентация на момчето поговорете с това момиче да се вземе малко в ръце!!!

5.   Спомням си, че до 16 аз също се разхождах почти гол из къщи. Трябва да и обясниш, но бъди внимателна и тактична.

6.   Ами проблемът е там, че това поведение е от съвсем скоро, не е навик от малка или нещо подобно. Поради това мислим, че определено е израз на сексуалност, а не нищо друго. Именно това ни притеснява, че сякаш е насочено към хората от кръга на семейството. А да поговорим - опитахме с нея тактично, нямаше особен резултат. А по-острия тон би могъл да предизвика много негативна реакция, тя си е такава. Просто не знам какво да правим..

7.   колко физически развита е?

8.   Със сигурност това ще повлияе на братчето й... На тази възраст 9-13 години или по-късно, децата започват да опознават тялото си, да мастурбират.... Сигурна съм, че ако проведеш един разговор с дъщеря ти за секса, тя ще се засрами и няма да се разхожда повече гола пред вас.

9.   Като малък имах приятели, брат и сестра, които имаха сексуален контакт..

10.   Не е нормално да се разхожда гола, трябва да има свян,
иначе отстрани поведението и крещи - склонна съм екшън

11.   Аз също ходя гола из нас:) Много ме кефи! Само че съм 20 и го правя у мъжа ми, а не при нашите... Малко ми е странно, че го прави пред вас... Мисля си, че когато тялото ? започне да придобива още по-изявени вторични полови белези, сама ще престане, без да я карате вие...

B. M.

12.   Пред баща си ли? :((((((((((((((((

13.   Едно момче на 10 години не е нормално да вижда п... ката на кака си! В тази възраст влизат рязко в пубертета и ако се заслушате скрити в едно междучасие в някое училище, ще чуете как 10годишни пишлеменца обсъждат "циците на госпожата" или на някоя кака от горен курс, а те не си поплюват как се обличат, грешка-събличат. Въпреки забраните в училищата. Периодът на съзряване при момичетата особено - 11-16 годишна възраст е свързан с така нареченият "естествен свян" без значение колко е разкрепостено семейството, в което живеят. Със сигурност не е нормално и детето ви/дъщерята/ има нужда от професионално мнение и съвет, давам ви отговора на 100% истина! Що се отнася до момчетата, би трябвало да сте запозната и информирана от вашата детска лекарка, от мъжа си или от личният си опит, че между 10 и 11 годишна възраст се появяват първите мастурбации при момчетата, макар и повече под формата на игра. Замислете се сериозно и вместо да пишете тук, просто разговаряйте със специалист, защото изпуснете ли този момент, ще съжалявате горчиво!

14.   № 3!! Именно защото момичето се развива "бързо" или по-рано, това означава, че би трябвало да изпитва срам, а не обратното. Прочетете малко книги, например популярната такава на Б. СПОК. Това са сериозни неща и със сигурност не са нормални, момичето може да се разглежда, да мастурбира, да чувства вина от това, но със сигурност не енормално да показва гениталиите си дори пред майка си /защото много се срамуват точно в тази възраст и от родните си майки/, какво остава за брат?

15.   АВТОРКЕ, очевидно си доста неопитна като родител, като сексуалност и всичко останало. Моля те, не се обиждай, а послушай съвета ми на медицинско лице и майка на три деца, от които две дъщери. ОТИДЕТЕ НА ЛЕКАР - на психолог и при личния. Най-напред отиди ти и постави проблема, а след това ако се наложи заведи момичето. Внимавай да не се окаже, че вече е правила секс-в такива случаи срамът рязко се отприщва и буквално изчезва. Остави тези сайтове и съвети, в които пишат много хора, които дори нямат деца и елементарна обща или полова култура, все пак не можеш да знаеш кой ти пише отсреща. Просто посети точните хора, а това са свестни лекари, все някъде ще намериш такива.

16.   Аз съм го правила на тази възраст, създаваше ми особена и приятна тръпка... И сега го правя понякога за забавление, но го организирам да е "инцидентно" :)

17.   Ако и бях баща, щях да я напердаша по малкото палаво дупе - както си и е гола ;)

18.   Номер 12 - да като се замисля, сякаш го прави най-вече пред баща си, което е най-притеснително.

20.   Притеснвайте се, вие какъв ефект имате върху децата си. Как е възможно да не може да се оправите с 13 годишно дете?

21.   Ако не го отучите това момиче от раз, то е възможно да провокира групов секс със съученици и т. н., заради фриволното си поведение, което може да пренесе и другаде извън къщи. Едва ли дъщеря к.. ва е това за което сте мечтали с баща й. Срамът от голотата е здравословен. Той научава на някои граници при общуването с другите в обществото. Да й се обясни, че голотата е нещо, което трябва да запази за любимия човек, когато порасне след няколко години и е готова за това. На 13 г. не е рано да се говори за тези неща. Иначе се изграждат стереотипи на поведение от филмите и порното, което не си мислете, че тийнеджърите не намират начин да гледат. Самото чувство на власт над момчетата със съзряващата си женска сексуалност, която (ако е привлекателно момиче) я кара да се чувства значима, я стимулира да предизвиква околните с поведението си и да се стреми да бъде забелязвана за сексапила си. Ако няма спирачки пред това се стига до неконтролиран секс, ранно забременяване и т. н. Не искам да ви плаша, но просто вземете мерки като си поговорите сериозно с дъщеря ви. Някъде нещо е изпуснато във възпитанието и вината е ваша като родители. Не са учителите или някой друг.

22.   Трябва да и обясните недвусмислено и чрез ходене на психолог, за да се стресне и да осъзнае, че това е болестно поведение. Другото е, че макар и на 10 вашият син не е сляп и това, което вижда го забелязва и ще го запомни, и със сигурност рано или късно ще има реакция в него. Това нейно поведение може също така да излезе като информация извън рамките на семейството и ще рефлектира отрицателно върху нея.

23.   Опасна възраст. Вие най-добре би трябвало да знаете защо го прави, въпреки, че в никакъв случай не бихте го признали и пред самите себе си. Ще ви се някой да ви каже нещо различно. Моята дъщеря също е точно на 13 и имам подобен проблем. Аз съм привърженик на нудизма, но жена ми е изобщо не е. Още по-малко това се е коментирало и толерирало изобщо у дома. Сложно е противодействието, предвид необходимостта от особено специален подход. Личното ми мнение е, че трябва да я спрете на всяка цена. Няма начин свободомислието на нудизма да е ясно обусловено в нейното съзнание. Поне аз така виждам нещата.

24.   Искам да попитам може ли да се забременее от маструбиране и ако си го правил на 11 годишна вэзраст 15-16 пъти вредно ли е.

25.   До 24- да много е вредно. Може да възникнат сериозно проблеми за цял живот. И да - забременява се! Бързо говори с родителите си и им кажи какво си направила!

26.   Ох 11, как ми се иска да шляпкаш по чехлички пред мен, но за жалост си омъжена.

27.   Зависи какво разбираме по "гола". Ако не си е спуснала щорите на стаята докато се преоблича - е голяма работа и аз понякога не ги спускам казвам си няма кой да ме види и се преобличам набързо. Ако ходи непрестанно така - ами поговорете с нея кажете и какво мислите.

28.   Аз съм момче на 17 и винаги си ходя в нас само по гащи. Лято, зима, каквото и да е времето, не ми пука. Родителите не ми правят забележка, не виждам и защо да го правят. Просто е по-свободно без мн. дрехи. В крайна сметка сме си вкъщи нали?
Pr0cK

29.   По темата ми се иска да запитам, защо авторката се притеснява, а и останалите в коментарите казвате, че дъщерята изразява точно сексуалност,
като ходи гола вкъщи? Всички сме се родили голи, това е нашето естествено състояние, а не с дрехи,
които много пречат(говоря за себе си, могат да кажат и другите) лятно време в жегите.
Едно дете не свързва голотата със секса, за него то е нещо непознато, като някоя играчка или предмет,
докато не се обясни какво представлява тази играчка или предмет.
То приема тялото си такова, каквото е, и само намесата на родителите и обществото прави голотата нещо
мръсно и свързано само и единствено със секса.
На нейните години, а и по-рано, 8-10 годишен, когато ходихме на плаж с родителите ми, аз не понасях да бъда с мокрите бански,
и не разбирах защо не мога да бъда гол, а трябва да търпя тези парцали мокри по себе си. Само че родителите се карат, че това е нещо лошо,
а аз не свързвам това по никакъв начин със секса, просто е вътрешно усещане, никой не ме е учил на това.
Затова всеки път, когато оставах вкъщи сам, обичах лятно време да се разхождам гол, а и в двора също, защото двора ни е заграден,
и практически никой няма да ме види, освен ако не се качи на покрива на къщата и има видимост към нашия двор.
Това по никакъв начин не е свързано със секса, и няма да повлияе зле на момче на 10 години.
Че иначе как израстват деца, на които родителите им са нудисти, или пък не са нудисти, но възприемат добре голотата,
и не внушават срам от тялото на децата си? Голотата е секс в съзнанието на родителите, а не в съзнанието на децата.
Така, че напълно е нормално дъщерята да се разхожда гола вкъщи, все пак е сред най-близките си хора, излиза,
че на най-близките си хора не трябва да има доверие???

М29

30.   Сигурно я мързи да се облече :D

40.   Аз откакто почнах училище всяко лято се разхождам гол във вкъщи. Когато ходих на море също съм гол до 12-13 годишен Даже когато дойде братовчед ми който е една година по малък от мен или някой мой приятел хич не се притеснявам. Родителите ми не ми забраняват. Само ако някой по-възрастен ни дойде на гости тогава да.

41.   Споко, сега ходи гола у вас, утре по къщите на пичовете или в някой бардак. Вие питайте по сайтовете и си мислете, че на 13 е бебе и не знае що е секс. Иначе е нормално- ако сте от "Столипиново" или друга маала.

42.   Авторке, нормално е! Много племена и индиански и африкански са ходили голи и са имали много по голям морал! И аз съм ходил гол на плажа и съм се кефил на жени, които също са голи, независимо как изглеждат! Това дали ще си гол не е въпрос на морал кога ще го разберете, морала е в главата не в циците или гъза! Момичето ви е любопитно към тялото, в което е в момента и е нормално, не му вкарвайте тъпи комплекс. Заведете я на нудистки плаж примерно и и кажете че тук може да ходи гола както иска, но на други места не става заради глупавите правила на глупави хора!

43.   Чета ви коментарите и усещам, че повечето са на жени. И всички вие съветвате авторката да поговорят с дъщеря им много сериозно или ако трябва да отидат на психолог. И аз като №17 ще кажа, че ако аз й бях баща с такива шамари щях да я шляпам по голото дупе, че никога повече нямаше да се разголи в къщи. Но вие жени нямате подход. Света е стигнал до това положение заради вас, да заради вас жените. Вие не вярвате в строга дисциплина и не можете да приложите такава. Имах една позната чийто две дъщери и се "качвали" на главата с тяхната необузданост. Но когато баща им си бил в къщи били мирни и тихи като ангелчета. Ако от вас зависи какъв морал да има обществото по-добре да не живея в такова общество. Нали ви дадоха равни права с мъжете и ето какви са резултатите и още по-лошо ще става. Затова порно сайтовете са пълни с хиляди, не с милиони, порно "артистки" където си показват секс органите и правят секс пред цял свят не с един мъж ами дори с пет мъже едновременно. Да не мислите, че за тези видеа "артистките" получават кой знае колко пари. Напротив получават много скромни суми, но те и на това са доволни защото за нищо друго не ги бива. С вашите съвети към авторката да поговорела сериозно с дъщеря си никакви резултати няма да има. Аз виждам това момиче като бъдеща проститутка или ако е много красива бъдеща порно "звезда". И когато авторката след години види дъщеря й как прави секс с пет мъже едновременно ще ръкопляска с истинска майчина гордост за големия успех на дъщеря си.

45.   Ей, така се създават комплекси! И после що 16-годишната ви дъщеря иска пари за силикон или ходи с развлачени дрехи защото я е срам от собственото и тяло. Ама вие продължавайте да втълпявате на децата си, че голотата е срамна и трябва задължително да се срамуват и отвращават от тялото си.

46.   45, а по п....а ли да ходи момичето пред баща си и брат си? Имаш ли акъл? Black Sabbath

47.   Очевидно вече я бие хормона в главата и. Оная и работа я сърби и тя не знае какво да прави с нея.

48.   То това момиченце вече трябва да е на 20. Интересно би било да научим като каква се е оформила, но едва ли това ще се случи ...

49.   Аз съм сам в момента и винаги си седя както искам Зимата ако искам да съм по бельо трябва да усиля парното. Пролет и лято през деня си седя почти гол есента пак усилвам парното когато си ходя гол в стаята, нормално си е

50.   Голотата е нещо нормално и не трябва да притеснява никого, особено пък вкъщи. Имам сестра с една година по-малка, никога не сме се крили, без това да означава натрапена голота, камо ли сексуалност. Приемете го като знак на откритост, доверие, чувство на освободеност и здрав дух. Аз не бих правил забележки, стига да няма екстравагантности :)

51.   Безкрайно интересна тема, която дава много хляб за размисъл, а и коментарите са на ниво. Предвид това няма как да бъда кратък и започвам:

Нека първо кажем ясно, че СЕКСЪТ Е ЯВЛЕНИЕ в живота на човека. Нашата сексуалност съставлява огромна част от живота ни и участва в изграждането на всички нас като личности, формира начин на поведение, стил, подход и служи за изразяване на чувства и емоции. Сексът, прегръдката и целувката са начина, по който може да изживеем най-силните сексуални преживявания, които от своя страна се оказват и най-приятните чувства и емоции въобще, които изпитваме в рамките на целия си живот.

13-годишното момиче е невинно! То тепърва се сблъсква със сексуалността си и разбира, че всички притежават нещо, което е така сладко за нейното малко същество, сладко като нектар. Затова да се търси вина в детето е безпричинно. Средата (учениците, медиите, интернет) вече са я докоснали до секса и тя иска да изживее вече появяващата ѝ се сексуалност по най-разтърсващия за нея начин. Очевидно е, че момичето е съзряло по-рано от други свои връстнички, а и дори по-големи каки. В което няма нищо лошо. При всеки този процес е различен. Но възрастта ѝ изцяло отговаря на нейното желание да опознае своята сексуалност, дори да търси начини за нейната изява и задоволяване.

Момичето сама разбира, че е социално неприемливо да изрази публично своята сексуалност, разсъбличайки се и парадирайки с голотата си. Но в нея вече има импулс да намери начин за изява, да сподели своето тяло и красота с околните, да впечатли останалите с това, че е жена, която притежава красота. И затова прибягва към този подход, казвайки вижте коя съм аз . По момичешки сладко.

Предвид горните съображения родителското тяло се оказва най-лесният начин и единственото логично поле за изява, до което малката има достъп и може да ползва, без да има нежелани последствия за нея, защото вие за нея сте нейното любящо семейство, което тя чувтства като своето най-безопасно място за живот. Семейството в представата на малката е все още нещо твърде интимно, от което не се е откъснала и към което има специална връзка, ВКЛЮЧИТЕЛНО И ТЕЛЕСНА. Особено близостта ѝ с майката (а защо не и с бащата, ако семейството е хармонично и спокойно, в което скандалите са изключение), прегръдките, целувките при изпращане и посрещане от училище съставляват едни много здрави интимни отношения с родителите ѝ.

Важно е да се опитаме да погледнем през призмата на детето, за да може да разберем, какво се случва с него и по този начин да направим най-правилен извод как да процедираме.

И тук веднага ще цитирам н. 16:

„Аз съм го правила на тази възраст, създаваше ми особена и приятна тръпка... И сега го правя понякога за забавление, но го организирам да е "инцидентно" :)“

Тук е основата на „проблема“. За момичето това е хем игра, хем сексуално преживяване. На 13 години тя вече забелязва нарастващите ѝ гърди, заформящото ѝ се дупе, сравнява се визуално с разголените каки по интернет и социалните мрежи, вижда какво е да правиш секс с момче от порно сайтовете. Точно този период е свързан действително със специфична тръпка в областта на гърдите и дупето на момичетата. Такава тръпка имат и момчетата в пениса си. Половите органи нарастват и юношите искат да задоволят тръпката и усещанията, които получават в тези части.

От тази гледна точка семейството е най-безопасната и идеална среда за момичето да „блесне“ в очите на някой друг и да покаже, какво притежава, намирайки начин да заяви себе си като подрастващо момиче и жена! Ако това не се разбере, няма как да получите правилно разбиране за поведението на децата си.

Тук не говорим за сексуални намеци! През главите на тийнейджърите минават какви ли не мисли, но тази изява не трябва и не бива да се тълкува като сексуален намек към бащата, дори и ако момичето понечи да се прегърне в баща си и да го целуне по-така... Защо? Защото това не представлява опасност, ОСВЕН АКО БАЩАТА НЕ Е ИЗВРАТЕН ПЕДОФИЛ! Дори момичето голичко да иска да се отърка в баща си, да го прегърне, правилният подход винаги ще бъде сдържаното бащинско поведение от страна на родителя. Когато момичето редовно започне да се сблъсква с родителя като такъв и колкото и да напира за някакъв вид интимничене, бива „отрязано“ просто с бащинската прегръдка, целувка и резервираност, то скоро ще възникне в нея усещането, че колкото и да иска да задоволи тези си сексуални потребности, то те не могат да се случат в рамките на семейството. Момичето ще бъде отблъснато по най-деликатния начин и сама ще се осъзнае, че трябва да търси друго поле за изява на своята сексуалност. Т. е. ЩЕ НАСТЪПИ ОПОМНЯНЕТО И СЪЗРЯВАНЕТО НА МОМИЧЕТО В МОМА! Детето ще се прекърши и то лесно. Винаги е така. Но трябва да се подходи с бащинска и майчинска любов. Това е най-безболезненият и удачен начин за възпитание, независимо дали става въпрос конкретно за този проблем или за друг.

Подходът на тежката ръка и свития юмруг при детето няма да доведе до нищо добро. Той ще проработи, но може и да има още по-тежки последствия – цялостно затваряне на детето и скъсване на емоционалната връзка с родителите си още в твърде ранна възраст, което в бъдеще може да го тласне към много лоши неща, когато родителите вече няма да имат никакъв контрол над детето си и тяхното мнение няма да има каквато и да е стойност за техния тийнейджър.

Дали момичето ще стане к*рва или не, юмруците няма да я спрат. Напротив. Ако детето е със силно развита сексулност и има огромната нужда да я задоволи, боят ще подпуши сексуалната ѝ енергия, но няма да я спре да се насъбира. С годините момичето ще търси какви ли не начини за бягство от властта на семейството си и ще търси друг силен фактор, който хем да я спаси от властния ѝ баща, хем да изпълни фантазиите ѝ. А обикновено това са грубите, опасни и невъздържани мъже тип „БАТКАТА“, “НАРКОМАНА” и “КРАДЕЦА”. Мъже много по-склонни да ѝ въздействат в негативен план и да я тласнат към к*рволъка и проституцията – т. е. точно обратният ефект на този, който някои коментиращи по-горе търсят.

ДА БИЕШ 13-ГОДИШНАТА СИ ДЪЩЕРЯ :D До-о-обреЕ!

Тези усещания, които получава момичето в областта на гърдите и дупето, талията и косата си, краката, ще търси начин да ги задоволи по един или друг начин. Най-лесният и разпространен вариант е облеклото (разголеното облекло, което всички тийнейджърки използват, за да задоволят своята сексуалност и да я покажат на околните).

Друг е въпросът колко морално е това? Оставям тази тема настрани, защото наистина ще стане твърде дълго.

На момичето трябва да се повлияе с меката сила на бащинската любов. Със строгото си, но и любящо и ценящо присъствие таткото трябва недвосмислено да покаже на дъщеря си, че не я възприема по никакъв друг начин, освен като неговото малко момиченце! Това ще отблъсне след време момичето и тя ще тръгне да се оглежда из приятелския си кръг от момчета. А вероятно вече го прави... (макар говорейки 9 години по-късно :D)

Най-добре е родителите при такъв казус да започнат да говорят с дъщеря си като голяма и да ѝ предават сексуална култура. Което вече е трябвало да стане. На 13 г. не е нито рано, нито късно за тези разговори, но в сличая са леко закъснели очевидно!

Въпросът с брат ѝ и твърдението, че неговата сексуалност ще бъде объркана. ЗАВИСИ!

Ако семейството е от мъж и жена нудисти, те трябва да намерят правилният начин да обяснят в процеса на растежа на своите деца, какво е правилно и какво не. Всъщност това важи за всички родители и техните деца. ТОЧНО ТУК Е ПРОБЛЕМЪТ, ЧЕ В СМЕЙСТОВОТО НА АВТОРА/АВТОРКАТА ДОСЕГА НЕ СЕ Е ЗАЧЕКВАЛА ТЕМАТА ЗА СЕКСА!

Нудъзмът е нещо много хубаво, което може да доведе до много положителни резултати в хората и при възпитанието на децата.

„46. 45, а по п.... а ли да ходи момичето пред баща си и брат си? Имаш ли акъл? Black Sabbath“

Ако т. нар. П*ТКА в твоята глава е нещо лошо, е време да си смениш пола! На такива забележки, с такива отговори.

Спирам дотук, въпреки че има много още да се говори по темата, в очкаване и други да се включат в дискусията :)