Споделена история от Секс и интимност

Не ми е идвало от 2 месеца.
Здравейте, аз съм момиче на 13 години. От лятото миналата година имам мензис. Проблема е че Февруари и Март не ми е идвало. Не съм правила секс! Девствена съм. Мастурбирам, но рядко, пък и от мастурбация не може да се забременее, така че не е това проблема, предполагам. Казах на майка ми и тя каза, че ако не ми дойде и този месец ще отидем на лекар, но аз се притеснявам ужасно много. На лекаря ще трябва ли да се събличам? Той може ли да разбере че мастурбирам(не съм си вкарвала нищо... )? Моля Ви не се подигравайте, моля Ви за съвет.

Коментари

1.   напълно нормално е да не ти е редовно първата година, дори 2 при някои, а колкото до лекаря не е страшно, но не е и много приятно :)

2.   Спокойно - не е от мастурбирането и никой не може да разбере дали го правиш или не. Освен това лошо няма - дори и лекарят го прави! ВСИЧКИ НОРМАЛНИ, ЗДРАВИ ХОРА МАСТУРБИРАТ и няма нищо срамно и вредно в това. НАПРОТИВ.
Иначе - ти отслабвала ли си в последно време?
Колко кг. тежиш?
Ако си под 45 кг. вероятно това е причината.
Правиш ли много спорт - лека атлетика, балет, гимнастика, бягане, плуване? Ако е така - спри временно...
И най-добре изчакай още поне 1 месец.
Лекарят няма да те кара да се събличаш, спокойно.
Ще те гледа през корема (като при бременните) с един апарат - само корема се разголва, слага ти една студена течност и с апарата (видеозон) минава през корема да гледа за кисти (и бременност рутинно). Друго няма да те кара... Взима се понякога кръв за проверка на хормоните и ти преписва хормонални препарати (противозачатачни) за регулиране на менструацията... и това е.
СПОКО!!!
Искай майка ти да не присъства на прегледа, ако не искаш!!! Лекарите са положили клетва да мълчат и няма право да разказва на майка ти, ако ти не искаш...
Ще те пита иначе дали водиш полов живот (не за мастурбацията, това си е твоя работа!!! , а за секс с момче) - казваш си не
Ще те пита дали имаш някакви болки, оплаквания, течения и тем подобни, на колко дни ти е била менструацията, от кога не ти идва - такива работи.
Но аз мисля, че няма да се наложи да ходиш на лекар изобщо - спокооооо!!!!
Не се чувствай виновна за мастурбацията - човешка е, полезна е и напълно НОРМАЛНА за млада дама на твоята възраст. Нещо повече - тя е желана, защото ще ти помогне да отложиш с половия си живот и така да правиш секс, когато си готова действително за това - не когато хормонът ти заповядва.

3.   Спокойно момиче. Няма да разбере лекаря нищо. Щом си девствена няма да те съблича, само ще си надигнеш леко блузата нагоре и леко гащите надолу (не напълно), колкото да ти се оголи корема. Ще те намаже с едно като гел и ще те види на ултра звука. Не е болезнено. Не се притеснявай. Няма нищо срамно и страшно.

4.   Не се притеснявай, това е нормално. Първите може и няколко години цикалът ще е нередовен. Няма страшно :)

5.   Аз на твоята възраст също бях така но не съм мастурбирала. Една приятелка също мастурбираше като теб но нищо не казаха. На мен в началото иначе ми прескочи към 3 месеца и после ми дойде. Така че няма страшно аз дори не съм ходила на гинеколог тогава ;)

7.   Аз имам от 12 годишна, а сега съм на 16 и ми закъснява с 3 месеца всеки път :D:D:D

8.   Не се притеснявай и на мен ми се е случвало. През декември миналата година ми дойде и после януари и февруари не ми беше идвало, и през март ми дойде. Няма от какво да се притесняваш напълно нормално е първите години, още не ти се е нормализирал цикъла.

9.   аз съм почти на 17 имам цикъл от 11 годишна понякога ми идва по 2 пъти в месеца или ми закъснява с по 1-2 месеца
(идва когато си поиска).
При всеки е различно първите 1-2 години няма да ти е редовен. И колкото до лекаря не се притеснявай няма да разбере.
Ж. 17

10.   И аз имам подобен проблем като авторката, но на мен не ми е идвало от ноември или декември, а сега вече сме април... наистина се притеснявам. Дали да не се посъветвам с майка ми и да отидем на лекар? ( почти на 15 съм )

11.   До номер 10, не ти е идвало доста време, кажи на мама и отидете при някой гинеколог (или гинеколожка, зависи как ти е комфортно, аз ходя при жена, сестра ми при мъж), Ако си девствена, може да е хормонален дисбаланс или нещо такова. Задължително поговори с мама за това! Няма нищо страшно и нищо срамно, всички близки жени си споделят тези работи.
Белатрикс

12.   От авторката : Благодаря много на всички, които са се постарали да прочетат това и да ми дадат съвет. :)
Началото на този месец ми дойде и се успокоих. Благодаря отново!