Споделена история от Секс и интимност

Закъснява ми с 13 дни, а тестът показа отрицателен
Да, точно така малко съм объркана.. закъснява ми с 13 дни, направих тест за да съм сигурна, че нищо няма и още не ми е дошло.. С приятеля ми знаем, че нито се е късал презерватива, нито сме го правили без.. започвам да се притеснявам. Какво да направя?
Да повторя ли теста?
На какво може да се дължи това закъснение?
Питам тук, защото много много в интернет сайтовете в които пише '' инфо '' е лъжлива..
17 Ж.

Коментари

1.   Здравей, няма смисъл да повтаряш теста, щом не сте го правили без презерватив.
Ветоятно имаш хормонален дисбаланс, или нещо от сорта (не знам, не съм лекар) и в следствие на това ти закъснява. А и това е в най-добрия случай.
Моят съвет е да поизчакаш малко и ако до няколко дена не ти дойде, да се консултираш с гинеколог, или поне да говориш по телефона с личния ти лекар, общо взето да чуеш мнение от специалист.
Успех!

2.   Хормони, стрес, закъсняла овулация...

3.   За всеки случай може да си направиш още един път тест, но това закъснение може да е причинено от смяна на климата, стрес и т. н.

4.   От авторката:
Ами.. направих си отново, вчера.. и беше отрицателен (за радост) но още не ми е дошло.. ще изчакам няколко дни и мисля да се обадя на личния лекар. :)

5.   колко си голяма? чул съм че в началото прескача и после се регулира! на колко ти е дошъл първия мензис?