Споделена история от Секс и интимност

Когато не споделяме...
Питам директно, защото партньорът ми явно не иска да сподели проблемите си с мен, а е доста трудно да разсъждаваш сам.

Секс? По-скоро няма такъв, проблеми - няколко варианта. Става му и му спада спонтанно. Не използва презерватив. Първоначално идеята беше, че има алергия, окей, сега е на вълна - не ми е хубаво със.

Не искам да говоря със сигурност, защото не се чувствам компетентна по темата, а и предвид, че не ми е споделял нищо как да стане, та видимо има проблем със заголването на главичката, но какво е точно не мисля, че съм аз човекът, който може да определи. Може би този неуспех в секса (спадане, избягване използването на презервативи) се дължи на това. Греша ли?

Не ме мъчи толкова липсата на секс, колкото това, че не прави дори опити да ми сподели, ако има нещо. Не сме от скоро заедно, заобиколно, внимателно съм го питала, защото не всички хора се чувствам комфортно говорейки за тези неща, но уви. Да направя ли опит да го попитам отново... Бих се радвала сам да пожелае да ми сподели, а не аз да го тормозя, защото явно за него си е тормоз.

Коментари

1.   Всеки мъж си има някакъв фетиш. Въпрос на сексуална култура и разкрепостеност да може да го сподели. Според мен едва ли е е от презерватива. По скоро му липсва подходящия "дразнител"

2.   Подкрепям мнението на номер 1. Можете да го правите и без презерватив, но с уговорката, приятеля ти да внимава, за да не стане изведнъж бащичко.

3.   Бе вие луди ли сте, бе? Какви фетиши ви гонят? Човекът има проблеми с ерекцията.
Имах такъв приятел-пич, тренираше, поддържан, муцка отвсякъде. Като се стигнеше до секс-все нещо ставаше. Дали ще е презервативът, дали от притеснение, не зная.... Правила съм му орална любов, за стимул, той уж превъзбуден, но нещо все се секваше.
В крайна сметка, истински секс не правих с него. А, да, веднъж май правихме...

Опитах се да подхвана темата, за него бе много болезнено.... Не намерих явно и аз подхода, макар, че се стараех и исках да сме заедно.
Та.... проблема може и да е в неговата глава. Горната. Да не се отпуска достатъчно. За всеки проблем си има причина. И дано не става въпрос да психологичен проблем.

П. П. Това разбрах от темата на първи прочит, че има проблеми. Ако е само, заради презерватив.... Ще се оправят нещата. Споделяне му е цаката.

4.   Ако му е трудно да си заголва главичката е нормално да избягва секс. Предполагам изпитва болка, а ако ли не, не знам на друго какво може да се дължи. Това с трудното оголване може да се реши стига да отиде на преглед.

5.   Има нещо което го мъчи, попитай го директно и му обясни че връзката между двама души е, уважение, доверие, и споделяне, пък белкем се размекне и ти каже :)

6.   Главичката-дискомфорт плюс болка и срам. Редовно срещана ситуация. Гел, бебешко олио и работа с главичката, че ще стане страшно, ще боли, сърби и щипе, ако не се работи върху забелването. Едва ли твоят приятел би отишъл на лекар. Не знам доколко му е приятно да говорите, но скоро липсата на секс ще е най-малкият му/ви проблем. Ще стане някоя инфекция да се чудите какво да правите. Ако имаш смелост, притисни го и говори рязко и директно - що се отнася до забелването. Въпросът за секса остави за по-нататък. ИМА значение от колко време точно сте заедно. Ако това момче не е възпитано в дух на разкрепостеност в семейството и не е е научен от майка си по въпросите за главата и забелването, много трудно ще сподели с теб. Говоря ти и като майка на младеж и като съпруга. Оправи ли се това, после ще говорите за секса. На 99% съм сигурна, че това е проблемът при него. Притеснява се от теб и от себе си и не знае какво да прави, защото се срамува. Много млади мъже изпадат в тази нелепа ситуация, за секс са готови, но стане ли дума за такъв проблем, си умират от срам, а нерядко и от страх. Дано нещата при вас се оправят!