Споделена история от Секс и интимност

Кола маска в домашни условия
Здравейте, да започнем с това, че ме е адски срам да отида на козметик за да си направя кола маска на `триъгълника`. Искам да попитам някое от момичетата правило ли си е кола маска в домашни условия? Боли ли и колко време издържа? :)

Коментари

1.   Не съм момиче, но мисля, че се продаваха някакви ленти по магазините, които са на принципа на кола маска. Залепяш разтриваш да се стопли малко и издърпваш. Мисля, че няма да е зле да излезеш в някой голям супер/хипер маркет от тея известните и да разгледаш - все ще намериш нещо. А ако не можеш да търпиш на болка (все пак това са интимни части) - има специални спрейове, които като напръскаш - оставяш няколко минути да поседи и избързваш и космите падат, НО... тук много трябва да внимаваш и да четеш съдържанието на тези продукти, защото не всички са надеждни и има много химия в тях.
Дано съм помогнал :)

2.   По принцип и аз съм запозната с тях, но дали са ефективни лентите. :)

3.   Пък мен ме е срам даже да си купя кола маска от магазин ха... опитвам да си правя домашна. Дори всеки път да си кажа "този път ще стане", ами.. не, не се получава.
Вики

4.   Това са деликатни части от тялото и трябва да се внимава много, ако се бръснеш.

5.   Кола маска точно на триъгълник не съм правила, но като цяло при мен тя не върши добра работа - не захваща всички косми, а после остава от восъка върху кожата. Чувала съм, че с епилатор някои махат, но да ти кажа аз лично само бръсна. Естествено резултата не е добър, но поне е безболезнен. За кола маска има специални по-тъмни ленти, специално за по-такива места. Боли при всяко положение, а и не мисля, че да дърпаш с кола маска чувствителна зона там е добра идея. Освен това после растят подкожно косми, и не е много готино. Но от опит глава не боли - аз съм ползвала ленти на Lycia - 10 лв са, ще ти стигнат и за краката дори. Вземи и опитай, ако не ти хареса - смени метода. Относно коментар 1 - тези "спреьове" всъщност имаш предвид депилатоар, който обикновено е силно ароматизиран и не е много препоръчителен за триъгълника.

Т., 21

6.   Недей да се срамуваш, отиди на козметик! Има някои рецепти в интернет за приготвяне на кола маска вкъщи, но недей да експериментираш... тази безобидна кола маска може да е много вредна за твоята кожа, особено щом не е приготвена от достатъчно компетентен по темата човек.

7.   Няма значение колко пари е, просто не искам да ходя на козметик, адски ме е срам :д

8.   На колко години си? И защо да те е срам нали това им е работата. Какво толкова ще ти стане. Не те разбирам. Да не е по-хубаво да си направиш в вкъщи ама ако объркаш нещо. Не се знае дали и дали ще ти издържи достатъчно дълго време. Там поне кола маските ги правят такива, който са завършили такова нещо колкото и да е поне ще знаеш, че няма какво да се обърка. Плюс това ще ти я прави кола маската жена няма да е мъж така, че.... какъв точно ти е проблема тогава?

9.   "Там поне кола маските ги правят такива, който са завършили такова нещо" може би висше за правене на кола маска, егати лафа каза номер 8 :)
Вземи си от магазините тези течните евтини са, разтопяват се с топла вода. После намазваш по посока на растежа на косъма, залепваш лентата и рязко дърпаш в посока обратна на растежа на косъма. И готово. Няма нищо сложно.
Като се понаучиш може да си вземеш и професионална кола маска с нагревател. Не е скъпа 3 лв. патрончето и нагревателя около 20 лв.
В домашни условия става за малки зони, но за крака си е хубаво на козметик.

10.   оф какви вишисти те гонят номер 9 поне професионално им дават, а тя кой знае как ще я направи всичко може да се обърка.

11.   Някой може ли да ми каже колко горе долу струва да отидеш да ти направят кола маска на триъгълника? Питам защото и аз никога не съм ходила, поради срама ми. :)

12.   Здравей, миличка! От скоро време използвам кола маска, както за крака, така и за триъгълник. Много съм доволна! Боли само първия път, после като се поддържаш всичко е в рамките на нормалното :) издържа ми поне 2 седмици. Опитай, но бъди внимателна.