Споделена история от Секс и интимност

Как да предложа на момичето да си направи тест без да я обидя ?
Здравейте,
на 23 години съм, мъж. Супер много предпазлив съм спрямо сексуално трансферими болести, но не съм срамежлив или нещо такова, обичам да флиртувам и т.н.

Обаче когато се стигне до задълбочаване на връзката като целувки и до евентуален секс който много желая, бих искал да съм сигурен че жената е здрава и няма никакви болести, включително и херпес. И тука идва неудобната част.... неудобно ми е, а и не знам как да попитам момичето без да се обиди да си направи тест за да съм сигорен че е здрава. След като знам че жената до мен е здрава не отказвам никакви сексуални желания....

Та как да постъпвам в такива случай? Досега съм спал само с една жена и тя се съгласи да се тества.....

Коментари

1.   Направете го заедно. Ако наистина държи на теб, няма да откаже, въпреки че това ми изглежда малко странно. А проблем ли е да правите секс с презерватив?

2.   Използвай презерватив!

3.   ОТ АВТОРА: Значи, аз по принцип правя секс с презерватив, обаче не е там проблема, просто искам да съм сигорен, че жената ще е здрава...
Вие жени какво бихте си поимислили, и бихте ли го направили?

4.   Аз бих се обидила като за начало, но ако наистина държах на теб щях да го направя и ти трябваше да дойдеш с мен. Наистина малко странно би прозвучало, все едно са ме минали 1000 човека и теб сега те е страх да правиш секс с мен. Но ако наистина ми пука за теб - защо не? И за моя информация не би било излишно :)

5.   Здравей. И аз съм така. И мен много ме е страх да не прихвана нещо. Дори и с презерватив нищо не е сигурно. Опасно си е. Дори да ми казват че са били на такъв преглед не вярвам. От къде мога да съм сигурна. Може ей така да го казват. Трябва да видя резултатите и да се уверя че не са фалшиви. Така нещата страшно се усложняват. Но в днешно време да нямаш вяра на никого. Прав си момче.

6.   Не за мен ще е обида да ми предложиш САМО АЗ ДА СИ НАПРАВЯ ТЕСТ, съвсем друго е да отидем двамата!

7.   Здрасти, на мен лично ми се струва малко обидно...макар че това е най-сигурният начин за да се чувстваш спокоен. Аз лично подобен пролем нямам, как може да не си сигурен в един човек ако го познаваш достатъчно? Ако той е достатъчно интелигентен, зрял, държи на себе си и на човека до него. Имам извънбрачна връзка от година и нещо, ще те излъжа ако ти кажа, че подобна мисъл не ми е минавала, но бързо се изпари след като го опознах достатъчно и сега проблеми няма. Аз бих те посъветвала просто да споделиш притесненията си...не може да има любов и чиста връзка основана на страх:)

8.   Аз лично не бих. Не знам за другите. Достатъчно е,че знам,че съм здрава и ако съм с един мъж се надявам доверието да е основното нещо във връзката ни. Струва ми се,че малко се вманиячаваш. А за презерватива съм съгласна, нека го има, особено ако не сте се опознали достатъчно.

9.   Аз съм жена и чесно казано не бих го направила само защото ти така искаш.Ако ходя на гинеколог през 2 месеца,поддържам се и се пазя и ако ти въпреки това ми нямаш доверие няма да си направя труда изобщо да те убеждавам.За мен е така.

10.   Хей,здравей!Някой може да не са много ентусиазирани от това твое желание ... но аз съм на същото мнение като теб.Момиче съм на 18 ... и наскоро си направих тест ... за всички половопредавани болести - всеки самоуважаващ човек трябва да го направи според мен.Слава богу тестът беше отрицателен ... тогава такмо бях започнала да излизам с едно момче,но още не бяхме стигнали до интимност.След като аз се тествах го помолих и той да направи същото,но той не желаеше.Нещо повече - каза ми че това са глупости и това много ме убиди.Въпреки това аз пак правих секс с него (без презерватив) и след това пак се тествах - нямам нищо,но не е чесно само мен да боцкат.

11.   Честно казано, аз бих се обидила. Първо, защото съм млада жена, която уважава себе си и здравето си. Пазя се.

Второ, аз от къде да съм сигурна, че ти си здрав.
Като цяло е много неудобно. Ти, защо си мислиш, че жените, с които би имал интимни отношения са евентуални заразоносители? Мисля, че разсъждаваш малко крайно. Аз не ходя на срещи с медицинските си изследвания. Мисля, че и ти не го провиш.

12.   Зависи доколко сте искрени един спрямо друг. Да, бих си направила тест- но тези боледсти са толкова много извън СПИН-а.

13.   Аз съм жена на 32 години, омъжена и честно да ти кажа в началото си казах - този е някакъв хипохондрик. Но като се замисля, си много прав. Не знам обаче някоя жена, която да помолиш да направи това и тя да не се обиди (поне на първо четене). Ако връзките ти са случайни, повече от обезателно трябва да си предпазлив. Но ако момичето е сериозно и си сигурен, че ще е само с теб и никой друг, какъв е проблемът тогава?

14.   ОТ АВТОРА:

Има много добри мнения. Съгласен съм, най добре заедно да се иде и да се направи тест. Така е най-честно.

От друга страна, аз лично не мисля че е въпрос на доверие и опознаване на човека, защото той самия може и да не знае, че има някоя болест...Колкото и да познаваш ниякой, и той/тя да се грижат за здравето си, това не означава че те са застраховани...просто трябва всякой който уважава себеси да се тества за да е сигурен че е здрав...

15.   Аз не бих се обидила, даже според мен трябва да има повече такива хора, които да се изследват по-редовно и често, защото никога не знаеш какво може да ти се случи.

Както в един случай в който приятеля на момичето бил болен от СПИН и нарочно я бил заразил, а я уверявал, че е напълно здрав.Така че как да имаш вяра на някого на 100 %

16.   Искам да ви кажа, че всички тук много бъркате.Който го е страх от полово предаваните болести, да си търси партньор, когото да опознае добре, по старомодния начин да го води на срещи и разходки и като опознае добре и него и навиците му да му предложи да си правят въпростните тестове.Защото драги мои, как ви се струва реално да покаже каквото и да е теста, при условие, че партньора е правил непредпазлив секс на предния ден или преди седмица да речем?Теста за повечето болести ще бъде отрицателен, а човекът всъщност ще е болен.

17.   А ти като си толкова предпазлив, от къде си сигУрен, че и ти нямаш заразна болест? Аз смятам, че е добре да поговорите открито за това и за да не я обидиш да и покажеш ПЪРВО резултатите от твоя тест или да ги направите заедно.

Това ще говори не само за твоята хигиена така, но и че не правиш намеци за съмнения за "славното" минало/положение на жената, с която искаш да правиш секс.

На днешно време всичко се случва.

19.   Браво за това, че си предпазлив и си напълно прав да искаш да се изследва. Аз също съм момиче и бих се обидила в първия момент, защото не е приятно, но като се замисля после виждам, че човекът е прав и ми минава. Както каза мове и тя да не знае, че е болна и да те зарази. Но щом изискваш такова нещо от нея и ти трябва да го направиш. Радвам се, че все още има хора които мислят преди да правят каквото и да било. Успех! :)

20.   Аз лично бих се зарадвала, в днешно време хората се ебат както им падне и въобще не се интересуват от последствията, дори и да имаш вяра на човека до себе си това е най - сигурният начин, защото здравето е най - важно. И презервативити не са много сигурни . Така че въобще не се притеснявай. Хубо е , 4е поне има още хора , които се интересуват от това.

21.   Всащност секса е едно удоволствие. Но когато презерватива е здрав има сигурност, но ако е скасан и се използва от недоглеждане не е сигурно.

22.   Аз пък не виждам нищо странно в желанието ти. Напротив - ако всички бяха като теб, БППП щяха да са рядкост и животът щеше да е по-хубав!

Ако мацката е интелигентен човек, няма да има проблеми, и така двамата ще сте много по-сигурни.

Успех :)

23.   Аз като жена бих се засегнала.Няма да го забравя,бих се правила че съм,само да не се почувстваш неловко.Не знам как да постъпиш,съжелявам.