Споделена история от Секс и интимност

Продължителност на сексуалния акт
Здравейте, искам да се допитам до вас за мнение. С приятеля ми сме от 6 години заедно, и двамата сме на 26г. Много сме си близки и почти никога, за нищо не се караме. Не можем един без друг. Но имаме един проблем. Не можем да правим секс, за повече от 2-3 мин. Той свършва много бързо.
В началото казваше, че за първи път му се случва и сигурно с времето ще се нормализират нещата, но вече 6 години е все същото.
Има ли и други като нас тук и ако сте се справили някак си с подобен проблем, моля да споделите. Мерси!

Коментари

1.   Имате голям проблем. Можете да пробвате с кондоми по принцип - намаляват чувствителността. Има и спецални кондоми за удължаване на акта - Дюрекс Перформанс, с часовник на опаковката. Имат и такъв лубрикант, продават се свободно в магазините. Всички те притъпяват чувствителностата на пениса.
Има и помощ от аптеката - Виагра и тем подобните. Те помагат не само при липса на ерекция, но и при вашия проблем.
Има и различни упражнения, с които той може да удължи продължителността на акта. Например при мастурбация може да спира точно, преди да свърши. Чака се, после пак се продължава, докато свикне да се контролира. Друга възможност е просто да му правиш фелацио първия път и да правите секс след това. Правете по-често секс като цяло, поне веднъж дневно.
Преди всичко те съветвам действително да гледаш часовкика, дали става дума наистина за 3 мин. Често на жените може да се стори твърде кратък актът, но средно той продължава не по-дълго от 11 мин. 3 мин. обаче не е нормално. Взимайте мерки.

2.   Е, той за 6 години не се ли е научил как да се въздържа? ! Писала съм и в други теми- това е нещо, което мъжа трябва да си го тренира сам. Да се научи сам. Например докато маструбира, нека не бърза да се изпразни, а когато усети, че идва момента да се спре за малко и когато поотмине да продължи. При секса по същия начин. Вади го, да се успокои и после продължава. Постепенно ще стане. Но тренировки трябват.
Разните задържащи препарати са пълен боклук, защото те намаляват чувствителността на пениса. И резултата може да е липса на удоволствие при проникване и загуба на ерекция.

3.   Да ти кажа и аз имах такъв проблем с бивш и го карах да се задържа по някакъв начин и след това постепенно от 5 мин. започна на 20мин. на 30 мин.. Накарай го да се задържа. Късмет!!!

4.   Приятеля ти е пълен егоист. Това вашето не е секс, а изгода. Кажи на приятеля ти, че никога не те е задоволявал сексуално и не си свършвала.... нека се постарае да се въздържа, не вярвам да е трудно. Ебаси егоиста...

5.   Благодаря ви за съветите!
N4, той не го прави нарочно. Опитва се, но не му се получава... Не е егоизъм, на него му е много кофти, че така се получава.

6.   Интересно защо само жени дават акъл. :D

7.   Номер 6, много е простичко- на мъжете не им пука в повечето случаи, понеже техният кеф е осигурен. Дреме им за женския оргазъм... Но 6 години да чакаш да се оправят нещата от самосебе си... множко ми се вижда. Пробвай каквото ти казаха в предните постове, ако пък не стане.... има и други мъже... има и играчки всякакви... ти си решаваш:)

8.   Опитайте с неголямо количество алкохол /концентрат/ и минимална доза Левитра /напр. 1/2 таблетка от 5 мг. /

9.   Чак пък толкова малко, явно просто няма желание да те задоволи. Да е някой 16 годишен дето прави секс за сефте ДА, ама във вашия случай не е така! Кажи му да се стегне. Млад е след първия път, може да има минимум поне още един тур! Кристиян.

10.   Гледай сега когато аз започнах да правя секс не издържах повече от 10 мин. (наистина) после провах с алкохол и да ти кажа има резултат... от 10 мин. скочих на 40, но все пак това не е решение.... кажи на мъжа ти да прави упражненията посочени в по горните коментари... при мен помогнаха.. и в момента под 35-40 мин не падам без алкохол или други "помощни средства" успех :)

11.   Абсолютно задължително е за всеки мъж да тренира. Някой мъже са го постигнали без да разберат, като при маструбация са спирали... примерно за да си пуснат друго клипче на което да лъскат. Но само това е начина. Няколко тренировки и резултата ще е на лице със сигурност.

12.   Проблема ми е познат. Като предварителна препоръка 1 за алкохол, кондоми ~ може би. Имам много въпроси, но много от тях ще предизвикат небивало писане на глупости. Да пробвам все пак. Наистина колко често го правите? Каква е физиката ти - слаба ли си, пълна ли си? Пиши ако мине на Beckoдолначертаcamкльомбамаилточкабг сещаш се, че едните букви са латински? Ти колко си активна - шумна ли си, палава ли си? Кой колко е активен в предварителната игра? Колко време продължава обикновено? За никакви проблеми ли не знаеш да има той с "малкия си"? Изобщо има какво да споделя, но по-добре да не е тук, защото обикновено се изхвърлят всякакви многознайковци, а проблема съществува, но реално потърпевши не могат да споделят.

13.   12, ще ти отговоря тук, нека да пишат. Със или без алкохол е едно и също. С презервативи или без - също. По - нагоре някой ме беше посъветвал за някакви презервативи за удължаване на акта, ще ги пробваме.
* Последно време го правим много рядко. На него му се убива и желанието, само като си помисли, че ще свърши, докато започнем. По - точно - в седмицата веднъж някъде.
* Слаба съм доста. 50 кг
* Може да се каже, че съм шумна, да.
* Той е по - активен в предварителната игра (в повечето случаи)
* Предварителната игра - около 5 мин. Понякога по - малко.
* Не, няма проблеми.

Чакам да споделиш, каквото имаш да казваш по въпроса.

14.   Кажи му да не бърза толкова.. бавно спокойно. Или не започвайте с целуфки и някое друго опипване, а направо му се нахвърли и така ще е повече от 5мин. :D Докато му стане ии всичко друго :)

15.   Пишеш, че си "шумна". Опитай и ти малко да намалиш "децибелите"- това е много възбуждащо за мъжа. А опитайте и нещо друго - не е срамно, даже е възбуждащо - правете го по сами, един до друг - така той ще се контролира сам и ще си "гръмне" заедно с теб. След няколко такива упражнения пробвайте пак нормален секс. Успех!

16.   Аз съм 12. Некомфортно ми е тук...
"Шумна". Мен това ме взривява. Пробвай следващ път да се въздържиш максимум. Мисля, че е добре да не му казваш/питаш предварително. И наблюдавай времето след като излезеш от контрол... После някога го попитай.
Дали наистина няма никакви възпалителни проблеми или все пак е възможно да ги прикрива. Лично съм имал сериозни такива, но тук не ми се пише. Някак си да можех да кореспондирам направо с него... Не е задължително да знаеш всичко за него. Колкото и да те обича и да си вярвате, напълно е в реда на нещата човек да си има нещо несподеляемо.
Не се връзвай на тренировките - не са те вашето решение.
Как стои въпроса с повтарянето?
До колко качествена е ерекцията му изобщо?
Той чете ли това? Какво е отношението му към специалистите сексолози? Гледа ли на проблема като нелечим? Търси ли в мрежата?
Толкова много неща ми се иска да споделя... Някак си очаквам едни неприятни реакции от страна на хора, несблъсквали се с проблема.
Тук публично-анонимно едва ли ще мога да ви бъда много полезен, но щом предпочиташ... да видим.

17.   14, Той не бърза, просто колкото и да е бавно, вкара ли го, след 5-6 движения замръзва на място, защото усеща, че ще свърши, но не може да го спре и свършва, дори в неподвижно състояние.
Пробвали сме и спонтанно, както казваш, но е абсолютно същото.

15, Правили сме го това - двамата по отделно един до друг... приятно е, но не може да замести истинския секс. А след нещо подобно ако има 2ри рунд, трае по - дълго, но с 2-3 мин. повече. Което за мен пак си е малко.

Не съм засичала, но мисля, че най - много се е случвало да издържи около 5-6 минути. Като до момента, нищо не е било в състояние да го забави. Нито алкохол (а той си пийва ако не друго, поне бира в големи количества), нито нищо. Пробвала съм да съм безинтересна и безизразна, както казвате да не го възбуждам допълнително, но... тц

18.   16, Писах ти на имейла, щом ти е некомфортно тук да споделяш. Според мен има четящи, със същият проблем, на които може да им е полезна информацията. Но вече си си написал имейла, така че предполагам, че ако някой има интерес, ще се свърже с теб.

19.   Авторке, здравей отново, аз съм номер 2. Напълно те разбирам. Преди години и аз имах едно такова гадже. Беше много свястно, готино момче. Обаче също като твоя приятел се изпразваше за 2-3 минути. Дори и като е в неподвижно състояние :) Това нашето изобщо не беше секс. При него проблема беше, че и след това втори път не успява да го вдигне или ако успее не може да го задържи. Та пълен цирк! Въпроса е като се спре не да остава въпре в теб, а да го извади и да си стисне главичката. Също така нека да пробва самичък да се упражнява. 6 години не е малко време и е трябвало да се научи. Ако трябва нека да се консултира с лекар.

20.   Пак казвам - тренировкиии му е майката. Доказано е че отнема точно 21 дни човек да си създаде навик. Ако 21 дни тренира (маструбации със спиране когато усети, че е пред свършване) съм на 100% сигурен, че ще се оправи. Има и друг начин за тренирането - докато правите секс, когато усети че наближава края, го вади и стиска силно под главичката докато отмине. После продължавате и повтаряте процедурата. Не знам дали ти ще издържиш на тоя секс на пресекулки затова може да си го прилага и сам.
Отначало няма да се вижда почти никаква разлика и колкото и да стиска и квото и да прави все ще свърша. Това не трябва да го отчайва - напълно нормално е. Трябва само постоянство в упражненията.

Недей да се опитваш да не го възбуждаш. Никой мъж не може да прави секс ако не е възбуден. Възбуждай го и бъди 100% жена, той трябва да се научи да се сдържа и когато си такава.

21.   Аз съм "12". Няма да изоставим темата и тук. Ще напишем всичко, което решим, че ще е от полза и за други.
Мода допусна да ме намериш, за което благодаря ако услужливо не е забелязал и се извинявам за "наглостта си" ако не е било специално! Иначе нямам никакво намерение да консултирам лично всеки и ако някак си не ми допадне ще се помоля да изтрият "остроумието ми" с адреса :)
Нещо актуално, според мен по въпроса: свършва ли бързо без проникване? Правите ли някакви петинг заигравки? Как му въздействат всякакви нежности без проникване? Как си с "френските ласки"? Как му действат на него - по- или по-малко "опасно"?
Съвсем случайно да имаш спирала?
Как той гледа на икономическото ви състояние? Смяташ ли, че не е под въздействие на сериозни стресиращи фактори?
Някой би казал, че при такива ситуации по-скоро бихме говорили за еректилна дисфункция, но /като че ли/ има защитна реакция (като при амнезиите примерно), която се изразява точно в "преждевременно" свършване /лично мнение/.

22.   19 и 20, благодаря за съветите, мисля, че ще са полезни.

21, Да, и без проникване свършва бързо. Обожава френски ласки, но и там същото.
* Понякога си правим петинг - заигравки, но вече все по - рядко.
* Всичко му действа много възбуждащо, но пък рядко правим секс вече... това ми е странното.
* Нямам спирала.
* По въпроса с икономическото състояние - там вече е голям проблем. Много е подтиснат от няколко години насам, защото закъсахме с парите. Кредити и т. н., ясно е за какво става въпрос. Вярно си е, че той е по - чувствителен, може и това да е голяма част от причината.

Благодаря на всички, които ми пишете, ще пробвам нещата, които ме съветвате и ще напиша, когато и ако има някакви резултати!!!

23.   Няма проблем има много начини това да се оправи, като се почне от задържащ спрей, лубрикант, презервативи.... така че няма страшно

24.   Купете си билката бабини зъби, трибулус терестис, може на чай може на таблетки както ви е удобно, друго което мога да ву препоръчам е хранителната добавка 5 хидрокситриптофан, въпреки че това прекурсор на серотнина влияе положително на вашия проблем, продават се свободно във всяка аптека, потърсете в нета повече информация.

25.   При мен го има почти същия проблем, но секса не трае под 15 минути, но това се дължи на това че приятелката ми е доста тясна така да се каже. забелязал съм че когато съм бил с други е по продължителен. Та специално за мен това си оказва значение но не чак толкова че да свърша за 3 мин. Може пък това да му се отразява на него. Пробвайте с лубрикант за повече влажност, може да се удължи акта тъй като ще се намали чувствителноста му. Успех.

27.   21, Да, и без проникване свършва бързо. Обожава френски ласки, но и там същото.
* Понякога си правим петинг - заигравки, но вече все по - рядко.
* Всичко му действа много възбуждащо, но пък рядко правим секс вече... това ми е странното.
* Нямам спирала.
* По въпроса с икономическото състояние - там вече е голям проблем. Много е подтиснат от няколко години насам, защото закъсахме с парите. Кредити и т. н., ясно е за какво става въпрос. Вярно си е, че той е по - чувствителен, може и това да е голяма част от причината.

Към авторката! Само човек зашеметен от силни приятелски чувства към тебе, може да бъде възбуден още преди любовната игра. Защо сте спрели петинга, той е основата на всеки сексуален контакт. По голяма трагедия ще е, ако той не се възбужда от Вас. Това, че сте в тежко финансово положение, естествено, че ще го тревожи, но ако не му го натяквате не би трябвало да се отразява на секса, още сте много млади. Трябва да се освободите от всякакви задръжки и откровено да показвате какво чувствате един към друг. Всяка жена има различни представи и усещания за пълно задоволяване(казват, че имало 7 вида оргазъм), не знам, не съм жена, но както мъжете имат различна чувствителност, сигурно и жените са така(дори има фригидни, които нищо не чувстват). Според мен, проблема не е в долната глава, а в горната. Явно момчето е с богата фантазия, чувствителна душа, попаднал е на момиче което силно го възбужда и в крайна сметка се получава тази свръх-възбуда. Опитайте следният вариант: Много дълга любовна игра(като предварително той си знае, че ще се изпразни по време на тази игра). Казвам игра, защото той трябва да я приеме за такава и максимално да се успокои и да не се притеснява, че може да свърши преждевременно, просто да не мисли, че от него се иска нещо повече от игра. Това ще е сценарият който той ще знае. След това идва Вашата роля. Правите си почивка 1час(хапвате си нещо сладичко, малко музика или сладки приказки и започвате атака. На тази възраст няма да е трудно да го възбудите отново. Едно, че и Вие ще сте вече възбудена от предната игра, а той успокоен от успеха й(трябва да се получи по дълговременна), при повторната възбуда времето би Ви стигнало да получите оргазъм. Опитайте и с това: http://www.bliasak.bg/intimno/p3_2770_0.html

28.   До Авторката, Здрасти аз съм мъж на 27 години преди го имах този проблем! 2-3 минути и свършвах и доста се срамувах, затова започнах да правя френска любов на приятелката си преди всеки акт. Исках да съм сигурен, че ще задоволя приятелката си така, че после да не и направи впечатление колко бързо съм свършил ахахах (доста глупаво от моя страна) и така мина се година и когато усетех, че наближава момента просто вдишвах дълбоко няколко пъти и така еякулацията отминаваше. Презервативите на DUERX PERFORMA, също много помагат. Мисля, че с времето и самоконтрола я оправих тази неприятност. Сега 50-55 минути не ми мърдат всеки път.

29.   27, благодаря. Мисля, че трябва да променим цялото си ежедневие и прекарване на свободното време вкъщи и наистина да се съсредоточим върху тези неща. То зависи и от него до някаква степен.

28, И на мен ми прави френска любов. Важно е да усещаш, че на отсрещния човек му пука и не е егоист и го оценявам.
Но усещанията са съвсем различни. Едно е френска любов, друго е секс. Мерси за съвета с дълбокото вдишване, ще отиде във списъка ми със съвети :)

30.   Пробвай като го напиеш, с приятелката сме си доста време, в началото свършвах бързо но тя ми хвана цаката прави ми една свирка, после секс 30/40 мин и двамата доволни
Сега обаче имам малък проблем :( пина ли повечко може и 3 часа правим секс е няма свършване :( само където по едно време се протъркваме и до там :(((( за това като пия вече не ми дава :( а пусти му секс тогава ми се прави най много :)))))))

33.   Здравейте, аз имам същия проблем изчел съм много и нищо не помага. Искам да попитам за тези упражнения. Аз ги правя от както се помня винаги като мастробирам (а това се случва доста често) спирам преди да се изпразня по 5-6 пъти, стискам си главичката и всичко което съм чувал, но започна ли да правя секс пак същата работа. Незнам дали не правя нещо както трябва. Ще съм благодарен ако някои каже как точно се правят тези упражнения, някъде има ли точно описание. Мерси предварително

34.   Колко е продължителността на сексуалния акт? Отговора е много лесен: Отворете сайт с аматьорски порно клипчета и вижте - няколко хиляди двойки правят секс, различни раси, различни народности, различни хора и 99% са с продължителност от 5 до 15-17 мин. Това е - няма нищо нагласено, няма сценарии, няма режисьори - само аматьори. Това е отговора. Иначе аз го правя обикновено около час стига партньорката да може, но това е друга тема :)