Споделена история от Секс и интимност

Голяма ли е вероятността да съм бременна
Здравейте. На 17 съм и с приятеля ми редовно правим секс. Запозната съм с всичко, но просто този път малко се страхувам и ще съм благодарна за мнението ви. Минаха 2 седмици от както ми свърши цикъла, не съм изчислила, но е възможно да съм била в овулация. Правихме го без презерватив около час и половина, той не свърши в мен, но тази предеякулационна течност... притеснява ме. Моля ви, кажете ми, голяма ли е вероятността да съм бременна или не толкова. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Не.

2.   Винаги има риск да си бременна, ако не се пазиш.
Ако толкова се притесняваш, направи си тест, дано да е отрицателен.
Успех ;)

4.   От 5 години правя секс без презерватив , без значение по кое време на месеца . При всеки е различно , съществува много малък процент да забременееш .

5.   И според мен има минимален шанс да си бременна. Не знам защо питаш ами не си направиш тест, в крайна сметка струва 3.50:)) и ще си спестиш много терзания.

6.   Ми според мен честно казано има минимален шанс да си бременна, за всеки случай си направи един тест за бременност това е моят съвет !!!

7.   От авторката: Благодаря много на всички

8.   Здравей мила честно казано и аз съм се притеснявала от тази предеякулационна течност, защото безотговорно или не , аз също не използвам предпазни средства. вярвам на приятеля си . за сега гаф при нас не се е получил повече от година, надявам се и за напред да е така , надявам се и че при теб всичко ще е нормално

9.   Предеякулационната течност не съдържа сперматозоиди, тъй че няма опасност от забременяване, защото ако няма сперма, няма оплождане. След като не е свършил в теб, няма за какво да се притесняваш. Изчакай следващия ти цикъл, ако закъснее или не дойде, тогава вече може да се съмняваш, но все пак мисля, че няма вероятност от забременяване

10.   Хаха номер 9 каква глупуст. Не съдържала сперматозиоди. Я почети малко да видиш дали не съдържа. Естествено, че може да се забременее от нея, особено при овулация рискът е още по-голям. Само, че не винаги тази предеякулационна течност я има, не във всеки акт излиза. ;)))

11.   Аз също съм чувала че предеякулационна течност не съдържа сперматозоиди. Чела съм и навсякаде различно..някъде пише че може другаде че не може..

12.   МНОГО ИСКАМ ДА РАЗБЕРА СЪС СИГУРНОСТ ДАЛИ Е ТАКА ЗАЩОТО НАПРАВИХ ДВА АБОРТА НО МЪЖА МИ СЕ КЪЛНЕ ЧЕ НИКОГА НЕ СВЪРШВАЛ В МЕН АЗ НЕ МУ ВЯРВАХ НО СЕГА МАЛКО СЕ КОЛЕБАЯ ЗАЩОТО ЯВНО МОЖЕ ДА СТАНЕ И ТАКА КАК МОГА ДА БЪДА СИГУРНА АКО ИМА НЯКАКВА ЛИТЕРАТУРА КЪДЕТО МОГА ДА ЧЕТА ПИШЕТЕ

13.   Здравейте.
На 16 съм и от скоро водя полов живот.До сега с приятеля ми не сме имали проблем с презервативите,но вчера се скъса.Той усети,че се е скъсал и го махна.Не е свършвал в мен !! Но тази предеякулационна течност ме притеснява. Дали е въможно да има нещо .. ? Моля без критики.. :/ :)

14.   13. Ситуацията при мен е абсолютно същата. След 4 дни трябва да ми дойде и все пак съм много притеснена.

15.   Здравейте, зз съм на 16, имам приятел от 2 години, двамата бяхме девствени. Правихме го много неочаквано, отидохме да гледаме комедия, но така се развиха нещата, че се стигна до секс. Та мисълта ми е, правихме го без никакви предпазни мерки. Не пия противозачатъчни, тъй като разбрах, че имат странични ефекти, които надали ще мога да понеса. Та.. направихме го, аз не бях в овулация (едно приложение "Моят Календар" отчита, че овулацията или поне високите шансове за бременност са на следните дати: 7, 8 и 9ти. 11). Приятеля ми не свърши в мен, тъй като много добре ме познава и знаеше, че ме е доста страх да не стане "гаф". Та, прекратихме нещата и за да се уверя, че не е станала беля го карахме на "ръчни" и след доста време, той свърши. Искам също така да ви попитам възможно ли е по време на секса приятеля ми да е отделил предсеменна течност, в която прочетох, че има макар и минимален брой спермадозоиди и да съм забременяла. Наистина, видях приятеля ми как свършва, видях и предсеменната течност, видях и спермата, но все още ми е притеснено. Наиситна няма как още да разбера дали е станало нещо, тъй като това се случи вчера! Моя приятел ме уверява, че не е свършвал и, че не е отделял каквито и да е течности във вагината ми, но не знам какво да правя. Моля ви за съвет! П. С. половия акт беше на 01. 11, следователно не съм взимала хапчета за бърза контрацепция. Слушала съм, че някои симптоми на евентуална бременност се появяват след първата, втората седмица по принцип, но при всички е индивидуално. Моля Ви, отговорете на това писмо. Искам мнения от повече специалисти, до сега се съветвах с уролог и гинеколог и ми казаха, че няма повод за притеснение. Моля да бъда извинена за причиненото неудобство!

16.   Здравейте, зз съм на 16, имам приятел от 2 години, двамата бяхме девствени. Правихме го много неочаквано, отидохме да гледаме комедия, но така се развиха нещата, че се стигна до секс. Та мисълта ми е, правихме го без никакви предпазни мерки. Не пия противозачатъчни, тъй като разбрах, че имат странични ефекти, които надали ще мога да понеса. Та.. направихме го, аз не бях в овулация (едно приложение "Моят Календар" отчита, че овулацията или поне високите шансове за бременност са на следните дати: 7, 8 и 9ти. 11). Приятеля ми не свърши в мен, тъй като много добре ме познава и знаеше, че ме е доста страх да не стане "гаф". Та, прекратихме нещата и за да се уверя, че не е станала беля го карахме на "ръчни" и след доста време, той свърши. Искам също така да ви попитам възможно ли е по време на секса приятеля ми да е отделил предсеменна течност, в която прочетох, че има макар и минимален брой спермадозоиди и да съм забременяла. Наистина, видях приятеля ми как свършва, видях и предсеменната течност, видях и спермата, но все още ми е притеснено. Наиситна няма как още да разбера дали е станало нещо, тъй като това се случи вчера! Моя приятел ме уверява, че не е свършвал и, че не е отделял каквито и да е течности във вагината ми, но не знам какво да правя. Моля ви за съвет! П. С. половия акт беше на 01. 11, следователно не съм взимала хапчета за бърза контрацепция. Слушала съм, че някои симптоми на евентуална бременност се появяват след първата, втората седмица по принцип, но при всички е индивидуално. Моля Ви, отговорете на това писмо. Искам мнения от повече специалисти, до сега се съветвах с уролог и гинеколог и ми казаха, че няма повод за притеснение. Моля да бъда извинена за причиненото неудобство!

17.   Здравейте. Пиша, за да внеса малко яснота в този тъмен тунел за бъдещи колебаещи се.
Първоначално целта на предеякуационната течност далеч не е да забременява, а да намали киселинността в уретината, за да създаде по-благоприятна среда за спермата (сперматозоидите в нея, по-конкретно). При всеки мъж е различно, някои нямат сперматозоиди в предеякуационната течност, други-имат. Но поради малкият брой вероятността от забременяване съществува, макар и много ниска.
Повечето хора, в сериозни връзки, които познавам, използват именно този метод... Методът на прекъснатия полов акт... И за години практикуване никой не ми се е оплакваш от забременяване. Не е напълно безнадежден метод, но далеч по-ниските от презервативи, противозачатъчни, спирали, диафрагма и пр.
ПП: Надявам се да съм била полезна
Ф18